Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

taknevim
30. říj 2012

@agato ahoj,já bych jela do Hradiště,byla sem tam před 4 měsícema a super,byla jsem tam už 3x a nikdy jsem si nemohla na nic stěžovat 🙂

ellizabethka
17. pro 2012

Ahoj maminy🙂
Chtěla bych se zeptat,nevíte některá z Vás, zda se může v Uherském Hradišti natočit na kameru porod?
Děkuji předem za odpověď.

ashlee
18. led 2013

ahoj holky kolik se plati v porodnici za otce u porodu ?

pajenka
18. led 2013

@ashlee 500kč

ashlee
18. led 2013

@pajenka dik

pajenka
18. led 2013

@ashlee Nemáš za co 🙂

agnessa
19. led 2013

@ashlee mělo by se platit 500, ale nám to třeba vůbec nenaúčtovali (na kurzy jsem nechodila, jinak ti, co absolvují předporodní kurz, mají doprovod u porodu zdarma)

ee.liska
30. led 2013

@ellizabethka ano, porod se natáčet může 🙂

dyje
3. únor 2013

Hm..., je "zajímavé", že tuhle porodnici chválí jen ty holky, které neměly žádné komplikace u porodu a že takových moc neznám. Ty co znám, tak odcházejí z UH s mizernou zkušeností, ale živé. Já jsem skoro neodešla... Nakonec ano (až se doktoři a zbytek personálu sami divili), ale s nenávratně poškozeným zdravím. Takže bych se sakra rozmyslela.

ashlee
4. únor 2013

@dyje a co máš za zdr. problemy?

beremka
10. únor 2013

tak Tve informace jsou docela kuse a je poznat,ze jsi nazlobena. Ja mam za sebou take zkusenost,kdy se porod zmenil v boj o holy zivot matky. Dost me tato zkusenost posunula a musim rict, ze nez aby me napadlo hned to hazet na doktory, ze jsem stigmatizovana na cely zivot, zacala jsem jim po nejake dobe v duchu dekovat! Ne nad kazdou rodickou zkratka stoji neco jako andel strazny a jsou veci mezi nebem a zemi, na ktere jsou i doktori kratci. Potomek je zivy a zdravy a to je to nejdulezitejsi. Navic ma zivou mamu i pres to, ze ji shrabli hrobnikovi z lopaty. Nevim samo co se stalo u Tebe, ale tolik muj pohled na vec a moje zkusenost.

beremka
10. únor 2013

@dyje a ze neznas moc zen, ktere nemely komplikace u porodu v teto porodnici? To mi prijde ponekud zvlastni. Tady primo mas jen minimalni vzorek zen,ktere tam rodily a ze byly primo nespokojene mi neprislo. Ano, nekterym z nas to zkratka nevyjde a nerodi bez problemu, ale ruku na srdce, zdal se ti pristup personalu bez dostatecneho nasazeni o tvoji zachranu a nebo neprofesionalni?

ashlee
26. únor 2013

holky má porodnice inter. stranky? nenašla jsem je.

dyje
27. únor 2013

@beremka Máš pravdu, jsem nazlobená. Protože kdyby nebylo arogance, přezíravosti a neprofesionality personálu, a to ve všech stupních, nemuseli mne potom zachraňovat - sami se přiznali, že to zmastili (samozřejmě vždy ti druzí) natolik, že už nešlo nic moc dělat, jen zachraňovat nakonec jen holý život - došlo to tak daleko, že to že jsem přežila je překvapilo samotné. Ale už nemůžu mít další dítě. Ano, jsem ráda za to, že má moje miminko maminku, ale skutečnost je taková, že tak daleko to rozhodně zajít nemuselo, kdyby ovšem každý dělal svoji práci zodpovědně a neodbývali by moje opakované upozornění - aktuální, věcné a včasné - jen proto, že jsem prvorodička a já přece nemůžu vědět co se zrovna děje a jak se věci mají... Nikdo se mi za to ani neomluvil - zřejmě proto, že jsem byla příliš slušná a o všechno jsem prosila a za vše děkovala, protože mi nějaký čas trvalo než mi došly všechny souvislosti. Mávnout rukou a zavřít za tím dveře se prostě nedá už jen proto, že mám takové bolesti, že nemůžu spávat, na což mi bylo odpovězeno, že si na to budu muset zvyknout. Z cizího krev neteče, že.

ashlee
27. únor 2013

@dyje a proč nemužeš mit dalši dite?co se ti stalo?

ee.liska
3. bře 2013

@dyje to mne mrzí, že máš za sebou takovou zkušenost 😢 Ale jak už jsem tady jednou psala, není žádná porodnice, kde by byly spokojené všechny maminky, a myslím, že je dobře, že většina maminek je v UH spokojená. Určitě se najdou i ty, co mají opačné zušenosti, například ty, ale jak říkám, stoprocentní není žádná porodnice 🙂
já osobně znám hodně holek, co tam rodily a pár jich nespokojených bylo, ale převážně byly spokojené.
Já sama mám právě díky personálu UH porodnice dvě zdravé krásné děti, a že jsem to neměla moc jednoduché

bahula
22. bře 2013

prosím vás, co jste rodily v UH, mají na šestinedělí miminka v postýlce monitory dechu?

boobinka
22. bře 2013

@bahula ano, mají 😉

bahula
22. bře 2013

@boobinka děkuji za rychlou odpověď 🙂 tak to by bylo další plus na vahách jestli ZL nebo UH 😀 (ve ZL je mají taky, ale je to prostě víc z ruky), já si snad hodím korunou, až to přijde 😀

pajenka
22. bře 2013

@bahula Korunou si neházej, dej si pro i proti a podle toho se rozhodni 😉

ashlee
28. bře 2013

ahoj holky je tu nekdo kdo měl cisaře?potřebuji nejaky informace.dik

vendullka
28. bře 2013

Moje poslední špatná zkušenost z UH je s kamarádkou, co čekala dvojčata po IVF, ona byla rok a půl po operaci mozku, neměla by se u porodu zatěžovat tlačením, dětí jedno otočeno hlavičkou, druhé příčně. Poslední dva měsíce už ležela v nemocnici a bylo jí řečeno, že si odrodí obě děti normálně, až kdyby se jim nepodařilo malého otočit, nebo porod nepostupoval, šla by na sekci. Nebrali ohled ani na doporučení neurologa netlačit. JEn díky tomu, že jsem před mateřskou pracovala v BaŤovce se mi ji podařilo dostat z Uh, kde jí sekci udělali bez jakýchkoliv okolků a dodnes jsem za to ráda, protože, po pordu zjistili, že chlapeček nejen že byl příčně, ale ještě díky nějaké "špatné" poloze měl zkrácené vazy na krku, takže kdyby ho rodila normálně, bylo by to obrovské riziko pro ně oba.

vendullka
28. bře 2013

Omlouvám se, pokud jsem to napsala zmateně, ale i teď po 4m mi vře krev, když si na to vzpomenu.

jojinda
1. dub 2013

@ashlee Jestli je dotaz stále aktuální - já jsem rodila v UH císařem před 2 roky.

ashlee
9. dub 2013

maji krasny porodni pokoje,tam jsem teda byla 6 hodin ale boužel jsem musela na cisaře.
holky ja jsem byla spokojena,hlavne se sestřičkama z novorozeneckyho.Pomohli mi s kojením.Hned 3 hod. po cisaři mi malou nosili na kojení.a i když mam špatny bradavky tak jsem se rozkojila.
Pokoje velke a koupelna pekna.

jen teda mi vadil ten hluk z chodeb a že je tam přes ty zdi vše slyšet.A hlučné uklizečky . 😅

petrak32
17. dub 2013

Ahoj holky, jak je to teď, prosím, před porodem, doporučují ještě Yal nebo raději klystýr? Před šesti lety jsem měla Yal, bylo to ok. Teď nevím, jestli ho koupit nebo ne. Díky za rady 🙂 .

pajenka
17. dub 2013

@petrak32 Já měla svůj Yal, když ho nemáš, dají Ti klystýr

ashlee
17. dub 2013

@petrak32 me nabizela por. asistentka yal za 80kč.nemusiš kupovat předem,v porodnici maji.
ja si teda vybrala klystyr.

marketkameggib
24. kvě 2013

@petrak32 určitě YAL... já ho mám taky... moje máma šla před pár dny na operaci a dala si YAL říkala, že je to mnohem lepší než klystýr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru