Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

marky468
19. črc 2010

@magdalenka1 - já jsem se tam tehdy vlastně ani nestihla ohřát. Byla jsem v porodce 3 hoidny a malá se narodila. Jaké máš zkušenosti s porodem do vody? Je to fakt lepší než na křesle? Uvažovala jsem o to už i u první dcery, ale nakonec jsem se do toho nedala. Ještě se mně celkem líbí stolička, ale stejně nevím, jestli bude čas vybírat, až tam dorazíme... 🙂 Druhé děti rodí už jenom porodní asistentka nebo tam taky nějaký ten mudr bývá? 😨

luciolka1987
19. črc 2010

Líh na pupík dostanu v porodnici nebo si musím koupit?A jakou jste si koupili kosmetiku na miminka nebo jakou používáte?

radushka
19. črc 2010

Tak mě "rodil" dr. Vacula, píšu rodil, ale spíš myslím šil 😉 .Jinak všechno obstarala por. asistentka. Dr. jsem pak ještě potřebovala na UTZ kvůli zbytkům v děloze, a byl takový nemastný neslaný.Nakonec přišel, že to dneska nestíhá se na mě podívat, tak že to necháme na zítřek.Byla jsem i radši, to už měla službu jiná Dr.Myslím si, že je mladý a že je takový nerozhodný.Ale naštěstí jsem měla porod v pohodě, takže se nestačil projevit 😀

radushka
19. črc 2010

@luciolka1987 líh ti dají, i nějaké mastičky(vzorečky, ty si pak vezmeš domů).Jinak já ale doma malou mažu jenom po koupání a to modrou indulonou.Poradila mi to naše Dr. a malá se zatím nikdy neosypala.A na zadeček Sudocream.Taky super, ještě jsme nebyli opruzení. Jo a do koupele mám jenom takový olejíček z lékárny - oilattum- jinak nepoužíváme nic.myslím si, že to i miminkům škodí, moc mazat 😉

marky468
19. črc 2010

@luciolka1987 - já jsem na pupík používala fialku, ale nevím, jak je to teď. Na mimi mám nakoupené nějaké koupele od Johnsons a Hipp a na manání zatím jenom na pusinku - od Johnsons, jinak na tělíčko přemýšlím o nějakém olejíčku. U první dcery jsem používala slunečnicový z lékárny a celkem se mně osvědčil, tak uvidím.

radushka
19. črc 2010

@marky468 olej prý ale paradoxně vysušuje pokožku, tak to aspoň střídat s mlíčkem 😉

dashav
19. črc 2010

@magdalenka1 - ahojík,promin,nesel mi tu dneskaskoro celý den net..tak odepisuju až teď...

No co na to napsat,mámpodobný názor jako ty.Mudr. Pištěk pokud nejsi jeho pacientka tak ho nezajímás,takový mám na něj názor viz dnešní vizita primář se mnou sranduje snaží se mě uklidnit atd prostě pohoda....pak jsem šla na vyšetření a seděla jysem na chodbě a čeka a a on procházel kolem říkám mu sušně dobrý den a aon se na mě ani nepodíval..asi je pan důležitý,jeho manželka mi tady převrátila skoro celý týden naplánovala různé vyšetření a já už měla všechny za sebou 🙂 tak primář se ptal coto má jako znamenat...Vacula je mladší mudr,takže se ještě učí,ale nějak mi nesedl dělal mi jednou ultrazvuk a nějak mu to nešlo tak musela zakročit mudr. Posseltová..

Ptala si se,co se stalo..no prlběžně mi odtěkala plodová voda a můj tehdejší mudr.to nejak asi nepoznal nebo nevím a dopadlo to tak že jsem skončila v brně na kapačkách s těžkýma zánětama dělohy,vaku blan a nakonec infejci a začínající otravou krve,tak jsem musela porodit - potratit...je to vedené jako potrat-porod,musela jsem prostě rodit toho prcka..měl 500g a 32cm,nic příjemnýho,tuhle kapitolu života mám za sebou a teď se těším na tohoto drobečka,,terý mě teĎ pěkně kope...navíc já už domů nepujdu a pujdu rovnou odsud na porodní sál 😀 a tak nejak tajně doufám že tam bude primář a mám to domluvený s mudr pektorovou,že bude u celýho porodu.

radushka
19. črc 2010

@dashav je to mazec ☹ Hlavně, že teď už bude vše v pořádku.Moc držím palečky! 😉

marky468
19. črc 2010

@dashav - šílené věci se ti přihodily, ale něco podobného se stalo moji kamarádce, té sice v 26. týdnu, ale taky se jí dr. údajně vysmál, že to nemohla být voda. Tak se to opakovalo 2x a nakonec porodila holčičku. Letos v květnu měla rok a museli si s ní zažít hezké peklo. Snad bude ale v pořádku. Mě Píštěk 2x buzeroval za váhu - myslím si o tom svoje, vžak ty kg navíc budu shazovat já a ne on, to mě na něm štve. A jeho žena mně napoprvé připadala moc fajn, ale jak jsem u ní byla minulé pondělí kvůli bolesti v podbřišku a tvrdnutí břicha, tak mně dala Mg a nic jiného vlastně neřešila. Tak u mně taky celkem klesla. 😢 . Ve středu jdu k Píšťkovi, tak jsem na něj celkem zvědavá 😅 Dneska jsem si dala, byla jsem cca 4 hodiny ve městě a není mi nejlíp, tak budu už jenom polehávat a uvidím, co zítra.

@radushka - díky za tip, koupíme tedy mlíčko, nevím, proč mám pořád představu o tom, že olej víc promastí pokožku 🤐

radushka
19. črc 2010

@marky468 mně to říkalo nezávisle na sobě víc lidí (v porodce, pediatrička, ...)jinak bych to taky nevěděla.Ale já být tebou koupila bych tu modrou indulonu. Možnbá se ti to zdá takové obyčejné, ale je fakt super.Mimčo není mastné ani se neleskne.Pěkně se vpije.A miminka pak ještě k tomu krásně voní 🙂 .No však uvidíš 😉

marky468
19. črc 2010

@radushka - tak tu modrou máme myslím doma, aspoň neutratím...ale kamarádka ji používá i na obličej a taky si ji chválí, tak uvidíme... 🙂 Díky za rudu

dashav
20. črc 2010

ahojík holky tak jsem teď došla z ultravuku a malý má 2250g otočil se zadečkem dolů (což mám nesmírnou radost) a má dorostené plícečka,což mám ještě větší radost!!!!

vyšetření mi dělala mudr. Čudová

marky468
20. črc 2010

@dashav - já jsem dnes byla na KTG, protože jsem malou od rána vůbec necítila. Byl tam dr. Vacula, Mikuláštíková a v povzdálí i Píšťková, která rodila a zašívala pak paní po porodu. Naštěstí jsem dopadla dobře, jak jsme dorazili do nemocnice, už se začala pomalu hýbat. Strach mně ale nahnala pořádný, neplecha jedna 🙂 Jinak je to tam celkem psycho, sedíš na KTG a slyšíš, jak tam někdo rodí a křičí... 😨 Gratuluju, že už má malý takovou váhu a že už mu dorostly plíce. To, že se otočil zadečkem, neřeš, hlavně že má vyvinuté plíce. Jak psalas, že tem budeš ještě 3 týdny, tak ti hezky doroste do 3kg a budete oba v pořádku, uvidíš... 🙂 🙂 🙂

radushka
20. črc 2010

@marky468 tak na tom KTG je to fakt mazec.Když jsem tam v tom 36.tt čekala, tak zrovna nějaká paní rodila a řvala jak tur.Fakt povzbuzující zážitek 🤐

marky468
20. črc 2010

@radushka - tak jsem si říkala, kéž bych tam místo té paní "řvala" já, to by bylo super. Seděla jsem na tom monitoru pěkně dlouho, asi po 15-ti minutách se mně ta sonda pohla a muselo se začít znovu. Celou dobu jsem si to tam držela a ruka se mně třásla ještě jak jsme dojeli domů. Aspoň jsem si omrkla terén, nikdy jsem tam nebyla. 🙂

magdalenka1
20. črc 2010

@marky468 já nakonec do vody nerodila...strávila jsem tam asi hodinu a půl, voda sama o sobě byla příjemná, hodně to zmírnilo bolesti, ze začátku dokonce i zastavilo, snad na 15 min a to v době, kdy jsem je měla cca po třech minutách než jsem tam vlezla...ale ta vana na staré porodnici nebyla pro mě...byly tam moc kolmé boky ke dnu vany a když jsem seděla rovně, tak sjem seděla malému na hlavě a když jsem si malému chtěla z halvy odsednout a posunula jsem se zadkem dál od boku vany, tak jsem se topila 😀 A můj manža navíc pořád prodil, ať vylezu....prvnímu se totiž při tlačení ztratily ozvy, škrtila jsem ho na pupeční šňůře a on měl strach, že se zase něco po..re 🙂

magdalenka1
20. črc 2010

@dashav tak to je mi líto....to se divím, že doktor nezjistil, že ti praskal voda, na to je úplně primitivní testík, to ti kapnou na vložku nějaký fujtajbl a hned poznají, co to je...člověk si spoustu věcí nese, ale samozřejmě to, že se ti teď narodí prcek to nějak "uloží" do zadu a člověk se tím tolik netrápí....

já myslím, že si tě ohlídají, když už tě tam takovou dobu mají aanvíc budeš už protekční pacientka 😉

magdalenka1
20. črc 2010

@dashav jo a Čudová má váhový odhad asi jako by stála za rohem....ta doktorka je úplně mimo

magdalenka1
20. črc 2010

já když jsem byla s druhým na KTG, tak tam rodila nějaká vietnamka, neuměla skoro česky a celou tu dobu, co jsem čekala a co mě snímali, tak řvala jak tarzan.....hlavička!!!!!!!! a sestra to pak komentovala, že takhle ječí už několik hodin, že není otevřená ani na 5 cm, tak neví, jakou hlavičku teda asi myslí....a nakonec jí udělali císaře, protože to páni doktoři psychicky nezvládli 😀

dashav
20. črc 2010

@magdalenka1 - ahojík kočko,no já nevím zda jsem protekční pacient,spíš jim tady už lezu na nervy 😀
myslíš že ten odhad je špazný? 😖

magdalenka1
20. črc 2010

@dashav já bych jejímu odhadu nevěřila, ale víš co, nejlepším vodítkem je porodní váha tvoje a tvého manžela....z té si udělej průměr a za každý týden v mínusu do 40 tt bych si odečetla tak 250 gr. Pokud vím, tak děti se pouštějí domů při 2 kg...samozřejmě, pokud nemají nějaký problém...aspoň ve Zlíně v porodnici to tak dělají. Můj první syn se narodil 36+6 tt a měl 3050 gr. Druhý byl narozený 39 + 3 a měl 3600 gr. To tak těm mým počtům cca odpovídá. A navíc to tak říkala i Dominiková v nějakém kurzu.

dashav
20. črc 2010

@magdalenka1 - no ja vazila 2800 a muj nevim,musim zjistit. dneska byl docela fajn den,jen jsem cely den cekala na nasi mudr,mela mi neco rict jak mluvila s primarem a zapomnela na me,tak me to zamrzelo a premyslela jsem co a jak.....zda o neni nic spatnyho atd vis?takove divne pocity,hodně se tu bavim se sestřučkama tak jestli to nekomu vadi?nevijm 😒

magdalenka1
20. črc 2010

@dashav buď v klidu, i kdyby jsi rodila teď, tak bude prtě v pohodě....chápu, že ti to tam leze na mozek, nech si donést trilogii od Larssona, to je tlusté čtení, které tě úplně pohltí a máš to tak na dva týdny...do porodu 😀

dashav
21. črc 2010

@magdalenka1 prosim te ty jedna triologie!!!!!radeji me necim pobav'!

marky468
21. črc 2010

Dnes jsem byla na prohlídce a dopadla jsem dobře. Jsem dnes 36+4 a ptala jsem se doktora, jestli by byla malá v pořádku, kdyby se už narodila a říkal, že jo 🙂. Ale mám CS 2 a hrdlo na 1 prst, takže to stejně ještě nevypadá. Ale dnes si zaskáču na balóně a možná si dám i vanu...uvidíme 😀

luciolka1987
21. črc 2010

@marky468 - prosimte co znameno kdyz mas to cs 2?

marky468
21. črc 2010

@luciolka1987 - znamená to něco takového, že se porod zatím neblíží. Nejvyšší hodnota je 10 a k té mám ještě asi daleko.
http://www.mojetehotenstvi.cz/tabulka-cervix-sc...
http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...
Zkus mrknout na tyto strániky, ale já z toho stejně moc chytrá nejsem. Ono se to může stejně asi všechno rozjet ze dne na den...

luciolka1987
21. črc 2010

Dik zas sem o neco moudrejsi 😀 .no me by taky nevadilo kdyby porod prisel driv 🙂 uz je to otravne vsude me to tlaci picha boli ☹ a maly mel uz v 31 tydnu skoro 2 kila tak mam i strach aby nebyl obrik 😒

marky468
21. črc 2010

@luciolka1987 - mně doktorka říkala v 31. týdnu, že má malá 1,55 kg, tak myslím, že bude zase něco kolem tří kil. Na porod to úplně stačí 🙂 . Taky už nemůžu skoro ani dýchat a o ohýbání ani nemluvím 😖 . Fakt síla. Jdu skákat na balóně, ať strávím večeři 😀

magdalenka1
21. črc 2010

@luciolka1987 to je délka děložního hrdla...10 je nejvíc, ale hrdlo se s blížícím porodem zkracuje, nikoliv naopak....takže nepolezete s čísly nahoru, ale dolů......to druhé číslo je otevření hrdla....ale ono to stejnak houby řekne, já šla rodit prvního po prasknutí plodové vody, otevřená jen na špičku prstu....taky to podle toho dlouho trvalo...ale když ti praskne plodová voda, tak bys do hodiny měla být v porodnici....a s druhým jsem přijela otevřená na 4 cm a vodu mě píchli při 6 cm....ale znám holčinu, co chodila otevřená na 4 cm tři týdny....po nálezu měla zabaleno a kontrakce nikde...pak přenášela 10 dnů 😀 takže ono to fakt houby říká 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru