Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

janesafari
26. čer 2013

Vidím,že nějakou dobu už tady nikdo nebyl-snad se někdo ozve...mám termín porodu cca za 3 týdnyn a nechala sem se teda PŘEMLUVIT,a budu zase rodit v Uherském Hradišti...Ovšem chtěla bych zkusit vanu...Kdo má zkušenosti prosím piště..mám to za pár at zjistím nějaké názory... 😅 díky

irisa1
27. čer 2013

Ahoj, ja se z hradistske porodnice vratila pred par dny. Byla jsem maximalne spokojena. Porod byl predcasny 36TT, rodila jsem cely den, protoze jsem se pomalu otvirala. Partner mohl byt celou dobu se mnou, i kdyz jsem byla jeste na normalnim pokoji, ne na tom porodnim. Sestry (Majickova) i doktorka (Pavelkova) byly velice prijemne, o vsem me predem informovaly a nechaly vsemu prirozeny prubeh. Porodnim planum nefandim, takze jsem zadny nemela, a co jsem slysela, tak je tam personal ani nema zvlast v oblibe, ale treba konkretne s tou vanou, o tu jsem prosila a nebyl problem. akorat jsem ji nakonec nestihla🙂 Na sestinedeli jsme lezeli tyden a vse bez problemu, jen si clovek musi nastavit jejich rezim. uh rozhodne doporucuju, myslim, ze pokud nemas zadne vaznejsi obtize, neni o cem premyslet🙂

janesafari
28. čer 2013

Rodila sem v Hradištské porodce před 10 lety a to sem spokojená teda nebyla !!!Tehdy sem řekla-že tam už mě nikdy neuvidí... Ted slyším z mnoha stran i od mnoha známých i neznámých,jak se to všechno zlepšilo,že i ze Zlína sem jezdí rodit apod.apod...Tak sem se tak nějak nechala přemluvit a dám jim šanci...A o žádných obtížích nevím,tak spíš jen doufám,že porod už ted bude daleko lepší...U dcery sem byla v bolestech skoro 3 dny,strašně pomalinku sem se otvírala,2 kapačky na vyvolání,epidural abych to vůbec ještě zvládla,po břiše mě sestra ,,skákala" a roztrhaná tak,že mě hodinu sešíval.Navíc ty stehy moc utáhl,tak sem trpěla a to doslova skoro celé šestinedělí...Takže první porod bylo šílenství...Ale ted se kupodivu nebojím-tak zlé už to ted znova být nemůže-sem prostě tak nějak v klidu-ikdyž termín má už za nějaké dva týdny a do toho se ted ještě stěhujem-zrovna dnes akce kulový blesk a zítra předávám svůj starý dům novému majiteli... 😅 Jako první těhu tak i ted stále a neustále v jednom kole 😀

jany_sek
4. črc 2013

Já jsem rodila skoro před 3 týdny a musím říct, že jsem byla spokojená, porod netrval dlouho, por. as. mě o všem informovala, nic nebyl problém, nabízela různé alternativy jak ulevit od bolesti, manžel byl celou dobu se mnou. Měla jsem strach z nástřihu a následného šití a i když šití bylo velké a trvalo skoro 45min, nebolelo mě, dr. Vaňková vše umrtvila, vysvětlila. Bohužel asi dvě hod. po porodu se mě začal tvořit velký hematom, který se plnil krví a to byla bolest strašná, všichni kolem mě běhali, přišel i sám primář a v narkoze hematom musel vypustit. I přez tuto komplikaci porodnici doporučuji, starali se moc hezky.

evulina67
13. srp 2013

Dobrý den, já teda s porodnicí v Uherském Hradišti nejsem vůbec spokojená.Lékaři jsou arogantní až to pěkné není,ale za to sestřičky velmi ochotné.jenže co je to moc platné když vás musí vyšetřit lékař.Včera v noci jsem musela s dvouletou dcerkou vyhledat lékaře pro velké bolesti spodku(podrážděná sliznice asi z koupání v bazéně a potom měla do koupele přidanou pěna).A protože dnes už nefungují pohotovosti tak jak dřív, tak nás poslali na vrátnici v nemocnici na gynekologii.Bohužel sloužil pan doktor Radovan Sviták.Pan doktor byl velmi arogantní,nepříjemný.Na dítě se mě nechtěl ani podívat,vyloženě na něm bylo vidět že ho obtěžujeme.Kdyby nebylo sestřiček které mu řekli at ji aspoň prohlídně a něco jí na to dá tak by nás sprostě vyhodil.Bohužel mě mělo varovat chování lékařů už když jsem tam před dvěma lety rodila.Váhový odhad 3 dny před porodem jsem měla3,95, a při tom váha po porodu byla 5,25kg,což když jsem se o to zajímala tak je tolerance 0,40kg.Vůbec neuvažovali nad tím že jsem starší rodička s cukrovkou,že by mě měli udělat císařský řez.porod mě vyvolávali,rodila mě mladá,nezkušená doktorka.Dopadlo to tak že musela malé při porodu zlomit klíční kost a bohužel jí přetrhala nervové vlákna a malá mě zůstala ochrnutá na levou ručičku.Kdyby nebylo rehabilitačního oddělení,intenzivního cvičení Vojtovi metody tak dnes bych se musela dívat na malou jaký je mrzáček,a to jenom tím že se jim nechtělo udělat císař.Nikomu nepřeju jak jsem s malou musela cvičit,jak mě u toho usedavě plakala a já s ní.Dnes má ručičku plně funkční, ale pořád musíme chodit cvičit,chodit na kontroly ne rehabilitaci a nervové. Títo děkuji rehabilitačnímu a nervovému oddělení, za klalitní péči a velkou oporu v tak těžkém období.

marco747
26. říj 2013

@laola jednoznačně Zlín. Mám 4 děti a 2 z toho jsem rodila v UH. Nebudu strašit, ale dítěti zlomili klíční kost, a protože to bylo třetí dítě měla jsem u sebe porodní asitstentku a Mudr přišla až k porodu. Asistentka totální řeznice, nejspíš jsem ji probudila v půl jedné ráno, vyšetřování děs, totalitní způsoby jednání a že zlomila dítěti klíční kost se mi vůbec neobtěžovala říct. Kdyby něměla službu v nemocnici naše dětská Mudr, nevěděla bych to a s dítětem zacházela jako se zdravým a to by mohlo vést k poškození našeho syna. Prostě porodní v Uh nikdy!!! Zlín 1!!!!

marco747
26. říj 2013

@evulina67 Evi klobouk dolů, svůj příspěvek jsem poslala, také mému 3 dítěti zlovmily v Uh klíční kost. Plně souhlasím, že porodní v UH děs. Rehabilitace, šestinedělí na 1 hvězda, také jsme cvičily vojtovu metodu s první dcerou, ta se narodila přdčasně o 6 týdnů a přesně s váma cítím, ale sestřičky - rehabilitační - byli fakt super!!!

marco747
26. říj 2013

@janesafari . Mám 4 děti a 2 z toho jsem rodila v UH. Nebudu strašit, ale dítěti zlomili klíční kost, a protože to bylo třetí dítě měla jsem u sebe porodní asitstentku a Mudr přišla až k porodu. Asistentka totální řeznice, nejspíš jsem ji probudila v půl jedné ráno, vyšetřování děs, totalitní způsoby jednání a že zlomila dítěti klíční kost se mi vůbec neobtěžovala říct. Kdyby něměla službu v nemocnici naše dětská Mudr, nevěděla bych to a s dítětem zacházela jako se zdravým a to by mohlo vést k poškození našeho syna. Prostě porodní v Uh nikdy!!! Zlín 1!!!!

janesafari
27. říj 2013

@marco747 Tak sem nakonec i své druhé dítě porodila v U.h...Vše bylo o.k. až na to,že po 7 hodinách v šílených bolestech,kdy měl malý špatné ozvy a měl v pupečníku zamotanou nohu i krk a Dr.se nepodařilo ani prasknout vodu,ani malého odmotat,mě další Dr.poslal na sál,že nemá smysl nás oba dál trápit a malého porodem dusit...Tak se narodil akutním císařem a naštěstí naprosto zdravý...Ovšem já sem probuzení na JIP velmi těžce rozdýchavala a díky mě nás propustily až 9 den...Naštěstí sem se aspon tak dobře rozkojila,mě Tobík vůbec nic neshodil,ale odcházel s porodky se 150 g navíc-za to nás moc chválili 😅
Ovšem problémy nastaly až doma-se mnou...Jizva mě začala hnisat,týden co týden sem lítala po doktorech a stále sem měla v břiše ,,díru" aby odtékal hnis...Po stěrech byla potvrzená infekce a přítomnost zlatého stafylokoka,nasadili mě na týden antibiotika a mysleli si,že už mě neuvidí,ale břicho stále hnisalo a bolelo 😠 Teprve moje gyndařka mě po prohlídce po šestinedělí poslala ihned do nemocnice ležet,s tím že to mám zanícené,a asi mě budou znova řezat a břicho čistit...Tak sem 8 týdnů po porodu skončila zase na sále-měla sem zahnisané ty vnitřní stehy a bez zákroku by se to samo nespravilo-už to bylo pěkně rozjeté...Tak sme s Tobíkem proleželi týden v nemocnici,já na kapačkách a Tobík pěkně pokaděný s těch antibiotik,co do mě pumpovali 🙄 ...Týden bylo vše o.k. a pak vše znova...Tak sem na další kontrole v porodce,kdy mě Dr.vytáhla jeden steh a pinzetou mě udělala zase díru do břicha aby vzala stěr,řekla,at mě vytáhne všechny stehy,že to hnisá a bolí stále víc !!!Už sem byla neoblomná,ikdyž říkala :,,A co když se vám to rozjede,když vyndám všechny stehy ?"Tak at,pořád lepší,než čekat ještě několik týdnů,než stehy odpadnou sami !!! 😝 To bych asi zase skončila ve špitále... 🙄
No a jak sem byla bez stehů,tak se to konečně začalo hojit a ani stěr díkybohu už nepotvrdil stafylokoka
Tak mé druhé těhu fakt zážitek,napřed sem trpěla na záněty a gyndařka mě stále léčila,pak sem přes dva měsíce jezdila s nohou-zánět achillovky,po porodu skoro 3 měsíce hnisající a zanícené břicho a jizva po sekci a ted rentgen zubů ukázal,že mám zánět pod jedním zubech,ikdyž nemám žádné potíže...Tak nevím jak si to už vysvětlit-mám v těle zánět,co cestuje???Jak se toho zmetka zbavit??? 😠
Jinak mám nádherné mimčo-je to můj poklad a hodné zlatíčko-ten mě drží nad věcí 😅 A já se snad taky už brzo zbrchám-tohle těhu mě krapet potrápilo a porod mě strašně zaskočil-tím jaký byl!!!Nečekala sem druhý porod tak šílený!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 😲

marco747
28. říj 2013

NO Jani, kamarádka zažila něco podobného. Po porodu byla šitá a ty stehy ji začaly hnisat. Také si užila. Prostě děs ☹
Já naštěstí, krom psychyky - jak se mnou zacházely, byla v pohodě. Mám širokou pánev, tak se mi rodí dobře.
Moc blahopřeji k malému - to už je určitě kluk jak buk a smekám před Vámi, ste novodobá mučednice. Já se svojí povaou bych je žalovala. Mac

janesafari
29. říj 2013

@marco747 Tobík je naprosto užasný a to trápení mě vynahradil...a vynahrazuje... 🙂 Na to jak byl zamotaný chudáček-sem ráda,že je on v pořádku a já už to taky rozdýchala 😅 -skoro 3 měsíce lítání s hnisajícím břichem... 😝
No a to bych ještě ráda třetí dítko-tak snad bych do třetice poznala ,,normální " porod bez nějakých komplikací 😕 ......

lusuli
14. lis 2013

Holky máte některá zkušenosti s gynekoložkou Marií Jermářovou? Má ordinaci v nemocnici v UH

monnn
14. lis 2013

@lusuli jen ty dobré 🙂

lusuli
14. lis 2013

@monnn díky, to sem ráda. Chci k ní přejít od jiného doktora, přestěhovali ste se do UH. Jsem poprvé těhotná, chci tam i rodit a jde mi hlavně o milý přístup, aby to nebyl "psí čumá!"🙂 Jako prvorodička spoustu nevím, můj dosavadní doktor je určitě profesionál, ale řekne jen co musí a jeho přístup je dost chladný

hanickamimi
12. pro 2013

Holky jak dlouho nechavaji v Uh prenaset?jsem 40tt a mam 2roky po cisari.dost me boli jizva

ashlee
12. pro 2013

@hanickamimi nenechavaji přenašet když jsi po cisaři.taky jsem tam rodila po cisaři.ale nakonec to byl zase cisař.kvuli abnormalni rotaci miminka.ale jizva me teda nebolela.

ashlee
12. pro 2013

@hanickamimi a ja jsem teda začala rodit v den tp.a byla jsem na 2prsty otevřena.

hanickamimi
12. pro 2013

@ashlee byla sem tam a po cisari me prenaset nechaj

ashlee
12. pro 2013

@hanickamimi po me teda chtěli abych šla po terminu do porodnice ležet.ale to bylo asi kvuli tomu že jsem si pichala injekce clexane.po prvnim cisaři jsem mela trombozu.

ashlee
12. pro 2013

@hanickamimi měřili ti jizvu po cisaři?

hanickamimi
12. pro 2013

@ashlee nemerili

ashlee
12. pro 2013

@hanickamimi me taky ne.

hanickamimi
12. pro 2013

@ashlee noo ale to by mely

ashlee
12. pro 2013

@hanickamimi me jizvu měřil muj gynekolog a měla jsem 3,9mm .

rousse
20. pro 2013

No...jak řikám - porodnice krásná, všechno nové, supr vybavení, paráda - ale bohužel je to pořád JEN o lidech, kteří tam pracují. A mě to fakt nedá a musím se podělit o moji čerstvou zkušenost. Zatím jsem nerodila a jestli budu rodit se uvidí, každopádně nebýt toho, že jsem na sebe nenechala šáhnout, tak už bych možná ani žádnou naději neměla. Na mimčo jsme se moc těšili a když jsem na zač. prosince zjistili, že se zadařilo (na první dobrou a já si ani neměřila ovulaci - ani vlastně nevím, kdy mám ovu - prostě více než dobrý výsledek), byli jsme strašně nadšení. Předčasně. Teď v po kontrola u mé gyn po týdnu neschopenky - předpokládaný výpočet dle PM 6+3, ale cykly nemívám pravidelné na den a ovu už vůbec ne. Poslední cyklus jsem měla 31 dní , ne 28, jak je PRŮMĚRNÁ škatulka. U mojí dr v pondělí vše v klidu - dutinka roste, váčky rostou, vyvíjí se jak mají, dutinka se tvaruje, porodní cesty se zavírají - hormony mi ani nebrala. Jen našla na utz 2 drobné hematomy, takže ležet, ležet a ležet a čekat až se vstřebají - předepsaný utrogestan, cyklofort. V úterý odpoledne (podle mě silné) krvácení - panika - pohotovost na gyndě v nemocnici UH. Na utz doktorka: No já to nevidím nijak špatně, jen nevidím žádnou příčinu krvácení, váčky tam pořád jsou - v pořádku, ale hematomy nevidím. Za 5 minut naprosto jiná dr., která si jen přečetla zápis z UTZ do mě 2x šáhla rukou, zeptala se jestli mě bolí břicho, já že ne, ona že to krvácení není nijak velké, ale že podle TABULEK už v tomto období musí být vidět srdeční činnost, takže je to stoprocentně zamlklý potrat a zítra (ve středu) mě čeká umělé přerušení. Když viděla, že nejsem s otevřenou pusou schopná jakékoliv reakce, tak zmírnila, že se ale můžu rozhodnout a můžeme zkusit udělat odběry hormonů a to nám to budď potvrdí nebo vyvrátí (nechápu myšlenkové pochody té ženské - prvně říct, že musím na revizi a pak třeba navrhnout nějaké odběry???? WTF????). Tak mě přijali, odpoledne udělali doběry, já se složila jak domeček z karet, nikdo mi nic neřekl, jak to třeba vypadá nebo tak, stále jsem krvácela. Středa ráno odběry HCG pak malá vizita: mladý dr. mi 2x dloubl do střev (neřekl absolutně nějaké výsledky - na co - však 28 letá ženská to asi nepotřebuje vědět) a řekl, že dneska teda ten zákrok, že nemám snídat ani nic pít. Velká vizita o 2 hodiny později, když už jsem žízní myslela, že se mi hlava rozskočí: hlavní dr.: "Ale ten ultrazvuk dopadl docela dobře, to není beznadějné - hormony ještě nepřišly..." mezitím přiběhla sestra a říkala jí, že volali z laboratoře, že testy právě probíhají a už je to nad 10 000, že se ale ještě uvidí...takže závěr velké vizity: "můžete se nasnídat, dneska vás žádný zákrok nečeká, ještě počkáme" - načež za 5 minut doběhla sestra se slovy: "Tady vám nesu stahovací punčochy, ty si oblečte na ten zákrok a tady je přístroj, já vám ho pak zapojím." - To už jsem myslela, že si ze mě dělají PRDEL!!!! Oklikou (tím, že jsem zavolala mojí gynekoložce, která v nemocnici ani nepracuje) jsem se dozvěděla, že hormony byly nakonec NAD 20 000 a za těch 8 hodin které byly mezi odběry hladiny VZROSTLY!!! V Po odpovídal nález utz 5+3, v pátek kontrolní Utz 6+0 dle rozměrů, srdeční akce zatím nula, krvácení ustalo, už jen špinění a celé dopoledne za mnou chodily sestry: "No ale hlavně nesnídejte - dneska vás čeká ten zákrok." - celkem mi to zopakovaly 4x - až jsem byla nepříjemná, tak se ohrazovala "Ale já vám to radši musím připomenout." - střih o 2 hodiny hladu, žízně a strachu později: "No, takže vás pustíme na Vánoce domů a za týden kontrolní UTZ, který prostě rozhodne." Nemám co dodat....snad jen to, že to, co jsem prožila tenhle týden díky jednání s pacientem v UH v nemocnici, to bych fakt nikomu nepřála...Nevím jak na porodním oddělení, ale na lůžkovém a pooperačním na gyndě doktoři nic neřeknou, pokud se o to důrazně nepřihlásíte, anebo řeknou to, co vás akorát vyschízuje. Kdyby mi moje dr. nedala číslo na svůj mobil a nepřikázala mi COKOLIV konzultovat s ní, tak bych vůbec netušila, jak jsem na tom s hladinama, jak to vypadá podle nálezu na ultrazvuku, prostě bych nevěděla LAUTR NIC, slepě bych jim odkývla interrupci a náš kosmonaut by neměl sebemenší šanci.... Takhle když to za týden neklapne, tak to bude smutné, ale já budu klidná, že jsem tomu tu šanci dala - oproti dr. která mě chtěla hned z příjmu nejradši poslat rovnou na kyretáž.

kamimik
21. pro 2013

@lusuli Myslím, že jako jedna z mála je v nemocnici dobrá. Určitě odbornice, příjemný přístup. Vřele doporučuju🙂

lusuli
22. pro 2013

@kamimik Díky, už sem u ní jednou byla v poradně, sice to byla rychlovka, ale taky mi přišla fajn, milá, příjemná.
Myslím, že každý doktor (tím myslím i porodnice, nemocnice....) je dobrý pokud se nenaskytne nějaký problém

senduskaa
3. únor 2014

Prosím kterou by ste doporučili porodni asistentku?nejlepe aby vedla i předporodni kurz a pak byla možnost mít ji i u porodu v U.H.děkuji

beremka
3. únor 2014

@senduskaa Taková, která vede kurzy a můžeš ji mít u porodu je tam jediná. Por.asist. Iva Kadlicová. Ale v UH se snaží vést porody přirozeně většina personálu pokud vím.

senduskaa
3. únor 2014

@beremka a jaká je??Máte zkušenosti??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru