Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

kkury
8. únor 2010

Paji, no jo, já taky měla zkusit starou porodku, měla jsem termín v září a v říjnu se tuším přesouvali na nové v r. 2008, místo toho Obilňák, ten byl dost hrozný 😖 Já právě přemýšlím o tom nadstandartu, zase je tam sprcha a wc na pokoji, tak s hlídáním by to ani nebylo třeba a co mě děsí, to jsou návštěvy, že přijde přítel se synem a budeme někoho rušit a opačně, mít na pokoji nasáčkované pořád nějaké cizí lidi... To je asi jediné, co mi vadí, jinak společnost určitě ne. Ale třeba bude malá uplakaná a budu vděčná za každou minutu spánku... Nevím, jak to tam chodí, ale myslím, že jsem četla, že návštěvy chodí na pokoj.

Holky a odkud jste? Asi budeme kousek od sebe, tak bychom někde mohly dát spicha na kafe nebo tak 🙂 Já jsem z Veselí.

amelie001
8. únor 2010

No sprcha a wc je tam na normálním pokoji taky,a já jsem byla ráda že jsem měla společnost a cenné rady od zkušené mamči,byla jsme na pokoji dvě.Na každém pokoji je to po dvou.Já bych sama být nechtěla.Bylo to divné,před porodem jsem byla na nadstandartu a dost jsem se nudila.

kkury
8. únor 2010

Amelie a co ty návštěvy? Jak to tam chodí? Jsou ve stanovený čas nebo si tam každý chodí jak se mu zachce? A chodí na pokoje? Na Obilňáku na pokoje nesměly, byly vždy na chodbách a bylo to v určité hodiny, tak to byl vždycky masakr, ani projít nešlo 😀

radushka
8. únor 2010

kkury: já jsem taky z veselí 🙂 , prvorodička, ty už jsi zkušená mamina 😉
amelie: no jak říkám, nikoho tam neznám, akorát tu "moji" Jermářovou (jo taky mi příjde taková strohá 😅 ), takže mi to bude asi jedno.Ono to fakt spíš je o PA. Ten dr. tam zasahuje, jenom když se děje něco nestandartního.
Pokoj bych teda taky asi radši nadstandart, přesně proto, co psala kkury. Představa, že moje mimčo usne, já tím pádem budu chtít takky, a to cizí se rozpláče... No nevím, možná si to ani nedovedu pořádně představit 😅

kkury
8. únor 2010

radushka - fotka je pekelně samá, to tě ani nepoznám, když tě potkám 😀 No jo, zkušená mamina, první dítko je vždycky takový pokusný králík 😎 A kde bydlíš? Tady je to právě na prd, že s děckem nejde nikam jít, není tu žádná kavárna s dětským koutkem, kde by si člověk mohl dát kafe a dítě vypustit, přečkat zimu je teda děs 😖

pajadaja
8. únor 2010

Kkury: Já jsem pro změnu od Uh.Brodu 🙂 ale Veselí znám a jsem mobilní 😉 hlavně jsem pořád na cestách díky tomu, že taťulda mimča je z Čech 😎 I když jsem se zařekla, že už tolik cestovat nebudu, abych pak neskončila někde v porodnici na trase UH - MB. 🤐
Já jedu teďky do UH plánovat s holkama ze střední třídní sraz a máme scuka na Deltě, je tam prý bezva koutek i pro děti a maminy, okouknu a případně do budoucna by to bylo místečko na setkání 😉
Radushka: Pomalu se mi honily myšlenky hlavou, jestli už nerodíte 🤐 Máte moc hezké profi fotečky, chtěla jsem se zeptat, který fotograf je dělal...

amelie001
9. únor 2010

Mě teda odrodila doktorka,kamarádku doktor,normálně rodí doktor,co vím tak se ještě nestalo že by porod vedla porodní asistentka,aspon u nikoho,koho znám.

amelie001
9. únor 2010

Návštěvy jsou do 22.00,je to hlavně pro tatínky co nemůžou dřív.Kdykoliv,kdokoliv,kolem desáté bývají vizity.

radushka
9. únor 2010

kkury: 😀 , akorát ty nemáš žádnou fotku, takže to mám ztížené ještě víc 😀
Jinak ve Veselí je pizzerka Květoš a tam mají dětský koutek, ale asi je to spíš pro větší děti.Je tam ten bazének s balónkama a kreslící tabule,odrážedla. Známí tam chodí, ale malá má už 4 roky 😉
pajadaja: Já jsem se sem přivdala, takže jsem ráda, že už unám aspoň trochu Veselí, ta Delta mi nic neříká, ale samo, že by se to našlo 😉
No s tím porodem jsem dneska měla mírný šok - myslela jsem , že už mi odtekla plodovka.Ale asi ne 😉 . Musím si teď zavádět na noc takové globule na kvasinky a z těch je vody jak blázen.Akorát mi to vždycky pobrala vložka a dneska to vyletělo až ráno na WC.Tak fakt jsem se trošku zarazila 😀 .Ale jelikož se te´d nic neděje, tak to byl asi planý poplach 😉

radushka
9. únor 2010

amelie: hm, tak nám říkala PA, že ten dr. sedí někde v koutku a sleduje a když je třeba, tak přiskočí.Tak nevím, já ještě nerodila 😀

radushka
9. únor 2010

jé jsem úplně mimo, však jste se ještě na něco ptaly 😅 😀
kkury: bydlíme u nádraží, siuper poloha - všude blízko a klid (vlaky vůbec nejsou slyšet 😉 )
pajadaja: fotil nás Mihalovics z Veselí. Z těch fotek si vybereme a on nám je upraví. Set 10 ks říkal, že bude asi za 700,- Což mi příjde hodně dobré, protože jsem viděla i za 2000,- 😨 a hlavně nás fotil 2 a půl hodiny.On je sice docela kretén, ale fotky dělá dobré 🙂

amelie001
9. únor 2010

Radushko-paní Dominiková je sice super,ale ona je spousta věcí co povídá v kurzu je úplně jinak,já naivka jsem řekla sestře z novorozeneckého že paní Dominiková "říkala"a ona mě sprdla že je jim úplně jedno co říkala a že se má starat o to čemu rozumí a péči o kojence nechat na nich,že ona je ženská sestra a ne dětská.Jinak doktorka teda v koutku neseděla a rodila v ten den co jsem rodila já se narodilo tolik dětí že jsem neměla kde ležet.Takže doktor rozhodně nesedí v koutku.Porodní asistentky teda v tu noc netahaly ani jedno děcko ven,vždycky to dělala doktorka.

amelie001
9. únor 2010

Jo a třeba o dětské kosmetice nám říkala že nepoužívat Johnsona a v porodnici ho dávali aby jsme jím mazali mimčám řitky.Yal mi dát porodní asistentky nechtěli,prej je naprd a podobné věci.No já už bych šla s půlkou věcí...

kkury
9. únor 2010

Radushka, já tě asi znám od vidění, jsem se mrkla na tvoje fotky, tak já se pak pokusím taky nějakou vložit, jestli něco najdu, protože fotím jen já, takže na všech fotkách je Vincent nebo Vincent s tatínkem 😝 A s tím koutkem jsem to slyšela, ale nedostanu se tam s kočárem, jinak to hodlám vyzkoušet. Díky za tip.
A jsem zvědavá, kdy pojedeš, asi brzo 🙂 Na Obilňáku v Brně v jejich lékárně prý prodávají roztok, kterým zjistíš, jestli ti odtéká voda, stojí to 50 kč a už nevím, jak se to jmenuje, četla jsem tu na to diskuzi.
Amelie, takže návštěvy v podstatě kdykoliv, jo? A je tam nějaká místnost, kam se může i s miminkem nebo chodí normálně na pokoj? A s tím porodem, že ho vede doktor, to je jasné, ale pokud jde hladce, účastní se porodu minimálně, pokud se teda zrovna nenudí, já jsem rodila na tom Obilňáku a doktora jsem viděla, jen když se jim něco nezdálo a PA byla taky minimálně, chodily za mnou kočky, co se učily, kontrolovaly monitor a občas přišla PA, aby koukla dovnitř a když řešili problémy, tak se přišel podívat i doktor, já jsem se totiž neotevírala, tak mi něco pořád dávali, pak už jsem byla tak vyflusnutá, že mi dali epidural, to se porod úplně zastavil, tak mi cosi napíchli do žíli, oxytocin a ještě něco a to se nelíbilo Vinovi, začal se ztrácet, tak tam kolem mě trochu poletovali, ale pak Dr. přišel až na vytlačení.
Paji, tak z Brodu je právě kolega, co teď rodil,(Vít Jankůj, ale to by byla velká náhoda, kdybys ho znala nebo jeho Renču) konečně ho mám na skypu, ale nenapadá mě žádná otázka, za celý pobyt v porodnici platili 1100,-, měli nadstandart, rodil nějaký mladý brýlatý doktor, jehož jméno neví a co mě teda dostalo, tak celý porod od prvních bolestí do vytlačení malého trval 30-45 minut 😖 Nejsem teda závistivá, ale toto faaaaaaaaaaaaaaaaakt hooooooooooooooodně závidím 😀

radushka
9. únor 2010

amelie: já si taky myslím, že bude spousta věcí jinak, ale ona nás tak pěkně naladí, že se člověk skoro těší 😉 .No však uvidíme.Je jasné, že s péčí o novorozence bude mít větší zkušenost sestra, která to dělá denně, než ona.Ale třeba nějaké postřehy nebo tak může mít dobré.Znova říkám, nikoho tam neznám, jenom ji a mám z ní dobrý pocit.Lepší, než kdybych tam poznala nějakou protivnou jedubabu 😉
kkury:tak to musíš hodit foto, protože jinak nevím 😉 . Do Brna to je trošku z ruky pro vodičku, ale myslím, že to fakt bylo od těch globulí.
Holky zkušené, teď mě ale co 10 min. bolí podbřišek jako na MS - to jsou poslíčci? Už to tak mám od rána a nezkracuje se to ani nic.

kkury
9. únor 2010

radushka, no já nevím, co dělá tvůj muž, můj hodně jezdí, takže pro něj by to třeba problém nebyl přivézt, právě o tom uvažuju, nevím, jestli to poznám 🙂
A bolesti jsou jaké? Poslíci bolí celou dobu stejně a pravé bolesti zesilují a ustupují postupně. Taky horkou vanou poslíky rozeženeš a pravé bolesti se spíš rozjedou, tak zkus. Já moc nevím, poslíky jsem neměla, porod vyloženě vyšťourali, tak jen to tak čtu 😉

kkury
9. únor 2010

radushka, rodíš nebo co? 😀 Aspoň budou čerstvé reference 😝

radushka
9. únor 2010

kkury: byl tu kolega z práce 😠 , fakt mám náladu na návštěvy momentálně.Bolesti mám furt, zdá se mi, že po kratší době a silnější.Právě lezu do vany, tak snad to zabere 🙂 .Ten kolega tu seděl přes 2 hoďky a mi bylo blbé mu říct, že si chci dát cvičnou vanu jestli náhodou nerodím 😠 .No odešel až teď, díky bohu.Furt si chtěl vykládat 😠

kkury
9. únor 2010

Radushka, to já bych mu asi řekla SORRY, MOŽNÁ RODÍM, ODLOŽÍME TO, si myslím, že by zmizel tak rychle, že by i bundu zapomněl 😀 😀 😀 Tak držím palce, ať rodíš a máš to za sebou. 😎

pajadaja
9. únor 2010

Holky vy jste se rozjely 🙂 Pobavily jste mě s kolegou na kterého bych taky v podobné situaci neměla zrovna pomyšlení a jak píše kkury, naznačila bych mu, že dnes opravdu není vhodný čas na návštěvu 😀 Tak opravdu , byť je svět kolikrát malý, tvého kolegu neznám, taky bych si nechala ten krátký porod líbit 😎
Radusko: s poslíky neporadím 😖 já se při prvním nad ránem probudila s křecema a myslela jsem si, že mám průjem po tom co jsem se natlápala večer perníkem, protože jsem i měla "řídký případ s častým běháním" nebýt babičky, která mě nařídila sbalit věci a jet do nemocnice. Ale je to už 7 let, tak si připadám jak prvorodička, tedy až na některé detaily, které vidím jak dnes. Kdyby jste přece jen už jeli , tak také držím palce, aby to klaplo s neobsazenou vanou a se zvědavostí a napětím budu čakat na zprávičky od tebe 😉

kkury
9. únor 2010

Paji, no jo, on je vlastně z Bánova a ona je z Brodu asi a za svobodna se jmenovala Renata Holubová a dělala nehty 🙂 Ale myslím bydleli dlouho v Bánově a v Brodě tak 2 roky, tak to by byla fakt náhoda, kdybys je znala. Ale přibrala 30 kg, to jsem hleděla, to je masakr podle mě. Jinak komunikace s kolegou byla dost mimoidní, protože mám pocit, že hormony se vzbouřily jemu a ne jí 😀 Ale psal, že je tam hodně teplo všude, že vůbec nebylo potřeba županu a taky že platil 1100 za celý pobyt, měli ten nadstandard(t) (teď fakt nevím, co se na konci píše), tak to vychází, že tam byli 3 dny, ale byli tam 4, tak to se možná počítá den přijetí a den propuštění jako jeden a to by bylo 900 + 180 kč poplatek (60x3).
Jinak si taky připadám jak prvorodička, protože jak jsem rodila brzo, tak jsem nezažila ty neduhy posledních 2 měsíců, poslíky, prostě vůbec nic. Takže jsme tu 2 prvorodičky, co už mají dítě 😝

radushka
10. únor 2010

Dobre ráno všem, jmenuju se Barborka, jsem nejkrasnější holčička na světě, měřím 47 cm a vážím 3200 g. Na svět jsem koukla 10.2. v 0.01 hod. S mamkou jsme obě v pořádku. taťka

luuciee83
10. únor 2010

Tak koukám, že mě taťka od Radushky předběhl 😉 🙂 Měla jsem vám totiž předat info o tom, že Radushka porodila 🙂

pajadaja
10. únor 2010

Pro radushka: To je ta nejkrásnější zprávička dnešního dne 🙂 Posíláme pozdravy za mamčou a Barborkou , taťkovi gratulujeme, že má tak šikovné holky 😉

Kkury: To je vážně neznám. Já jsem z Nivnice. Ty mě vždycky dokážeš pobavit, jak zprávičky podáš 😀 Musím se pochválit my dnes byli na kontrole na diabetologii a výsledky jsou O.K. (těhu cukrovku nemáme, ale sledují nás kvůli cukrovce mé babičky a mých strýců)

kkury
10. únor 2010

Jeeeeeeeeeee, já jsem si to myslela, že Radushka rodí a kámoš ji doma prudil, chudinu a ona přitom rodila 😀 To až mu řekne, tak se bude stydět až na zadku.
Taťko od Radushky, moc holky pozdravuj, přeju hodně zdraví, mlíčka a pohodičku, ať se holky hezky sžijí. 😎
Těším se na popis porodu a drby z UH porodky 😀

Luci, díky za předání info, i když tatínek se pochlubil dřív 😝

Paji, to ti tak kontrolují cukrovku? 😕 Já mám sestru diabetičku, babičku taky, to ani nepočítám, spousta starších lidí ji má a dělali mi test kolem toho 26.tt a víc nic. No ale nechybí mi to 😒 Zrovna jsem vyfásla spolutěhuli, byla to pěkná socka, mladá holka, ale špinavá, chodila normálně kouřit, smrděla jak cap kouřem, chlastem a byla nemytá a hadry si snad ani neprala a taky z pusy jí děsně páchlo, seděla vedle mě a pořád zívala a odfukovala, tak to bylo horší, než kelímek té glukózy 😖
Ale je fajn, že tě hlídají a ještě víc fajn, že ti vyšly dobré výsledky 😵 😉

kkury
10. únor 2010

Jo a taťko od Radushky, nechce se ti mrsknout do alba nějaké fotečky? Já jsem děsně zvědavá a ráda očumuju miminka 😎

pajadaja
10. únor 2010

kkury: Jo, jo. Naše diabetoložka v UB je jak řekl můj gynekolog postižená oborem. Ale jsem ráda, byla jsem tam teď na druhé kontrole, chtěla si být jistá, jestli se to nerozjede. Teď mi už jen popřála pohodový porod a dododala, ale sladkosti a cukr opatrně 🙂 To ti muselo být šíleně blbě z té "společnice" když si tam musela čekat. Já tam potkala jednu těhu spolužačku o které jsem ani nevěděla, má termín koncem března, ale jede do Zlína. Do UH nechce, že tam při prvním nebyla spokojená 😒 Tak jsem také zvědavá na zprávičky z porodky. Hlavně, jestli jim vyšel ten porod do vody jak Radushka chtěla. Ženská zvědavost se nezapře 😎

kkury
11. únor 2010

Tak já byla dnes na KO a nic se neděje 😖 Napoprvní mi naměřili tlak, že si mě tam chtěli nechat, ale napodruhé byl lepší, tak aspoň že tak. Jsem byla na KTG a vzpomněla jsem si na Radushku, že tam někde za stěnou leží s Barborkou 🙂) Taky ze sona vezli vozík s miminkama, takoví malí sladcí uzlíčci, už se těším na svoji malou 😎

pajadaja
12. únor 2010

Kkury: Člověk se tak moc těší, že ty poslední týdny vůbec neutíkají, ale i my se už brzo dočkáme 😉
Já měla stejnou zkušenost s tlakem při kontrole s Dájou. Přijela jsem do nemocnice a naměřili mi tak vysoký tlak, že mně sestřička nechala sedět na chodbě, protože jsem musela vydýchat zprávu, že si mě tam také nechají. Normálně jsem měla i teď mám nízky tlak. Tak mi sestřička dala šanci a na druhé měření to bylo už o.k. a já si to mazala vesele domů, že tam nemusím ležet.
Já teprv příští úterý nastupuju na MD a jdu i na kontrolu k doktorovi, jsem zvědavá, jak se mimi vyvíjí 🙂

kkury
14. únor 2010

Paji, jj, neutíká to, už stříhám metr 😝
Tak čekám, co Radushka, jestli se nám ozve, když už bude mít doma Barunku, jestli bude stíhat, každopádně jsem lačná po informacích 😠 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru