Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

magdalenka1
16. srp 2010

@dashav já vím, že je to otrava, ale já nevěřím tomu, že existuje univerzální recept na to, aby se mimis rozhodl přijít na svět, takže holt budeš muset počkat, až se mladý pán rozhodne sám. A upozorňuju tě, že je to jen začátek....pak budeš čekat na všechno...až se nají, až si odříhne, až se posadí, až se obleče, až dostane rozum....to poslední trvá nejdýl 😀 Jinak kamarádka v noci nahoře porodila kluka Vojtíška....4,5 kila a to je ta kamarádka asi tak tlustá jako žížala...tak doufám, že ještě může chodit 😖

dashav
16. srp 2010

@magdalenka1 - no jako nestras,..malemu se proste asi jeste nechce,kope,mrvi se..no je to chlap kdyz si umane tak to tak bbude...

hele,tak to si kamaradka teda pekne zkusila...tolik kilo...

Jinak Market Vas pozdravuje,tak za hodku pujdu nahoru na čumendo na malou se podivat a po schodech pekne,uz ted se tesim 😀

9ka
16. srp 2010

Tak já jsem se vrátila teď z kontroly. Na KTG jsem měla sotva 20 😖 , pak se jim zasekl papír 😠 a když to opravila tak to začalo lítat - chvíli 20, pak 50, jednou i 80. Malá měla taky pěkně divoký hodnoty - chvílema i 170 - celou dobu se tam mlela jak nudle v bandě. 🙂
Ale doktor mi řekl, že to ještě nevypadá, že jsem jen na špičku prstu - jenže ty jeho tlápy - to už musí být aspoň 2 cm! 😀
Říkal, že když neporodím do konce týdne, tak "se dohodneme". Toho jsem se bála... 😖
Tak jsem od něj šla pěšky, abych tomu trochu pomohla, no myslela jsem, že vypustím duši. 😝
Budu si dělat ten čaj a když to nepomůže, tak jsem ochotna o víkendu zkusit ten ricinový driják... 😎

dashav
16. srp 2010

@9ka - no hezky..me ríkal v pátek na kontrole ze jsem pro vetsi cas prstu a ze se klane vak blan a hlavička naléhá,ale to je vsechno,dneska jsem zase byla v bufete se projít se sanitarkou,nesmim sama a navecer si dam asik schody...jinak se nic nedeje...a ke kterému mudr chodís?

9ka
16. srp 2010

Já chodím na gyn. tady ve Zlíně - ani sem se mu nezmiňovala, že chci rodit v Hradišti, tady jsou na to všichni nějak alergičtí... 😕
Ještě k těm bouřkám: první dcera se narodila za sněhové bouře (cesta Zlín-Hradiště byla hustá... 😖 ) a teď mají přijít na moravu zase bouřky - výstraha platí m.j. i pro Zlínský kraj... 😉

dashav
16. srp 2010

@9ka - aha tak to jo..no jako na nas ta bourka vubec nepusobi 😖

luciolka1987
16. srp 2010

Byla sem na kontrole prý postup od minule tam je, do prukazky mi napsal cs 4 a prostupnost pro prst a udelal mi hamiltona tak sem zvedava jestli zabere a brzo to prijde. 🙂

dashav
16. srp 2010

holky mm novou fotecku mkrnete

9ka
16. srp 2010

mně tam vůbec to CS nepíše 😠 , nicméně říkal, že se to může rozběhnout kdykoliv... fakt je, že se stejným nálezem jako dneska mi minule praskla voda a už jsme jeli....

dashav
16. srp 2010

@9ka - to mas dobry ja porad nic...pujdu na ty schody jak budou zpravy

9ka
16. srp 2010

@dashav to je asi tak jediný, co se v tý nemocnici dá dělat, co? 😒 Myslím pro to popohnání 🙂
Máš to těžký, já si vůbec nedokážu představit takhle dlouhou hospitalizaci, věřím, že o to víc už se nemůžeš dočkat konce 🙂 A že ten stojí za to... 😉 Já jsem brečela dojetím jak želva... a ještě několik dní potom. 🙂
A to jsem před prvním porodem byla přesvědčená, že budu přenášet - měla jsem z porodu hrůzu, 😕 chtěla jsem to co nejvíc oddálit, vůbec jsem si nedovedla představit jak to dostanu ven... 😀
Teď už vím, že je to sice makačka, ale dá se to přežít a už se těším na tu naší další holčičku... 😅
Dneska padla další termoska kořeněného lektvárku... 😉

dashav
16. srp 2010

@9ka - ach jo...ted mi volala mamča a brácha (15) mi odlétá na rok do Canady ach jo....tak mi tu tečoiu slzy...

jinak v nemocnici je to pakárna,zvykla jsem si sice,ale už chci domu,už mi to tu leze na nervy všechno a všichni,prostě ponorková nemoc,nebo jak to mám nazvat?

¨Byla jsem ted nahore u Markety a vsechny vas pozdravuje

9ka
17. srp 2010

To je celkem mlaďas na takovou cestu... Já jsem tedy byla v 15 ještě takový ucho... 😀

luciolka1987
17. srp 2010

Tak mi dneska odesla hlenova zatka teda aspon myslim ze to bylo ono(takovy sopel s krvi 😀 )doufam ze ja budu ten pripad ktery porodi do par hodin a ze nebudu cekat nekolik dni 😀

magdalenka1
17. srp 2010

já už sem nebudu psát, vy všechny jen čekáte až porodíte 😀

luciolka1987
17. srp 2010

marky jeste nepustili domu? 😲 to je tam uz paty den kdyz pocitam i den porodu.ja myslela ze me tak treti max ctvrty den pusti 😀

9ka
17. srp 2010

Já jsem tam minule byla týden - malá měla žloutenku ☹
Ale je fakt, že jsem někde četla, že druhorodičky pouští i za 3 dny (den porodu se nepočítá). Já už jsem taky zvědavá co sem napíše - jak to probíhalo. 😕

luciolka1987
17. srp 2010

tak mozna dneska ji pustili a vecer uz sem treba neco pisne ja prave taky cetla ze pousti treti nebo ctvrty den po porodu

dashav
17. srp 2010

holky tak MArket dneska pustili tak ja myslim ze prijde a vsechno nam napíše..jak se jinak máte?me brisko tvrdne a to je vsechno 😀

9ka
17. srp 2010

mně taky tvrdne břicho, občas nějaký ten posel, kotníky už jsem neviděla ani nepamatuju a ukrutně mě pálí žáha - rennie už zobu jak bonbóny... 😅
malá mě občas kopne tak, že se mi zatají dech - jakoby se chtěla dostat ven, ale nevěděla kudy... 😀 Tak piju ten čaj a doufám, že jí to dojde... 😉
Prý pomáhá vizualizace a promluvit si s miminkem, tak jí říkám: "holka, vím, že je ti tam fajn, obzvlášť po těch kilech čokolády a melounů... Nechci tě vyhánět, ale nebylo by nám oběma líp, kdyby si už vylezla?" 😀

luciolka1987
17. srp 2010

@9ka to uz sem taky zkousela tak pred tydnem promluvit si s nim aby uz jako vylezl ze uz me to nebavi a jak sa uz na neho tesime ale nic je asi umineny po me 😀

9ka
17. srp 2010

Mně se při prvním těhu pár dní před porodem zdálo, že s malou mluvím a ptám se jí, jak se chce jmenovat. Měli jsme 2 jména Evelyna a Marta a když jsem se jí ptala, tak mi s takovým světáckým tónem odpověděla: "Ty,...... radši Evelyna..." 😀
A kamarádce řekli, že čeká holčičku. A jí se v noci zdálo, že si odklopila břicho, tam bylo to miminko a mělo pindíka....
A víš co? - doktoři se na UZ spletli - fakt se jí narodil chlapeček! 😲
Takže bych to promlouvání nepodceňovala! 😉

luciolka1987
17. srp 2010

@9ka ze odklopila bricho 😀 😀 😀 to je dobrééé 😀

luciolka1987
17. srp 2010

malý sebou dneska tak háže jak nikdy 😀 jako by se chtel vysoupnout ven 😀zapira se mi nohama o zebra a hlavou tlaci dolu 😀

9ka
17. srp 2010

mně se zase zapírá ručkama o třísla - jakoby nechtěla vypadnout a zapírala se "o futra" 😀
Tak jsem si dala vanu a teď popíjím červený - což je něco na mojí žáhu... 😖
Dcera mi sice říkala, že mi bříško sluší, ale pak říkala: miminko, už pojď ven z vody... 😀

dashav
17. srp 2010

tak to holky nevím jak se tam zapíra ten muj maly hokejista...ale dneska sebou mrska a kdyz si stoupnu z postele tam i hned ztvrdne brisko,zitra mi toci ktg a jdu na kontrolu..tak jsem zvedava jaky bude nález..

9ka
17. srp 2010

@dashav tak se nabídni, že bys jim umyla okna - prý to zabírá 😀

Já jsem myslela, že bych to stihla do neděle a měla ještě lvici, ale kdyžtak to bude panna 😔 ... nevím co je lepší?
Hlavně ať to nevyvolávají! 😝

luciolka1987
18. srp 2010

Ach jo tak já porad nic a to sem myslela jak uz vcera vecer treba pojedu ☹ . Asi se na to moc upiname kdyby sme si rekli ne jeste chceme ty prcky nosit a nechceme je nikdy porodit tak by sli naschval supem ven 😀 Prestavam netrpelive cekat na kazde ztvrdnuti bricha jestli uz to nahodou neni ono 😀 a proste budu jenom doufat ze snad do pondelka do terminu porodim 😠

renisco
18. srp 2010

ahoj holky...
sem se tady před X týdny ptala na připojení na internet na šestinedělí... 😀

jinak mám holčičku - BÁRU (20.7.) - v pátek nám bude už 1 měsíc - před porodem se to děsně vleklo a teď to zas dost utíká.
Co se porodu týče - ani si ho nepamatuju. V 1:48 mě probudila šílená bolest, v 1:49 přišla další - tak honem pobrat věci a jelo se. Ve 2:23 mě přijímali a 2:25 byla malá na světě. Ani sem se nestihla rozkoukla a bylo po porodu... 😀

Všem tady přeju taky tak rychlý porod a zdravé mimi a době - @dashav - drž se, už to máš fakt za pár a věř - máš můj obdiv!!!!!!!!!!!!!!

renisco
18. srp 2010

jinak od cca 32tt jsem byla na rizikovce a porodila jsem jeden den po termínu 🙂 😉

užívejte bříška - ještě na ně budete určitě se slzou v oku vzpomínat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru