Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

kkury
11. bře 2010

Adelinka, to je mi líto, žes měla takový blbý porod ☹ O tom, že prvorodičkám se dělá císař nad 3,5 kg jsem teda nikdy neslyšela. Ale Petřík byl obrovský. Jinak co se epidurálu týká, tak on porod ještě zbrzdí a musí se kapat do žíly oxytocin, který většinou nedělá dobře miminku, takže je to takový bludný kruh, uberou oxy, porod se zastaví, mimčo se trochu zotaví, přidají oxytocin, trochu se posune porod a zase se přitíží miminku... Já tak rodila prvního syna a bylo to hrozné, sice bolesti žádné, ale ten stres a nakonec jsem málem šla na císaře, naštěstí se to pohnulo a syna jsem vytlačila. Taky si myslím, že v těch bolestech řvou všechny maminky, že chtějí epidural, já tak řvala teď při porodu dcerky a jsem ráda, že mi ho nakonec nedaly, stejně jsem byla už hodně otevřená ,tak to nemělo cenu.

zabinka88
11. bře 2010

radushka: cukrovku nemám, ale mám špatnou jednu ledvinu..... i když popravdě sem do UH jdu hlavně kvůli tomu,že cestování na takové delší trasy už mi nedělá dobře a taky nechci porodit někde na trase UH-BRNO 😀

kkury
12. bře 2010

Zabinka a proč jezdíš až do Brna? Teda je mi jasné, že nějaký důvod k tomu asi máš, ale nenapadá mě, jaký, tak jsem zvědavá 😀

radushka
12. bře 2010

tak jsem to s tím spaním tay asi zakřikla.Včera spala malá v noci docela mizerně a přes den naspala celkem asi 3 hoďky!!! Dneska teda os rína spí a jí a zas spí, tak jsem zvědavá na noc.Manžel je přes noc pryč, tak musíme bojovat samy ☹ .

adelinka: to je mi líto, to musela být hrůza 😒 .Je fakt,že mě se nikdo na porodní plán taky neptal (ale já jsem žádný neměla, tak mi to nevadilo).Ono taky rodit na Silvestra je fakt o hubu.Všichni už chcou slavit a vůbec jim nedojde, že pro maminu je to poprvé.Hlavně, že už to máte všechno za sebou a malý je v pohodě 😉

zabinka: tak to je jasné.Ještě, že jsou trošku uvědomělí a nenechají tě tak cestovat 😉

pajadaja
13. bře 2010

Mám otázečku, co všechno jste v porodnici zapisovaly ohledně mimča? Bylo mi řečeno , že se mimčo před a po kojení váží? Jak se to praktikuje příp. jaká je pravda?

radushka
14. bře 2010

tak mně nikdo neříkal, že si mám malou vážit, ale ona mi pěkně přibrala už druhý den, tak možná proto.na chodbě je váha, ale já jsem tam nebyla ani jednou.jsem měla strach, že budu trapasit se závažím a stejně nic nezjistím 😅 😀 .Ale některé maminy si mimča vážily, tak nevím, jestli musely nebo si to zjišťovaly jen tak pro sebe.

zelvatko
14. bře 2010

já si malou vážila.. zjišťovala jsem kolik toho vypije, protože někdy pila co hodinu a někdy co 3hodiny..tak aby jsme měli přehled.. bylo to spíš orientační, ale sestra se mě občas zeptala kolik jsme vypili mléčka..
a co se týká zapisování.. zapisovala jsem jestli kakala, čurala a v kolik jsem kojila - to se musí zapisovat, to si pak při odchodu přiložili k lékařským zprávám co posílali dětské doktorce..

kkury
14. bře 2010

Tak já si malou nemusela vážit, jen poslední den, protože nepřibírala, tak jsem ji vážila, to mi řekli z novorozeneckého, že ji mám zvážit, kolik vypije. A jak píše želvátko, píše se kakání, čůrání a časy kojení, no v noci jsem často zapomněla a pak si něco vymyslela 😅

pajadaja
14. bře 2010

Děkuji za vyčerpávající odpovědi 😉

Radushka: Chtěla jsem poprosit, jestli by byl kontakt na toho fotografa co Vám dělal profi fotky ?
Ještě mi prosím vysvětli, jak se zvládá taková bezplenkovka ? 🙂

Kkury: No, právě mě jedna mamča říkala, že to v noci řešila tak, že po chodbě nepobíhala, nevážila a ráno si namyslela rozumné číslo 🤐

radushka
15. bře 2010

pajadaja: kontakt ti písnu do IP. On je super fotograf, ale strašný idiot, tak se na to musí člověk připravit 😀 .Je ten typ - všechno viděl, všechno umí, všude byl třikrát 😀 😀

Bezplenkovka - to, co dělám já, je jen takový náznak bezplenkovky. Malou přidržív v klubíčku nad nočníčkem a ona se tam většinou (hlavně po vyspinkání) vyčůrá i vykaká.
Jinak podstata BKM (bezplenková komunikační metoda) je taková, že mimčo plínky má (většinou ale látkové, aby bylo poznat, kdy čůrá a kaká) a podle určitých signálů, které vydává, ho maminka dává nad nočníček. Mimčo signalizuje do 4 měsíců, pak tuto vlastnost zapomíná, protože není vyslyšena.(Naše mimčo ale nesignalizuje, nebo teda já to zatím nevidím 😉 )V těchto případech se používá tzv. časování, kdy mamka ví (právě podle těch látkovek) kdy miminko zhruba čůrá a tak ho v těch intervalech nad tím nočníkem přidrží.Současně by měla vydávat nějaký zvuk, který v miminku evokuje vykonání potřeby (např. ššššššššš).V létě je dobré nechat dítě běhat s holým zadečkem.Hlavní myšlenka je ta, že si miminko uvědomí, že do oblečení se nečůrá a že plínky jsou vlastně taky oblečení.V pozdějším věku pak odpadá problém s vysvětlováním, proč zrovna teď to má dělat do nočníku a už ne do plenek, když jsme to po něm tak dlouho chtěli.(dítě je pak zmatené a těžko se to učí).
Výhodou BKM je rychlejší naučení na nočník, ekologičtější přístup a hlavně je to pro dítě zdravější - není v počůraných plenách dlouho - skoro vůbec.

Když to vyzkoušíš, uvidíš, že to fakt funguje.Při každém přebalování ji tak přidržím (max. 1 min.)a ona tam většinou něco pustí 😉 .Časově to náročné není vůbec (max. + ta 1 minuta nad nočníkem 🙂)

Doufám, že jsem to trošku vysvětlila a hlavně že je to pochopitelné 😉 . Když tak se klidně ještě zeptej 😉

pajadaja
15. bře 2010

Radushka: Děkuji za kontakt i upozornění 😀
Připadám si jak spadlá z višně 😅 , když čtu čemu jdou malé dětičky naučit. Tak jak to popisuješ je to jasné i mně, díky 😉

zabinka88
16. bře 2010

kkury: Je to z rodiny, ale ty jeho služby tomu vůbec neodpovídají ☹
Dneska jsem byla tady v UH v rizikovce a paní Dr. Jermářová je teda určitě lepší 😅

pajadaja
20. bře 2010

Tak u nás nic nového. Ve čtvrtek jsme byli na KTG u Dr. Čudové v UB a Dr. nás chválila, že máme srdíčko jako zvoneček 😵
Nakonec jsem si uvědomila, že právě Dr. Čudová byla u mého prvního porodu. Mladší blondýnka, vlasy po ramena. Chodí do nemocnice k porodům i teď. Jediná nevýhoda KTG v UB je asi to, že sedíte v čekárně u sestřičky a kolem Vás chodí ostatní pacientky, ale dá se to vydržet 😎

pajadaja
25. bře 2010

Tak po dnešní kontrole u svého Dr. mám i já žádánku na 30.3. k Dr. Jermářové do UH. Chtěla jsem se zeptat, objednávaly jste se tam, nebo příp. v kolik je nejlepší tam přijít. 😕

kkury
25. bře 2010

Paji, na co máš žádanku? Na kontrolu? Já nevím, kdy má Jermářová těhule, asi bych tam zavolala 🙂

zelvatko
26. bře 2010

pajadaja - jestli máš jít do rizikovky na kontrolu, tak jsou tam denně do od 7 do 11hod, objednávat se nemusíš.. příjdeš, sedneš a čekáš až vyleze sestra - vezme ti moč a průkazku a pak tě zavolá.. nikdy jsem tam nečekala víc jak 15min..

pajadaja
26. bře 2010

Kkury: Mám žádanku o převzetí do péče. I když pořád doufám, že se mimi do té doby narodí 🙂
Zelvatko: Děkuji za info 😉

zabinka88
27. bře 2010

pajadaja: tak to se tam možná potkáme 😉 .Já jdu taky 30. na kontrolu. A žádanku jsem vůbec nepotřebovala, prostě jsem tam přišla a za 5 minut jsem už byla i venku.

pajadaja
29. bře 2010

zabinka88: jsme pořád 2 v 1 🙂 My pojedeme hned ráno cca kolem 7:30-8:00, budu mít šedou košili s 3/4 rukávem 🙂 třeba budeme mít na sebe štěstí 😉

zabinka88
29. bře 2010

pajadaja: třeba už to budeš mít do rána za sebou 😉

radushka
31. bře 2010

pajadaja:držím moc palce, ať je to rychlé 😉

zelvatko
1. dub 2010

ahojte..maminky.. ted budu trochu mimo téma, ale zajímá mě plavání kojenců v UH nebo v okolí..víte někdo o něčem?

pajadaja
1. dub 2010

Ahoj mamči 🙂 tak my jsme pořád v 2 v 1 😕 Pokud neporodíme do velikonoc, nastupuji v úterý do nemocnice a porod budou vyvolávat ☹
zabinka88: my do té poradny dorazili až po 8 hodině a nikoho tak usměvavého jako ty jsme tam nepotkali 🙂 jenom pár, který za celou dobu neprohodil slova.
zelvatko: Moje sestra chodí na plavání do Uh.Brodu, tak nevím jestli je to pro tebe zajímavé. Pokud ano, napsala bych ti podrobnosti. Nejdříve chodili plavat samostatně do vany na "novou " polikliniku v Uh. Brodě a teď chodí s ostatními dětmi do bazénu Delfín. Jen byl na začátku problém vecpat se do kurzu, že měli hodně plno a paní ji řekla, že se měla zařadit jako zájemce hned po návratu z porodnice. 😨

zelvatko
1. dub 2010

pajadaja: to máš stejně, jak jsem měla já.. uvidíš, že do velikonoc porodíš 🙂 No, kdyby jsi byla tak hodná a něco mi k tomu napsala.. máme to 20min cesty do Brodu, tak by to aj šlo dojíždět..

zabinka88
1. dub 2010

pajadaja: já jsem tam byla před osmou.A byla jsem fakt vysmátá jak pětikačka protože jsem si při vystupování z auta rozšlápla zkumavku takže jsem pak musela načurat do těch průhledných kelímků na vodu co jsou tam na té chodbě.Potom dej vědět jaký byl porod.Já tu zůstanu jako poslední dvojbalení

pajadaja
8. dub 2010

Zdravíme maminky 🙂 tak naše praktické balení 2 v 1 jsme rozbalili právě 4.4.2010 v porodnici v Uherském Hradišti, kdy jsme v 01.45 hod. dostali krásný dáreček malého Tomáška, váha 3800 g a 52 cm. Máme se oba k světu a hlavně jsme už doma 🙂
A jak to všechno začalo? Odpoledne v 17 hodin mi začaly kontrakce po 20 minutách, ani sprcha nepomohla na rozehnání že by poslíků. Vydržela jsem večer do 21 hodin, kdy jsem volala PA p. Evičce Hladišové, která právě měla noční a domluvila jsem se, že mám hned přijet a nečekat. Když jsme dorazili na příjem prohlížela nás Dr. Pektorová mladá lékařka, která mě pak i zašívala a musím říct k mojí spokojenosti. Oznámila jsem , že bych ráda rodila do vody, tak jsme si prohodily místo s maminkou, která tam byla na vyvolávaný porod a (nakonec podila vaxem - ležely jsme spolu na pokoji a nechtěla bych to prožít - od příjmu do porodu tam strávila 22 hodin 😖 ) Kontrakce jsem měla v tu dobu tak po 12 minutách, pochodila jsem si po pokoji a rozdýchavala, po klistýru mi napustili vanu a lebedila jsem si ve vaně, ohromná úleva, můžu jen doporučit, asi po půlhodině až hodině, jsem opět vylezla a chodila po pokoji, kontrakce se zkracovali, pak jsem chvilku lehla na lehátko a PA mi dělala reflexní masáže, zlaté ručičky PA Hladišové. Ve čtičtvrtě na jednu mi pichli plodovou vodu a pak se to rozjelo.
Nejvíc mě můj, když se na to zeptal, To jako není cesta zpět? 😀 Myslela jsem, že ho sežeru 😠 Bohužel své odhodlání rodit do vody mě opustilo ve chvílích 😢 , kdy jsem rozdýchavala kontrakce po 3 minutách a na dotaz PA jsem řekla, že porodíme na lehátku, když mi odvětila že při únavě kterou na mně vidí, tak že to bude jistější. Pak to šlo tak rychle, že můj to neustál a PA ho poslala sednout si 😨 Původní plán bez nástřihu nebyl a došlo k malému natržení, 3 stehy to spravili 😎 Tatínek si napravil reputaci, když na výzvu PA alespoň zvládl přestihnout pupeční sňůru 🙂 Malého mi dali hned do náruče, krásný pocit 😵 🙂 pak ho vážili, měřili, značili. Mně zatím Dr. uštědřila 3 stehy a pak mě cca po 3/4 hodině odvezli na pokoj. Malého mi přivezli někdy kolem půl deváté ráno. Byl zvláštní pocit čekat na malého a zdálo se mi nekončené čekání než ho přivezli. Jediné co můžu vytknout byla strava sice nemocniční, ale absolutně nevyhovující pro kojící matku (mám na mysli nadýmavé potraviny jako fazole na oběd a tak....) Ale dalo se to přežít... vlastní zásoby doporučeny 😝 Šílenou věcí jsou tam vizity, absolutně času, nešlo se pořádně připravit, člověk jen odhadoval, časově rozdíl půl hodiny hodiny, stalo se nám, že přišla sestřička hned připravit děti, my rozbalené, vyslečené a půlhodiny se čekalo 😠 Náš pobyt od neděle, včetně dneška kdy nás propustili jsme zaplatili poplatek 300,-Kč á 60 Kč, platili jsme hned hotově na oddělení. Jinak rodí se jak na běžícím pásu, a není dostatek postelí, takže na nadstandart musíte mí štěstí. Musím přiznat, že byla velká výhoda být na pokoji dvě, pohlídaly jsme si mimča když se šlo do sprchy, cokoliv vyřídit a případný noční pláč se dá vydržet. Ve středu jsme stihli dětskou vizitu, ženskou vizitu a ještě vizitu s primářem. K celkovému dojmu můžu jen říct, že je to jen o lidech se kterými se tam setkáte. Jsem ráda, že jsem už doma. 😵 🙂 Holčičky třeste se 😀 Máme doma kluka jako buka 😵
Zabinka 88: Přeji hodně sil aby vše proběhlo bez komplikací 😉
Zelvatko: Hned jak zítra dorazí moje sestra napíšu ti info o tom koupání pro mimísky 🙂

zabinka88
8. dub 2010

pajadaja: gratulace největší 😉 Já zatím poslíčkuju.Potom taky napíšu jak to u mě probíhalo

radushka
9. dub 2010

pajadaja: moooc gratuluju a jsem ráda, že vše proběhlo v pořádku.Jen jsem se usmála, když sis rozmyslela porod do vody.Já si ho taky pak rozmyslela.Nedovedla jsem si to nakonec představit, že budu přebíhat mezi vanou a lehátkem 🙂 .
Ať jste oba jenom zdraví 🙂

zelvatko
9. dub 2010

pajadaja: moooooc gratuluju k chlapečkovi 😵 🙂 ať jste zdraví!!
.. konečně se tady začalo něco dít.. už jsem si říkala, že v UH snad nikdo nechce rodit 😀
ta MUDr. Pektorová asi šila i mě..akorát já se jí úplně zapomněla zeptat, kolik mi těch stehů udělala.. 😅
Já už si nějaké info o tom plavání našla, ale zkušenosti někoho, kdo ví co a jak se vždy hodí, že jo 🙂

pajadaja
13. dub 2010

zelvatko: Tak malé zprávičky o koupáníčku v UB. První kurzy pro ty nejmenší jsou na "nové" poliklinice v Uherském Brodě, kde se ve velké rehabilitační vaně věnuje sestřička jenom jednomu miminku. Trvá to půl hodiny. Cena je 100,-Kč na lekci a platí se i příští lekce dopředu. Sebou vzít ručníky, olejík. Mamča krátký rukáv, je tam hodně teploučko kvůůli miminkům. Poslední hodina probíhá v 17:30 hod. Sestra chodila 1x týdně. Celkem je 10 lekcí. Sestřička naučí maminku jednotlivé cviky, vždy ukáže co dělat a pak maminka s mimčem plave. Nenutí dítě potápět se, pokud jsou děti plačtivé, nebo rodiče nechtějí.
Od půl roku miminka se pak chodí na Delfín Uh.Brodě, to už je ve skupině více miminek.
My se určitě s Tomáškem také zapojíme 🙂

Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho se Vám vyloupl pupík u miminek a jak často jste ho natírali tím lihem ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru