Porodnice Svitavy. Rodily jste tam?

smoulinda
4. dub 2007

Ahojík, najde se tu nějaká maminka co rodila ve Svitavech? Pořád jenom slyším samé negativní názory a tak mám docela obavy aby bylo všechno O.K. až tam naklušu v červenci já....

crawler
27. zář 2009

Já jsem rodilá Svitavačka, ale odstěhovala jsem se za manžou, ale kdybych byla v SY, tak bych naopak chtěla rodit v Litomyšli, protože jako jedna z mála porodnic nabízí porod do vody...ale mám to tam daleko...☹ každopádně obě mé sestry (každá 2 děti) rodily v SY a nestěžovaly si, takže asi v poho 🙂

sweety777
29. zář 2009

Ahoj, já mám rodit v listopadu a chci jít do Svitav, každej si chválí Litomyšl, ale pro mě je to už daleko a taky jsem neslyšela nic konkrétního, proč zrovna Litomyšl, ale už ani po tom pátrat nebudu, prostě to budou Svitavy. Byla jsem se podívat ve Svitavách a moc se mi to tam líbilo. A stejně, když budou nějaký problémy, tak pak člověk nadává na každou porodnici...

kocanda2009
4. říj 2009

ahoj, litomysl protoze maji lepsi vybaveni a delaji porod do vody...jinak proti svitavam nic nemam...zalezi na lidech

pavlina81
5. lis 2009

pred 2 týdny jsem byla rodit ve Svitavech. Porod docela dobry, porodní asistentka perfektní, pan primař taky dobry, ale na spojení slov baby friendly jsem alergicka. nemela jsem mliko a porad me nutily kojit a nezajimalo je ze ma malej porad hlad az jsem se tam zhroutila a konecne si sama uvedomila ze to takhle nejde a chodila si pro prikrm ted jsem doma mliko uz nemam skoro zadny tak jsme na nutrilonu a jsem spokojena protoze malej prospiva a je spokojeny tak jsem taky

mlsdlisaci
3. pro 2010

jejda koukám že žádná maminka ze Svitav sem ani nenakoukne a nepodělí se s náma 😲

fil
12. dub 2011

Ahojky, rodila sem 24.3 v SY a na porodni si stěžovat vubec nemužu péče byla dobrá, spíš sestřičky s novorozeneckýho mi malou nechtěly přikrmit když sem ještě neměla mliko. Stale mě nutily kojit až sem s toho měla rozbolavěný bradavky a kojení pak bylo ještě větší problém. Toď moje zkušenost snad neodradím až na tenhle malej zádrhel paráda

kitkaty
7. led 2012

Po více jak čtyřech letech plním slib (úplně jsem na tuto debatu zapomněla a dnes jsem se náhodou dostala na tuhle stránku). Porod byl úplně krásný a bezproblémový. Pan doktor Slezáček měl zrovna službu, když jsem začala rodit, takže jsem ho měla u porodu, jak jsem si přála. Musím říct, že porod proběhl krásně, měli jsme s manželem puštěnou hudbu a byla tam taková příjemná atmosféra. Všichni byli moc milí a vstřícní, radili mi s dýcháním a pak i u samotného tlačení - stačilo dvakrát zatlačit a malá byla venku, takže docela rychlovka. Pan doktor i sestry byli skvělí a já jsem jim dodnes vděčná. Na novorozeneckým už to nestálo za nic, na první přiložení k prsu jsme si počkali hodinu, ačkoli malá byla úplně v pořádku a já taky. Neměla jsem pak mléko a nikdo mi s tím neporadil, první noc jsem strávila bez dcerky, takže jsem se vůbec nevyspala, protože mi hrozně chyběla. Dnes bych si to zařídila jinak., ale tenkrát jsem byla nezkušená. Takže GynPor bezvadný, Novorozenecký hrůza. Jestli nám dá Pán Bůh ještě někdy druhý dítě, určitě pojedeme zase rodit do Svitav.

hanula11
13. únor 2012

Taky se sem vracím po více než dvou letech. Nakonec jsem tedy jela s naší malulkou do porodnice do Svitav. Na to že to byl třetí porod jsem se s ní nadřela asi nejvíc ☹ , ale prý to tak holt rodičky co rodí takhle zadlouho mají 😔 🙂 .
A u mě byla přestávka skoro 21 let 😉 🙂, njn.
Porodnice Svitavy - docela dobrý. Mohu trochu srovnávat, i když ty předchozí porody byly už vlastně v "jiné době".
Prostředí se nedá vůbec srovnat, porodní sál je příjemný, nejsou to jen holé studené stěny jako dříve v naší porodnici (v Moravské Třebové). Kdybych si byla vzala s sebou svoji rockovou hudbu, na což jsem úplně zapomněla), mohla jsem mít i lepší zvukovou kulisu. Jinak porodní asistentky i lékař byli vstřícní a pomáhali jak mohli. Malé se moc ven nechtělo, několikrát mi sestřičky říkali, že už jen chvilku, už jsou vidět vlásky 😝 😖, ale několikrát se zase vrátila zpátky, držela se u mamky jak mohla. Manžel si dělal legraci, čeho že se tam vevnitř vlastně tak drží (a držela se fest). Nakonec porod měl přeci jenom šťastný závěr. Na to, že jsem už měla čtyřicet pryč, všechno proběhlo přirozenou cestou. Takže porodní oddělení mohu jenom chválit.
S novorozeneckým to už bylo trochu horší. Protože jsem měla úplně poslední pokoj, tak jsme se moc nevyspali (vedle za stěnou spí děti), ale také se to dalo.
Takže mohu napsat že porodnici ve Svitavách doporučuji 🙂, já s ní byla celkem spokojená 🙂 😵.

luckap123
16. únor 2012

@hanula11 a můžu se zeptat jaké doktora jsi měla u porodu? a kolik je tam vlastně sálů a co je v nich..sprcha vana? za mě před 5 lety bylo v den kdy jsem rodila více porodů a vrzli mě do takové místnosti kde nebylo nic jen postel :( a to už nechci zažít....

hanula11
16. únor 2012

Primáře, ale jméno já už nemapatuju. Já byla na gyn a por. oddělení ve Svitavách opravdu jen "rodit" a jezdila jsem tedy na ultrazvuk, ale to je vše, jinak mám svého doktora v MT.
U toho porodního sálu byla sprcha, asi i dvě vedle sebe, vana tam myslím nebyla.
Když jsem rodila já, tak zrovna všechny ostatní porody "ustaly" a nikdo jiný tam nebyl, možná je tam ještě jeden sálek, ale to ti @lucka123 neřeknu 🙂 .
Ta místnost s postelí je možná něco jako bývalá hekárna, tam mě myslím vyšetřovali před po... a taky tam mají přístroje na nějaké měření kontrakcí a tak, jestli si to dobře pamatuju.
Já šla hned potom na sál, mysleli že to bude rychlovka, ale pak to trvalo ještě skoro tři hodiny.
Vždycky si s "rozením" dávám na čas a do nemocnice jsem vždy přijela až skoro "ke konci". 😵 😀

jennyska
20. led 2014

AHoj @crawler @hanula11 @luckap123 @kitkaty @fil @mlsdlisaci @pavlina81 @kocanda2009 @sweety777 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí ve Svitavách do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-svitavy pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

natalka1122
18. srp 2014

Já jsem rodila ve Svitavské porodnici zatím 2x a ted po 3 se tam zase ráda vrátím 🙂 Mám jen dobré zkušenosti byla jsem velmi spokojená 😉 První dceru2005, mi odrodil Mudr.Machánek a byl skvělej,výborný přístup,porodní asistentka( už nevím jméno) trošku kyselá nic moc 😖 A druhá dcera 2010, to bylo úplně bez problému to mě rodila Mudr.Mojhová,ale ta už tam asi nepracuje 😢 prostě úžasná a porodní asistentka ta nejlepší ze svitav Šárka Prudilová prostě poklad 😀 tu bych přála každé mamince a hlavně znovu sobě 🙂 ted mám taky trochu obavy koho z personálu chytnu 😲 Ale svitavy doporučuji a ničeho se nebojte určitě se o Vás dobře postarají. Přeju hodně štěstí všem budoucím maminkám 🙂

verusin
27. únor 2016

@kitkaty tez doktor slezacek a super a i doktor Preslisky ale vse super nastrich mi delal a pri siti byl fajn a abgar 10-10-10

petrajiranova
26. led 2018

Ahoj, já rodila v Sy jednou před porodem jsem tam měsíc ležela přístup personálu byl v pohodě jediná sestra která byla fakt má ránu byla p. Šestáková. Po porodů na oddělení byli všichni příjemný a se vším poradili a pomohli za mě spokojenost. Teď čekáme druhé miminko a budu rodit zase tam máme to nejbližší porodnici takže za mě jasno😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru