Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

luciolka1987
15. črc 2010

@amelie001 A jak si cvicila jestli se muzu zeptat.ja cvicim s takovym balonkem E-pino se jmenuje🙂Procvicuje se s nim hraz zlepsuje se pruznost a sem prekvapena ze to fakt funguje cvicim tri dny a uz sem na obvodu 26 cm a to sem prvni den dala 23cm🙂

luciolka1987
15. črc 2010

@amelie001 ne na ktg nechodim budu chodit ke svojemu doktorovi pac to ma v ordinaci.Asi to koupim az v te porodnici🙂

marky468
15. črc 2010

@luciolka1987 - kde se dá ten balének sehnat a kolik stojí?

luciolka1987
15. črc 2010

@marky468 Ja ho objednala tady do tydne mi ho poslali - http://www.epino.cz/epi-no/o-epi-nu.html.ale je to trochu drazsi zalezitost stal 2 453 i s postovnym.

luciolka1987
15. črc 2010

Ale ma asi neco do sebe.narazila sem na nej nahodou na internetu kdyz sem procitala ruzne diskuze o porodech jeste nez sem otehotnela a pak sem o nem nasla velkou diskuzi tady na konikovi celou sem ji precetla a vedela sem ze do toho urcite pujdu.vetsina holek tam fakt porodila bez strihnuti i prvorodicky tam zmakli 4 kilove mimca bez poraneni🙂

luciolka1987
15. črc 2010

a ty ktere smikli meli vetsinou nake komplikace mimco nepostupovalo nebo mu klesali ozvy nebo melo rucku u obliceje.ale i tak psali ze kdyby necvicili tak by byli potrhane daleko vic.Ale to fakt jenom hrstka holek, vetsina fakt hlasila uspech🙂

marky468
15. črc 2010

@luciolka1987 - díky za tip, popřemýšlím 🙂

luciolka1987
15. črc 2010

@marky468 - doporucuje se zacit tri tydny pred porodem takze mas jeste relativne cas.ja zacala driv pac sem byla nedockava a zvedava😀

luciolka1987
15. črc 2010

kdybys nahodou chtela objednat tak tam zkus zavolat oni by ti to poslali co nejdriv sou ochotni me volali v kolikatem tydnu jsem jestli by mi to nemohli poslat pozdeji tak sem zalhala ze uz sem v 36 tydnu a poslali mi to na druhy den objenavala sem to v pondeli ve ctvrtek volali a v patek prislo🙂

dashav
16. črc 2010

Ahojík holky,
tak Vás zdravím pořád z nemocnice UH - porodnice,v pondělí už to bude 14 týdnů co jsem tady,už mě to leze na nervy a nemám si ani kde postěžovat....

Jak se máte?Povídejte přehánějte....

luciolka1987
16. črc 2010

cau dneska k ranu me probudila bolest v pobrisku,je mozne ze to uz byli poslicci?Trvalo to tak hodinu bez prestavky a bylo to jako krece pri menstruaci v podbrisku a v dolni casti zad a vystrelovalo to az k trislum.Ja vubec nevim jak poslicci probihaji ale myslela sem si ze to budou nepravidelne bolesti,ale tohle bolelo celou tu hodinu jen obcas to trochu polevilo.Docelo me to vydesilo 😖

marky468
16. črc 2010

@luciolka1987 - myslím si, že to byly poslíčci. Já to mívám taky, ale od té doby, co beru magnézko, je to lepší. Sice mě břicho taky sem tam bolí - třeba zrovna teď - ale Mg ty bolesti utlumí. Vyčetal jsem, že by se mělo brát do 36. týdne, aby se pak porod mohl dobře rozběhnout. Já budu mít 36. zítra a plánuju ho brát do středy, kdy jdu na kontrolu.
@dashav - proč jsi už 14 dnů v nemocnici? Co tě trápí???

dashav
16. črc 2010

@marky468 - mam po cerkláži - zašití hrdla,klanul se mi ven vak blan víš?takže musím jen ležet s nohama nahoru a už me to nebaví a ještě k tomu ty horka...v pondělí začínám 34tt takže ještě tak do 37tt vydržet a pak můžu rodit,,už to chci mít za sebou je to strašné ....a ještě k tomu to počasí a jak se Ti tady pořád střídají ti lidi,to už me taky leze na nervy a jak si pořád stěžují a to tu jsou třeba jen týden víš??prostě hrozné ☹

marky468
16. črc 2010

@dashav - úplně tě lituju, já začínám zítra 36. týden a taky už bych to chtěla mít za sebou. Taky si říkám, že bych chtěla vydržet ještě týden a pak už budu dělat vše pro to, abych porodila. Od minulého týdne jsem měla silné bolesti v podbřišku a beru magnézko, ale myslím si, že ty bolesti určitě něco znamenají. Je v porodce hodně horko? Já jsem zažila u prvního porodu dobré psycho. Bylo to taky v létě a já ležela u okna, na kterém byla pokažená žaluzka a nešla stáhnout. Celých 5 dnů mně svítilo slunko do ksichtu. Chtěla jsem se nechat přeložit na jinou postel a sestra mně řekla, že už mě mají vedenou u okna, že s tím nic neudělá. Supr zážitek 🙂

dashav
16. črc 2010

@marky468 - holka jako žádná sranda to není!!!!!horko tu je ale na porodnim je klima tak je to ok,ale tady dolu neni tak mam vetrak,to mi donesla mamča i tv mi donesla jinak bych to tu nezvladla se divat do zdí vís...ja musim počkat jak mi vyndaji steh a uvidi se bud se to rozjede a nebo ne ..ale pri mem nalezu si mysli vsichni ze to bude rychlee

marky468
16. črc 2010

@dashav - přála bych ti rychlý porod, aspoň takový, jaký jsem měla můj první. V 9 večer jsme přijeli do porodky a za 5 minut půlnoc se malá narodila. Věřím Ti, že to není sranda, mně stačí ležet chvilku doma a jsem durch mokrá a vůbec nevím, jakou polohu bych zaujala. Držím palečky ať ti to dobře dopadne a ať jste ty i mimi zdraví 🙂

amelie001
17. črc 2010

@dashav -to máš sakra blbé,že musíš ležet,nemělas už rodit vloni,aspon jsi pamatuju,žes byla vloni v květnu 20tt??
Na porodním je klima a já jsem šla z porodnice s angínou,takže nic moc....

magdalenka1
17. črc 2010

@dashav ahoj, já ležela u obou kluků, u prvního cca 14 dní, u druhého 10 a pak jsem šla na reverz domů, protože se neměl kdo starat o toho prvního🙂 ale jsou na tom lidi i hůř...ležela tam se mnou holčina, ta tam byla myslím tři měsíce, v ukončeném 36 tt ji pustili domů a do dvou dnů byla zpátky s porodem...a zase jiná, i když se snažili sebevíc, tak porodila tuším ve 33 tt....mimi má stejně svou hlavu a udělá si to po svém, ale fakt je lepší to přetrpět co nejdéle....vždyť to musí být i šílený závěr pro psychiku maminky, když rodí třeba v takovém 34 tt a neví, co bude po porodu, jak o miminko zvládne...ale chvíle je dlouhá, to je jasné🙂

dashav
17. črc 2010

@amelie001 jj pamatujes loni jsem o male prisla ve 22tt

amelie001
17. črc 2010

@dashav -jejda to promin,to já nevěděla:-/

magdalenka1
17. črc 2010

@dashav jestli ti můžu doporučit, tak dr. Posseltovou, sice na první pohled to není usměvavá ženská a někdo tu na začátku říkal, že z ní měl i strach....ale musím říct, že je to úžasná doktorka a je i citlivá a já si druhý porod s ní nemůžu vynachválit, seděla u vany a vykládala si se mnou...fakt pohoda....to u prvního porodu jsem dr. Píšťka ani neviděla...jen na příjmu a pak když ze mě malého tahal, protože se mu ztratily ozvy...je to jen krycí maska, ale skývá zlatého člověka

radushka
17. črc 2010

Holkly myslím na vás v těch vedrech.Vůbec nezávidím. I když ony ty vedra s těma mimčama taky nejsou žádný med 😖 .Tak snad se na ty vaše porody akorát ochladí 😉

dashav
18. črc 2010

@magdalenka1 - ahojík..no to je jasný že jsi to nemohla vědět,já jsem to ani moc nikomu neříkala,bylo to pro mě dost těžký, protože to byl normální porod...

Mudr. /Posseltová je zlatá,.ze začátku se mi zdála dost nepříjemna,odměřená,ale já ji chápu,nemůže být ke všem hned hrrr brrr...o mě se tu stará primář a mudr Pektorová a Mudr. Posseltová,protože jak jsem psala nahoře,dojela jsem tady z vážným nálezem a nikdo tomu nevěřil,že by se to udrželo a nebo zašilo,ale primář zavelil a bylo to...zašíval mě on...taky máme radost z každého týdne co je...Včera mi povolila Mudr. Posseltová sundat postel ze špalíků,tak mám radost,už spím na rovném a ještě k tomu bylo v noci trochu chladno tak jsem se vyspala...

Jediné co mi tady už leze kvalitně krkem je to jak jsem tady dlouho a dostávám ponorkovou nemoc víš?proste mě všichni štvou..jak si vymýšlí atd... 😨

renisco
18. črc 2010

chtěla bych se zeptat, kolikátý den asi pouští po porodu domů a zda pouští i o víkendu (sobota, neděle).

magdalenka1
18. črc 2010

@renisco ahoj, pouští se každý den....pouští se čtvrtý den, u druhorodiček, když je plno i třetí...já šla s prvním po osmi dnech, pak jsem se vrátili a s druhým skoro po třech týdnech 😉 ještě jsem rodila na staré, ale myslím, že to zůstalo

magdalenka1
18. črc 2010

@dashav každý by z toho byl na palici, ale když to jinak nejde, tak to holt jinak nejde a zpětně se na to budeš dívat, jako že to byl opruz, ale přijde ti to jako chvilička....dr. pektorovou jsem potkala nedávno po prvné, ta tam není moc dlouho (říkala, že dva roky), primáře znám od malička (přes rodiče) a dr. posseltová je od mého druhého porodu takový můj trochu polobůh mezi doktory...začala jsem k ní chodit i do Vlčnova, kde praktikuje v pondělí. Jinak v poho je ještě dr. Sviták...averzi mám pro změnu na dr. ...teď mi vypadlo jméno....kolem 40, nameděný hezoun, který se neumí chovat....vzpomenu si...

dashav
18. črc 2010

@magdalenka1 -ahojík kočko,tak mudr. Posseltový je zlatá,jako jak jsi psala předtím tak to na ni sedí,pektorová je mladá je tu dva roky a je stejně stará jak já nebo možná o rok starší 🙂 přimář je dobry,hodný a příjemny a všechno mi vždy vysvětlí...na mudr. Svitáka mám svůj nátor 😖 pak je tu Dominec,Pištěk,-Vacula a ješte myslím Hřib chodí na vizitu...a z doktorej je tu ještě mudr. Jermářová,Psotková,Omelková a pak už ani nevím....to jen kdo chdí na vizitu vís?

A k toomu jak jseme tu dlouho, nenadělám nic,malý mi za to stojí a ty 4 týdny už snad nějak přežiju,musím,zítra začínáme 34 tt 😅

magdalenka1
18. črc 2010

@dashav já se Svitákem nikdy neměla nic do činění...jen je to ten, kterého si pamatuju z vizit, že se usmívá....ten, co jsem si nemohla vzpomenout, je Dominec, to je podle mě nejmíň příjemný doktor...chová se k pacientkám jak k ididotům v košilích, prostě jak k nesvéprávným blbcům....Jermářová byla na mě taky vždycky v pohodě, ale slyšela jsem na ni dost stížností...možná je náladová, nevím, já s ní negativní zkušensoti nemám.....Píštěk mi rodil prvního syna a vůbec mě nepřesvědčil...tvářil se otráveně, teda pokud tam byl, jakože byl jen na příjmu večer a pak jsem ho viděla až ráno, když malého ze mě tahal pumpou 😒. Pracuje tam i jeho manželka, dříve dr. Sovová, nyní Píšťková, s tou jsem měla jednou pěkný výstup na chodbě, ale člověče mám pocit, že ji mateřství změnilo, mají cca 4letou dceru a slyším na ni spíše pěkné reakce, pak je tam dr. Čudová, která podle mě neumí a umřela jí tam i pacientka na vykrvácení a dr. vaculu de facto neznám, když jsem ležela s mladším synem, tak tam byl nový a de facto jen přicmrndával na vizitách
pokud jsi ve 34 tt, tak i kdybys porodila, tak už bude mimi v pohodě, pokud by tedy nemělo samozřejmě vývojový problém atd, ale to stáří miminka v děloze neovlivní...psala jsi, že jsi přišla o minulé mimi ve 22 tt, nejsem indiskrétní, když se zeptám, co se ti stalo?

marky468
18. črc 2010

@magdalenka1 - hezký román o doktorech jsi napsala, aspoň budu vědět, s kým jsem měla do činění. Mně rodil první dceru dr. Sviták a byla jsem spokojená. Viděla jsem ho sice taky jenom u příjmu a pak až se malá drala ven, ale byl to bezproblémový porod. S dr. Píšťkem mám zkušenosti z ordinace, tam mně přijde v pohodě a jeho manželka taky. Na Domince jsem slyšela jenom strašné věci a na Jermářovou taky, z těch dvou mám hrůzu. Jen ať na ně nenarazím... Jinak včera jsem začala 36. týden a asi vysazuju magnézko. Brala jsem ho kvůli bolestem v podbřišku. V diskuzích jsem se dočetla, že by se už v tento týden brát nemělo. Raději pár bolestí přetrpím než si zbržďovat porod.

magdalenka1
18. črc 2010

@marky468 k dr. Píšťkovi - já bych si představovala přístup jiný než že tě doktor přijme a pak už ho nezajímáš....to právě jsem viděla u dr. posseltové, která tam prostě u mě seděla hodiny....Píštěk mi taky vytáhl malého ven zkušeně a bez problémů...jestli se u toho usmíval, to nevím, já mlela z posledního, protože mi sestry skákaly po břiše 😀 , ale mě takový přístup zklamal...no prostě jsem rodila přes noc a to se spí....však byl taky úplně mimo, když tam doběhl, že malý nemá ozvy 🙂 A magnézko se bere do ukončeného 36 tt, teda co si pamatuju, ale magnézko je stejně jen takové placebo, když má někdo fakt problémy s pravidelným tvrdnutím a doktoři se bojí předčasného porodu, tak ho napíchnou na kapačku...už nevím, jak se ten sajrajt jmenuje, ale ochabne ti po něm hladké svalstvo a než si na to tělo zvykne, tak se cítíš, jak když tě zakopou za živa do země ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru