Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

marky468
9. srp 2010

@9ka - tak to ti už natočili hezké KTG, všechno pouklízej a uvidíš, mně to sice nepomohlo, ale třeba budeš mít víc štěstí 😎
Jinak, během toho mého téměř 12-ti hodinového pobytu se ve mně při každém vyšetření hezky pošťárali (3x), třeba to k něčemu bude 🙂

9ka
10. srp 2010

A nedělali ti ten Hamiltonův hmat? To se prý někdy dělá, když se to nechce rozjet. Doktor jakoby loupne prstem do toho vaku blan a ono se to rozjede - někomu za pár hodin, někomu až za 2 dny...
Na to KTG jsem koukala jak z jara, protože mě nic nebolelo, ani jsem o nějakých kontrakcích nevěděla. Tak jsem si koupila sporýš (alternativa maliníku) a pupalku. Snad tomu trochu pomůžu. 😉

marky468
10. srp 2010

@9ka - jj, hamiltona mně dělali, můj gynekolog 2x a myslím, že v nemocnici doktorka na příjmu a pak i primář. Minule se mně Editka narodila 2 dny pro provedení hamiltona a teď je všechno úplně jinak. Ona se narodila 39+2, což jsem měla včera 🙂
V noci jsem spala jak mimino, nic mě nebolelo, fakt supre noc. Sice když chodím, tak mě bolí celý spodek, ale žádné kontrakce nebo něco tomu podobného 😠 . Večer jsem skákala na balóně tak půl hodiny a ani to nepomohlo.
To KTG je fakt zvláštní, protože kolegyně, co tam byla včera se mnou, tam měla kolem 45 a celkem se kroutila. Asi tomu nerozumím 😨 .Jinak hlenová zátka mně taky ještě celá neodešla. V kurzech nám říkala, že od jejím odchodu se většinou porodí do 24 hodin. U prvního porodu mně to vyšlo naprosto přesně, za 24 hodin 🙂 takže fakt nevím, co bude dál... 🙂

9ka
10. srp 2010

@marky468 to je fakt divný - já jsem tady někde četla, že některým holkám odešla ta zátka třeba i týden před porodem 😕
Já mám dneska 38+2, takže jsem celkem ještě v klidu (v rámci možností 😀 ). Ale nervy mám větší než před maturitou 😀 U tý jsem aspoň věděla kdy bude 😀

marky468
10. srp 2010

@9ka - taky jsem to někde četla, někomu odešla třeba i dřív než týden před porodem, ale naopak, někomu třeba 5 hodin dopředu. Fakt nevím 😕 . Jdu něco dělat, třeba přijdu na jiné myšlenky... 🙂

dashav
10. srp 2010

hojík holky..tak to ja jsem 37tt a jako dobry.že by se něco dělo po vyndání stehu?vubec nic..jen ja mam takovy divny pocit,proste se začínám asi trochu bát,nevím?!
Jako nic me neboli,jen v bříšku mam pocit,takový jako když se bojíte k zubaři nebo prostě,jak to mám popsat? 😔

Ve vnitř to drží,hrdlo je tak 1cm a jsem na špičku prstu,takže to bude ještě dlouho asi,nebo co já vím?ale musím se přeléčit,mám tam tu infekci,tak teď moc ani rodit raději nechci,ať se to přeléčí.Streptokoka nemám,takže to je dobrý,KTG mi netočí,jen jednou týdně,protože mě nic není,bříško mi netvrdne,takže tak,uvidí se.

marky468
10. srp 2010

@dashav - tak to ty jsi ještě naprosto v pohodě. Ty divné pocity jsou naprosto normální, taky začíníám mít celkem strach, jak to všechno dopadne. Nejdřív se musíš trošku poléčit, ať může mimi v pohodě přijít na svět 🙂 Pustí tě domů nebo zůstaneš ve špitále?

dashav
10. srp 2010

@marky468 - domu me nepusti,zustavam tady az do porodu,vís?jinak mam dolu takove řezání,nevím čím to muze byt,jestli tou infekci?

marky468
10. srp 2010

@dashav - a nemůže to být třeba záněk močových cest? U toho jsem mívala rezání. To je na houby, že tě nepustí, doma je doma.

9ka
10. srp 2010

Divné pocity znám taky - jsem schopna se rozbrečet dojetím i u kresleného filmu... 😀 Ty hormony jsou děsný. A co teprve po porodu! Po prvním porodu jsem řvala 3 dny v kuse. 😀 To bude oxytocin - ten se k porodu hodí... 😉

dashav
10. srp 2010

@marky468 - no jenze me to neboli u curani,ale v klidu vis?ale jen treba dvakrat trikrat za den se to ozve,tak ja nevim..kdyz to neprejde zitra to reknu u vizity,na infekci jsem dostala dalacin krem,tak ten zabere snad rychle

magdalenka1
10. srp 2010

@dashav ahoj, tak co, už jsi maminou?

magdalenka1
10. srp 2010

@dashav aha, tak si ne, přeskočila jsem stránku 🙂

marky468
10. srp 2010

@dashav - dalacin jsem měla taky, na nějakého streptokoka, zabral mně hned, brala jsem ho asi 4x. Jinak já mám dnes den naprosto v pohodě, vypadá to, jako klid před bouří... 🙂

luciolka1987
10. srp 2010

Já už bych taky nejradši rodila 😀 Už mi pár dní tvrdne celé břicho, už to není jenom v podbrisku ale to asi neznamena ze se to blizi ze ☹ ? S balonkem už sem na průměru 34,5 cm a přítel říká že jestli tak budu dál pokračovat tak mi tama projde i kopačák 😀 No na porod se vyloženě těším, sem zvědavá jak to bude probíhat a jestli mi ten balonek pomůže 😀

marky468
10. srp 2010

@luciolka1987 - tak to si dobrá, to porodíš jak na běžícím páse s takovým průměrem 😵 . Mně už je jedno, jak to bude, hlavně aby to už bylo 😉 Dnes to ale asi nevypadá, celý den jsem měla klid, žádný poslíček, vypadá to, jako klid před bouří... 🤐

luciolka1987
10. srp 2010

@marky468 Tak treba zitra klid prestane a konecne pojedes.Me dneska napadlo jestli ten nas prcek neceka na ten patek 13. 😀

marky468
11. srp 2010

@luciolka1987 - tak to je možné...u nás už by těch 13 bylo moc. My máme zatím všichni tři svátek 13. a ještě kdyby se nám malá 13. narodila, to by bylo supr. Jinak vpřed spaním jsem cítila nějaké bolesti a během noci taky sem tam, ale teď už zase nic, takže zase poslíci, ale vypadali důvěryhodně...Já už mám malou doma z prázdnin, tak už se nebudu jenom válet, třeba se něco pohne dopředu... 🙂

9ka
11. srp 2010

@marky468 Zkus ten kořeněný nápoj (skořice, hřebíček, zázvor, sporýš). hodně holkám, co už byly "načaté" se to rozjelo. Kolikrát i jen po skořici... 🙂
Já jsem včera umyla ledničku a nic - asi je jí to málo 😀 , tak dneska budu pokračovat v úklidu. Prý se těm uklízecím tendencím na konci těhotenství říká hnízdění - tak já jdu hnízdit... 😀 😀

marky468
11. srp 2010

@9ka - a to se udělá jenom vývar z toho koření? Musela bych do města na zázvor a sporýš, to doma nemám 😝 . Dá se sporýš sehnat v lékárně nebo je to koření? Já vytírala mopem zem v celém baráku a taky nic. Možná zabírá spíš úklid na "všech čtyřech" 😉 To bych mohla povytírat koupelnu a WC...Ale dnes plánujeme s dcerou procházku, tak uvidíma... 🙂

9ka
11. srp 2010

@marky468 přesný recept je: kousek zázvoru, 1 polévkové lžíce sporýše lékařského, 12 kusů hřebíčků, 1 kusu skořicové kůry. Tyto všechny přísady přelijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Potom přecedíme, přelijeme do termosky a popíjíme po doušcích během celého dne.
Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/alternativni-zpu...
Já jsem ten sporýš sehnala v bylinách - popř. zdravé výživě - jinak se jmenuje verbena. Do 2 dní nejpozději by se to mělo rozběhnout. 😅
Jinak ten sporýš využiješ i po porodu jako čaj na podporu kojení. 😉
Já jsem teď taky luxovala a vytírala, koupelnu po čtyřech, čistila sedačku a sušičku a malá se tam nějak víc mele...
S čajem ještě počkám na pondělí - co mi řekne MUDr - jestli už se to chystá. 😅

luciolka1987
11. srp 2010

@9ka já sem četla že skořice vyvolava porod a taky se doporučuje u porodu k zesileni kontrakci.Tak sem ji rano zkusila lzicku zamichat do malinikoveho caje ale byl to hnus 😝 mela sem co delat abych to v sobe udrzela 😀

luciolka1987
11. srp 2010

Tady sem našla tu skořici a dalsi bylinky co se doporucuji v tehotenstvi a u porodu -
http://www.vasedeti.cz/zdravi/bylinky-alternati...

marky468
11. srp 2010

@9ka - tak já jsem uvařila čaj, ale místo celého zázvoru jsem dala mletý a sporýš nemám. Je to pěkně hnusné, ten zázvor je takový ostrý. Tak uvidím, jestli to zvládnu vypít nebo ne 😒 . Byli jsme v obchodě a odpo půjdeme ještě na procházku. Když chodím, tak uvnitř cítím snad všechny orgány a hlavně, jak tlačí hlavička, ale kontrakce nikde 😨 . Pak dám vědět, co to se mnou udělalo... 😉

9ka
11. srp 2010

tak uvidíš... zkus to osladit, přidat mlíko. Já už zapojuju skořici a hřebíčky kam se dá - teď dělám rýžový nákyp a opravdu sem s kořením nešetřila... 😀 Navíc tam dávám meruňky - ty to prý taky popohánějí. 😅
Ještě poslední možnost máš ten ricinový olej, to by měla být tutovka... 😅
Ale to je hádám ještě horší chuť než zázvor... 😝

9ka
11. srp 2010

@luciolka1987 s tou skořicí jsem to tu taky četla na různých diskuzích, jak to některým holkám zabralo.

marky468
11. srp 2010

@9ka - tak už popíjím, ale řeknu ti, ten zázvor je hezký humus, piju to jenom tak, ale fakt to stojí za to 😠 . Zázvor mě strašně pálí v krku, ale za chvilku to vždy přejde... 😉

9ka
11. srp 2010

@marky468 porod bude horší.... to si ještě pak vzpomeneš na "zlatý" zázvor... 😀 😀

marky468
11. srp 2010

@9ka - už jsem to chtěla vylét, ale zkusím to teda přetrpět...ale jakt je to hnus fialový 😠 .

monika1980
11. srp 2010

Ahoj holky, bude to asi hodně blbý dotaz, ale už mám 3 dny po termínu porodu a včera jsem byla na KTG jednou mi to ram vyskočilo na 60 potom to bylo dokonce okolo 90. V okamžiku, kdy to tak vyskočilo, tak jsem cítila v břichu takový tlak a celé ztuhlo, ale nic nebolelo. To byla jako nějaká ta kontrakce? Asi ne co?! Já si pořád myslím, že kontrakce jsou bolestivé. Dneska mám tyto pocity totiž docela často a tak si nejsem jistá, jestili toto je to co mám cíti před začátkem porodu nebo je to prostě jenom nějaké tuhnutí břicha. Máte už nějáká z rozením a s kontrakcemi nějaké zkušenosti? Ono to ale asi bude individuální, že.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru