Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

9ka
18. srp 2010

@luciolka1987 Já už jsem to taky začala pomalu vzdávat... ☹
Už jsem od neděle vypila 3 termosky toho kořeněného čaje, včera jsem si dala horkou vanu a 3dl červenýho...a nic 😒
jakákoliv fyzická námaha už nepřipadá v úvahu - sem ráda, když naplním myčku nebo pračku a funím jak lokomotiva 😝 .
Ještě tu mám nakládaný zázvor a wasabi - má se prý jíst něco pálivého.... 😉

9ka
18. srp 2010

@renisco Tak gratuluju moc a tiše závidím tu rychlost.... 🙂

renisco
18. srp 2010

děkuju. já se taky snažila vypudit malou co nejdřív, ale stejně si nedala říct - prostě čekala, až přijde její čas...

9ka
18. srp 2010

a vyšel na tebe ten nadstandard? a co ta wi-fi, jede tam bez hesla? A sestry na 6-nedělí byly hodné?

renisco
18. srp 2010

nakonec jsem nadstandart dostala.
wifi tam je, ale pouze pro hospitalizované pacienty - a taky je potřeba chytit signál 🙂
sestry OK - rozhodně lepší než před těmi 4 lety ve Zlíně - UH opravdu DOPORUČUJI, ale už mě tam nikdo neuvidí 😀

9ka
18. srp 2010

tak to už se tam těším... 😀 😀 😀
jen už se vidím v pondělí ve Zlíně u doktora, jak mi vystavuje papíry na příp. vyvolání a já mu budu vysvětlovat, že chci do Hradiště... 😒 No, co, kdybych chtěla rodit v Čiernej pri Čope, tak je to moje věc, ne? 😅

renisco
18. srp 2010

ve Zlíně taky nebylo zle, byly tam taky všichni supr - ale tady v tom Hradišti mi to připadlo takové víc (hmmm, jak to napsat...) takové víc domovštější, no a hlavně volnější režim ... ale já tam byla i s přítelem 24hod denně, takže pro mě to bylo ještě SUPROVĚJŠÍ 😀

to věřím, že tvůj dr bude koukat, ale je to tvoje volba a tvé rozhodnutí a na tom nic nezmění... kdo ví, jak to vše dopadne, že?

kesurka
18. srp 2010

Ahojte holky jsem tu nová. Pročetla jsem snad pět stránek, hlavně ty poslední, a nikdo se tu nesvěřuje s porodem do vody? Je tu někdo kdo to zažil nebo to měl v plánu? A je tu někdo koho nešili? Jo a jak se v nemocnici připojujete na net? Máte vlastní laptopy? Je to ok vzít si svůj PC?

renisco
18. srp 2010

noťásek si s sebou vzít můžete. připojení na wifi je, akorát je to zaheslované, tudíž ho můžou používat pouze hospitalizovaní pacienti. jen nezaručuji, že se připojíte všude - my měli zesilující anténu v okně...

luciolka1987
18. srp 2010

@kesurka - porod do vody myslim nezminoval nikdo co vim tak jedna ho tu mela v planu ale nakonec si to rozmyslela.A s šitím mi to zatím co sem tu tak cetla prijde tak ze uz v hradisti asi nedelaji nastrihy rutinne 🙂 coz je super ja se tomu chci vyhnout a tak cvicim s takovym balonkem a tak me uklidnilo ze asi nestrihaji jen tak z rutiny.Jedna holcina psala ze se snad 4x rozhodovali jestli strihnou nebo ne, pak jednu nestrihli vubec ale natrhla se sama, a jedna porodila bez nastrihu skoro 4 kilovou holcicku a to byli vsechny prvorodicky.Taky jedna znama rodila nedavno a taky ji neudelali nastrih sice mela jen 3kilove mimco ale byla prvorodicka.

9ka
18. srp 2010

@kesurka já jsem chtěla rodit do vody první dítko, ale nakonec byl porod dlouhý a vyčerpávající - nebyli by proti, ale PA mi vysvětlila, že v té vodě ti nemůžou moc pomoct, musíš si to vytlačit sama, takže to chce dost sil 😝 . A další věc je, že ti nemůžou dát ve vaně epidural, pač se to nesmí namočit. Jinak ale jde prý ve vodě porodit i KP. Jo, a kdybys chtěla pupečníkovou krev, tak hned po porodu přelézt z vany na lůžko a tam to provedou. To jsou spíš ty negativa, jinak to dost chválí.

luciolka1987
19. srp 2010

Tak od ctyr hodin sem vzhuru a mam bolesti a tlaky jakoby dospodu uplne jine nez poslicci a tvrdne mi bricho vzdycky to trva zhruba minutu, poslici mi trvali i vic jak ctvrt hodiny v kuse a pak uz nic 🙂 do sesti byli nepravidelne obcas po10 pak zas po 8 po nebo po 6 minutach a od sesti hodin je mam zatim pravidelne po 8 minutach.Doufam ze uz je to ono a neprejde to a brzo pojedu 😀

9ka
19. srp 2010

@luciolka1987 tak držím palce ať je to ono. 🙂
já jsem taky měla po ránu bolesti, ale po návštěvě wc to přešlo... 😀

luciolka1987
19. srp 2010

@9ka -tak me to na wc vyhnalo ale neprestalo to porad se to opakuje ted tak po sesti sedmi minutach nevim to presne nemam totiz stopky, tak mi to dela rozdili tak nevim jestli je tam ta pravidelnost, ale myslim ze jo😒 Kdyby mi tak chtela prasknout voda to bych si byla jista 😀 Takhle vubec nevim jestli je to ono nebo neni ☹ Ale od uterka mi odchazela ta hlenova zatka vcera uz byla pruhledna bez krve a dneska uz tam zase trocha krve je tak to mozna taky neco znamena. 😕

9ka
19. srp 2010

@luciolka1987 dej si horkou sprchu nebo vanu, jestli to nepřejde, tak je to ono. 😉

9ka
19. srp 2010

@dashav jsi ještě celá?

luciolka1987
19. srp 2010

@9ka - to nemuzu koupelnu mame dneska nepouzitelnou delame strechu a stresni okno je pryc a po strese chodi chlapi 😀 jinak bych uz do sprchy davno skocila, ja to tusila ze si maly vybere nejaku nevhodnu dobu 😀

luciolka1987
19. srp 2010

rupla mi voda jedu 😀

dashav
19. srp 2010

@9ka - čaukyy jeste porad jo,nuda co?ja uz jsem se smirila s tim ze budu prenaset

9ka
19. srp 2010

@luciolka1987 ty se máš... 😀 Nám budou v pátek opravovat dlažbu v chodbě, tak to třeba taky na mě přijde... 😀

9ka
19. srp 2010

@dashav asi tu zkysneme... 😒
a kdy máš termín?

marky468
19. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem zpátky! Pustili nás v úterý a nějak nemám na net čas, tak píšu až teď. Začalo mně to jako blesk z čistého nebe. Ještě v pátek ráno jsem bylaautem u doktora a jak jsem se kolem 11 hodiny vracela, už jsem musela rozdýchávat nějaké slabší kontrakce. Kolem půl 12 už byly tak po 5 minutách, tak jsem volala manželovi, aby radši přijel. Vyrazili jsme po 12. hodině. Chtěla jsem nejdřív zavést starší dceru k našim a pak teprve do porodnice, ale jak se začaly kontrakce opakovat tak po 305 minutě, tak jsem usoudila, že raději pojedu první do nemocnice a pak manžel zaveze malou k babičce. Dorazili jsme kolem půl 1, přijali mě, nachystali a šla jsem na porodní pokoj. Manžel mezi tím chvilku čekal na vyjádření sestřičky, jestli se to rozbíhá nebo ne a vyrazil s malou. Vrátil se kolem 2 hidiny a bylo to tak tak, protože se malá narodila ve 14:35, vážila 3900g a měříla 52cm. PA u mně byla skoro pořád, kontrolovala mě a tak hodinu před porodem už neodešla. Jsem strašně spokojená s tím, jak porod probíhal, super přístup PA, která mně hodně moooc pomohla a taky supr paní doktorky, které mně sešívaly poranění, protože jsem se trošku natrhla.
A můj dojem z celého porodu? Myslím, že lepší průběh jsem si nemohla ani přát... 🙂

9ka
19. srp 2010

@marky468 Ještě jednou gratuluji!!! To bylo fakt ukázkově rychlé. Doufám, že i ty bolesti byly snesitelné... 😉
Já už čtvrtý den piju ten kořeněný blivajz a pořád se nic neděje... ☹

dashav
19. srp 2010

@9ka - ja mam termin koncem srpna a prvni tyden v zari..tak uvidime..ale to uz je za par..dneska je maly nejak v klidu..rano jsem se nemohla vubec probrat..a zjistila jsem ze usinam na jedny strane a na ty samy se i probouzim,zadne toceni nic....

dashav
19. srp 2010

@marky468 čauuuuuuuuuuu ja už se lekla co se stalo...jsem ráda,že jsi doma a vc pořádku,potomt ady dej fotečky malé princezny..

tady nic noveho,hádej kdo má službu 😀

9ka
19. srp 2010

@dashav to máš ještě skoro 2 ttýdny... 😖
Já jsem poslední 3 dny taky nějak hotová - včera a předvčírem jsem tu vytuhla přes den. Ještěže je malá taková hodná, umí si sama pustit dvd s pohádkou, tak mě nechala pospávat - stejně je to tak na jedno oko... 😉

renisco
19. srp 2010

@marky468 GRATULUJU

@luciolka1987 ať to máš rychlé a netrápíš se

marky468
19. srp 2010

@dashav - ahojky, to víš, teď nemám vůbec čas sedět u PC, ale jinak v poho, malá sice v noci pořád papá, ale dnes už to snad bude lepší. V kočárku spinká jak andílek a je moc hodná. Posílám odkaz na pár foteček...
http://www.facebook.com/album.php?aid=29434&id=...

kesurka
19. srp 2010

@luciolka1987

Ahojky jaký balónek? My s manželem provádíme masáž nebo spíš parodii na ni, ale nepší něco nežli nic..
Jinak gratuluji, touhle dobou už je asi na světě, ne? 😵

9ka
20. srp 2010

tady je na ten balonek diskuze. jmenuje se EPI NO. Já jsem ho taky nestihla.... 🙂
Já už s nástřihem počítám - podle velikosti hlavičky jsem měla termín 16.8., tak nevím, jestli ještě roste...? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru