Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

renisco
20. črc 2011

ahojky - jdu Vás po dlouhé době pozdravit a oznámit, že Bára dnes slaví 1 rok

mfleur
21. črc 2011

@kamcatkakoc No já jsem tam chodila na kurzy a byla i na prohlídce porodnice a líbil se mi tam přístup i všechno kolem. Pokud budou komplikace, tak to určitě nebude tak bezpečný jako ve Zlíně, ale nějak se mi do Zlína nechce a v Hradišti líbí, tak to risknu.
Rodit bych měla příští týden, v těch vedrech to těhotenství není nic moc, ale dá se to vydržet 🙂

renisco
21. črc 2011

@mfleur buďte ráda, že je takové počasí - loni byly v tuto dobu ty super vedra a to byl teprve mazec 😀

mfleur
22. črc 2011

@renisco No to máš pravdu, to počasí je teď zrovna super. Sice jsem čekala, že ty změny mi trošku uspíší ten porod a pořád nic, ale však ono to přijde určitě v pravý čas 🙂

mfleur
22. črc 2011

@renisco Jinak jsem se teď vracela na příspěvek o tvém porodu a musím říct, že závidím. Horka sice byla, ale ty jsi měla porod uplně super. Docela závidím 🙂

renisco
22. črc 2011

@mfleur jako takhle byl fakt super. prdnout voda, tak rodím doma... já už ji tlačila v autě, tak jsem byla ráda, že je po půlnoci a není provoz, jinak nevím, jak by to dopadlo.... měla chudina hlavičku jednu velkou modřinu, ale do pár dnů byla OK

micka1
27. črc 2011

Tak už jsem 3 týdny po porodu a rodila jsem v UH. Až na jednu sestru na novorozeneckém, která mě nepadla do oko bylo všechno ok. Porodní asistentka byla skvělá a ikdyž probíhali tři porody zároveň tak se mě dostatečně věnovala. 🙂

clloi
29. črc 2011

@kamcatkakoc Ahoj já do Hradiště pojedu 😉 tak se tam třeba potkáme 😀

kamcatkakoc
29. črc 2011

@clloi Jo? Pojedeš do Hradiště...my furt nevíme, ale spíš to vypadá na ten Zlín 😵

clloi
29. črc 2011

@kamcatkakoc my máme Hradiště blíž, a je tam nová porodnice. Taky sem uvažovala o Zlínu, ale nakonec to vyhrálo Hradiště. Většinou se u nás jezdí do Kyjova, ale tam mě nido nedostane, ne že by tam byli špatní, ale s té nemocnice mám celkově kopřivku, jen když tam vlezu 😝

kamcatkakoc
29. črc 2011

@clloi My to máme právě nastejno jak do Hradiště, tak do Zlína.... 🙂 ale jestli to máte blíž, tak asi není co řešit...

babbota
13. srp 2011

@kamcatkakoc psala jsem ti do IP, tak snad se ozveš 😀

boobinka
13. srp 2011

holky... kolikaty den vas propousteli at uz po sekci ci spontalnim porodu?
Jak tam probiha porod cisarem? Nosili vam mimisky na kojeni?
Nechali vas behem prvni doby porodni chodit a dali vam volny pohyb nebo se muselo prevazne lezet na luzku?

laola
autor
13. srp 2011

Po přirozeném porodu mě pustili pátý den, po císaři si tam holky nechávají asi týden... Ležela jsem pouze pokud jsem byla připojená na monitor, jinak by to bylo k nezvládnutí... 🙂

boobinka
13. srp 2011

@laola dekuji za odpoved.... 😉
byla jsem rozhodnuta pro Kyjov, ale po poslednich recenzich uvazuji nad UH, ale o teto porodnici nic moc nevim, proto budu rada za kazdou dalsi vasi zkusenost.

sjussi
14. srp 2011

@boobinka nas pustili po 6 dnech ale maly mel silnou zloutenku a byl pod fotolampou tak proto 🙂 a kamradku co se mnou lezela pustili 5 den,chteli uz 4 ale jeji maly byl taky pod fotolampou.taky sem vybirala bud Kyjov nebo UH ale po tom co sem slysela o Kyjove sem taky chtela do UH 🙂 a nemuzu si na nic stezovat,ja dojela rodit docela pozde a abych pravdu rekla chtela sem jen lezet 😀 ale radili mi at radeji stojim a jak se mam opirat o manzela a tak aby to pry bylo rychlejsi a maly lip sestupoval,meli skvely a citlivy pristup,akorat sestry na sestinedeli byli takove flegmaticke ale jako jinak supr a muzu doporucit 🙂

radushka
14. srp 2011

@boobinka měli jsme jít domů už 4. den, ale ještě si nás tam nechali a šli jsme 5. Ale to zase kvůli mně, měla jsem v sobě zbytky placenty (nebo krevní sraženiny ??? teď nevím 😨 ), tak se to muselo dostat pryč a pak nás pustili (dokonce to byla neděle 😉 ) Při porodu normálně chodíš, já to ale strávila převážně ve vaně 😉 . Fakt super přístup,PA dodržovala časy další "kontroly" , což bylo fakt super, že člověk věděl, že to utíká.Opravdu milý přístup. Příště jedeme jedině tam 🙂 . JO a jenom na okraj - byli jsme tam s malou i hospitalizovaní na jednu noc (měla přes rok) , zažili jsme i sono břicha, kontrolu oušek a dětské oddělení a všude jsem byla maximálně spokojená s přístupem.Takže když máme jakýkoliv problém, jedem jedině tam 😉

boobinka
14. srp 2011

@radushka @sjussi ... dekuji za odpoved 😉 nevite, zda je moznost si porodnici prohlednout ?

kamcatkakoc
15. srp 2011

@babbota Už jsem odpověděla 🙂

sjussi
15. srp 2011

@boobinka myslim ze v ramci predporodnich kurzu ano ale jestli jen pro tebe a tvojeho to nevim

mfleur
24. srp 2011

Holky, jestli se rozhoduje mezi UH a Zlínem, tak jeďte raději do Zlína. Já jsem byla v UH, jako v porodnici dobrý i když jsem rodila hrozně dlouho a myslím, že to mohlo být i dříve. Ale na tom novorozeneckém jsem spokojená nebyla skoro vůbec. Je tam pár hodných sestřiček, ale jsou tam i děsné a když zrovna na ně natrefíte, tak je to pak všechno na nic. Navíc pokud budou nějaké komplikace, jako byly u nás, tak Zlín je lepší. A to jsme žádné komplikace nepředpokládali, proto jsme volili UH. Příště ale raději pojedu do Zlína.

boobinka
24. srp 2011

@mfleur a cim tak jsou desne ty sestricky na setinedeli?

jajinka.p
24. srp 2011

Ahojky, taky se chystám do UH, tak jsem moc zvědavá, už aby to bylo.....

sjussi
25. srp 2011

@boobinka ja kdyz sem tam byla tak byli takove neprijemne ale az tak desne nebyli ze bych kvuli nim do UH uz nejela a navic sem se s nema skoro nepotkavala,vetsinou za nama chodili decke sestry ty ze sestinedeli za nama byli myslim jen pri vizite

boobinka
25. srp 2011

@sjussi ... ja tedy budu doufat v to, ze se s nimi nebudu muset stretavat. Dulezitejsi pro me jsou sestry na porodnim sale 😉

sjussi
25. srp 2011

@boobinka ty byli suprove,ja sem ty sestry videla tak akorat sem tam na chodbe a jinak myslim ani moc ne 😉

ee.liska
26. srp 2011

Ahoj holky, já si teda na sestřičky nemůžu stěžovat, jedna byla taková odměřená, ale ne nepříjemná, jinak jsem byla s přístupem velmi spokojená. no s přístupem, s celou porodnicí 🙂

adelka89
29. srp 2011

Ahoj holky, tak musim pridat zkusenost s druhym porodem v UH.
Bydlime v Brne,ale chtela jsem rodit tam...pokud budu jeste nekdy tehotna, do Hradiste uz asi nepojedu. Malicka se narodila v 35tt. Nebyla v inkubatoru, jen jeden den ve vyhrivane postylce, ale mely jsme potize s kojenim, zloutenku, takze jsme hodne casu stravili na novorozeneckem odd. a sestricky teda moc prijemne nebyly.... nehlede na to, ze kazda mi rekla neco jineho a jen co se vymenily smeny dostala jsem vynadane ze to a to delam jinak (konkretne jedna sestra mi rekla,ze si musim malou dokrmovat, i kdyz jsem si nemyslela ze je to tak dulezite sla jsem na novor.odd aby mi ji dokrmily mym odstrikanym mlekem tam mi bylo zase receno, ze ne, ze az po koupani, no nacez jsem potkala tu sestru co mi naridila dokrm na chodbe, vynadala mi, ze mala jeste neni dokrmena vzala ji, okoupala a dala mi ji ze si ji mam nakojit a dokrmit dokrmu jsme se stejne nedockaly, ale byla jsem tam za blbce a tak jsem si pripadala skoro celou dobu co jsme tam lezely) 😔 kdyz jsem tam rodila loni bylo to uplne nekde jinde, vsichni se mi snazili pomoct, povzbudit me,tentokrat ne. Pripadala jsem si spis, jako bychom tam vsechny otravovali tim, ze potrebujeme poradit. Byli jsme v porodnici 7 dni a pro me to bylo jako vecnost 😔 😔

amelie001
29. srp 2011

@adelka89 -záeží všechno na lidech,jinak tě chápu.Moje sestřenka měla stejný problém ve Zlíně a tam už nechce jet nikdy.

adelka89
29. srp 2011

@amelie001 jo na lidech taky, ale loni tam byly sestrucky stejne, jen jsme je mene potrebovaly...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru