Porodnice Třinec nebo Havířov? Máte zkušenost?

lukin
2. led 2008

Za dva měsíce mám termín porodu a já nevím, v které porodnici rodit. Teď je prý haviřovska porodnice nová, tak se jdem podivat na den otevřených dveří. Ale můj manžel moc nechce, abych rodila v Havířově. Co s tím? Jaké jsou vaše zkušenosti?

lukin
autor
3. led 2008

Halo, halo, najde se tu někdo?

ola84
3. led 2008

Lukin ahoj, můžu se zeptat, proč tvůj manža nechce,abys rodila v Havířově? Já jsem přímo z Třince, a rodit chci taky tady...mé dvě známé tady minulý rok rodily, a nějak extra si nestěžovaly 😀 Jinak o Třinci se říká, že porodní v pohodě, šestinedělí na houby...ale každá rodička to má jinak 😉

lukin
autor
3. led 2008

No já jsem to taky právě slyšela, jenže manžel je tak trochu zděšen z toho, že havířovská nemocnice má neustálé nějaké problémy, které se řeší i v televizi. No a pak pracuje v Třinci a má tam i rodiče, tak chce být tam, my bydlíme 5 km od Havířova, tak se mu tu nechce jezdit. No já vážně nevím. Zítra jdu na den otevřených dveří do Havířova, tak uvidím. Ale bojím se, že stejně manžela nepřemluvím. Známá před dvěmi měsíci rodila v Havířově a pochvalovala si to tam, že i na šestinedělí poradí s kojením a jsou tam příjemní.

ola84
3. led 2008

Lukin, jojo, je to různé ty názory...všichni si Třinec chválí kolem porodu, a to šestinedělí prý raději pomlčet..ale ono je to těžko..někomu jde kojení samo od začátku, někdo se trápí a třeba to příčítá i těm sestřičkám...no je to těžké...
A v Třinci ste už byli kuknout na porodní sály?

lukin
autor
3. led 2008

No zatím ne, ale chtěla bych. Já si pořád myslím, že Havířov bude lepší, protože to mám i mnohem blíž a co když mě to chytne dopoledne, kdy je manžel v práci, tak si aspoň zavolám sanitku, co mám v těhu průkazce. Nevím, jak bych se měla dopravit do Třince.

ola84
3. led 2008

Jojo co je blíž , je lepší, nikdy nevíš, co se vy*ere...a chodíš někam na předporodní kurzy?Já ještě ne, ale chci už začít, ale jen na ten pokec okolo porodu, cvičit nemůžu ☹ No uvidíš, jak to na tebe zapůsobí zítra v tom Havířově, dej na své pocity 😉

lukin
autor
3. led 2008

Ne, ani se na žádný kurz nechystám. Myslím, že mám z koníka nastudované celkem dost a pak mám knížku, kde je vše kolem porodu, i správné tlačení i dýchání, takže se mi to zdá zbytečné. Jedna švagrová nekojila ani jedno ze svých dětí, a to rodila právě v Třinci. Myslím si, že to tam trochu zanedbávají.

ola84
3. led 2008

No já právě taky váhám ohledně toho kurzu..před vánocemi mi přišla knížka ohledně porodu a blabla, tak ještě to zvažuju...no a s tím kojením to myslím, že máš pravdu...pokud ti to nejde samo, tak prý se tam tváří ty sestry...no ale bratrancova žena rodila ve Frýdku, a říkala, že taky děs...z toho stresu prý ztratila mlíko a od začátku na sunaru ☹

lukin
autor
3. led 2008

Ještě to s manželem proberu 🙂 Každopádně moc díky za tvé názory 🙂

ola84
3. led 2008

Lukin, není zač, a napiš když tak zítra, jak to vypadá v tom Havířově joo, sem taky zvědavá 😀 😀 😀 Tak ahoj a hezký den 🙂

sisule
4. led 2008

Ahoj holky, já jsem tady z havířova a taky jsem na začátku těhu váhala, jestli zde půjdu, ale pak jsem si řekla, že vše je o lidech. Jestli máš třeba nějaký horší porod, tak je jasné, že si třeba stěžuješ,ale zase na druhé straně 100lidí, 100názorů a já si myslím, že kdyby se něco mělo stát, tak se to stane kdekoli. Taky jsem si říkala, že je zima a než bych se doštráchala do jiné nemocnice, tak to taky nemusím stohnout. Zrovna včera kamarádka rodila v havířovské nemocnici a nemohla si stěžovat a to ještě rodila na starém sále,takže prostředí nic moc.Já jsem tedy pro havířov rozhodnutá, snad to stihnem do úterka, kdy mají být nové sály plně v provozu,protože máme rodit prý každým dnem 😒 😉

lukin
autor
6. led 2008

Tak jsem se byla podívat na ten den otevřených dveří v Havířově a musím říct, že se mi tam líbilo 🙂 Pěkně vymalováno - je to tam takové veselé, nové porodní stoličky a tak. Akorát mi ty porodní sály připadaly trošku malé, totéž i pokoje, ale snad to ničemu nevadí. No a taky mě překvapilo to, že ty porodní sály i pokoje, kde je rodička hned po porodu (čili ne ještě na šestinedělí) jsou prosklené a žádných žaluzek jsem si nevšimla. Možná je tam teprve dodají, ale co když ne? To se tam každý přes sklo bude dívat, jak rodím?

andys26
6. led 2008

Ahojky, tak jsem tady náhodou narazila na vaši debatu. Já jsem z Havířova, termín porodu jsme měli naplánovaný na konec ledna, ale malému Matyáškovi se zachtělo na svět trochu dřív. Taky jsem řešila problém, kde rodit. Probrouzdala jsem hodiny a hodiny na netu a nakonec jsem se rozhodla pro Třinec a nemůžu si stěžovat. Taky jsem se trochu bála že tam nestihneme dojet. Jsem provorodička a do porodnice jsme odjížděli na poslední chvili (kontrakce co 5min.) a bylo to v poho. Byla jsem spokojená s porodními asistentkami, a i sestřičkami na šestinedělí. Na doktory si taky nemůžu stěžovat. A co se týče kojení, tak když jsem měla nějaký problém, vždycky ochotně přišli a pomohly. Malý měl dneska týden a už jsme doma. Příště bych určitě volila tak stejně. 🙂

ola84
7. led 2008

Andy díky za příspěvek a pozitivní info o Třinci 🙂 A moc gratuluju k Matyáškovi 😵 A můžu se zeptat, kdo tě rodil? Byl tam i lékář, nebo jen PA? A jak je to s plínečkama apod? Je lepší mít svou zásobu?

Lukin, no já zrovna minulý týden viděla ve zprávách a tom Havířově, a ty porodní boxy vypadaly moc luxusně 😉 A myslím, že žaluzky dodají 😀 😀 😀

andys26
8. led 2008

U porodu jsou dvě porodní asistentky, které byly velice příjemné (alespoň v mém případě). A byl tam i doktor (MUDr. Orlík), který mi ke konci hodně pomohl aby malý mohl ven. Sebou do por. potřebuješ vlhčené uborusky na dupku a papírové pleny. Dostaneš jednu a pak už dáváš svoje. Krémík na mazání taky dostaneš a ten ti potom dají domů. Kvůli lepšímu hojení pupíku malého ale do papírové pleny dáváš ještě obyčejnou, ty tam ale jsou k dispozici.Takže těch plen moc nepotřebuješ. Mi měli Pampersy 44 ks a ještě jsme vezli polovinu zpátky domů. Jinak jsem pro malého nic víc neměla. Jestli chceš ještě nějaké info tak se klidně ptej. Já jdu krmit našeho drobečka.

ola84
8. led 2008

Ahoj Andy, tak dr. Orlíka neznám... 😕 A dlouho tě trápily bolesti? Mělas epidurál, nebo si jen odpočívala před porodem? Kolik tam je maminek na pokoji? Mimča ste měly pořád u sebe? Promiň za tolik otázek, sem zvědavá no.. 😀
A chodila si někam na kurzy?

dibla
8. led 2008

Ahojte holky já jsem taky rozhodnuta pro porodnici v Havířově.
Chodím tam na předporodní kurzy a těhu cvičení a holky je to opravdu super. 😀

ola84
9. led 2008

ahoj Diblo, jůůů ty to máš už za pár...týdnů 😀 😀 😀 Jak dlouhé máte ty kurzy? Já začínám chodit příští pondělí, a máme to hodinu 1x týdně, a pak na konci prohlídka sálů s tatínky 😀

andys26
9. led 2008

Ahojky Oli, vůbec mi nevadí, že máš tolik otázek. Ráda ti na ně odpovím, taky jsem hledala info tady na netu a byla jsem vděčná za každou radu. Tak jak začít nějak popořadě? Do žádné kurzu jsem nechodila, zdálo se mi to celkem zbytečné 😉 , trochu té teorie jsem si přečetla v knížkách a tady na netu. Myslím si že to stačí, ale to je věc každého. Bolesti mě začali v sobotu v 5h ráno (Matyášek přišel na svět v NE v 0.50h). Začalo to takovým lehkým pobolíváním břicha, jako při měsíčkách, takže jsem tomu nevěnovala moc pozornosti. Odpoledne se bolest ale začala stupňovat a to už jsem začala být nervozní, protože jsem nevěděla jestli to nejsou třeba jen poslíčci. Zkusila jsem teda ověřenou teplou sprchu a koupel. Bolesti však nepřestavali, ale dalo se to vydržet, proto jsme raději jeli. Pro epidurál jsem byla rozhodnutá už dávno před tím. Měla jsem sice trochu strach, ale jehlu jsem vůbec necítila. Je to akorát nepříjemný pocit, protože při zavádění se nesmíš ani o vlásek pohnout. Bolesti se ale pak hodně zmírnily a pomohlo mi to i k uvolnění celého těla. (byla jsem prý moc křečovitá). S podáváním epiduralu v Třinci není problém a je to zdarma. Na pokoji jsem byla sama. Nevím jestli zrovna měli všude plno ale jinak tam byli nanejvýš co vím dvě maminy. Každý má svou sprchu, WC, a vše potřebné pro mimiska. U mě byla i TV (taky zdarma). 😀
A co se týče mého názoru na Havířov? Může mít sice vybavení super nejmodernější, pokud, ale bude přístup personálu, takový jaký byl doposud (co mám alespoň od kamarádek, které rodily loni koncem roku), tak jim to k napravení reputace asi moc nepomůže. Ale to je zase věc každého.... 😉

ola84
11. led 2008

Ahoj Andy, děkuju moc za odpovědi na moje otázky, to víš, sice ještě tři měsíce přede mnou,ale vůbec netuším, jaké to může být 😀 😀 😀 😀

Tak jak mě něco napadne, tak ti ještě pisnu jo 🙂 Jinak přeju moooc radosti s vaším drobečkem, ať pěkně spinká a je prostě hodňoučký 😵 😵 😵

dibla
11. led 2008

Ahoj holky,
kurzy jsou od 32tt a to 2 hodiny týdně, vždy 1 hoďka bazén a 1hoďka cvičení, až do termínu porodu. A holky už dávno se tam změnil personál. 😀 tak doufám, že to bude lepší a díky těm kurzum se s nimi i zblížím.

skuli
4. únor 2008

Ahoj holky.Narazila jsem na vaši diskusi a nedá mi to,abych taky něco nepřipsala.Rodila jsem v Havířově před 2 měsíci a byla jsem moc spokojená.Stejně tak i moje kamarádky,které rodily po mě.Havířovská nemocnice nemá sice moc dobrou pověst,ale porodní je v pohodě.Měla jsem těžký porod,holka se mi tam zasekla ramínkem o mou kost.Porodila jsem hlavu,jednu ruku a zbytek nešel 😠 Hodně mi pomohli svým přístupem a povzbuzováním.Všichni byli moc milí,vstřícní a ochotní.Rodila mě paní doktorka Čechová.Jinak si myslím,že není až tak důležité,jak ten pokoj vypadá,jste tam chvíli a stejně tu krásu pokoje nevnímáte,máte jiné starosti 😉 Já rodila ještě na tom provizorním sále,ale zase zadarmo i s přítelem 😀 Teď je to tam moc hezké a moderní,takže neváhejte a běžte rodit do Havířova.

lukin
autor
4. únor 2008

skuli: Díky za tvou zkušenost 🙂 Já se rozhodla nakonec rodit v Havířově a snad nebudu litovat 🙂

skuli
9. únor 2008

lukin- držím ti palečky aby vše proběhlo bez komplikací a narodila se ti krásná a hlavně zdravá holčička.

dibla
12. bře 2008

Ahojky kočky,
tak já jsem rodila v Havířově a mohu vřele doporučit. Byla jsem naprosto spokojena se všemi sestřičkami jak z porodního, poporodního i novorozeneckého oddělení. Vždycky dobře poradily, pomohly popř. zaskočily za ospalé maminy. Takže holky nebojte se jít rodit do Havířova již to není to co to kdyby bývalo, je to tam ohodně lepší a pěknější. 😀 😀

lukin
autor
13. bře 2008

Tak já taky přidávám svou zkušenost z Havířova. Na porodním oddělení jsou naprosto skvělí, a to všichni. Fakt příjemné hlasy atd. I na ostatních dvou odděleních super, až na jednu babiznu 😠 , která teda moc příjemná nebyla, ale jinak to šlo. I strava mi chutnala. Takže celkově bych Havířov doporučila 😉

ola84
13. bře 2008

Diblo, Lukin, gratuluju moc k holčičkám 😵 😵 😵 Hodně zdravíčka hlavně přeju, a super, že jste byly spokojené v Havířově 😵

zanulav
13. bře 2008

Tak začatkem dubna jdu taky do havířova. Tak jsem zvedava předtím jsem rodila ve vitkovicích, bylo to tam super. Ted je to v havířove nove no tak uvidíme.

dibla
14. bře 2008

zanulav: neboj i ty budeš spokojena a hlavně nikdy se neboj sester zeptat, dokážou poradit a věř, že jsou tam od toho. Neboj špatná máma nebudeš a nenech si to nikdy připustit. 😉 😉 Holka držím palečky

Ola84 moc děkuji Natalí je skvělá.

skuli
20. bře 2008

Když jsem rodila před 3 měsíci,tak nás tam bylo jen 6 maminek.Byly jsme po 2 na pokojích.Moje malá byla moc hodná,vůbec nebrečela.Ale mimino co s námi bylo na pokoji pořád řvalo.Byla jsem z toho nevyspání hotová,bolela mě hlava.Šla jsem si za sestřičkou pro nějaký prášek a ona byla tak hodná,že jsme ve dvě ráno všechny moje věci i s postelí přestěhovaly do prázdného pokoje.Tak jsem pak po zbytek pobytu měla pokoj jen pro sebe 😀 Nebojte se zeptat,požádat,jsou opravdu hodné sestřičky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru