Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

marky468
3. srp 2010

@amelie001 - ahojky, to je možné, ale já si tě teda nepamatuju, chodím a hledím akorát před sebe, dokola moc nesleduju 😎 . Po tom hradišťském okruhu zatím nic ☹ .

dashav
4. srp 2010

čauky holky....tak jak se dneska máme?venku krásně svítí sluníčko,je tam chladněji tak super ne?já čekám na velkou ivizitu,zítra jdeme na váhový odhad a mrknout na mimčo,tak se těším!!Jinak mě začalo bolet levé prso,tak v pátek na to bude koukat primář

Marky468-jak vypadá ta PA??ja se tam byla jen podívat a jedna myslím Renatka se jmenuje tam byla a byla moooc fajn,dostala jsem zrovna papíry co mám vypsat k porodu,ať se tím nezdržujeme víš?Jak se těšíš na svatbu??už jsi něco sehnala??Mě se v noci zdálo,že mi v pátek budou vytahovat steh,ale byl to jen sen 😒 Kdo ti dělal to KTG??

Magdalenka:haloo kočko kde jsiii jsi z ty Prahy nejak spomalená,kdo ví co jste tam delali 😀

amelie001-a co ty??povídej,přeháněj

marky468
4. srp 2010

@dashav - ta PA Hladišová je starší paní (+-50 let), vlasy obarvené na blond (možná i melír, ale to už si napamatuju) a délka vlasů - tak trochu delší mikádo. KTG mně dělala ona a razítko dala Dr. Barbora Kunocová - taková mladá, typuju kolem 25 let. Jinak nic jsem nesehnala, budu muset vykouzlit něco z toho, co mám doma. Drahé hadry se mně nechcou kvůli jednomu dni kupovat (a to ještě není jisté, jestli tam vůbec půjdu, že???)
Jdu si dat kafčo a maliníkový čajík a pak se uvidí, co budu dělat. Pa 🙂

marky468
4. srp 2010

@dashav - jo a ty papíry mně dali taky. Jak jsem to četla, tak jsem byla celkem zděšená, ale ono je to asi správné, že mají ke všemu písemný souhlas, že??? U první dcery jsem nic takového nevypisovala...doby se mění... 😵

amelie001
4. srp 2010

@dashav -tak jak s dítětem,divoce ale dobře.Malej lítá jak das,ale je celkem hodný🙂

9ka
5. srp 2010

My se tam asi pojedeme o víkendu podívat - aby měla dušička pokoj 🙂
Teď všude čtu, že se musí v některých porodnicích registrovat. Navíc kdž nejsem z Hradiště.... tak aby mě pak neposlali zpátky do Zlína... 😒
Když totiž někomu ve Zlíně řeknu, že chci rodit v Hradišti (včetně doktorů), tak nechápavě otevře ústa... 😲
Tchyně mi u první dcery dokonce řekla: Opovaž se rodit v Hradišti!. Tak jsem se opovážila.... 😀

marky468
5. srp 2010

@9ka - taky jsem někde četla, že se holky registrují. Já jsem v úterý dostala papíry k vyplnění (je jich asi 6). Je to souhlas snad se vším, co mě tam může potkat. Zítra jdu zase k dr., tak doufám, že bude nález zase o něco lepší. Dnes se chystám vytírat celý dům, třeba to trošičku poposunu dopředu... 🙂
Co má tchýně proti Hradišti??? Vždyť je to tam všechno nové... 😠

dashav
5. srp 2010

holky ahojík tak jsem přišla u ultrazvuku z váhového odhadu a máme asik 2440g což není moc na 36tt ...mám trochu strach...sice mudr říkal,že nárust od minule tam je 200g ale i tak...hlavička je dost veliká ale je prej trochu sploštěla jak to mám chápat?

karolina969
5. srp 2010

@dashav Já myslím,že ten váhový odhad je na 36.týden dobrý. My měli porodní hmotnost 2450g a to jsem byla 39+1,ale je fakt,že v 36.týdnu ten odhad byl 2400g a 5 hodin před porodem 2900g,takže je to opravdu jen odhad 😉 Já jsem rodila taky v UH teď v červnu a spokojenost. I když jsem ten porod měla poněkud dramatický a bohužel císařem ☹

luciolka1987
5. srp 2010

Myslite ze se musim do porodnice registrovat? 😒 Ja tam totiz na ktg nechodim protoze to ma doktor v ordinaci ale chodim ke svitakovi a ten dela i v porodnici tak si myslim ze kdybych se tam musela registrovat tak by mi to snad rekl.

marky468
5. srp 2010

@luciolka1987 - jí myslím, že se nemusíš registrovat, akorát při příjmu budeš muset vypisovat hromadu těch jejich lejster.
@dashav - já měla v 31. týdnu váhový odhad 1550g a od té doby mně ho nikdo nedělal, tak myslím, že na 36. týden je 2440g celkem hezká hmotnost. Ale jak píše Karolina969, tak je to pořád jenom odhad, věřit se tomu moc nedá.

dashav
5. srp 2010

holky dekuji za uklidnení..moc mi to pomohla..v 34tt jsem mela 2250g a ted 36tt 2440g tak mín to urcite nebude ne?

Jinak říkal ještě něco o hlavičce,že je trochu sploštělá,ale to je asi tím jak to tlačí dolu a po porodu se to spraví,snad to není žádná vada,jako nic tam nenapsal,kdyby tam neco nesedělo tak to určitě napíše do papíru.

ty papíru jsem ještě nevypsala,ale dneska se do toho pustím,je jich teda hafo začínaje císařem končije papírem na jméno 😝

amelie001
5. srp 2010

My jsme měli v 39.týdnu odhad 2780,malý se narodil 40+6.Měl 3050g.Jinak registrace nenní nutná,stačí papíry od gynekologa co se vypisují na jméno a tak,a průkajda.

dashav
5. srp 2010

holky a jak je to s holenim?víte?? a uz vím co všechno do porodnice

marky468
5. srp 2010

@dashav - myslím, že tě určitě oholí, kdybys nechtěla, tak nevím, ale myslím, že bys byla sama proti sobě. V případě nástřihu tě budou sešívat a kdybys nebyla oholená, tak by to mohlo dělat problém. Aspoň dle mého názoru. Nebo se můžeš oholit sama. Já když to stihnu, tak se asi oholím doma. Tašku už mám zabalenou, dostala jsem seznam minulý týden u doktora 🙂
Jinak, půl baráku mám umytého a chystám se na další půlku, dokud mám ještě nějakou energii 😉

dashav
5. srp 2010

@marky468 - tak jsem se ptala na to holení a už to nedělají..prej je to každé věc,tak nevím,ale mám to tady domluvené se sestřičkou..ja si dolu už totiž nevidim a nesmím se moc zohýbat skrz ten steh víš?
Jinak mě mudr. Pektorová uklidnila,tak jsem ráda, umí všechno suprově vysvětlit,je zlatá a fakt má profesionální a super přístup,takový lidský,což pacienti potřebují.....

A co Ti dal mudr za seznam??ja nic nedostala..jen ty papíry....

Tak půl baráku jo?tak se zastav i k nám co říkas?

9ka
5. srp 2010

Tak my jsme se právě vrátili z prohlídky hradišťské porodnice. Registrace není nutná, jen se na příjmu vypíšou ty papíry, pokud je nemáte vyplněné z domova. Když vás přijmou např. na vyvolávačku nebo to vypadá, že to bude dlouho trvat, tak vás dají na takový obyč. pokoj - 3 lůžkový a jak se rozběhne porod nebo pokud tam přijedete už např. na 3 cm otevřené, tak jdete rovnou na pokoj, kde budete celou dobu otvírání i po dobu porodu i chvíli po porodu. Pokud tam přijedete s falešným poplachem a pošlou vás domů, tak se platí za vyšetření těch 30,- Kč jako u doktora (já teda v těhotenství nikde nic neplatím, tak nevím 😲 ). Pokud budete chtít místo nálevu Yal, prodají vám ho tam za 70,- (upozornila mě, že je fajn mít sebou drobné). Provázela nás PA Kamenská - taková trochu odměřená - máte někdo nějaké reference nebo zkušenosti?
Jinak to tam vypadá hezky a moderně, ale nevím kde je odd šestinedělí a jak probíhá cesta ze sálu - na staré porodnici mě jen vyvezli výtahem.

marky468
5. srp 2010

@dashav - tak s tím holením teda koukám, dřív to bylo automatické...já si tam taky nevídím, dělám to namátkově od oka. Jestli mi dáš mail, tak ti ten seznam pošlu, už jsem ho posílala tuším luciolce. Jj, barák jsem uklidila celý a zatím nic, manža si ze mě dělal srandu, že budu jezdit s kolečkama, když to se mnou nic neudělalo... 🙂

@9ka - tak to máš více informací než my z okolí, díky za ně.

luciolka1987
5. srp 2010

S tím holením to me potesilo i to ze nemusim podstupovat klistyr ale na pozadani udelaji i ten yal.Pusobi to tak ze se staraji o to co chce a preje si pacientka a to je super, aspon mam nadeji ze mi splni prani zkusit porod bez nastrihu 🙂

dashav
5. srp 2010

@9ka - ahojík tak z toho salu tam te nechaji v tom pokoji jak je treba ta vana nebo naproti tak dve tri hodinky a pak jdes na sestinedeli a to je hned vedle jen chodbou te prevezou..zadny vytah nic..takze je to v pohode

dashav
5. srp 2010

@marky468 - email ti poslu do vzkaziku jo?no jako s tim holenim me to taky prekvapilo ale říkaly mi to tady sestry i z šestinedělí...bo už mě znají,taky za ty 4 měsíce..a taky mi říkaly že si mám vzít jen plínky,vložky a toaleták (nepočítam tvoje hygienické potřeby) na to šestinedělí a že zbytek tam dostanu jako pro mimčo...

dashav
6. srp 2010

holkyyy tak v pondělí mi vyndají steh,já mam takovou radost!!!!!!mluvila jsem i s primářem,všechno mi vysvětlil,je to zlatý člověk!

9ka
6. srp 2010

K tomu holení - u minulého porodu mě to doporučila PA, ale nenutila. Dala jsem na ni a nechala se - trvalo to asi 2 vteřiny - oholila jen hráz. O5 to nechám na nich - jsem schopna se ještě pořezat 😀
A košile mi taky doporučila ty jejich - hlavně na sál - to jsem s ní taky souhlasila. Co se týče nástřihu - jsem prosila jen v nejnutnějším případě, nakonec ho Dr udělala, ale byla jsem nakonec ráda - malá pak prý vyletěla jak čertík z krabičky. 😀
Stejně mě Dr šila nejvíc uvnitř, takže ty 3 stehy navíc už nic nebylo. Měla jsem u porodu takovou mladou tmavovlasou doktorku - nevím jméno. (Šití půl hod - horší než porod 😝 )
Měli by mít na těch jejich stránkách takové "tablo", abysme pak věděly s kým jsme měly tu čest... 😀

@marky468 narazila jsem tady na koníkovi na diskuzi jak tomu trochu pomoct... jestli budu přenášet vyzkouším ten čajík...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...
Dneska v noci mě probudilo takový silný lupnutí dole a jakobych cítila jak se mimi posunulo dolu. Bylo to silný - už jsem se lekla že to začalo, pak trochu posly (letos mé první větší), ale nakonec jsem to zaspala. 😎

marky468
6. srp 2010

@dashav - možná se pak potkáme, mně dnes dr. říkal, že od minulého týdne je to velký pokrok a že je to už jenom otázka času, kdy se to rozjede. Navíc k tomu zítra ta svatba...možná pojedeme z ní 🙂 . Jinak se ve mně zase pošťoural, ale víc jak minule, takže je mně celkem zle. Půjdu odpočívat.
@9ka - mě taky dnes v noci probudila bolest v podbřišku, asi kolem půl 3, už jsem chystala mobil, že budu stopovat, a nakonec to vyšumělo... 😠 . Čajík vypadá zajímavě, kdybych přenášela, možná bych do toho taky šla... 😵

dashav
6. srp 2010

@marky468 - no dnešní noc je nějaká začarovaná či co..protože ja se vzbudila dvakrát...bylo mi špatně a pak rano jsem nemohla usnout měla jsem takové slabší křeče,tak jsem to mudr říkala ...možná proto mi to vyndají už ted... a ke kterému mudr chodíš?pokud to není tajny

marky468
6. srp 2010

@dashav - chodím k dr. Píšťkovi, je fajn a taky prý odborník. To je supr, že už ti steh vytáhnou, konečně se dočkáš mimíska... 🙂

dashav
7. srp 2010

@marky468 - ahojík kočko,tak mudr. Pištěk má dneska službu až do rána..takže když se zadaří tak Tě ještě porodí 😀

9ka
7. srp 2010

@dashav Tak to mám dobrý nápad - když už jsi tam jak doma, tak bys nám mohla zjistit kdy mají službu ti dobří doktoři a PA a my se do toho pokusíme s tím porodem trefit... 😀 😀 Resp. kdy mají službu ti horší (těch je tam míň) a v tu dobu to radši budeme rozdýchávat doma 😅

dashav
7. srp 2010

😀 @9ka - dobrej napad tak mi napište kdo je pro Vás dobry a koho nemusíte jo?a já Vám to zjistim

luciolka1987
7. srp 2010

Já mám teda hruzu z doktorky jermarove ☹ Byla jsem u ni jednou na velkem ultrazvuku a uz bych ji teda nechtela nikdy potkat 😠 Tak sem se tesila jak uvidim maleho ale po par minutach s ni sem chtela uz jenom co nejrychleji vypadnout.Nevim jestli mela jenom blby den ale jeji chovani se mi teda vubec nelibilo☹ .Mela blbe poznamky ze na ultrazvuku nic nevidi kvuli tuku na brise,nechtelo se ji delat dvd ale mi ho chteli takze ho pak delala skoro z odporem, taky ze to dvd tak dopadlo a celkove byla neprijemna a odmerena 😠 No musela sem na ultrazvuk jeste znova a sla sem tam z hruzou ze tam bude zas ona, nastesti uz tam byla jina doktorka myslim ze omelkova a ta uz byla teda v pohode a vsechno na ultrazvuku bylo krasne videt, tak nevim jestli to bylo tim mim brisnim tukem ze nic nevidela 😀 no mela sem z ni par dni depku a kdyz sem odchazela tak se mi chtelo skoro brecet 😢 Jinak tam zadne doktory a doktorky neznam jenom jeste svitaka pac k nemu chodim a ten je fajn na neho si nemuzu stezovat 🙂 Jen doufam ze u porodu nenarazim na jermarovou jedno setkani mi bohate stacilo a i kdyby uz blby den nemela asi bych se s ni u porodu necitila dobre ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru