Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

marky468
31. říj 2010

@luciolka1987 - ahojky, já jsem malé taky koupila Bübchen, ale olejík a hezky jí vysušil pokožku, takže mažeme modrou indulonou. Mně malá začala spávat celou noc, ale za 14 dní přibrala jenom 15dkg, tak ji musím budit, ale nevadí mi to. Hlavně aby měla spokojené bříško 😔 . Jinak plenky dobíráme poslední balík Huggies a už máme nakoupené jenom Pampersky, byly teď dost levné v Hypernově, tak máme slušnou zásobu 🙂 . Dneska jsme měli křtiny a malá byla moc hodná, hezky to zvládla 🙂

sjussi
8. lis 2010

ahoj chtela bych rodit v Hradisti tak by mne zajimaly nazory tech co uz tam rodili,zda mi to doporucuji nebo ne 🙂 a taky co si tam mam vzit sebou a co tam davaji 🙂 diky moc

radushka
10. lis 2010

@sjussi tak hradiště můžu jen doporučit.Rodila jsem tam v únoru a fakt jsem byla spokojená.Porodní asistentka (p. Hladišová) byla úžasná.Pořád říkala, jak jsem šikovná, jak mi to jde,...Když řekla, že příjde za půl hodinky, tak opravdu tak přišla, což bylo fajn, čas aspoň líp utíkal. na šestinedělí byli taky super.Pořád někdo chodil , vysvětloval - kojení, koupání,... Byla jsem na nadstandardu a určitě doporučuju.Je tam TV (absolutně jsem ale nevyužila 🙂 a varná konev - dělala jsem si furt kojící čaj a ani nepila moc ten jejich). Jinak měla jsem jejich košili (je to fakt lepší),ale to bylo asi tak všechno.Vložky i toaletní papír jsem měla svoje, ale kamarádka co rodila oo 3m později říkala, že byly volně na chodbě, to nevím, moc jsem neměla potřebu vycházet 🙂.Kdybys ještě něco chtěla vědět, tak se zeptej 🙂

sysysy
10. lis 2010

ahojky, taky se chystám rodit v UH, i když až za nějakou dobu. První dítko jsem odrodila v UH ještě na starém, tak by mě zajímalo, co se od té doby změnilo... Doufám, že se tam teď nemusí registrovat dopředu, jako to bývá v Praze... A dále by mě zajímalo, zda se mimčům stále dávají látkové pleny, nebo si už maminky můžou vozit své pampersky. Jo a poslední dotaz - jaká je tam kapacita lůžek? Když jsem rodila dcerku v prosinci, byla jsem v ten den jediný porod, tak to bylo úžasné.... Ale prý v dubnu a květnu tam bývá narváno, že se pomalu rodí i na chodbě😖

sjussi
10. lis 2010

@radushka diky,kdyztak ti napisu 🙂

renisco
10. lis 2010

@sysysy rodila jsem v UH v červenci letošního roku. látkové se nedávají, přineste si svoje jednorázové. je tam jeden dvoulůžkový nadstandart - tam může být sváma partner i 24hod denně, 2 jednolůžkové a tuším 8 pokojů 2lůžkových. ten nadstandart bývá ale většinou plný, takže se zeptat hned při příjezdu, objednat předem nemá smysl. plnost porodnice je nárazová - buď a nebo. já měla i svou odsávačku, ale mají i v porodce. toaletní papír jsem měla svůj, ale nepoužila a je dobré si vzít své kuchyňské papírové utěrky - ty jsou super při vysušení po sprchování. porodní boxy jsou tam myslím 3, já měla jen se sprchovým koutem, protože jsem přijela a do dvou minut sem porodila 😀 .

sysysy
11. lis 2010

@renisco - díky 🙂

ashlee
11. lis 2010

ahoj prvni jsem porodila v kyjově cisařem.planujeme druhe za 3 roky.Zajimalo by me jestli jste některa rodila prvni cisařem adruhe přirozene v uherskym hradišti?.

dashav
13. lis 2010

aHOJÍK HOLKYYYY tak jak se mame?u nas pohoda..maly usne kolem pul az osme hodiny spinka tak do 4 pak dame napapat a spinkame do osmi..takze super..pres den je zlaty,hraje si,spinka...no je uzasny a hodny..vymodleny a hodny klucik to je..

Jak se mate vy

My pouzívame taky jen pampersky a jinak na zadecek Rybilku a jsem moc spokojena...na prdiky mame do flasky co strikam LEFAX a je to bez problemu..

Holky..davate nektera nejake ockovani navic?ja na ty Rotaviry..co vy??jak to vidíte?

JINak porodnice v UH Super...porad jsme s holkama - sestrickama ve spojení tak si nemuzu stezovat i s mudr jsem ve spojení,takze vrele doporucuji

dashav
14. lis 2010

tady je muj chlapák

marky468
14. lis 2010

@dashav - ahojky, taky se máme dobře, jenom trošku posmrkáváme. Starší dcera donesla ze školky rýmu a kašel, tak jsme to odnesli všichni včetně malé. Na tříměsíční prohlídku jdeme ve čtvrtek, tak nevím, kolik vážíme, ale posledně jsme za 3 týdny přibrali jenom 15dkg. Zjistila jsem, že mám málo mléka, tak už papáme z flačky. Dávám zatím Nutrilon HA, ale už mám koupený normální. Vždycky odsaju svoje mléko a když to nestačí, dokrmím 🙂 . Je to sice komplikované, ale je mi líto, že jsem musela přestat kojit už tak brzy.

dashav
14. lis 2010

@marky468 - brouku,mě to taky bylo líto,ale co s tím nadělám?NIC,hlavně že mi malý roste a je zdraví..nemáme žádné problémy, kaká pěkně takže jsem šŤastná jak blecha!!MY máme taky NUTRILON,al comford...je tam všechno...

dashav
17. lis 2010

holky používáte některá tyhle plímky?
PAMPERS Premium 3 Care Midi (4-7kg)

sjussi
17. lis 2010

@dashav ty premium care mam ale jen 2-5kg a zatim nevyzkousene protoze prcek ma teprve prijit na svet takze zkusenosti zadne

dashav
17. lis 2010

@sjussi - děkuji,no, já mám tri balíky pampersek 2 - takové ty nové...a malý už mi z toho vyrostl tak to zkusim asi prodat a premýslela jsem nad temato 😖

michaela.c
22. lis 2010

Ahojky 🙂 tak jsem přečetla celou tuto diskuzi a musím říct, že mě to ve spousty věcech obohatilo 😉 Taky se chystám rodit v Uh. Chodím tam na kontroly k dr.Jermářové od 26.tt a jsem s ní moc spokojená. Za týden mám termín, takže už jen se zabalenou taškou čekám, kdy to začne. Bude to mé první dítko, takže jsem přirozeně zvědavá... Malá v bříšku sice řádí jako "tornádo lou", ale ještě žádní poslíčci nebyli, takže ani žádný náznak, že by se jí chtělo ven. Ale jinak na ktg hraje mrtvého brouka, to tam pak musím i stát, aby se vůbec probrala. No je to herečka 😀
Jinak je škoda, že tady nikdo ještě nenapsal zkušenost s porodem do vany. Stále o tom uvažuji 😒 Akorát si říkám, jak je ta vana v porodce prostorná. Nikde jsem nenašla žádné fotky...

ashlee
22. lis 2010

ahoj ,jake jsou dětske sestry na šestinedelí?Nechci aby memu dalšimu ditetí davali lahvičku,pak nechtěl pit z prsa.

laurinka.22
22. lis 2010

ahoj holky,
taky jsem rodila v UH, letos v září a musím říct jen samou chválu. Na porodním všichni super, doktorka i sestřičky, porod jsem měla fakt krásný. Míšo, ta vana je velká dost, já měla pokoj s vanou, ale ani jsem ji nevyužila, protože jsme dojeli a já jsem hned rodila.
Na šestinedělí jsem měla nadstandard, byla tam lednička i rychlovarná konvice na pokoji, mohl tam být i manžel, ale to jsme nevyužili. Prostředí je krásné, nové, všichni jsou tam fajn. Sestřičky jsou super, ashlee, hodně se snažili o rozkojení a lahvičku nám nikdo nenutil, to vůbec ne. Ani dokrmy, nechali nás pěkně rozkojit. Opravdu na porodnici mám super vzpomínky, všichni byli zlatí, chodili jsme i k paní Dominikové na předporodní kurzy i s manželem, taky doporučuju.
A co s sebou? měla jsem svoje ručníky, vložky, toaletní papír (je tam, ale takový obyč, tak jsem si vzala svůj), pro malou plenky a ubrousky, měla jsem i své oblečky pro ni, bodyčka, protože ty košilky co tam mají nám nevyhovovaly. Látkové plenky a oblečení pro prcka se dostávají, čaj taky dávají, já měla svůj kojicí čaj a vařila jsem si ho sama na pokoji, televizi jsem si zapnula asi dvakrát chvilku večer, a pak jsem tam měla i jednu paní s miminkem poslední noc, protože měli narváno,tak mi ji tam dali. A vlezly jsme se, a ještě jsme pokecaly. Jídlo se docela dalo přežít, i když doma je doma,ale šlo to. Hlavně se mi líbilo, jak byl veškerý personál usměvavý, milý, vstřícný, a to včetně uklízeček. Nebála jsem se cokoli zeptat, vizity byly taky celkem rychlé, prostě fajn to bylo... příště jdu určitě rodit zase tam.

michaela.c
22. lis 2010

@laurinka.22 uvidím jak na tom budu já, třeba mi to malá dopřeje a budu rodit do vody 😉

laurinka.22
22. lis 2010

jo, třeba jooo, taky jsem nad tím uvažovala, ale pak se mi do toho nějak nechtělo...

michaela.c
22. lis 2010

je pravda, že jsem četla pár názorů a ve více případech si to holky rozmyslely. já miluji vodu a naložit se do vany...moc mě to uklidňuje a uvolňuje - vydržím tam hodiny 🙂 nevím ale jak mi bude probíhat porod a jak mi bude voda v té chvíli příjemná 😅 . a prý je tam ten pokoj s vanou jen jeden? takže abych měla vůbec možnost to alespoň zkusit...vylézt snad mohu kdykoliv 🙂

michaela.c
22. lis 2010

@laurinka.22 jinak Laurinka je kouzelná 🙂 už se nemůžu dočkat, až uvidím tu svoji princezničku 🙂

laurinka.22
22. lis 2010

děkuju....no těš se, já ke konci už nemohla vydržet a je to fakt nádhera mimi.....ale strašně to utíká, teprve se narodila a za týden má tři měsíce....

amelie001
23. lis 2010

MĚ RODILA DOKTORKA JERMÁŘOVÁ A BYLO TO SUPER,NEMŮŽU SI NA NIC STĚŽOVAT
🙂

michaela.c
23. lis 2010

@amelie001 závidím, taky bych chtěla aby na mě vyšla Jermářová 😉

laurinka.22
23. lis 2010

mě rodila pektorová a byla taky super, i na příjmu i u porodu.... milá, hodná, citlivá, nic nebolelo

marky468
23. lis 2010

Mě rodila taky dr. Pektorová a byla super, nemůžu si na nic stěžovat. Můj porod trval od přijetí k samotnému porodu 2 hodiny, takže to bylo skvělé 🙂

laurinka.22
23. lis 2010

marky. tak to jsme měli stejně, my přijeli ve dvě ráno do porodky a ve čtyři se narodila malá 😉 docela fofr

michaela.c
24. lis 2010

teda holky to jste měly supr takovou rychlovku 🙂
dneska mám 4 dny do termínu a příjde mi, že se stále nic nechystá...tak uvidíme zítra...jdu na kontrolu do porodky 🙂 Snad tam bude nějaký pokrok, protože já už se doma začínám pěkně nudit. Všechno nachystané, 20x přeskládané a už fakt nevím coby 😀

amelie001
24. lis 2010

To jste super odrodili,já 7,5 hodiny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru