Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

kesurka
25. srp 2010

@9ka tak už ses dlouho neozvala, že by už??? 😲 😲 😲

9ka
25. srp 2010

Já pořád nic, ani ten úplněk nezabral. ☹
Kdybych do všeho nebourala a mohla se ohnout, tak ani nevím, že jsem těhotná... 😅
Ale zítra si dám další dávku ricin. koktejlu a uvidíme, jinak jdu v pátek na vyvolání. A nejvíc mě dokážou potěšit řeči typu: Však ven musí - barák si tam nepostaví... 😠 😠 😠

kesurka
25. srp 2010

@9ka a kdy ti končí 42.? není na vyvolávání ještě brzo?? 😨

9ka
25. srp 2010

Mně MUDr říkal, že déle jak týden po termínu by mě nenechal. A to jsem měla podle UZV termín už 16.8. To je asi individuální, některé holky posílají na vyvolání už ve 40tt, asi záleží jak je na tom mimi. To moje má prý dost velkou hlavičku... 😕

marky468
25. srp 2010

@9ka - ahojky, to mě mrzí, že ještě nic, co se hlavičky týče, mně se malá narodila s abnormní rotací hlavičky. Myslím, že procházela porodními cestami širší částí. Ale dalo se to zvládnout. Přeju ti hodně štěstí, už to musí každým dnem přijít 🙂

9ka
25. srp 2010

@marky468 díky, já si taky říkám. Už se skoro nemůžu hnout - břicho mám většinu dne tvrdé.
Navíc dneska dcera ztropila scénu v tescu, asi největší doposud. Toho obecenstva, co měla....! 🙄
Musela jsem zavolat manžela, aby pro nás přijel - neměla jsem sílu ji někam odtáhnout.... No, stres jak blázen, tak jsem si říkala - to by mi třeba do toho mohla ještě rupnout voda, abysme to měli kompletní.... 😀 To by bylo jak ve špatném americkém filmu 😀 .

marky468
25. srp 2010

@9ka - to musela být teda síla, ale malá je ve věku, kdy zkouší, co jí dovolíte. Naše malá má 6 a taky ještě někdy zkouší, ale už tak trochu ví, co může a co ne. To přejde, uvidíš. Dnes jsem se bavila se sestřenkou a říkala, že když skákala ze schodů, tak druhý den porodila. Jinak jsi toho vyzkoušela asi víc než já 🙂 , tak fakt nevím 😵

9ka
25. srp 2010

@marky468 Ta v břiše už má období vzdoru teď! 😀 😀 To se máme na co těšit... 😀

dashav
25. srp 2010

holky čauu jsme stale cely...zitra nas ale bude prohlizet primar tak jsem zvedava zda se neco hne nebo ne?nevim...brisko moc netvrdne a dneska jsem byla dvakrat na ktg...zdalo se ze maly moc nereaguje na pohyby..ale potom dobry.ale deloha uplna klidna 😖

9ka
26. srp 2010

tak já jsem si v průkazce všimla, že mám nástup už dneska, takže odpoledne jsem tam jak na koni... bojim, bojim... ☹

renisco
26. srp 2010

@9ka držím pěstičky, ať je to hlavně rychlé a oba ať jste zdraví !!!

marky468
26. srp 2010

@9ka - To ti budou jako dnes už vyvolávat? Držím palce, ať to všechno dobře dopadne a ať to máš rychle za sebou :o)

9ka
26. srp 2010

Dám vědět - uvidíme co mi řeknou, třeba mě ještě pošlou na víkend domů, ale radši už bych to měla za sebou.

dashav
26. srp 2010

ahojík holky, tak dneska rano mě prohlížel přimář a říkal že jsem na 3cm a branka je nějak tenoulinka..tomu moc nerozumím,ale začala jsem docela špinit po tom vyšetření tak mi sestřičky říkají,že mám chodit,chodit a chodit.tak jsem dopoledne cmajdala,pak jsem si na chvilku lehla,ted musim neco dodelat na pc a pak pujdu zase chodit asi si dám výlet do bufetu a koupim si neco mnam...

renisco
26. srp 2010

@dashav já už bych byla - být na tvém místě - dávno v blázinci 😢

dashav
26. srp 2010

@renisco - ale nebyla...stálo by ti to za to..ale me uz hrabe neboj 😒

renisco
26. srp 2010

@dashav tak to je vidět, že mě neznáš... mi stačí v nemocnici 3 dny 🤐

renisco
26. srp 2010

@dashav já nemůžu totiž do špitálu ani nikomu na návštěvu 🤐

dashav
26. srp 2010

@renisco - no jo me taky,ale pro male by jsi to urcite udelala taky

9ka
26. srp 2010

Tak jsem zpět. Natočili mi KTG, prohlídla mě MUDr. a pozvala na zítra. Na KTG ukázkové kontrakce - pravidelné a na těch vrcholcích kopců hodnoty od 50 do 80. Leč - čípek na špičku prstu, délka 2cm (opačné hodnoty by se mi líbily víc 🙂 )
Zítra v 7 ráno mi řeknou další postup, uvidí se, jestli se z těch kontra něco vyvine... Kdyby nic, tak mě zas pošlou dom a nastoupím v pondělí.
Možná se s dashav sejdeme v tom blázinci... 😉

magdalenka1
26. srp 2010

@dashav ahoj, tak ty to tam jistíš, co? ale ber to tak....pořád ještě nepřenášíš.....máš termín až v září, ne? Jen jestli ti fakt vyndali všechny ty stehy 😀

dashav
26. srp 2010

@magdalenka1 /ha ha ha.tak hlavne byl to jen jeden steh...ale jinak dobry..mam termin v pondeli to jsem 40tt a ted jsem na 4 cm a cekame na bolesti ale ty ne a ne se dostavit
😢

magdalenka1
26. srp 2010

@9ka jestli jsi měla hodnoty kolem 80, tak to za víkend dáš, uvidíš a vyvolání nebude nutné, pokud ty kontakce takhle budou pokračovat, tak se hezky otevřeš a pak to nebude taková hrůza. Pamatuju si, jak mi u prvního PA po čtyřech hodinách bolestí po asi minutě a půl řekla, že jsem otevřená stejně jako na začátku, vzhledem k tomu, že bylo asi pět hodin ráno a já byla skoro 24 hodin vzhůru, tak jsem si připadala, že už nedám ani jednu kontrakci 😀

magdalenka1
26. srp 2010

@dashav no tak to je super, to se rozjíždí, když jsi pokročila o cm za den...teda pokud tě přeměřoval i teď březina a ne nějaká doktorka s polovičníma rukama 😉 bolesti se dostaví, to se bát nemusíš, ale porodit bys mohla i bez toho, ne...vždyť by sis to zasloužila

9ka
26. srp 2010

@magdalenka1 Teď jsem koukala na ten záznam a nejvíc bylo 90, ale bolesti minimální - ne že bych si stěžovala 🙂 .
Jen se bojim, že mě to zas do rána přejde. Jim se to KTG taky velice líbilo.. 🙂
jen mi to můj gyn špatně vysvětlil a já neměla jít dneska na vyvolání, ale na jakousi kontrolu do porodnice, kde mi měli teprv říct, kdy by to vyvolání bylo, takže jsem tam byla trochu za trubku, že jsem tam přišla ve 3 odpoledne. Ale po vysvětlení nedorozumění, byli všichni moc milí, ochotní a vstřícní.
On ten můj gyndr toho moc nenamluví.... 😖

9ka
26. srp 2010

p.s. já jsem taky u první trpěla jak zvíře na oxy kapačce a stále stejný nález, až po epi se to rozjelo jak blázen. 🙂

magdalenka1
26. srp 2010

@9ka já to měla u druhého tak, že jsem v úterý přišla na ktg a PA mi povídá, že mám pravidlené kontrakce po cca 6 min, měla jsem je kolem 70, ale mě to přišlo, že normálně to skoro necítím, jen jako pravidelné tvrdnutí, když jsme byla napojená, tak jsem to cítila víc, protože tě ta sonda do toho pupku fakt tlačí a taky to víc sleduješ....a PA ať se jdu dobalit, že se večer uvidíme.....a já dojela místo v úterý večer v pátek v poledne 😀 No ono ani na kontrolu se ve 3 odpoledne nechodí, natož na vyvolání porodu 😀

magdalenka1
26. srp 2010

holky, docela vám závidím, ty vaše pupky a prďolky...ten starší už mi nechce dát skoro ani pusu, aspoň ten prcek je takové tulidlo a se starou matinkou se pomazlí, ale kdo ví, jak dlouho to bude ještě trvat ☹

magdalenka1
26. srp 2010

@9ka člověče, já má s epidurálem stejnou zkušenost, i když nejsem si úplně jistá, že to bylo tím, když mi ho píchli, tak jsem došla na pokoj a jen PA strčila hlavu do dveří, tak jsem jí řekla, že cítím na tlačení a ona, že to se mi jen zdá, že mi to teď píchli...tak jsem se zatvářila jako že sice už dost nemůžu, ale že jinak nejsem úplně na hlavu..tak mi tam strčila ruku a řekla, že jsem na 9cm a jdem tlačit....no ale pak se to zadrhlo a malého tahali ven pumpou

magdalenka1
27. srp 2010

@dashav tak co, jak si na tom....mám pocit, že už je vymalováno, co? Tuším to v kostech, ta změna počasí by tomu nahrála....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru