Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

pajadaja
24. únor 2010

Kkury: To je jen za měsíc únor a to ještě není konec měsíce. Že v lednu měli jen něco kolem 60 a PA si říkali, že to bylo málo 😕
S těmi čísly na ruce nevím, asi jo, ale to je jen moje úvaha.
Tak Mithru mám domluvenou a ještě si zajistím i to mýdlo, při dcerce nic takového nebylo, to mi jen doporučili dubovou kůru a obyč. neparfémované mýdlo.

kkury
25. únor 2010

Aha, tak já vůbec nevím, kolik porodů mají, nemám přehled 😉
Radush a ta Dominiková chodí jen po maminkách, co chodily na kurz? Já bych si na to hojení taky něco vzala přímo tam.
Kurnik, už bych rodila, tak mě to nebavííííííííííííí 😖

zelvatko
26. únor 2010

radushka: jj, je to podle těch čísel co jsme měli na rukou... a pokud jsi nevyhodila ten štítek co měla malá na ručičce, co se měl ustřihnout až doma, tak tam to číslo je taky...

teda já byla šitá jen zevnitř a na wc jsem měla docela problém...si vůbec nedovedu představit, že bych si ty stehy měla umývat mydlem nebo tak něčím.. bych se asi zbláznila!!!

jooo, za jak dlouho se asi vstřebají ty nitě?je možné, že už 10dní po porodu??

kkury
26. únor 2010

zelvatko, já si to taky neumím představit ty stehy mýt tuhým mýdlem a to jsem měla jen jeden 😝 Ten mi vypadl za necelé 2 týdny, nevím přesně, jsem se sprchovala a zůstal mi v ruce 😖 Jsem byla v šoku, protože jsem myslela, že se to má vstřebat a ne vypadnout.
Kurnik já už chci rodit, co mám dělat? Jen se sexem na mě nechoďte, ten byl včera a jen mě potom bolelo břicho a nic 😠

zelvatko
26. únor 2010

aha, takže mají vypadnout,,no, mě včera totiž kus taky zůstal v ruce, tak jsem se dovela divila..

no šak, já si tam nemohla ani šáhnout při sprchování a ta představa, že si tam dávám ještě mýdlo..

kkury: už to máš za pár..vydrž!!!Já když si vzomenu na sebe..první termín špatně vypočítaný a ještě jsem o týden přenášela 🙄
mě taky nic nepomáhalo, furt jsem uklízela, velký výlet naplánovala.. hold příroda si to určí sama,,

kkury
26. únor 2010

zelvatko, no nevím, něco se může i vstřebat prý a něco vypadne, tak nevím, z čeho to dělají ty nitě 😒
No já už to chci mít za sebou, jsem děsně nervní a Důša taky, trochu vzdechnu a už má oči vyvalené, jestli rodím, všichni mně volají a píšou, jestli uuuuuuuuuuuž, no to mě dokáže srát, fakt 😖 Jinak já teda nic nedělám pro urychlení, zkouším jen co nejteplejší sprchu a sem tam se zmůžu na sex 😅 Naštěstí nemám poslíky, nic, tak aspoň neplaším zbytečně. A přenášet týden + týden špatně spočítaný, to by mě mrskĺo, bych rodila skoro v dubnu 😀

radushka
27. únor 2010

tak stehy uz mi myslim taky povypadavaly az na 1vsechny.doufam,ze az vypad.e,tak bude po neprijemnych pocitech.
ja jsem si dsvala tu mithru na ty vnejsi stehy, dovnitr jsem to neriskovala.
myslim,ze kdyz reknes sestricce o tu mithru,tak ti tu dominikovou posle.

pajadaja
1. bře 2010

Kkury: Vím, že mi PA Hladišová říkala, že tu mithru mají i na porodním sále k dispozici a je možnost si ji koupit, ale cenu ti neřeknu. Stehy by měli být vstřebávací, ale stává se, že i vypadnou. Si pamatuju, že při prvním mimču, mytí tuhým mýdlem se občas objevil steh venku. Naštěstí jsem s tím, žádné komplikace neměla a vše se zhojilo, ale jak dlouho to trvalo, to už nevím. Vím, že zamnou p. Dominiková tehdy byla i když jsem k ní nikdy nechodila do kurzu, přinesla mi leták o cvičení po porodu.
Dávají ten návod na cvičení ještě? Jednalo se o posílení břišních svalů...

zelvatko
1. bře 2010

jj, návod na cvičení jsem dostala.. donesla to taková mladá kočka s dlouhýma vlasama.. nechodila jsem na kurzy, takže nevím, jak p. Dominiková vypadala, je možné, že to byla ona..

mě už teda stehy povolily..už v pátek.. konečně si můžu normálně sednout na židli, podřepnout a vůbec dělat skoro všechno 😅 🙂

kkury
3. bře 2010

Ahojte, tak to mám za sebou, v sobotu jsem rodila a dnes mě pustili, tak zítra poreferuju 😀

radushka
4. bře 2010

kkury:jé tak velká gratulace 😀 .Jsem zvědavá na reference 😉
zelvatjko: to nebyla ona.je starší s tmavýma vlasama na mikádo 😉

a stehy už mám pryč všechny.jupííí.ten poslední fakt vypad až včera.Ale pocit super 😵 .už zase normálně sedím 😀

kkury
4. bře 2010

Ahoj, tak sice mě tu otravuje Vincent, ale Nelinka hezky spinká, tak se pokusím napsat.
Porod rychlý, kolem 9.h ráno mě jen tak pobolívalo břicho, v 11 jsme frčeli do porodky, to už jsem se kroutila, ve 12 mi píchli vodu a nastalo peklo nepřetržitých bolestí, zkoušela jsem i vanu, ale pak mě z ní vytáhly, že budu chvíli chodit a to už jsem nebyla schopná vlézt zpátky, vlastně jsem ani nechodila, sesunula jsem se přímo na lůžko a na něm v 15 h přišla na svět Nelinka. Nadávala jsem, řvala, brečela, ale bylo to rychlé, Nelča zdravá, já bez šití (malá měla 50 cm a 3700 g, tak čumím), takže tak u mě.
PA ani nevím, jak se jmenovala, byla docela mladá, kratší světlé vlasy, sympatická, Dr. Posetová měla službu, ale vůbec jí nebylo třeba, kdyby jí primář nevolal, ať na mě dohlídne, tak ji snad ani neuvidím 😀 Takže

kkury
4. bře 2010

Vincent mi to poslal, dacan.
Takže na porodním jsem byla s péčí maximálně spokojená, maličkou mi daly na břicho hned, než se odloužila placenta a pak ji ošetřovaly na sále přímo, takže jsem ji pořád viděla, pak mě tam s ní asi hodinu nechaly, přisála se, tak to bylo krásné. Pak si ji odvezly asi na 2 hodiny, mě mezitím přestěhovaly na pokoj, dala jsem sprchu a tak, klasika.
První noc jsme ještě s jednou holčinou byly na porodním na nějakém vyčkávacím pokoji, na šestinedělí nebylo místo, druhý den propouštěli, takže nás přesunuli. Holčina mi vyfoukla nadstandard, no lituju, brala bych ho, chyběla mi TV a taky klid, v noci jsme moc nespaly a přes den to moc nešlo si zdřímnout. Pouštěli ji o den dřív, tak ten poslední jsem měla klid.
Na šestinedělí péče perfektní, všichni ochotní, starali se od uklízeček po doktory, všichni naprosto super, takže kdo se tam chystá, tak žádný strach z negativních recenzí, je to tam fakt hezké, nové, příjemné a s příjemným personálem.

radushka
4. bře 2010

kkury: tak nemělas chudáčku televizi jo? 😀 😀 😀 Se divím, že bys na ni měla čas a náladu.Já teda fakt ne 😀 😀 😀
Ale je super, že všechno tak pěkně klaplo a že jste všichni v pořádku. Ten ne- nástřih zavídím 😉

kkury
4. bře 2010

Radush, děsně jsem se nudila, na porodním telka byla, tak jsem se rozmlsala, třeba při kojení je telka fajn 😎

pajadaja
4. bře 2010

Kkury: Posíláme gratulaci k Nelince, další holčička z UH na světě 🙂 Je supr, že jste to měli tak rychle za sebou a bez nástřihu 😵 tiše závidím. Nám Dr. napsal termín 30.3. tak jsem zvědavá, jak se mimču bude chtít na svět.
Musím být trpělivá tak jak vy 😎

radushka
5. bře 2010

kkury:tam na to jsrm prisla az doma 😝 .v porodnici jsem z toho vseho byla vyplasena 😀 .
pajadaua:vsak neboj,taky se dockas 😉 . ja jsem rodila o 12 dnu driv,tak to mas mozna za par 🙂 .
jen se pekne do zasoby vyspi dokud to jeste jde :o)

pajadaja
5. bře 2010

Radushko: Upřímně to mně nenapadlo, možné je všechno 😕 Horší, je to s tím spaním, přes noc naspím tak 4 hodiny, připadám si jak noční můra. Ať jdu spát v kolik hodin, prospím 4 hodiny a jsem vzhůru 😒 Ráno pak vypravím dcerku do školy a snažím se aspoň ještě nějaký ten čas naspat, ale opět usnu tak na 1 hodinu a je po spánku. Svěřila jsem se PA a ta mi řekla, že se to stává.

kkury
6. bře 2010

Paji, děsně se ten konec vleče, co? 😢 Se spaním to je často blbý, já zase nemohla usnout a když už se zadařilo, vzbudil se syn a bylo po spánku, sice on usnul hned, ale mně to trvalo zase hodiny 😝

Radush, taky jsem byla u prvního vyplašená, druhé je lepší, uvidíš, taková pohodička, já si přijela do porodky odpočinout a taky že jo, až moc, už jsem nevěděla, na které straně mám ležet, abych neměla proleženiny 😀 Navíc všechno bylo v pohodě, ne jak u prvního, inkubátor, stres, bydlení po podnájmech v Brně u cizích lidí, pak ho všechno učit, učit se kojit a malého učit sát, cvičit vojtovku... Toto byla pohodička, malá je žrouteček, krásně sosá, spinká, prostě sen 😎

radushka
9. bře 2010

kkury:tak to pak chapu.ja budu u druheho taky v klidu - u porodu si dam kafe a zakusek,pak jednou zatlacim a prcek bude venku.a na pokoj si necham dat domaci kino 😀 😀 😀 .
pajadaja:tak s tim spanim me to mrzi,to jsem nemela.no aspon mas trening 😀 .

zabinka88
9. bře 2010

Ahojte. Chtěla bych se zeptat jestli jste chodily před porodem na vyšetření už do nemocnice nebo ke svému gyndaři. A když jo, tak od kolikátého týdne. Díky za odpověď

pajadaja
9. bře 2010

Kkury: Ty umíš člověka natěšit 🙂 vzhledem k tomu, že čekáme druhé tak se zařídím jak píše radushka 😀 Zákusky od cukráře Hampla v UB to jistí. 😝 S tím spaním, taky si říkám, že tréning se bude hodit. Jinak jak se máte a co vaše holčičky?
zabinka: Já zatím chodím teď každý týden na kontrolu ke svému doktorovi v UB, do UH mně zatím neposlal. Další kontrolu mám teď ve čtvrtek tak možná. V minulém týdnu mi bral stěr pro zjištění streptokoka, dělal ultrazvuk a poslouchali jsme srdíčko mimča. Toť naše zkušenost 😉

zabinka88
9. bře 2010

Já právě jezdím na gyndu až do Brna.Pojedu teď v pátek a doufám, že mě brzo odešle na kontroly už do porodnice, protože ta cesta autem je nesnesitelná.Navíc nevím jestli tady v UH se za KTG platí. V Brně za to chtějí stovku.

radushka
10. bře 2010

Tak já jsem měla těhu cukrovku, takže jsem si přešla do rizikovky do nemocnice - ve 32.tt a tam mi i dělali ty ozvy - zadarmo.Je fakt, že jsem tam byla jenom jendou, pak už jsem rodila 😀
pajadaja: trochu nás trápí bříško, ale jinak jsme vzorní.Dneska malá spala od 22 do 4 a pak od 5 do 8.paráda 😵

zelvatko
10. bře 2010

mě do porodnice na kontrolu gyndař poslal prvně v 38t, ve 39jsem byla zas u svého doktora a ve 40 jsem šla zas do porodnice a v 41 jsem rodila
Za KTG se v UH určitě neplatí a chodila jsem na něj od 35týdne, každý týden jsem musela mít nový záznam..ke konci jsem musela chodit 2x týdně a kdyby vám to přes týden nevycházelo,t ak vám to KTG udělají i o víkendu - já tam byla 2x v sobotu kolem oběda a nikdy jsem neměla problém.. vím, že na některé maminky byly sestřičky nepříjemné, nenechte se odbít..řekněte, že vám to doporučil doktor a hotovo..

zabinka88
10. bře 2010

Tak dneska jsem byla na kurzu u paní Dominikové a zeptala jsem se jí na to.Od úterý mě vezmou sem do rizikovky.Uf...to jsem si oddechla, že už nemusím absolvovat tu otravnou cestu autem a ještě si za KTG platit. 🙂

radushka
11. bře 2010

zabinka: máš taky těhu cukrovku, že jdeš do rizikovky, nebo jdeš "jenom" tak?

pajadaja
11. bře 2010

Tak my jdeme na KTG příští čtvrtek do Uh.Brodu k Dr. Čudové, tak nemusíme pro změnu do UH 🙂 také nebudeme nic platit. Ptala jsem se na to svého Dr. a řekl mi, že u doktora, kterému to nepovolila pojišťovna, tak se musí za KTG platit, když si přístroj pořídil na své náklady. A další dopráva zpráva, že vyšetření na streptokoka vyšlo negativní 🙂
Radushka: Tak je malá zlatá 😵

kkury
11. bře 2010

Radush, to máš dobrý,to spaní, Nelinku trápí bříško, sab simplex nezabírá, 4 noci jsem nespala, je mi jí děsně líto, jak se kroutí a tlačí, že jsem dnes v noci už brečela, tlačila za ni, masírovala ji, zkoušela různé polohy v klubíčku i tygříka, no děs. Tak dnes uvidím, Důša přiveze lefax a rektální rourky, tak snad se jí uleví, berušce.
Jo a k tomu druhému porodu, to si hezky zařiď, zákusky se určo budou hodit 😝 Ale já byla v pohodě až po porodu, porod jsem prořvala, že umírám 😀

Paji, ty budeš mít taky holčičku, to je můj tip 😉 Je to samá pipinka, mám pocit, pak se budou prát o ženichy 😎

Zabinka88, můj gyndař je primář Březina, takže jsem chodila do porodnice od prasklé gumy až do porodu 🙂

adelinka
11. bře 2010

ahojky
no vidim ze si tady vetsina chvali UH...ja jsem rodila 31.12.2007 jeste ve stare porodnici..nemam sice co porovnavat ale vim urcite ze uz tam nikdy nepujdu...na kurzu nam pani dominikova rikala jak si muzeme vybrat a napsat plan porodu....a stejne to bylo vse k nicemu..porod me nepostupoval a nikdo semnou nic nedelal a to me bylo ve 31tt receno ze bude petrik velky..nekde jsem cetla ze se dela cr u prvorodicek kdyz ma dite nad 3,5kila...petrik se narodil po 18h priduseny s mirama 4250 a 56cm..kdyz jsem si rekla o epidural tak sestra rekla ze ne ze vsechno chteji prirozene..........atd atd atd....tresnickou na dortu bylo kdyz se me sestra rekla at uz rodim ze chce jit salvit silvestra...po porodu mel petan problemy a 2 roky jsem s nim chodila po doktorech a na kontrolu do nemocnice na rizikovku..jinak ale sestricky na 6ti ned.moc hodne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru