Porodnice u Apolináře. Jak je to s 1. dobou porodní?

janab78
29. říj 2007

Dnes mi v poradně u Apolináře říkala jedna nastávající mamka, že prý u Apolináře po dobu 1. doby porodní jsou rodičky na pokoji třeba po třech a partner tam nesmí vůbec být (prý to říkali na informativní schůzce). 2. doba porodní je ale už samotný porod a tam mi manža sice taky pomůže, ale hlavně ho budu potřebovat už od začátku. Nevíte jak to opravdu je? Je tam nějaká možnost, že by tam mohl být se mnou? Nechápu tu logiku-celý porod si odbydu sama, psychicky na dně bez podpory. ☹

ronie
29. říj 2007

manža se mnou byl celou dobu-jen když sem byla na klystýru a ve sprše tak ne-to čekal na chodbě-takže to tak vlastně je, ale když se místo sprchy procházíš po chodbě nebo po parku tak to s tebou manža být může. A na tý sprše a klystýru sem byla sama -jiný maminky by se tam nevešli-je to malinká místnost a vedle malinká koupelnička a kdybych hodně prosila tak při tom sprchování by tam manžílek asi být mohl také-aspoň na chvíli.

aja2001
30. říj 2007

janab78 v apolinari jsem rodila a byla jsem tam spokojena prave az na toto protoze samotny porod trval 15-25minut a tu celou dobu pred tim jsem tam byla sama jak na tom pokoji tak priprava coz je hodnina
nejdriv ho poslaly domu pak po pul hodine ze ho muzu zavolat aby prijel on uz tam smozrejme byl tak tam tak hodku usinal a pak byl v soku z rychleho porodu

maltina
30. říj 2007

Ahoj ja rodila taky u Apolinare v dubnu, a presne jak pise Ronie, manza byl se mnou porad krome klystyru a sprchy. V prvni dobe mi spis doporucovali chodit.

bledulka
30. říj 2007

janab-Přesně tohle mi vrtalo kdysi hlavou taky.Je to asi takhle. První doba porodní může trvat různou dobu a porod může začít různě.Pokud Ti odteče plodovka a ty budeš muset do porodnice a ty se ale zatím nebudeš otevírat,tak tě uloží na tzv. čekatelském pokoji.Tam za Tebou budou příbuzní chodit jako do normoš nemocnice na návštěvy.Pokud se porod rozběhne a ty se začneš otevírat,absolvuješ sprchu atd a půjdeš na sál.A tam už s Tebou manžel bude.Obecně na porodní sál u Apol.jdeš po sprše a klyzmatu ve chvíli,kdy jsi otevřena na 4 cm a více,což je známka že se porod opravdu rozjíždí.Pokud tedy přijdeš do porodnice a budeš se otevírat (nebo už otevřená na 4 cm budeš)a oni uvidí,že prorod postupuje,tak Tě pošlou rovnou do koupelny a na sál. Takže asi tak 🙂

sylvar
30. říj 2007

já byla u Apolináře v květnu, přijeli jsme s prasklou vodou v 23 hod, ale k porodu to moc nevypadalo, tak poslali přítele domů,řekli, že druhý den po obědě asi bude miminko, že má jet domů, já byla na čekateláku ještě s jednou paní, ale ta tam byla na kapačkách, zastavovali jí porod, asi neměli fleka na rizikovým.kolem druhé hodiny jsem šla na přípravnu, do té doby jsem od půlnoci chodila, pač mě začaly kontrakce, tam jsem byla hodinu-ovšem bez klystýru, ten jsem odmítla, protože moje střeva chodily na wc co chvíli nervama 😵 ve tři v bolestech PA zavolala přítele, ten přijel a byl se mnou na sále až do samého porození Sofinky v 5,20 hod.Co jsem byla na tom čekateláku,jsme si celou dobu smskovali a volali 🙂

bledulka
30. říj 2007

jinak-ke klyzmatu a této očistě manžu opravdu nepouští (ani bych ho tam nechtěla) a do sprchy nevím,ale byla jsem tam sama-porod začínal,tak to šlo.U sprchy je rovnou toaleta a tu jsem po klyzmatu docela využila (a u toho manžu fakt nechci 😀 ) Ve sprše mi sestřička kontrolovala ozvy takovým přenosným zařízeníčkem,takže jsem nemusela kvůli monitoru pospíchat (ten ti natočí i při příjmu do porodnice) Na sále jsem potom ležela napojená na monitor (u nás to mělo to své důvody) ale ležení mi nevadilo.Mimču se ani nelíbil balon,takže jsem opravdu jen ležela-ale nebyla to žádná hrůza-mně bylo na levém boku i nejlíp...
O odpojení z monitoru jsem si ani neříkala (byla jsem ráda,že je mimčo pod kontrolou) jinak kdybych nebyla napojená,asi bych i chodila ...
Jinak s porodním sálem velká spokojenost (rodila jsem na I. sále).Byli tam všichni fakt úžasní a nejvíc vzpomínám na dětskou sestřičku co ošetřovala prcka po porodu-ta byla úúúžasná 🙂

janab78
autor
30. říj 2007

Tak snad přijedu otevřená už na ty 4cm 😅 Nemusím dyžtak ležet na čekateláku, ale můžu si tam manžela nechat a chodit po chodbě nebo tak.Rozhodně ho domů nepošlu, nebo budu s nervama na dně.Já totiž dost špatně snáším bolest. Asi tak.

bledulka
30. říj 2007

Jani-pokud přijdeš k porodu a už se budeš otevírat,tak tě čekatelský pokoj mine...Mně taky praskla voda,ale než jsme se s manžou vyhrabali z domu,uběhla cca hodina a půl..No a tam nejdřív monitor asi na půl hodinky a to už jsem se docela stihla otevřít (šlo to rychle-před přípravou jsem byla na ty 4 a hned po sprše na 7 🙂 )
Pokud Ti neodteče voda,tak ti prý nabídnou,zda tam chceš zůstat a nebo chceš jít ještě domů...Pokud budeš mít vodu odteklou,tak už domů půjdeš až s prckem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru