Porodnice u Apolináře. Je lepší sál 1 nebo 2?

brisalek
4. kvě 2009

Ahoj všem, na předporodním kurzu u Apolináře nám PA říkala, že si můžeme vybrat sál, kde budeme rodit. Proto se chci zeptat na vaše zkušenosti s oběma. Je lepší sál 1 nebo2????

deathy
4. kvě 2009

Já rodila na 1, a když o tom teď tak přemýšlím, i kdybych rodila na chodbě, bylo mi to jedno. Vůbec si nepamatuju jak to tam třeba vypadalo, jen vim že tam byli supr lidi. A dostala sem tam i dobrou véču 😀

leryl
4. kvě 2009

deathy:tak to jsi měla komfort 🙂 ,mně snídani nedali
brisalek:myslím,že rozdíl je jen v tom, že 1,je vymalovaný na bílo a 2.barevný,jinak personál se tam střídá.
A až to na tebe příjde,budeš ráda,když nebudou mít stop stav a vezmou Tě 🙂

brisalek
autor
5. kvě 2009

Deathy a leryl díky. Jsem tam zaregistrovana a z porodnice se nikam nehnu🙂. Kdyz uz ty registrace delaji maji je mit tak, aby se tam i par akutnich(nezaregistrovanych rodicek veslo). Byla jsem tam v 9tt se registrovat, vystala jsem si tam frontu a nenecham se vozit sem a tam 🙂

deathy
5. kvě 2009

Hele, oni pořád hrozej stopem, ale já když rodila, tak na celým tom sále sme byly dvě 😀 A že by tam měli nějakej fofr to teda nevypadalo. I potom, když sem tam ty dvě hodiny zůstala, tak taky nikde nikdo. A sem teda docela asi ráda, protože vyslechnout tam křik a "prožít" si to znova...asi bych to nedala 😀 I když já si teda taky zakřičela, ono to tak nějak samo šlo 😀

katulen
6. kvě 2009

ahoj brisalek, doufám, že se tam před porodem nepopereme 😀 😕

brisalek
autor
6. kvě 2009

Ahoj Katulen, to si nemyslim. Jen me ty reci okolo stop stavu...vzdy trochu nadzvednou🙂. My jsme byli vcera na predporodnim kurzu, kde nam ukazovali saly a na 2. byla jedna rodici a jednu prijimali a na 1. jedna odchazela po porodu a druhou prijimali. Zadny naval🙂))

janah.
6. kvě 2009

Ahojky,
většinou nával na sálech není, ale problém je s lůžkama na šestinedělí. Dokud nepropustěj maminy domů, tak pak může hrozit ten stop stav. Ale u mne (2x) to řešili tak, že přesunou na noc na gynekologii a pak až se uvolní tak na šestinedělí.
Jo a jinak, PA ze sálů se nestřídají!!! jen doktoři přebíhají, ale sestřičky ne 😝 (já měla na jeden sál špatný vzpomínky a tak jsem si to zjišťovala) 😀

brisalek
autor
6. kvě 2009

Ahoj janah, to me prave zajima, jestli ma nekdo s nekterym salem spatne zkusenosti a proc....Dik

leryl
6. kvě 2009

Tak to jsem netušila,že se střídají jen doktoři 🙂 .Já byla na 1. a nemůžu si stěžovat 😉

martinamil
6. kvě 2009

Brisalku, já byla v 26.tt na 2. Naštěstí se porod povedlo zastavit a pak mě překládali na rizikovku a zatím to drží. Na personál si stěžovat nemůžu. Všichni v pohodě, snažili se pomoci, hlavně psychicky jsem to dost potřebovala.

janah.
7. kvě 2009

Brisálku, já tam byla celkem 3x, přičemž 2. mimi jsme rodili v době rekonstrukce, takže fungoval jen jeden sál (ten vlevo od schodů) a tak nějak jsem tam nebyla v pohodě. Asi to bylo tím, že bylo fakt narváno, zbyla na mne poslední postel v rohu. Holt všechny mimi chtěli na svět ve stejnou dobu, byl to horor, personál se tam sázel, která mamina dřív porodí. Fakt hukot. A taky jsem měla velkýho špuntíka 😉 😉 No prostě víc věcí najednou. Pak už jsem se vyptávala na personál, 1. jsem rodila vpravo (u ambulancí) a 3. jsem rozhodně chtěla také tam a vyšlo nám to. A klídeček, pohodička. Ale ber to jako můj subjektivní názor, určitě jsou super na obou. 😀 😝

Martinamil: držím pěsti. Personál je super. A myslím, že na rizikovým obzvlášť. Nemáš náhodou MUDr. Kouckého?? Na toho jde jedna veliká chvála přes celou porodnici. Jinak od ostatních mamin jsem slyšela právně tu chválu na rizikáč 😉 Drž se, už jen pár týdnů!!! 🙂

brisalek
autor
7. kvě 2009

Diky za nazory, verim, ze personal je dobry a za vse bude v pohode. Rekli nam, ze si muzeme vybrat az prijedeme do porodnice, jestli jit k salu 1 nebo 2, tak jsem chtela vedet nejake nazory podle ceho vybirat. Ale asi to bude momentalni reakce nebo nekde nebude misto...proste to necham osudu🙂. Marzinamil taky moc drzim palce at je vse dobre.

lada82
8. kvě 2009

ahoj, no vybrat si...
ja se treba na 2 na nikoho nedozvonila, ikdyz tam byli
pak jsme odchytili lekare na chodbe a ten si nas odvedl na 1. ... a byla jsem posledni, koho ten den prijali...
tak se, holky, potkame v cervenci 😀

katulen
9. kvě 2009

ahoj lada, tak jsme se zase sešly co? Psala jsem sem na zač. těhu a už se chystáme pomalu rodit 😅 , toto ale uteklo, co na jaký sál budeš chtít jít, já na 2. Rodila jsem tam i poprvé, takže zkusím zas tam 😉

iira
12. kvě 2009

ja pěji na apolináře jen chvalu,u porodu mi moc pomahali a vděčim jim za život te sve dneska už skoro ročni holčičky,určitě bych šla k apolináři rodit znovu,no držte palce že se nam zase zadaři a za nějaky ten měsic tam budu znova
držim vam palce .. 🙂

sshiva
12. kvě 2009

ahojky, ja som nahlásená tiež u Apolináře, tak verím že sa tam nejaké to miestečko nájde 😀 ...keď som videla ten nával pri registrácií k porodu...
Ako je to s výberom porodnej sály, to si možem sama požiadať v ktorej by som radšej rodila? Je v tom nejaký výrazný rozdiel? Našla som si akurát info že na sále 2 je možná aj aromaterapia...

deathy
12. kvě 2009

Ahoj, možná tam bude fakt rozdíl jen v tom čekateláku. Takže aroma a jiné věci.. To na 1 nebylo pokud vím. Ale mě fakt stačila jenom ta sprcha, na nic jinýho bych se ani nezmohla, a kdyby mi po hlavě skákaly vopice, bylo by mi to v tu chvíli fakt jedno 😀 😀 😀

sshiva
12. kvě 2009

veď práve, si tak hovorím že "keď to na mňa príde" tak mi to asi bude jedno, stačí mi teplá voda a podpora manžela 🙂 ...ale keby bolo možné si to nejako spríjemniť, tak prečo nie...

janah.
13. kvě 2009

Já jsem tu aroma a masážní vanu měla, osobně mi tam bylo hůř. Ale říkali, že to snad pomáhá. Asi jak komu 😀 😀 mě tedy ne 😀 😀 Jinak si vybíráte sami už tím, že se rozhodnete, u kterých dveří zazvoníte 😝

deathy
13. kvě 2009

Já si vybrat nemohla, protože mi dr. napsal: Indukce 19.3. v 7.30 na PS 1 😀 Ale sem docela ráda že sem si nemohla vybírat, protože je mi jasný, že s možností výběru bych zase plašila a hledala info co kde je lepší a určitě bych se nemohla rozhodnout 😀

sabs
26. črc 2009

Ja rodila prvni na jednicce a te jsem byla na dvojce, ale jeste neporodila.lezim ted na rizikovym a nemuzu si stezovat na nic.sestricka rikala,ze na sale 2 se rodi miminka narozena pred 34 tt, jinak se tam rodi jen,kdyz je na sale 1 plno

kacka.va
26. črc 2009

Já byla na jedničce, chtěla jsem tam a navíc dvojku akorát rekonstruovali, ale jinak je to myslím úplně jedno.

soanpe
18. srp 2009

já rodila na tom , co je u ambulance.porod ok, PA taky,JIP super, ale šestinedělí bych tam už nechtěla zažít 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru