Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

9ka
11. srp 2010

@monika1980 asi je to individuální. mně tvrdne břicho pořád, na KTG mám přes 50, ale jsem pořád zavřená. Prý se takhle děloha "cvičí" na porod. 😕
Ale taky jsem tu někde četla, jak jedna maminka popisovala bezbolestný porod, prý poznala kontrakce jen podle monitoru - to je ale asi z říše snů... 🙂
A pak si vyber.... 😕

9ka
11. srp 2010

@marky468 já jsem to taky zkoušela bez toho sporýše a dělala jsem si jen slabší - trochu to štipkalo..., 😅 tak jsem to osladila a zalila mlíkem - bylo to jemnější, ale ta pálivá chuť vydržela... 😒

dashav
11. srp 2010

čauky holkyy ještě žiju,jeste jsem neporodila...měla jsem tady navstevu tak jsem nejak nestihala a rano josem se snazila usnout,takze tak...v noci moc nespim,mam divne pocity,porad to cekam a bojim se a pak se tesim proste hruza...

Marky- to rezani,ja nevim cim to je,ale muze to byt tim jak mi vyndaly ten steh,jako ze prej ta hlavicka nejak tlaci,tak mi to ted rikal mudr,co jsem potkala na chodbe,ze to tak muze byt jak je vyndany ten steh,tak uvidime...v noci mi nejak ztvrdlo brisko asi trikrat jsem se vzbudila,rano jsem necitilia pohyby tak mi natocili KTG a dobry,je v poradku,ale nebyla jsem si jista,tak me to natocili,to jsem byla v klidu...

Jinak mi mamka koupila ty plenky pemprsky baby born nebo jak to je?2-5kg jake mate holky vy??

luciolka1987
11. srp 2010

@dashav - já mám koupené tesco plenky 3-6kg, byli mi doporuceny ze sou nejlepsi a ze je snasi i mimca ktere se jinak ze vseho osypou 😉

9ka
11. srp 2010

@dashav mně se u první dcery po různých zkouškách nejvíc osvědčily babylove z DMka. A nejhorší byly Huggies. Pampers byly taky dobré, ale zbytečně drahé (při stejné kvalitě jako babylove). Do porodnice mám Pampers New baby - měla jsem na ně slev. kupon 😅
Ale každému vyhovuje něco jiného - chce to vyzkoušet. 😉

dashav
11. srp 2010

no me je koupila mamka ze to zkusime a uvidime,protože ty tesco nebyly,tak uvidime,vsak za pokus nic nedame..

Ale děkuji moc za názory...jinak mám nejaky vytok,takovy..jak to popsat..co ja vim,mozna se to tam vsechno chysta 😨

9ka
11. srp 2010

@dashav ty co máš jsou dobrý - já jsem je měla taky poprvé v porodnici a beru je i teď. 😉
a výtok může být ta zátka.... 😕 ?

marky468
11. srp 2010

Ahoj holky, já mám koupené Huggiesky s nějakou bavlnou 2-5kg, u první jsem používala jenom Pampersky, tak uvidíme, jaké budou. Ty z dm jsem nikdy nezkoušela, ale asi taky vyzkouším... 🙂
Ten hnusný čajisko jsem teda dopila, tak snad to k něčemu bude... 😲
Zátku taky nemám ještě úplně celou venku, taky odchází postupně 😒
Zítra jedu na KTG, jestli teda v noci neodjedu, ale přemýšlím, jestli jet busem nebo autem, ještě uvidím...🙂
@dashav - s tím řezáním to asi bude ono, jak to říká dr., s těma pohybama jsem to taky jednou tak měla a poslal mě hned na KTG a taky bylo vše o.k. 😵
Asi ještě dnes něco povytírám a pak si dám vanu...snad naposled, protože mě to v ní moc neba 😕

werronik
11. srp 2010

Ahoj,
už Vás delší dobu čtu - ze zvědavosti, co dashav. Ale teď už je vše O.K. Já jsem v UH rodila v březnu 2009 podle MS po 19 dnech přenášení a podle ultrazvuku po 11 dnech přenášení.
Dělala jsem všechno, včetně pití ricinového oleje s velkým panákem (a nic, ani jsem se z něj nepos.ala), jezení koření, ananasu... a nic nezabíralo. Tělo prostě nebylo nachystané. Jediné, co mi přivodilo stahy, kolikrát i bolestivé (zkoušela jsem několikrát), tak byla masáž bradavek. Už si přesně nepamatuji jak to bylo, ale zdá se mi, že vždy po 2 minutách po dobu 30-ti sekund masírovat krouživými pohyby bradavky a to 3x opakovat. Řeknu Vám, že vždy po třetí už to bylo maso. Porod mi to nenastartovalo, až doktoři, kteří pomohli. Ale vy, které máte na něj nachystané tělo, tak by to mohlo pomoct.
A k plenkám - nám vyhovovali zase Huggiesky, protože když si malá jenom cvrkla do Pamprsek nebo Tesco plen, tak mi to hned přes plenu smrdělo čuráním. A u Huggiesek to nedělalo. Taky když se vís vyčurala - třeba přes noc - tak jiné pleny než Huggies byly hrozně studené a měla jsem pocit, že ji to musí chladit. Huggies i s čuráním měly pořád teplotu těla.
Ale to vypozorujete každá sama a každému dítěti vyhovují jiné pleny. Proto radím, nekupovat do zásoby před porodem, ale až uvidíte, co vám a miminku vyhovuje.

dashav
11. srp 2010

@werronik - teda..tak ty jsi takovy špion jo?a známe se?že me tak sledujes? 🙂

marky468
11. srp 2010

@werronik - o té masáži bradavek jsem taky četla a dnes jsem vyzkoušela, ale jenom jedna slabá kontrakce. Opakovala jsem to 2x po sobě a masírovala jsem po dvou minutách...tak nevím, na každou fakt asi zabírá něco jiného... 😉

dashav
11. srp 2010

@marky468 - teda jeste bradavky mam zkusit?ja jeste asi pockam do pondelka a uvidi se ne?v pátek me bude kontrolovat primár a rekne jaky je nalez...

ted jsem tu mela tchyni tak jsem se vztekla a nechapu nektere veci ☹

werronik
11. srp 2010

Nee, vůbec se neznáme. Jen jsem si občas četla toto téma a narazila jsem na tvůj příběh.Hrozně moc ti držím palce a obdivuju tě, jak to dlouhé ležení v nemocnici psychicky zvládáš. Já jsem tam leželela asi 3 týdny a bylo to pro mě fakt hrozně psychicky náročné. Nerada na to vzpomínám. Měla jsem velké problémy před porodem, při porodu problémy takové, že jsem ráda, že tu jsme obě a zdravé... a nakonec problémy s kojením...
Právě přemýšlíme, kdy bude dobré znova těhotnět a já mám panickou hrůzu z ležení v nemocnici. Proto s tě s obdivem pozoruji, jak to bravurně zvládáš. 😉

luciolka1987
11. srp 2010

@dashav - tchyne je treba brat s nadhledem a s hóóóóóóódně velkým.... 😠 😀

marky468
11. srp 2010

@luciolka1987 - sdílím stejný názor na tchýni - když ji vidím, nejraději bych jí za..la. A ještě k tomu bydlí naproti nás, tak si to určitě dovedete živě představit... 😠

dashav
11. srp 2010

😖 😠 @luciolka1987 - no ja se snazim,ale nekdy to fakt nejdeee fakt neeeee

luciolka1987
11. srp 2010

@dashav - jo já vím že občas to nejde 😠
@marky468 - No mi s ní navíc bydlíme ☹

marky468
11. srp 2010

@luciolka1987 - ta moje je na vozíku, tak k nám aspoň nejde, ale stejně stačí vidět jí z okna... 😠 . Teď zrovna jí vůbec nemusím, víc než obvykle 😖

dashav
11. srp 2010

@marky468 - moje me dava dobre kapky,jako ted jsem rikala mojemu ze teta (mamcina segra) mi koupiíla krasny fusak velky nadherny a hlavne prakticky a ona mi hned jako prej "NA CO TI TO KUPUJU,KDYŽ JÁ MÁM DVA?" ma dva ale po manzelovi 30let stare,chapes? ☹ jako nechapu co tim chce rict?uplne me to vlepila jako na co a proste uplne me bylo do breku a jeste mu rikam ze to povleceni je super atd. a ona ze no vsak mate doma 4 rikam a co jako?a ona ze proc mam nove,rikam protoze chci nove..at nachysta tu druhou postylku ze tahle pujde dolu a nahore bude jine..to povleceni je taky po manzelovi 30let stare..chapes? 😒

marky468
11. srp 2010

@dashav - já mám s ní zas jiné problémy, o nás nemá zájem, ale když přijede švagrová ze Vsetína, z té by se pos..la. A poslední kapka do ohně byla před měsícem, když zapomněla na můj svátek...od té doby u mě prostě skončila... 😠 Ta tvoje asi nechápe, že chceš mít pro první mimi všechno krásné a nové. To ber fakt s rezervou. Ale chápu jak ti je, hodně to mrzí, že??? Mě taky a nejvíc to, že bydlí naproti... 😖

9ka
11. srp 2010

@dashav já mám uplně stejnou tchýni, akorát ten fusak je starší - 40 let.... 😀 Pěkně jsem si ho vzala a schovala do skříně. Jako 40 let staré capáčky, zavinovačky a ručníky (tvrdý jak šutr). Se divim, že neschovala plíny.... 😀
A pak jsem jen slyšela: Ty pořád kupuješ něco novýho - vždyť jsem Ti dala takových věcí, ještě jsem jí v tom neviděla....
A ani neuvidíš - říkala jsem si v duchu... 😀

dashav
11. srp 2010

@marky468 - no jako vis co?jsme ji dobri jen kdyz chce penize nejaky..ale jako ja ji nemam jaky dat a libor taky ne..lezim tady pomalu pet mesicu a ona to ma kousek sem z Ostrozske a byla tu tak cca 5x,mazec co?a moje mamka to tady ma 60km a jezdi sem od den snazi se...proste a pak ma jeste blbe kecy...proste me to sere,jako ze mi pujde umyt okna na barak a ja ji rikam proc?vsak tam nikdo neni a ona jako ze od dubna nejsou umyte,....jako ja na ni hledim a rikala jsem si v duchu.boze sama doma si doma okna umyjes dvakrat do roku a me chces jit rychle umyvat?jako co ju potom..celou dobu se tam neukazu,libor - manzel je tam sam a ted naraz...a jeste jsem ji vyrazila dech kdyz jsem ji rekla,ze jako pujdeme po porodu k nam k moji mamce..tak to uz jsem skoncila uplne...ale nastesti libor je na moji strane a stoji pri me..proste prej se na to mam vykaslat,ze si to udelame po svem..ale zamrzi vas to...proste jako sere me jak se chova..a jeste jak se chova k liborovi.je mu 30 a ona ho tak ponizuje,jak oona mu rekne debile,svinare atd...tak s nim mluvi a me t ostrasne vadi a mrzi a rekla jsem mu. že pokud se takhle bude chovat jak bude maly ze ho tam davat nebudu,že takhle o nem pred malym mluvit nebude 😠

dashav
11. srp 2010

@9ka - no tak to jsem řešila ted jak mi donesla ukazat zavinovačky po klucich..jako po manželovi (je z dvojčat)libor rekl že to dame do skrine kdyz ona dojde vytahneme ale že jako se asi posrala 😝 a ja ji rikam nechte to jeste Pavlovi - svagr..vsak on taky bude mit male..a ona mi rekla no tak to nez se dockam to pak vratis..no jako chapete? 😲

9ka
11. srp 2010

to je úplně přesný jak u nás.... tyjo, ty tchýně snad chodí do nějakých kurzů, ne? 😀 😀

dashav
11. srp 2010

@9ka - jj souhlasím..neznají se nahodou? 😀

luciolka1987
11. srp 2010

Tak sem zkusila ty bradavky 😀 mela sem z toho asi ctvrt hodinove docela hodne silne boleni bricha a vyhnalo me to na zachod ☹ 😖 ted to povolilo a sem docela rada tak uvidim co bude dal 😅

luciolka1987
11. srp 2010

Tak z toho asi nic nebude protrpěla sem si tu ctvrt hodku a nic z toho už je klid ☹

marky468
12. srp 2010

@luciolka1987 - já z toho vytírání a koupání v horké vodě absolutně nic a teď v pohodě, takže do UH asi jedu autem, mám to cca 10-15 minut, co se může stát? Buď mně může prasknout voda nebo můžou začít bolesti, ale zase tak silné by nebyly, ne?

marky468
12. srp 2010

@dashav - ta naše se mně za celou dobu, co jsem těhotná, ani nezeptala, jak mně je, a nedávno po mně chtěla, ať jí dovezu pivo - ona totiž jenom leží, spí a chlastá, jíst nepotřebuje. Tak to už na mě bylo moc, já chlast nepodporuju a nosit ho zrovna jí??? 😝 Nidky v životě ne. Všechno mně jezdí dělat moje mamka, taky mně před 14 dny umývala okna 🙂 . A po porodu k nám přijede, aby mně pomohla. To se nedá s nějakou zas..nou tchýní ani srovnat, se nedivím švagrové že se odstěhovala pryč... 😒
Ta tvoje je tak drzá, že by chtěla po vás peníze??? To snad ne. To je trošku moc, ne? 😕
To se mně holky líbí, že jsme se tu sešli a každá máme takovou tchýni, jsme tu jak navybírané, že?

dashav
12. srp 2010

@marky468 - breeee rankoo tak jsem zvědava jak jsi dopadla a dopadneš,jestli si tě tady už nechaji 😀 tolik bych ti to prala''

No ty naše tchyně to je docela síla..ale co naděláme,že?vlastně nic!!ja ji neřeším,včera jsem to lmojemu psala,že je mi to lito jak se zase chova a on mi napsal,že se na to mam vykašlat...tak mě to docela potěšilo.

Ráno jsem říkala mudr o tom hledu co ze me jde a prej se mam vysprchovat a donest vlozku pro jistotu,tak to pujdu udelat,jsem zvedava zda podle temeswaru to bude plodovka nebo ne...ale spís ne,neco se tam asik děje dolu..

Vcera jsme tady kecaly se sestřičkou do pul jedne do rana,dobry co?a tak jsme si s Katkou,spoluležící pěkně pospali do osmi heč,ani uklizečka nás nevzbudila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru