Porodnice Třebíč, máte zkušenost?

el1ka
27. zář 2012

Ahoj holky za nedlouho mě čeká první porod a vybrala jsem si Třebíč. Tak by mě zajímalo kdo má zkušenost a jaký má názor na tuto porodnici. Díky

luisina
27. zář 2012

Za mě dobrý, když trefíš na dobrýho doktora. Pokoje po dvou, toaleta i sprcha na pokoji, miminko máš pořád u sebe (pokud je všechno ok), i do jídelny si vozíš prcka v pojízdné postýlce. Obědy mimochodem nic moc. Ale nejsme tam kvlůli jídlu, že? Sestřičky na mě byly hodné. A když náhodou některá nebyla, tak jsem jí ignorovala 🙂 Návštěvy mohly přijít kdykoli, jenom ne na pokoj, ale do jídelny

mag85
27. zář 2012

Se vším souhlasím s luisina, rodila jsem v Třebíči v červenci a všechno bylo v pohodě, já si nemůžu stěžovat. Držím palečky, ať máš rychlý a bezproblémový porod!

el1ka
autor
28. zář 2012

Děkuji za info, slyšela jsem že je to tam nově udělaný, tak jsem ráda že i personál je v pohodě nebo aspoň máte dobrý zkušenosti.
mag85: děkuju za podporu. První porod je prý vždycky horší tak jsem zvědavá jak to bude semnou 😨

luisina
28. zář 2012

@el1ka TAk to musím oponovat. První porod byl u mě ve srovnání s druhým pohoda. Mě u obou porodů pomáhalo si uvědomit, že ta bolest je doopravdy jen dočasná. A výsledek stojí za to. Tak mnoho štěstí 😵

vera_vila
28. zář 2012

@el1ka No, já první dítko rodila ještě na staré porodnici a rozhodně jsem si nemohla stěžovat... Za pár týdnů mě čeká druhý porod, tentokrát už v krásném, novém pavilonu a rozhodně nehodlám rodit jinde... Dřív se jezdilo rodit do Jihlavy, teď prý Jihlavačky jezdí rodit do Třebíče... Ať jsem se objevila na gynekologické pohotovosti kdykoliv v průběhu těhu, vždycky se mi věnovali a vše vysvětlili (teda až na jednoho pana doktora, kterého jsme asi o půlnoci chudáka vzbudili a byl protivný jak osina v pr. - a to jsem krvácela jasně červenou krví, takže stres a strach ve 13tt a do toho protivný doktor, který nás nechal klidně 20 minut čekat - fakt nehezká kombinace)... Myslím, že ať už narazíš na kteréhokoliv doktora (a vesměs jsou to všechno mladí, nadšení doktoři a doktorky), nemusíš mít obavy... Sem tam se prý objeví protivná dětská sestra, jídlo tady v nemocnici nikdy za moc nestálo, i když je tam kompletně renovovaný pavilon kuchyně, ale dítko máš u sebe, pokoje jsou krásné, porodní sály ještě lepší (můžeš kouknout na prezentaci porodních sálů přímo na stránkách nemocnice, mají tam udělanou virtuální prohlídku)... oproti starému pavilonu prostě luxus...
A co se týká porodu, tak je to asi dost individuální a myslím, že se nedá obecně říct, že první je horší a druhý je už lepší... Já třeba rodím znovu po 8 letech, takže to prý budu mít stejné, jako bych rodila poprvé, ale kdo ví...

el1ka
autor
29. zář 2012

@luisina Díky za podporu.

@vera_vila Tak ono když se to vezme tak všude se najde nejaký protiva. A s jidlem ani nepočítám že by se nějak výborně vařilo protože neznám nemocnici kde by dělali dobrý jídlo (ikdyž s nemocnicema nemám velký zkušenosti) A držím pěsti at ti to všechno dobře dopadne a jste oba v pořádku.

Ještě mám jeden dotaz jaký oblečení si mám vzít sebou pro malý nebo mi tam něco dají a bude stačit když mi tam potom chlap přiveze obleční ve kterým pojedem dom?

vera_vila
29. zář 2012

@el1ka oblečení pro mimi mají erární, i zavinovačky, pak stačí, když ti chlap jen přiveze oblečení na převezení miminka domů... a tobě na cestu domů taky, pokud tě přivezou do porodnice třeba v pyžamu 🙂

vera_vila
29. zář 2012

@el1ka tady seznam, co s sebou přímo ze stránek třebíčské porodnice:
CO DO PORODNICE?
- těhotenská průkazka
- občanský průkaz
- průkaz pojišťovny
- oddací list (event. Záznam o určení otcovství - z matriky)
- přezůvky
- toaletní potřeby
- vložky, toaletní papír
- prubanové (jednorázové) kalhotky
- podprsenka, tampony do podprsenky
- papírové pleny, vlhčené ubrousky
- event. ponožky pro miminko, dudlík
- doporučujeme sádlo ve skleničce
- poplatek partnera nebo někoho jiného blízkého u porodu je 500,- Kč

el1ka
autor
30. zář 2012

@vera_vila Díky, díky. 😉 Tak koukám že už plno věcí mám 😎 Ještě mi byl doporučen líh na pupik potom, tak asi taky sebou co

vera_vila
30. zář 2012

@el1ka No, já jsem ho myslím u prvního neměla... Co si pamatuju, tak pupík ošetřovaly dětské sestry samy... ale už je to několik let...

effka84
30. zář 2012

souhlasím, v Třebíči jsem rodila v lednu a vše super, akorát to jídlo 😝
zajdi se tam podívat, byla jsem tam s manželem asi měsíc před porodem a sestřičky nám ukázaly porodní sál i pokoje.... super přístup

luisina
30. zář 2012

Pupík ošetřují erárem. Pak vám řeknou, ať líh koupíte na doma

el1ka
autor
1. říj 2012

Díky holky za rady a info 🙂

babettaboo
15. říj 2012

Zdravím, též jsem si vybrala Třebíč, ze zkušeností kamarádek ikdyž mám Jihlavu blíž, teda ještě blíž Hradec, ale tomu se vyhýbám obloukem 🙂. Můžu se zeptat jestli nevíte jestli tam mají "nařízeno" u prvorodiček nástřih ? Občas čtu že prostě když vidí prvorodičku že v některých porodnicích nastřihnou z rutiny "kdyby náhodou". Chci cvičit s EPI NEM takže budu určitě dopředu hlásit, ale jeden nikdy neví :/

kkomtesa
1. lis 2012

Ahoj,
omlouvám se, že jdu mimo téma (porodnici budu taky řešit, ale až tak v půlce příštího roku).

Stěhujeme se od ledna na Třebíčsko, zatím do podnájmu, a chceme si najít rodinný domek s velkou zahradou. Měl by být tak 5+1 nebo alespoň 3+1 s možností půdní vestavby, ale určitě po rekonstrukci, zahrada dle mých představ alespoň 800m2 (možnost koupení časem větší plochy jakýchkoli pozemků kolem /louka, les../ - třeba 5ha i víc by byla fajn), určitě tam musí být kopce, lesy, a nějaké koupání co nejblíž. A lokalita tak do 30km +- od Přibyslavic.

V podnájmu nejspíš budeme v Třebíči, teď procházíme nabídky. Tak budu moc ráda, když mi napíšete, kam se tam dá zajít a s někým se seznámit (prckovi je rok a půl, dřív jsme chodili na plavací kurs, teď už sami do bazénu, a dřív občas na nějaké akce do mateřských center, ikdyž mi přijde, že je to spíš pro větší děti, tak od tří let, teď je hlavní náplní co nejvíc chodit /trenuju ho na správného trampa/, a naučit se na nočník🙂

A ještě by mě zajímalo, jestli byste měli zájem o promítání nebo besedy, co se týče porodnictví. V Českém Krumlově jsem v dubnu pořádala besedu o porodních asistentkách (Porodní asistentky a jejich kompetence vs. lékaři a jejich kompetence v péči o nerizikovou těhotnou, rodící ženu a šestinedělku), a v prosinci budeme promítat film Svoboda pro porod, je to silný film, o lidských právech, a také mám možnost promítat slovenský film Zuna - ten už v Krumlově nestihnu, takže bych ráda pokračovala v Třebíči. Po promítání je diskuse s pozvanými hosty (zatím mám jistou jednu sympatickou dulu ze Šumperska Alici Madlen Köhlerovou). Pokud by vás to zajímalo, tak sem můžu dát pozvánku na filmy. Také nevím, zda je možné v Třebíči někde promítat zdarma - tady byla beseda a teď bude promítání v Městské knihovně, která zajistí místnost, PC a plátno, vodu pro hosty, kapacita větší místnosti až 80lidí (to asi nehrozí, na besedu jich přišlo 15).
K pořádání besedy mě přivedlo diskutování zde na téma Michel Odent.

ratatooy
4. kvě 2013

@babettaboo ahj zajimalo by me jak jsi dopadla s epinem a třebičskou porodnicí?taky sem ho mela ale nakonec byl cisař takže nic,podruhe bych ho chtea taky koupit kdyby nahodou cisař nebyl,když jsme o tom mluvila s porodni asistentkou tak řikala že se alternativám nebrání

babettaboo
4. kvě 2013

@ratatooy Ahoj, bohužel akutní císař :( malinká měla špatnou rotaci hlavičky :( ale věřila jsem si moc 😀

michaella19
11. črc 2013

Ahoj, všem kteří se rozhodují, zda jít rodit do Třebíčské porodnice, říkám ano, musím doporučit, velice milý personál, od samotného příjezdu, po samotný porod, u kterého jsem měla vrchní sestru, která je velice příjemná i daší dny strávené na oddělení, moc milý sestřičky a doktoři, jak dětský tak ženský. Je tam hodně mladý personál, který se o vás i vaše dítě stará velmi ochotně. Doporučuji 🙂

zmana111
30. pro 2013

Ahojky,mám termín na únor (první mimi) a taky jsem pro Třebíčskou porodnici...Švagrová i sestra tam před rokem také rodily a byly spokojené 🙂 až taky na to jídlo :D zrovna jsem se dnes sbalila do porodnice,ať pak nešílím,kdyby to přišlo nějak moc nečekaně a takže tedy ten seznam co je na nemocnickejch stránkách Třebíče říkáte,že stačí? ještě někde jsem četla,že se hodí balzám na rty a teplé ponožky 🙂

marunka85
6. led 2014

Ahoj všem 🙂 procházím diskuzi a jsem ráda, za pozitivní ohlasy, jelikož nás také čeká porod. A to v dubnu a rozhodli jsme se právě pro Třebíčskou porodnici. Chtěla jsem se zeptat, nemáme někdo zkušenost s bondingem v této porodnici? Asi budu mít poněkud nestandartní požadavky v našem zdravotnictví, ale chci pro svého prcka jen to nejlepší 😉
Děkuji moc.

ivulkas
22. led 2014

@marunka85 Mluvíš mi z duše 🙂 Taky nás čeká porod v dubnu v třebíčské porodnici a hodně by mě zajímalo, jak je na tom naše porodnice s bondingem a taky jak se staví k porodu pouze s porodní asistentkou (pokud mám správné informace, tak od ledna letošního roku tuto možnost porodnice nabízejí)??? A když jsme u těch porodních asistentek, mohly byste mi prosím z vlastní zkušenosti nějakou doporučit? Moc děkuju

marunka85
22. led 2014

@ivulkas Taky tam lékaře nechci, pokud to nebude životně důležité. Ale to snad dá vykomunikovat v porodnici, tedy doufám, že budou schopni naslouchat, co je pro mě jako maminku důležité, co chci a co nechci. Taky jsem slyšela nějaké novinky od letošního roku, třeba o ambulantních porodech v porodnici. I když nic konkrétního o tom nevím. Znám porodní asistentku paní Kotoučkovou z Velkého Meziříčí - má 17letoui praxi jako soukromá porodní asistentka. Chodím k ní na předporodní přípravu, sice jsme teprve začali, ale velmi mě oslovil její přístup. Za sebe bych ji doporučila, ale nevím do jaké míry by doprovázela v porodnici (i když vím, že také jezdí s ženami do porodnice, pokud si to přejí). Mohu poslat meil s informacemi.

ivulkas
24. led 2014

@marunka85 No uvidíme, jak budou v porodnici vstřícní naslouchat tomu, co maminka chce a nechce...Pokud vím, tak ta soukromá porodní asistentka by musela mít smlouvu s tou nemocnicí, kde chceš rodit, jinak si myslím, že by to bylo komplikované. Takže by bylo asi lepší volit z těch, co jsou v té nemocnici zaměstnané...ale taky o tom ještě moc nevím. Třeba se někdo ozve a poradí 😉 Za mailík budu moc ráda, poslala jsem ti ho do interní pošty.

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. tento dotazník najdete na tomto odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

eficenka
11. dub 2014

@ivulkas
@marunka85
@zmana111
ahoj holky, v červnu budeme rodit v Třebíči ( i když sme z Krkonoš, budu pobývat měsíc u mamky..)

vy, které ste už porodily - jak se tváří na porod třeba v kleče, dřepu? bonding a ošetřování miminka na hrudi? pouze orální aplikace vit. K ? případně odmítnutí zásahů jako propíchnutí vodya podání oxytocinu?

díky 🙂

marunka85
11. dub 2014

@eficenka Ahoj, sice náš porod teprve čeká, ale v Třebíčské porodnici jsme se byli povídat a osobně jsem zmiňovala porodní plán a byli moc otevření. Přímo při prohlídce porodního boxu nám sestřička doporučila měnit polohy, je tam i ta porodní stolička. Co vím od známých tak jsou otevřeni čemukoliv a jakékoliv komunikaci, takže si myslím, že to nebude problém. V průběhu porodu s rodičkou vše probírají a o všem informují. Takové mám já informace. Taky je pro mě důležité mít broučka na hrudi hned po porodu a oxytocin a podobné zásahy nechci. Takže jsem docela klidná a věřím, že když přijdeme se slušným a vřelým jednáním, tak se nám to vrátí 🙂

sarriku
11. dub 2014

@eficenka já tam jdu rodit taky 😉
http://www.babyonline.cz/porodnice/nemocnice-tr...
tady se píše všechno.

zmana111
13. dub 2014

Rodila jsem poprvé a jedině Třebíč 🙂 !!! Super prostředí a ochotný personál 🙂 Moc doporučuji!

marie1983
2. dub 2018

Ženy teda, i když uz jsou příspěvky trochu starší přesto jsem byla v porodnici před delší dobou. 2003,2006 a 2010) to vše byla ještě stará budova. Teď mám rodit na léto. Už čtu, ze koupelna je na pokoji - to nebývalo. A taky nás na pokoji byly i 4 rodičky. Ale přesto jsem nemohla být nějak nespokojena. Pořád máte jejich košile nebo musíte mít na pobyt vlastní? Už je to doba, tak se trochu bojím...člověk starší. Děkuji všem Marie

hanafaustyna
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru