Porodnice Trutnov, Hradec, Jilemnice. Máte zkušenosti?

radova23
1. srp 2013

Ahoj holky , mou dcerku jsem rodila v Nachodě - ale celkově nespokojenost ( ale to je fuk) . Ted přemyšlim nad Hradcem králové,Jilemnici či Trutnov. Jaké máte zkušenosti ? Přeji si mit i porodni plan......

eficenka
1. srp 2013

Trutnov za mě rozhodně ne!
Za.mě jednička vrchlabí a nebo na druhém jilemnice

Porodní plán v trutnově nemá sanci-ani ho nedají do karty!nic nerespektuji ... Vrchlabí je pohádka 😉

milada2
1. srp 2013

@radova23 S porodnim planem se v Hradci nechytas

adisek
1. srp 2013

Ja jsem rodila obe deti v Trutnove a byla jsem spokojena. Plan jsem teda nemela, takze nevim.

nikacerv
1. srp 2013

Já budu rodit v Jilemnici (jsem z Jilemnice) a ohlasy na porodnici dobrý. Pokud chceš alternativní porod, pak je Vrchlabí super, ale prý jak se vyskytne problém, tak je zle. Nevím, jestli se tam něco změnilo, ale prý tam jsou dva doktoři před důchodem, ale sestřičky fajn. Nemám zkušenost, ale tyhle info mám z doslechu. Porodní plán v Jilemnici akceptují.

radova23
autor
1. srp 2013

@eficenka Ahojky já jsem na Trutnov slyšela pár nehezkých věcí ☹ co vše se ti tam nelibilo ? Já myslela že porodni plan přijímají v každe porodnici 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
@milada2
@nikacerv na jilemnici jsem zatím nic ošklivého neslyšela,ale jak říkam zatím,proto se ptám zde 🙂 jen se mi nelibi teda,že dítě muže byt na sale s matkou,ale pote je odnešeno a bez matky na pár hodin v šestineděli . a pak jeste že není možnost nastřižení hráze ☹

ivcacekb
2. srp 2013

@radova23 v JIlemnici jsem rodila nedávno, i když mám nejblíž Jičín, je fakt, že co jsme se bavily, tak žádnou nenastřihly, nevím proč..., byla jsem dost potrhaná a myslím, že zbytečně, porodní plán jsem si ani nesepisovala, protože mi rovnou řekli při sepisování porodopisu, že je to zbytečný, ale je fakt, že kromě toho, že jsem chtěla epidurál(který mi stejně nedali, a až po 12 hodinách utrpení mi dali spinál a porod se konečně rozjel)jsem žádné zvláštní požadavky neměla...holení, klystýr atd. jsem brala jako samozřejmost a i jsme se o tom bavili při sepisování porodopisu. Je jasný, že všude narazíš na někoho, kdo je nepříjemný, taky se mi to tam stalo, ale jinak byl personál skvělý a jestli budu rodit znova, tak jdu zase jedině do Jilemnice. Na Trutnov jsem slyšela neslyšela nic dobrýho.

eficenka
5. srp 2013

@radova23
tak jednak sem do trutnovské porodnice chodila od 36 tt po týdnu na kontroly, ty byly v pořádku, žádné výhrady, od 37tt sem chodila i na pásy ( točí se na patře, jak sou porodní sály) no během natáčení mi sestra donesla papír, at ho podepíšu k porodu, tak sem začala číst, a tam takové věci, jako že souhlasím s tím a tím... tak sem řekla, že donesu vlastní porodní plán - sestřička že to u nich není zvykem a td atd, nicméně sem ho příště přinesla, prý ho zařadí k ostatním papírům ( ale v den porodu záhadně zmizel)
bylo mi během 1.doby porodní umožněno - míč, sprcha, manžel byl celou dobu se mnou...
nepřála sem si prasknutí vody - bylo provedeno bez předchozího souhlasu! byl mi podán injekčně oxytocin - než sem něco řekla, bylo to... v druhé době porodní mi nebylo umožněno rodit jinak něž na zádech - ani na boku či v podřepu, nechtěla sem nástřih ( cvičila sem předtím s epinem - vytlačila sem průměr 27cm! ) nástřih byl proveden bez upozornění a veliký - doktor se i pak omlouval... nebyl mi umožněn bonding - malou přiložili ba břicho a než sem ji pohladila, už ji odnesli! nebyl mi umožnen přirozený porod placenty - tu doktor " vytrh" asi za 1-3 minuty po porodu Aničky...
přiložení dítěte k prsu, manžel několikrát ( asi 3 krát musel jít pro sestru!)
jinak na oddělení šestinedělí absolutně nerespektují nic! potají dávají dětem příkrmy, neporadí že máš častěji přikládat, masírovat prsa, cpou všem kojící kloboučky, nebýt sečtělá v problematice kojení, odcházíme na UM jako další 3 maminky, co rodily se mnou ☹
nebylo mi dále umožněno být s dcerkou během odběru krve z patičky a odstřižení pupečníku...

takže pro můj druhý porod je jasná volba Vrchlabí - berou v potaz porodní plán, můžeš si volit polohu - na boku či v dřepu o manžela, bonding - nechají na Tobě dítě i hodinu, pak až ho zváží, změří atd atd....

radova23
autor
5. srp 2013

@eficenka no panejo !!!!!!! Ja uz vrchlabi taky,presne jak pises,porod je podle tebe a ne sester atd a zalezi na tobe co a jak chces🙂

eficenka
5. srp 2013

@radova23
včera mi psala kamarádka, rodila v JIlemnici a dá se říci, že docela dobré, až teda na bonding a "musela" si nechat píchnout vodu... JInak byla spokojená...
koukni k veroniqez, psala článek o porodu ve Vrchlabí... pohádka 🙂

metallico_mondo
5. srp 2013

v Hradci to prý jede jak na porodnim pásu, na jilemnici jsem slyšela samou chválu ale v poslední době už jsem taky slyšela názory že jak se to rozjelo už to není ono. Trutnov vůbec netuším. Já se rozhodla pro Vrchlabí tak uvidíme 🙂

eficenka
13. říj 2013

@metallico_mondo
jak si byla spokojená ve Vrchlabí?
měla bych představu druhého přirozeného porodu ( žádné píchání vody, oxytocin, porod třeba v dřepu o manžela atd..)
díky..

metallico_mondo
13. říj 2013

@eficenka naprostá bomba, škoda jen že se vyskytly komplikace dle kterých mi nakonec musely dát epidural a ve finále to stejně skončilo císařem ☹ personál příjemný, rodila bych tam klidně znovu 🙂 pokud by tě zajímalo něco konkrétního tak do IP 🙂

eficenka
13. říj 2013

@metallico_mondo
díky moc.. mě tam čeká porod za 8 měsíců 😉 tak pak kdyžtak písnu...
pro mě představa druhého porodu v Trutnove - už mě to bolí teď a rodit nechci a představa porodu ve Vrchlabí - úsměva pohoda, teda snad 😀

metallico_mondo
13. říj 2013

@eficenka tak hlavně ať to dobře dopadne 🙂 snaží se to do poslední chvíle vést přirozeně a když se něco děje tak samozřejmě reagujou 🙂 jizvy umí taky pěkně 😀

sweetest
3. lis 2013

Uvažuji také o Vrchlabí ( i tam kámoška dělá rorodní asistentku), ale blíž mám Rychnov nad Kněžnou....neznáte to tam, některá maminka? Díky 🙂

ma_ia
3. lis 2013

Já rodila ve Vrchlabí a jela bych tam zas🙂 Naprostá spokojenost.

ivca_dol
10. led 2016

Ahoj holky, prosim vas kdo mate zkusenosti - jak bonding a dotepani ve fakultce v Hradci Králové?

barasrotyrova
11. led 2016

Ahojky, v Hradci jsem rodila v listopadu a spokojenost po vsech strankach. Jen si nejsem jista s dotepanim pupecniku-po porodu jsme se s manzelem soustredili jen na maleho a nic jineho jsme nevnimali🙂

pmedilkova
11. led 2016

Máte někdo zkušenost s císařským řezem v Hradci králové? Částečná anestézie?

ivca_dol
11. led 2016

@barasrotyrova Ahojda, já v HK rodila před necelými 2 roky a celkově taky spokojenost, ale malého mi po porodu na hodinu odnesli a až pak mi ho dali k prsu a to není správně. V květnu mám rodit druhé a tak zjišťuji, zda když si o bonding řeknu, zda mi vyhoví.

barasrotyrova
12. led 2016

@ivca_dol pri prijmu jsem poprosila o porodni sal s boxem pro prvni osetreni miminka, takze ho nikam neodnesli a porad jsem na prdolu videla, coz bylo fajn. Hned po porodu ho na me na chvilku polozili, pak ho rychle osetrili a zabalili a zase mi ho vratili zpatky. Hodne asi zalezi na personalu, ktery se o tebe stara a na prubehu porodu, ja mela stesti na oboje, takze na ten den moc rada vzpominam.

melis7
13. led 2016

@ivca_dol napiš si porodní plán. Oni ho pokud je to jen trochu možné dodržují. Taky můžu jen porodnici v HK chválit. Já tam rodila 3x. Ten sál s ošetřením miminka a vanou taky doporučuju. Stojí myslím 500Kč.

melis7
13. led 2016

@pmedilkova Jo, to taky mám . 1. dítko jsem rodila císařem ve spinále (myslím, možná epidurál - už je to delší čas, každopádně je to podobné). Co potřebuješ vědět?

eithelwing
13. kvě 2017

Koukám, že za tu dobu se hodně změnilo. Já před 14 dny rodila v Trutnově a nemůžu si stěžovat. Příjem proběhl v noci, v porodním plánu jsem neměla žádné šílenosti, jen přání, aby to probíhalo co nejpřirozeněji, pokud to bude možné.
Na čekankách se mnou byl manžel, pravidelně se kontrolovaly ozvy, po pár hodinách přišel i lékař. Problém byl, že do rána otevření vůbec nepostupovalo a já už začínala být vyčerpaná (měla jsem bolesti už předešlý den a noc). Lékař navrhl protržení vody, abych to vydržela. Souhlasila jsem a v tu ránu to postupovalo, navíc byla voda už lehce zakalená. Ráno se šlo na sál, lékař mi nabízel léky proti bolesti, ještě chvíli jsem odolávala, pak jsem souhlasila s lokálním podáním. Přestože jsem byla totálně vyšťavená, lékař i sestry byly trpělivé, klidně mě povzbuzovali, žádný spěch, jen se mi snažili pomoci a dotáhnout to do konce. 🙂 Nástřih nakonec proveden byl, malá šla na Supermana. Ovšem šití decentní a už ten den jsem si sedla na kruh a teď už i jela na kole, hojí se to velmi dobře. 🙂
Malou jsem měla hned po porodu u sebe, ale přisátí neproběhlo. Moc jsem si o to ani neřekla, byla jsem totálně hotová, takže jsem byla ráda, když pak choval manžel. 🙂

Péče porodních asistentek a lékaře si můžu jen a jen vynachválit. Chod šestinedělí byl trochu horší, dětská lékařka byla poněkud šílená, z prohlídek jsem chodila akorát s ubrečenou holčičkou. Pro rady o kojení musíte být trochu aktivní, kdo se neptá, moc se nedozví, ale záleží na sestře, která má službu. My se s tím nakonec popraly.

Mně spíš nevyhovuje takový ten harmonogram nemocnice - vizita jedna, vizita druhá, jídlo přinesou a hned chtějí odnášet a člověk třeba zrovna kojí... Ale doma si to pak člověk zavede po svém. 🙂

chanddra
1. čer 2018

Nějaké aktuální zážitky z Jilemnice? Co císařský řez? Bonding u tatínka podporují? Návštěvy na pokoji jdou, pokud není volný nadstandard? A nástup na plánovanou sekci až v den porodu? Dík.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru