Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

lenkavy
20. dub 2015

Pro ty, co uvazujete o porodu do vody v Uherskem Hradisti, tak jsem se dnes na tu moznost ptala a pry to ted nejde. Prestoze se tim chlubi na webovkach, tak pry se ted muze vana pouzivat jen v prvni dobe porodni. Na podzim totiz doslo k nejake zmene zakona a pry jim ted chybi nejake schvaleni vody od hygienika. Trosku me zamrzelo, ze sestra se pri tom dotazu ironicky pousklibla, ze jako prvorodicka bych stejne asi do te vody nerodila - jakoze co to mam za naivni predstavu! Tak mozna prave proto nikoho netankuje po pulroce si nejake to razitko od hygienika obstarat. Driv to tam pry roky slo...

broucinauh
17. zář 2015

Do porodnice mě přijali na porodní sál a byla se mnou po celou dobu jedna porodní asistentka, která mi vedla celý porod. Lékařka mi pouze píchla plodovou vodu (po konzultaci a mém souhlasu) a pak byla zavolána k porodu.

Vynikající péče porodní asistentky, pomohla mi jak radami, tak masáží, vstřícností a pochopením. Porod proběhl přirozeně, bez nástřihu (trénovala jsem s aniballem a nahlásila sem to). Po porodu mi syna přiložili na břicho, s tatínkem pak u vedlejšího stolu provedla paní doktorka ošetření, vážení. Pak nám hned syna dali, opustili porodní sál a dvě hodiny nás nechali s našimi emocemi a synem osamotě.

Pak si kluka vzala lékařka na novorozenecké, mě převezli na šestinedělí. Pokoje po 2, moderní, hezké, společné wc a koupelna s druhým pokojem. Podepsala jsem papíry k roomingu a rychle mi řekli pár pravidel. Pak mi syna dovezli a byl celou dobu se mnou. Vždy mi bylo sděleno, když ho někam brali na vyšetření a vysvětleno, co se bude dít a jak to dopadlo.

Jídlo za mě bylo vynikající, péče sester a lékařu výborná, čistota, klid, soukromí. Veliká spokojenost a dík patří všem. Důraz je zde velice kladen na edukaci maminky – sama se již od začátku stará o miminko a sestry ji jen vysvětlují nebo ukazují co a jak.
A také je zde důležité rozjetí laktace, pomáhají zde jak můžou maminkám.

Doba návštěv 14–17h. Ale i delší návštěvy zde byli možné.

atei
8. led 2017

Nema někdo aktuální zkušenosti s UH?

handulap
8. led 2017

Ahoj, já jsem v porodnici UHN rodila dvakrat, naposledy v kvetnu 2016 a byla jsem 100% spokojena. Profesionalni a empaticky pristup osetrujiciho personalu, cistota, klid, dobre a teple jidlo... Byla jsem i mile prekvapena jak krasne je to na porodnim sale, rodila jsem v tichem, cistem prostredi, zadny stres, vypjate emoce nic takoveho. Za me urcite velka spokojenost a doporucuji👍

jop
6. únor 2017

@atei ahoj, ja jsem rodila v UH v srpnu 2016 a super, mela jsem teda druhy porod. Prvi byl v Brne a muzu rict, ze v UH mnohem lepsi, osobni pristup, vsichni prijemni az na jednu sestru zz novorozeneckeho, ale to byla vyjimka. Porod jsem mela krasny take diky skvele PA, rodila jsem do vody.. Hodne stesti.

mispece
17. únor 2017

Ahoj,chystám se na druhy porod v UH. S přístupem a vybavením porodnice jsem byla spokojena. Jen si uz nepamatuji co všechno si mám s sebou vzít. Poradíte mi prosím co urcite nezapomenout,co se mi bude hodit? Dekuji

nell87
1. dub 2017

Ahoj, tak urcite si vem spravnou velikost poporodnich kalhotek, tech fakt vetsich. Vlozky tady maji, muzes si vzit kolik chces, ale jsou to ty kratsi, nicmene je lepsi i tak si jich nainstalovat vic vedle sebe 🙂 Kosile a povleceni jsou na chodbe a kazda si muze vzit dle potreby. Zupan nebo nejake dalsi obleceni neni treba. Pak samozrejme vzit rucniky a nejaky mekky toaletni papir + osobni drogerka. Pro mimco staci plenky zbytek tady je - od obleceni az po drogerku.

petuik
1. dub 2017

Ja rodila v unoru 2016 a na porodnim plna spokojenost. Pomalu maminkovsky pristup, rady, vyborna komunikace😊 sice porod trval 15 min.ale za chovani porodnich asistentek jsem byla rada😊na novorozeneckem vyhrada k jedne sestricce z te jsem mela hruzu jen co vlezla do dveri😠

atei
3. kvě 2017

Jdu se podělit o svoji čerstvou zkušenost. Na porodním boxu jsem strávila nějakých 13 hodin + 2 hodiny po porodu, takže jsem během té doby zažila leccos 🙂. Nejprve mi dali klistýr (ať si říká kdo chce co chce, já se na to těšila, mívám problémy se zácpou). Pak mi PA zapálila aromalampu, dala vybrat vůni, dále mi celou dobu hrálo rádio a díky tomu si budu navždy pamatovat, že na D1 byla ten den nehorázná zácpa :D.
PA mě chodila kontrolovat každou cca 1,2 - 3/4 hodinu, měli jsme s přítelem klid, mohla jsem prodýchávat u žebřin, na míči, ve sprše, v kleče na matraci nebo na lůžku. Několikrát mi PA dělala masáž zad - měla jsem křížové bolesti (vystřídaly se dvě směny, masáž mi dělaly obě). Během doby, co se u mě nic nedělo, tak probíhalo cca 5 porodů, ta daná směna měla dost práce a tak jsem byla třeba i hodinu bez kontroly (je zase fakt, že to bylo v době, kdy mi ustávaly kontrakce a nevydávala jsem žádné zvuky). Monitor miminka byl prováděn pravidelně, ale vždy jen chvilinku - PA sondy přidržela a kontrolovala srdíčko. Vzhledem k tomu, že jsem se neotvírala a zůstala na 5-6 cm, tak mi byla nabídnuta injekce na otevírání, tu jsem si nechala dát, ale bohužel nezabrala. Následně - to už jsem tam byla přes 12 hodin, mi byla nabídnuta infuze s oxytocinem. Bylo mi řečeno, že moje kontrakce nejsou dostatečné, že to má vypadat jinak. Sice mě to bolelo jak sviňa, ale prý to bylo ještě hodně málo :-/. Oxytocinu jsem se chtěla vyhnout, měla jsem z toho hrůzu. Ptala jsem se PA na nežádoucí účinky, řekla mi, že mě nechce strašit, dala mi čas na rozmyšlenou, přítel mezitím splašeně googloval. No nakonec jsem si ji dát nechala. Porod se poté rozběhl hned a asi do 20-30 minut jsem porodila. Ty bolesti byly pak skutečně jiné, tohle šlo do břicha a už mě nebolely ty záda jako předtím. Během této doby přišla navíc doktorka, dětská sestra. Rodila mě celou dobu PA. Malý měl omotanou šňůru, kdybych si tu infuzi nedala, kdoví jak dlouho bychom se oba ještě trápili. Malý byl po porodu fialový, rozmasírovávali ho na mém břiše, poté ho zkontrolovali, zabalili (vše na porodním boxu), mě doktorka udělala 2 stehy. Krásně růžové miminko nám dali do náruče, dětská sestra mi ho dala přisát a dvě hodiny jsme zůstali sami.
Cením si přístupu PA, u medikamentů si nejsem jistá, jestli to tak mělo být. Už nad tím nepřemýšlím, jen doufám, že se maličký dlouho nedusil. Co mi vadí, tak je to, že jsem se o omotané pupeční šňůře dozvěděla až při propouštění. Doufám, že je to tím, že přesto bylo vše v pořádku, APGAR skóre měl 7, 10, 10.
Na novorozeneckém je potřeba se připravit na to, že každá směna má jiný přístup ke kojení a není dobré je brát příliš vážně. Například jedna sestra vnutí ke kojení klobouček, za který vám sestra z následující směny vynadá :D. Dobré je, že se snaží propouštět co nejdřív a pokud opravdu není důvod, tak vás v nemocnici nenechají dlouho.

marryline
2. dub 2018

Ahoj holky, můžete mi napsat vaše zkušenosti s porodnici v Uh?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru