Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

kesurka
31. srp 2010

@magdalenka1 jak asi odváželi tebe? proč myslíš hned na nejhorší, já jsem se jen zeptala, jak to je,páč to nevím

zelvatko
31. srp 2010

@kesurka jenže, když odváželi z porodnice nás, tak nebyl takový provoz a sedačka nebyla dána zákonem..

nemyslím, jen tebe ted to vezmu tak všeobecně.. já někdy žasnu na jaké prkotiny se některé nastávající maminky ptají.. to je jak kdyby do těhu žili v nějakém vakuu a teď zjišťují jak co funguje..

kesurka
31. srp 2010

tak sorry že se ptám, myslela jsem že od toho to tady je, ale vidím, že se radši obrátím jinam.

dashav
31. srp 2010

ahojík holkyyyy tak jsme doma..včera nás normálně pustili..takže v pátek jsme porodili a včera už ve tři jsme mohli domů..no luxusni co?
Malý je hodny,sice jsme v noci vubec nespali,protože mu davali injekce..myslim očkovani a taky neco do paticky.proste toho bylo moc...je to sluníčko..

kojení...no jako kojím přes klobouček,to jsem dneska zkusila a malý pije..hura...hura..jen to leve jsem uz dneska odstrikavala,protože ta bradavka jeste neni uplne super...zitra ale prijde teta - dela na sestinedeli ve zline tak prijde mi poradit a rict co a jak..takze jsem zvedava..

Marky:co mala??jak se mate?jinak je normalni ze me to prso jako trochu boli?je takoe tvrdsi..ale jako maly z nej pje a taha pekne...tak ja nevim ...

tak co už naše kočka porodila?ja mam pocit že jsem ji včera tam viděla...dolu na G jsem byla i s malym

marky468
31. srp 2010

@dashav - ahojky, malá je celkem v poho, přes den pije hezky 🙂 , akorát levé prso mně celkem morduje, když pije, vyskočí mně slzy, jak to bolí. Ale večer je to horší, myslela jsem, že má pořád hlad, ale jí asi bolí břiško, tak sem tam pobrečí. Uvidíme, co bude dneska 😉 . To, že máš prsa tvrdé, je normální, jsou nalité mlékem. Jak se ti malý chytil s kloboučkem? Já ho mám doma a ještě jsem to nezkoušela. Určitě to tak nebolí. Když se malá chytí dobře, tak to taky nebolí, ale na tom mém levém si pochutnává... ☹

9ka
31. srp 2010

Dne  31.8. v 18.25 se nám narodila naše hvězda Stella Kalupová. 54cm, 4,3kg. 

magdalenka1
1. zář 2010

@9ka obrovská gratulace, to je teda pěkně vypapaný puclík, to teda budeš muset mít mlíka jako pro armádu na takovou velkou prcinu 😀 a co porod, dobré? všichni vždycky tvrdí,že vyvolávané jsou nejhorší...

magdalenka1
1. zář 2010

@dashav to tvrdnutí se spraví, neboj, s kloboučkem si tak nezničíš bradavky a třeba ti je malý přes ten klobouček i hezky vytahá a už ho nebudeš potřebovat. Musíš ho zkusit přikládat i k tomu, co tak nefunguje, malý si rychle zvykne, že se kojí jen z jednoho a nebude ti to druhé chtít a kojit jen z jednoho se sice dá, ale je to samozřejmě náročnější a navíc by jsi pak mohla mít po kojení každé prso jiné velikosti. Já taky měla víc mléka v jednom a líp se spouštělo a vždycky když jsem přikládala k tomu druhému, tak začal ječet jak tarzan, a pak jsem tam neměla už vůbec nic a kojení šlo ve třech měsících do háje.

marky468
1. zář 2010

@9ka - nazdárek, hrozně moooooc gratuluju k velké slečně, ať rostete jak z vody. Konečně ses taky dočkala, princeznička si dala hezky na čas. Až budeš mít náladu, tak písni, jaké to bylo... 😉

magdalenka1
1. zář 2010

@kesurka nezlob se, ale ten dotaz byl fakt hloupý, vždyť i tak je na světě pro to mrně spousta nebezpečí a takhle je vystavovat dalšímu...vždyť by sis to nikdy neodpustila, kdyby se tomu mimisovi něco stalo.

renisco
1. zář 2010

@9ka JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ - obr gratulace!!!! nakonec si to ještě sama rozmyslela?
hlavně budte obě zdravé 😵

dashav
2. zář 2010

ahojík holky..tak nekojíme,,včera jsme byli u mudr a sli jsme dolu z vahou a cele dva dny velice nic nejedl takze hrozila dehydrace takze mame flasku a ja odstrikavam a davame nutrilon ci jak se to pise...jsem vcera cely den probrecela..ale co uz.pro maleho to nejlepsi,hlavne at je zdravi a pribira,takze tak..co noveho u vas??povidejte prehanejte??

jupiiiii @9tka moc gratulujuuuu kdo ji rodil nevime?zkusim pridat fotecku malyho

magdalenka1
2. zář 2010

@dashav ahoj, ten vypadá jak můj starší syn, když se narodil. Kubík měl víc vlasů a kulatější hlavu, ale jinak jak jednovaječná dvojčata. Jinak nesmutni, nejsi první ani poslední na světě, řekla bych, že tak třetina miminek je na umělém a bohužel všechny tyhle maminky si musí projít tou šílenou hysterií kolem kojení a odsmutnit si to, že furt dokolečka musí vykládat, že nekojí a vysvětlovat proč. Nejsi o nic horší máma, zvlášť ty, která jsi strávila takovou dobu zavřená v nemocnici, aby jsi drobka donosila.

marky468
2. zář 2010

@dashav - ton je krásný a kolik má vlásků 😵 . Já dneska kojím jenom z jednoho prsa, protože druhé mám totálně popraskané a rozkousané. Bolí to jak čert - možná ti i závidím, že nekojíš 😒 . Tak snad se to spraví a budeme v poho obě dvě... 🙂

marky468
2. zář 2010
marky468
2. zář 2010

@marky468 - nepovedlo se, zkusím znovu 🙂

marky468
2. zář 2010

pár foteček

marky468
3. zář 2010

@dashav - ahojky, jak se daří? My jsme přišly ze školky a spinkáme v kočárku.

magdalenka1
3. zář 2010

@marky468 tak ještě si tu nedopisoval nikdo sám se sebou 🙂 Jinak malá je nádherná...jen musím přiznat, že na můj vkus trochu moc růžová 😀 ...ale to k tomu prostě patří. Krásně se culí. Jinak je tu živo jako na hřbitově 😒 Všichni lítají kolem prcíků a kdyý prcíci spí, tak maminky jí anebo taky spí 😀

dashav
3. zář 2010

ahojík holky...tak jsme byli dneskka na kontrole a maly má váhový přírustek jsem za to štastna..protoze byl uplne dehydrovany tak ted musime na kontrolu casteji a vazit a krmit a vazit a krmit..ale on je sikovny a snazi se..prso odstrikavam je to makacka a obcas to boli,ale co nadelam,

Nevite kdy se prestane tvorit mlicko??

Marky:zlati tak jak ta bradavka?co na to pouzivas?

marky468
4. zář 2010

@dashav - používám Bepanthen, chvilku je to lepší a pak zase horší, protože malá dnes pořád papá, tak nevím, jak to dopadne, snad se to zlepší 🙂 To je supr, že malý přibírá, naše malá přibrala za týden 1/4 kg, takže taky šikovná holka 😵
Jo a na ukončení laktace jsem dostala nějaké tablety, zkus se poptat...

magdalenka1
5. zář 2010

@dashav ahoj, na ukončení laktace jsou i nějaká homeopatika, zkus se poptat v lékárně v Kauflandu, tam mají homepopatik docela dost a přece jenom je to šetrnější než klasická medicína. Ale jinak ono se přestane tvořit samo, když nebudeš přikládat. A nechceš mu odstříkávat a dávat flaškou? Ona je to teda šílená makačka a časově je to opravdu náročné, ale aspoň chvilku. Já s malým vydržela takhle tři měsíce a pak jsem to zabalila, protože jsem to prostě nezvládala, měla jsem už staršího a ten vždycky, když jsem začala odstříkávat, tak potřeboval čurat, kakat nebo napít 😀. když měl malý tři měsíce, jeli jsme na dovču do Chorvatska a já si tam prostě tu odsávačku nevzala. Pak mi při sprchování ještě asi dva měsíce kapalo z prsou, ale nebylo tam toho už tolik, aby to tvrdlo nějak zásadně a bolelo.

magdalenka1
5. zář 2010

@marky468 tak zkus na chvíli ten klobouček, přece jen to není přímý kontakt, tak to nebude tak bolet

marky468
6. zář 2010

@magdalenka1 - už jsem to jednou zkoušela a malá se na mě šklebila, tak zkusím ještě dnes, třeba ji ošidím... 🙂
Jinak se máme fajn, jenom sem tam zlobí bříško ☹

9ka
6. zář 2010

Ahoj holky, tak se snad dostanu k popisu porodu - jestli mě Stellinka nechá - moc toho nenaspí...
Takže v ponděli 30.8. - příjem (otevřená na 2cm), asi milion vyšetření a rozhodnutí, že vyvolání proběhne až v úterý ☹ .
V úterý v 8.00, 1. tableta, v 9.00, druhá tableta, od 11 kontrakce, které se daly zvládat a rozdýchávat, postupně sílily, ale pořád to ještě šlo umírnit ve sprše nebo masáží - až do 17.00, kdy jsem se otevřela sice na 5 cm, ale čípek se pořád nespotřeboval a odhad, že budu rodit cca o půlnoci., Tak přišla MUDr. Jermářová a provedla protržení vaku blan. Už hodněkrát jsem slyšela, že po tomto zákroku jsou kontrakce bolestivější, tak jsem měla strach a další obava byla z váhového odhadu - v pondělí ráno mi předpověděla porodní váhu 4300g. Vůbec jsem netušila jak takhle velké dítě porodím.... No, začala jsem trochu hysterčit... 😅
Bolesti po tom protržení byly opravdu "větší". Nebyla jsem schopna je už prodýchávat, jen jsem řvala že to bolí a že další kontrakci už nevydržím. Slyšela jsem doktora jak říká: paní má opravdu velké bolesti, dáme epidural. Anesteziolog byl zrovna u jiného případu, takže mu trvalo než přišel, to už jsem tam fakt lezla ve sprše po zdi... Když přišel, tak pomalu říkal: ták, teď si to musíme připravit, pak vám píchneme takový test a pak vám aplikujeme látku... No, trvalo mu to celou věčnost (potvrdil i manžel, že byl strašně pomalej) To už jsem ležela v klubíčku na porodní posteli a při kontrakci se mi vždycky uplně roztřáslo břicho jak bylo v křeči (horolezci tomu říkají šicák - že se sval klepe jako když jede šicí stroj). Píchl mi ten svůj test a to už se mi chtělo tlačit, ani nevím jestli mi stihl píchnout po tom testu i ten epi. Na 2 zatlačení byla Stellinka venku (v 18.25). Normálně jsem to cítila jak vychází ven, takže to ani nestihlo začít účinkovat. Ještě jsem slyšela jak se sestry mezi sebou říkají: to byla tedy rychlost, co? (to určitě nemyslely toho anesteziologa 😀 )
Celkově se o mě staralo (se ve mně vrtalo 🙂 ) několik doktorů: MUDr. Jermářová, MUDr. Pektorová, MUDr. Vacula (ten byl i u porodu a šil mě) a PA Tyllichová (jestli si dobře pamatuju jméno). Všichni byli naprosto úžasní pracovali na 110%. Nemám jedinou výtku, jen samou chválu. No, při samotném porodu tam bylo najednou hodně lidí, snad i vrátný a sekretářka... 🙂
A šestinedělí bylo tak 50 na 50. Některé sestry úžasné a některé důležité jak hovno v průjezdu...

hanca101
6. zář 2010

@9ka Moc gratuluji, to je ale velika holcicka. 🙂 urcite je moc krasna🙂
Prave mi praskla voda, jeden do porodnice. Vis ze te rodila moje teta? To je ale maly svet. Cau, ozvu se za pet dni nebo tak nejak.

marky468
6. zář 2010

@9ka - ahojky, no to sis teda zažila své, oproti té mojí dvouhodinové rychlovce se to asi nedá srovnat, že??? 😒 Sice jsem pak už měla taky bolesti jak blázen, ale ne tak dlouho jako ty...a maličká byla ještě o 40dkg větší...ale hlavně že už to máš za sebou 🙂 . Náš andílek právě spinká, tak uvidíme, jaká bude noc. Navíc mě dnes celkem dost bolí hlava, tak doufám, že na mě nic neleze 😠 .

9ka
7. zář 2010

@hanca101 Tak držím palce, ať to jde rychle a hladce. Pak dej vědět jak to probíhalo.

Tvoje teta je ta PA? Ta byla skvělá, moc milá. Zatím jsem měla u obou porodů štěstí na PA. U prvního jsem měla PA Vaculíkovou (opět nevím jestli jsem jí neskomolila jméno 🙂 ).

@marky468 já sem se pořád utěšovala tím, že druhé porody prý většinou bývají lehčí - bohužel jsem asi výjimka potvrzující pravidlo. Jediné, co u mě platilo, že zavinování dělohy po druhém porodu bývá bolestivější... 😅
Ale ten výsledek vždy stojí za to....
A jak se Tvá starší dcera srovnává s novým členem rodiny?

marky468
7. zář 2010

@9ka - starší dcera byla z počátku hodně nadšená, celkem mně pomáhala, ale teď se jí někdy chce a jindy zase ne. Podel nálady. A co vaše malá? Ta má terpve 3 roky, tak to bude asi lepší, ne? Nebo taky žárlí?
A jak maličká? Spinká hezky? Naše jak kdy, někdy se probudí v noci 1x, jindy jsme vzhůru dýl, protože nemůže zabrat...třeba dnes jsme spali 🙂 a taky jí někdy bolí bříško, užíváme Laktobacilky, ale jestli se to nezlepší, chci vyzkoušet i probiotické kapky. Nemáš s nima zkušenost?

9ka
7. zář 2010

Evelyna se s tím srovnává všelijak - nedává najevo žárlivost, spíš se snaží různě upotat pozornost - někdy je protivná a na všechno odmlouvá nebo se celá počmárá propiskou (to stihla už 2x za 3 dny) nebo dělá schválně rámus, když Stellinka spí, hází po nás hračky.... Někdy je ale zase hodná a sama si tiše hraje. Tak půl na půl. Já chápu, že je to pro ní těžký - doposud byla benjaminkem rodiny (i té širší) a vše se točilo kolem ní.
Stellinka ještě nemá pravidelný rytmus, vzbudí se někdy 2x někdy 3x, ale v noci spí se mnou, tak se jen přicucne, vezme si co potřebuje a spíme dál. S Evelynou jsem to taky tak dělala.
S kapkama zkušenost nemám. Když byla Evelyn novorozenec, dostala na bolení bříška Sab simplex (celkem zabíral) a na prdíky se velice osvědčila mastička/krém Flatulin - mazat s tím bříško a zádíčka a Ty si dej nějaký čaj s fenyklem - např. Pro kojící matky od Lerosu. Prdíky budou samy odcházet - ovšem vám oběma... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru