Porodnice Svitavy. Rodily jste tam?

smoulinda
4. dub 2007

Ahojík, najde se tu nějaká maminka co rodila ve Svitavech? Pořád jenom slyším samé negativní názory a tak mám docela obavy aby bylo všechno O.K. až tam naklušu v červenci já....

vladunka
4. dub 2007

ahojky,já rodila ve Svitavách,ale je to už 6 let 🙂
s personálem na gynekologii jsem byla spokojená,horší to bylo s personálem na novorozeneckým,ale třeba to teď bude jiný 😖

smoulinda
autor
4. dub 2007

Ahojda,
a kdo tě odrodil? Slyšela jsem, že jestli chytnu Richtera, tak se mám na co těšit. A proč konkrétně to bylo na novorozeneckým horší?

vladunka
4. dub 2007

odrodil mě pan primář Richter a nemůžu si stěžovat 🙂 u mě byl porod komplikovanější,takže nakonec ho k tomu povolali taky.
Nevím,prostě některé sestry si mysleli,že musíš hned všechno vědět,co a jak.

smoulinda
autor
4. dub 2007

Tak doufám, že už to tam bude lepší...Hlavně aby všechno proběhlo v pořádku.
Měj se hezky a děkuju za info. Já už fičím chrupkat 😀

vladunka
4. dub 2007

koukám,že ti termín porodu vychází na 7.7. 🙂 to mě zrovna čeká svatba,tak snad nebude tolik porodů jako svateb,to by byl docela blázinec 🙂
ještě je moc fajn paní dr.Pokorná 😉
tak dobrou 🙂

smoulinda
autor
4. dub 2007

Tak to gratuluju 😉 Co vím, tak ve Svitavech už je na 7.7. svateb jako nikdy 😀
Dobrou noc...

smoulinda
autor
18. kvě 2007

Ahojík maminy,
je tu některá co tu rodila??? Nebo taky bude??? 🙂

kitkaty
2. čer 2007

Ahoj, já jsem sice teprve v 15tt, ale už vím, že bych taky chtěla rodit ve Svitavech. Můj gynekolog tam totiž externě pracuje. Můj doktor je bezvadnej a věřím mu jako zatím žádnému lékaři, ale nevím, jak je to ve Svitavech s ostatníma doktorama. Tak by mě zajímalo, jestli si jde nějak "vybrat" kdo tě bude rodit, nebo jestli to je prostě na tom, kdo má zrovna službu.

smoulinda
autor
2. čer 2007

Ahoj kitkaty 🙂 a koho máš za doktora? Tady si nemůžeš určitě vybrat. Minulý týden jsem byla na předporodním kurzu a říkali, že je to hodně individuální, že třeba s některým dr. se to domluvit dá, ale nemají to rádi. Jsou pak vlastně už třeba 14 dní před termínem v pohotovosti a nemůžou se věnovat rodinným věcem a tak. Ale sestřička se prý domluvit dá...

Já už tam znám všechny doktory i doktorky a jediný koho fakt u porodu nechci je Lachčina. Toho nemůžu ani vidět. Jinak Zakopal, Homola, Richter a ještě jedna dr. jsou moc fajn 😉 🙂

svudnajana
3. čer 2007

Ahoj holky,nevím jestli tam ježdě jezdí,ale jezdil tam určité dny rodit dr Slezáček,tak toho bych vám nepřála mít při porodou!Tomu není rozumět ani slovo jak huhňa 😀 já k němu chodila asi rok a kdybych u něj zůstala,tak děti nemám do teď,ale to je o něčem jiném..... Prý je dobrej Richter,na toho jsem slyšela hodně chvály a pak ještě doktorka,ale bohužel si nepamatuju jméno...... každopádně Vám všem přeji bezproblémový porod a zdravé a krásné miminka🙂)

kitkaty
3. čer 2007

Díky za info, já mám právě doktora Slezáčka a vidím, že opravdu platí, co člověk, to jiný názor. Je sice pravda, že jsem mu ze začátku měla trochu problém porozumět, ale nějak jsem si zvykla 🙂 Jinak mám s ním zatím výborné zkušenosti a opravdu moc mu důvěřuju. Pokud to v těch Svitavech teda umožňujou, tak si myslím, že bych snad mohla mít reálnou šanci, aby mě odrodil on, protože je to navíc blízký rodinný přítel a tak si myslím, že by to pro mě snad udělal 😀

klararas
4. čer 2007

ahojky holky, trochu jsem od kámošek u nás z dědiny pátrla a říkaly, že jsem doktoři fajn, Richter je dobrej, Richterová trochu odměřená, ale jinak dobrá, akorát bacha na Lachčinu (to je slovák), byla jsem u něj na UTZ je to docela magor (při porodu prej taky, v nějakou holku po porodu šil a nechal v ní gázu)

kale
12. čer 2007

Ahojky! Já měla u porodu Slezáčka a do dneška jsem se z toho nevzpamatovala. Opravdu mu nebylo vůbec rozumět a pořád se jen tak přiblble usmíval. Na porodní sál nám vlezlo asi 3leté dítě a jeho maminka, co tam byla na křivce, mému příteli ukradla mobil. Můj 7hodinový porod pod vedením Slezáčka nakonec skončil císařským řezem.

kitkaty
13. čer 2007

kale: chápu, že máš z toho trauma, ale nemyslím si, že by doktor mohl za to, že tam vlezl někdo cizí a ukradl mobil. Je jednoduché někoho nařknout, že něco udělal špatně a při tom neuvést okolnosti. Je klidně možné, že by ses toho císaře dočkala i s jiným doktorem.

Já doktora Slezáčka znám jako velmi zodpovědného a zkušeného lékaře. Zatím se o mě a mé miminko stará velice dobře a jsem s ním nadmíru spokojená. Jestli mě bude rodit (což si moc přeju), tak sem pak schválně napíšu své dojmy. A to i v případě, že budou negativní a budu muset přiznat, že jsem se v něm zmýlila.

miky25
5. črc 2007

Ahoj,já chodím taky k dr. Slezáčkovi a mám s ním jen dobré zkušenosti.U porodu jsem ho sice neměla,ale volal na oddělení a zajímal se o průběh porodu.Myslím si že kdybych ho požádala že bybyl ochoten k porodu přijet,rodial sjem v neděli a tak ybch nezasahovala do jeho soukromé ordinace.Ale nechala jsem to osudu a musím říct že dr. u porodu i asistenka byli perfektní.

mamaha
27. črc 2007

Včera jsem byla na ultrazvuku, byl tam doktor Lachčina a byl super. Kamarádky, co k němu chodí do ambulance si ho taky chválí. Takže u porodu to asi nechám na náhodu. 🙂

michaela.svitavy
19. srp 2007

Co se týče ultrazvuku,nemohu si doktora Lachčinu vynachválit,jinak s ním zkušenosti nemám. 🙂 On má někde ambulanci?Nespokojená a to VELMI NESPOKOJENÁ jsem byla s doktorkou Střítezskou!Ta prohlašovala mé těhotenství za zamlklé a chtěla mne poslat na oddělení na zákrok. 😠 Nemohla jsem se s tím srovnat a nevěřila jsem tomu,bez ohledu na ní jsem si nechala udělat další vyšetření a udělala jsem dobře.Za nedlouho už budu mít nininko a doufám,že se s ní v nemocnici nebudu muset setkat.Pokud ano,tak od ní se ošetřit ,ani vyšetřit už rozhodně nenechám. 😢

hehe
12. bře 2008

Svitavačky, máte některá zkušenosti s MUDr. Mariou Přichystalovou ze Svitav?

petula5
15. dub 2008

Ahojky.
nejsem přímo ze Svitav, ale bydlím kousek od Svitav.
Co člověk to názor, takže někdo si Dr. Přichystalovou chválí někdo ne. Já jsem k ní chtěla taky chodit, ale buhužel měla tekrát plno.
Ale tady ve SY rozhodně moc velkej výběr není. Dr. Homola stojí taky za prd od toho jsem utekla do Poličky.

A na Dr. Slezáčka opravdu není slyšet žádná chvála. Nikdo ze sestřiček a doktorů ho nemá rád a jsou na něho docela hnusný. Zrovna nedávno kvůli němu přišla jedna moje známá v 7 měsíci o dvojčátka. Jeho rozhodnutím obě umřeli ☹

kitkaty
29. kvě 2008

Tak plním slib a po dlouhé odmlce se hlásím. Povedlo se naprostou shodou náhod, že mě opravdu rodil Dr. Slezáček spolu s asistentkou Báčovou a nemůžu říct ani jedno křivé slůvko. Všichni na GYNPOR byli naprosto ÚŽASNÍ, TRPĚLIVÍ A VSTŘÍCNÍ VČETNĚ pana doktora Slezáčka. Ráno v 8,00 jsem na vlastní přání dostala tabletu prostaglandinu,v 15,15 za mnou přijel manžel na návštěvu, v 16,15 mi začaly kontrakce po 3 minutách a v 19,55 se nám narodila nádherná zdravá dceruška. Apgar skore měla 10-10-10 a já se cítila úplně úžasně. Celou dobu se naprosto striktně řídili mým porodním plánem a manžel si mohl i přestřihnout pupeční šňůru. jsem přesvědčená, že právě díky dobré péči pana doktora jsem měla očistky velmi rychle za sebou a s jizvou po epiziotomii (opravdu byla nutná) minimální problémy. To jen na obranu pana doktora Slezáčka. Jinak má spokojenost se Svitavskou porodnicí tímto končí. Na oddělení šestinedělí jsem zažívala příšerný stres a jednání sester nebylo nejlepší. První dvě noci jsem malou vůbec neměla u sebe (prý abych se vyspala) a obě noci jsem tímpádem probrečela. Dnes už bych si to ,líbit nenechala, ale to je holt nezkušenost. Ale jak už jsem napsala výše, s GYNPORem a konkrétně s doktorem Slezáčkem a porodní asistentkou Báčovou jsem byla u porodu VELMI spokojená.

zanettt
24. čer 2008

ahojky prominte ze vam sem lezu ale chtela bych odpovedet hehe... s prichystalovou mam dost spatne zkusenousti!!! je dost naladova!!! a vic nez dobrych jsem zazila tech zlych nalad a muzu rict ze jsem se pri blbe prohlidce svijela na kresle.... rychle jsem od ni utekla.... a ted jsem naprosto spokojena!!!

vladis
8. črc 2008

ahoj holky nevíte někdo kdy bude nejakej predporodní kurz?

prdecek
15. črc 2008

ahojky,
já chodím k Dr. Přichystalové a nemůžu si ji vynachválit, zrovna dneska tam jdu 🙂

acinka
21. črc 2008

Nemůžu nereagovat na Mudr. Přichystalovou....vím, že je v sy sakra málo gynekologů, ale kdybych tam ještě bydlela, jezdím fakt kamkoliv jinam než chodit k ní....mamka k ní chodila a tahle doktorka je už tak slepá, že si nevšimla nádorového bujení na čípku...nedělala stěry, jak měla...a mamka zemřela v 36 letech na rakovinu děložního čípku! Taky jsem k ní chodila, je to náladová nepříjemná baba...nedokážu pochopit, že ještě pořád dělá svou práci...mimochodem moje mamka nebyla jediný její "přehmat". Asi bude můj názor hodně subjektivní, ale já prostě nemůžu jinak 😢

vojkina
17. zář 2008

Ahoj, vím že sem můj dotaz nepatří, ale jinou diskuzi, kde bych se zeptala jsem nenašla...Chtěla bych změnit gynekoložku a chci se zeptat, jestli některá chodí k nějaké lékařce/lékaři do Poličky. Jestli mě někoho můžete doporučit, napiště mi prosím do IP. Děkuji Jana 🙂

hanes55
24. únor 2009

ahoj moje manželka rodila ve svitavach a 10 dni ji vyvolavali porod a měla těškej porot a rodil hu uplne obyčejnej doktor a porodil nam holčičku anetku a ta tetka leží v hratci ja si myslim že ten porod nemuseli vyvolavat a davat ji každej den tabletku a jedna sestřička řikala že to byl těškej porod ktrej byl na cisaře a ne normalně mam chut vás žalovat jestli bude mit nasletky naše mala tak vas budu žalovat mam dobry pravniky a to si za krk nedate 😝

bonnik
25. dub 2009

Ahoj holky.Jsem tady poprvé,tak se předem omlouvám za případné zmatky.
Mám na vás dotaz.Čekám dvojčátka-25.tt.a rodit budu zřejmě ve Svitavách.
Z porodnice strach ani tak nemám,rodila jsem tam již první dítko-dr.Richter-perfektní!!!a vše bez problémů.
Ale nevím jak je na tom nemocnice s neonatologickou péčí.
Jestli mají vybavení třeba pro nedonošeňátka atd.
Nemáte někdo zkušenost???
Předem moc děkuji za odpověď.

kocanda2009
18. kvě 2009

bonnik - kolegyne taky vloni cekala dvojcatka a poslali ji radeji prevozem do hradce kralove a tam se ji o kloucky postarali 😀

krista
21. srp 2009

klararas • 3d • 30. květen 2007 v 11:10
Ahoj holky, máte některá z vás zkušenosti ze Svitavskou porodnicí. V srpnu mě tam čeká porodní dovolená.

svudnajana • 30. květen 2007 ve 22:50
Ahojky,já sice ve SY nerodila,ale někdo si na ně stěžuje a někdo je chválí...já rodila v Litomyšli a v srpnu tam pojedu zase 😀 já si na ně stěžovat nemůžu.... kdy máš termín????

klararas • 3d • 31. květen 2007 v 11:26
termín mám 23. srpna

smoulinda • 1d • 2. červen 2007 v 15:02
Ahojík klararas, já budu taky rodit ve Svitavech a vůbec mi to nevadí. Pořád si na porodnici tady někdo stěžuje a všichni si vychvalují jen Litomyšl, ale nikdo neřekne nic konkrétního, takže nemám důvod se obávat. Kamarádka rodila v prosinci a byla naprosto spokojená.

Samozřejm, že každá porodnice má svý plusy i mínusy, takže to vážně neřeším 😉

klararas • 3d • 4. červen 2007 v 08:30
Je fakt, že člověku, když rodí jej jedno, kde je. Hlavně to chce mít za sebou

hanula11
26. zář 2009

ZDRAVÍM
Já tedy budu asi taky rodit ve Svitavách. Jsem z MT, už 2x jsem rodila tady u nás, ale porodnici nám tu zrušili. Přijde mi, že Svitavy snad nejsou tak špatné, máme je aspoň nejblíž. Termín mám asi za pět týdnů, no uvidíme. Dívala jsem se na netu na Litomyšl, ta mi přijde dost "malá" - tedy porodnice, proti SY, taky na Boskovice, ty jsou zase dost daleko.
Každopádně přeji všem těhulím, ať se jim rodí co nejlépe, ať budou rodit kdekoli. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru