Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

marky468
28. črc 2010

@9ka - klidně, v kolik si dáme sraz 😀 ? Já už vyhlížím víc jak týden a pořád nic. Břicho mně taky tvrdne, hlavně když dlouho chodím nebo stojím, ale pořád sedět se taky nedá ☹ . Já už mám sbaleno, tak doufám, že tam budu mít všechno. Dnes mně bylo celkem blbě, dost velké menstruační bolesti, takže zase poslíci. 2 hodiny jsem ležela a dobré (to asi z té vycházky 🙂 ). Tak si říkám, proč prostě nemůžu odjet do porodky a mít to za sebou??? 🙂

marky468
29. črc 2010

@luciolka1987 - ahojky, jak pokračuješ ve cvičení? Zaznamenalas pokrok? Já jsem se nakonec rozhodla, že to risknu zase jenom bez cvičení. Zítra jdu na kontrolu, tak doufám, že mně doktor řekně něco příjemného - jako třeba, že už to brzy bude... 🙂

9ka
29. črc 2010

Já mám jen to tvrdnutí břicha. MS bolesti zatím nemám, zato dost silné kopance - nejhorší je box do třísel nebo když si zapře nohu pod žebro 😖 . Při prvním těhu jsem neměla žádné tvrdnutí břicha, MS poslíčky 1x - týden po nich porod - velice zdlouhavý. 😝 Jsem fakt zvědavá jak bude probíhat tenhle, když to těhotenství je úplně jiné (bylo mi podstatně hůř), jakou tam chytnu směnu - doktora a PA. To je asi důležitější než jestli je tam nově vymalováno... 😀 Nevím jestli se tam mám dopředu nějak zaregistrovat nebo tam prostě zavolat až "to na mě přijde". 😎

luciolka1987
29. črc 2010

@marky468 no pokrok sem zaznamenala uz nafouknu obvod 31 cm uplne v pohode obcas to prefouknu na 32 cm.ale je to mazec ten tlak no snad mi to pomuze a porod bude hladky a bez nastrihu nebo aspon jenom s malinkym nastrihem.k tomu jeste piju malinik a jim lnene seminko.Uz by to mohlo i prijit sem docela zvedava jake to bude a jestli mi to cviceni pomuze a uz bych to taky chtela mit za sebou.Poslicky mam kazdy den uz to ani neregistruju mozna az prijdou ty prave tak o tom ani nebudu vedet 😀 Dneska du k doktorovi tak doufam ze mi povi ze uz se otviram 😀 Pac ten tlak dole jak mi maly tlaci hlavickou uz snad musi neco delat.Nekdy je to silene boli me z toho trisla a ty panevni kosti hlavne vecer to uz sotva vstanu 😀

9ka
29. črc 2010

Taky jsem při prvním pila maliník, ale nijak mi to nepomohlo - spíš naopak. ☹ Takže tentokrát na podobné experimenty peču - delší porod než minule už snad mít nemůžu.... 😒
Jediné co chci vyzkoušet - jestli to stihnu - homeopatika. Moc mi pomohly při kojení, tak chci zkusit ještě tu Arnicu. má se začít brát 14 dní před porodem na dobrou funkci svalů a týden po porodu na hojení ran. 😎
Ten balonek bude asi dobrá věc - ne nadarmo se říká, že cvičení dělá mistra 😀
Ale ten už si asi nestihnu pořídit - leda že bych použila ten dětský balonek z pouti... 😀 ale dcera ma doma jenom ve tvaru delfína - to bych si asi nepomohla... 😀 😀

marky468
29. črc 2010

@luciolka1987 - tak to si dobrá, to máš tedy natrénovaný přesně takový průměr, jaký je potřeba. Přeju ti, aby to pomohlo 🙂
@9ka - maliník piju taky, tak doufám, že mně to k něčemu bude. O homeopatikách mluvila minulý týden moje kadeřnice a prý jí taky při porodu pomohly, tak vyzkoušej, tím nic nezkazíš 😎

9ka
30. črc 2010

Tak já už jsem včera připravila přebalovací pult, udělala jsem nákup v lékárně - betadin, olejíček fialka atd. Všude vychvalují tu Jarischovu vodu, tak jsem jí taky vyzkoušela. Začal se mi v těhot. dělat nějaký exém a už po prvním použití je vidět zlepšení - fakt zázračná vodička za pár kaček 😅 .
Ještě mi zbývá sbalit tašku, povlíknout postýlku a pak už se začnu ale vážně nudit.... 😀
Při prvním těhu jsem pletla ponožky a měla jsem to tak vypočítaný, abych obě stihla do TP, tu druhou už jsem nedodělala - nikdy 😀 😀

dashav
30. črc 2010

holky čauuuuuuuuu jak se mame?ja stale drzim a lezim,dneska jsem byla na kontrole a trochu semi zkratilo hrdlo a steh se trochu prorezava..tak na dalsi jdu pristi tyden...jinak jsem chodila co deset dni..

holky zkusim tady dat fotku ze vcera co me fotila spolulezici a ja to trochu popravila,kdyz se zitra zadari dojede kamarad a vite co?vyfoti me hec

marky468
30. črc 2010

@dashav - já byla taky dnes na kontrole, nález pořád stejný, hrdlo 1cm pro prst. Tak uvidíme, jak to půjde dál. Je mně ale nějak šoufl, takže jdu ležet, nejdřív si ale uvařím maliníkový čajík.
To bude supr, když si dáš fotečku, já jsem jí dala si před 2 dny. Měj se fajn.

magdalenka1
1. srp 2010

tsss, tak vidím, že se to tady k ničemu nepohnulo...furt samé těhule 😀 a furt si baby stěžujou 😀 a pak si budou stěžovat, jak jim ten prcek málo spinká 😀 ach my ženský jsme hrozný 😀 Takže koho to zajímá, zážitky z Prahy, bylo to náhodou fajn, kluci byli hodní...ve čtvrtek dopo jsme vyrazili, v poledne si ti tři dali mc donalda, což já trpím, protože podle mě je to humus a navíc v autě to pak strašně smrdí a já nemůžu ven, dojeli jsme do Prahy a po vybalení a ubytování se vydali do akvaparku..kluci z toho byli úplně nadšení, no, já to moc nemusím...když mám srovnat s tatralandií, tak ta je větší. Párkát jsem absolvovala jízdu na tobogánu, a to na tom nejmenším, ale holt s dvěma dětma by to manža nezvládl. Starší Kubík už pak se mnou nechtěl jezdit, protože jsem brzdila nohama ☹ V pátek jsme tam dopo jeli zase, pak jsem je dali spát a večer vyrazili do města...kluci se těšili na metro, slíbili jsme jim hračkářství a zmrzlinu. Dojeli jsme na hotel v deset večer. Do jedenácti poskakovali po postelích, opice. V sobotu jsme vyrazili domů, stavili se v Olympii a odpo dorazili do uh, v autě byli tak protivní, že jsme je málem vysadili v Buchlovácích 🙂 Dnes jsme absolvovali výlet na kolách, jeli jsme do Spyťáku na oběd, starší to odšlapal sám, měřili jsme to, od domu přes 19 kiláků, takže obrovský šikula 🙂

marky468
1. srp 2010

@9ka - nazdárek, včera jsme měly scuka v porodnici a nějak mně to nevyšlo, tak se omlouvám 😅 😅 😅 . Dnes poobědě mně bylo zas celkem zle, ale opět to vyšumělo. Ale chystáme se s manžou na procházku. Jinak já už mám taky nějakou kosmetiku nakoupenou, snad to bude do začátku stačit. U oběda jsme si dělali srandu, že co bysme dělali, kdyby se nám narodil kluk???Já nakoupené růžové věci...to by mě asi trefilo... 😉
@magdalenka1 - no, hezký výlet jste měli, malá je teď na týden na prázdninách u babičky a domluvila si výlet do ZOO do Lešné, už se tam moc těší 😎

9ka
1. srp 2010

@marky468 ne že bych ja v tý porodnici včera skončila 😀 Byli jsme na houbách a dneska velký úklid, zítra jdu na monitor, tak doufám, že se to tam nějak odrazí... 😀
Hlavně nechci rodit v pátek 13. 😕 To má spousta lidí smolný den, tak aby tam nějaké PA neujela ruka třeba při holení... au 😀
Taky mám samý růžový - po první dceři, 2x mi řekli dva různí doktoři, že jsou si na 100% jisti holčičkou. Můj doktor říká, že vidí typické "kávové zrno" 🙂

marky468
2. srp 2010

@9ka - mně taky řekli 3 doktoři nezávisle na sobě, že to bude holka a jeden dokonce, že s tím můžeme počítat, tak s tím počítáme, ale víš jak, jistota to bude, až to bude venku. Já měla včera taky naplánovanou procházku, ale nic z toho nakonec nebylo, protóže manžovi se nechtělo. Já jdu na monitor zítra a chci jet busem, autem už si netroufám, tak to bude taky taková velká procházka, tak taky doufám, že se něco rozjede 🙂 . Pak písni, jak ti to dopadlo. Chodíš už na monitor do Hradiště nebo do Zlína? Ani jsem si neuvědomila, že je tento měsíc pátek 13. ☹ , no to by byl seper datum pro narození. My máme totiž všichni tři svátek 13. a ještě do toho jedny narozky, to už by bylo mooooc 🤐 .

dashav
2. srp 2010

ahojík holky,tak mame po velke vizite a nic noveho,na kontrlou jdu v pátek..tak jsem zvedava co bude..jen me boli leve prso tak jsem to rikala nasi stanicni,to rekne potom doktorce,jsem na to zapomnela pri vizite...hold me to neblelo tak jsem si nevzpomnela..v noci jsem se vzbudila,palila me priserne zaha..uplne mi bylo na zvraceni..musela jsem si dat dvoje renie aby to zabralo....

holky jak dam fotky tady ty male aby jste je videly?aby nebyly jen v mem fotobloku

Marky:ty jsi byla v sobotu tady na ktg??

luciolka1987
2. srp 2010

@dashav dule nad odesli odpoved je pridej fotky k prispevku kliknes das pridej fotky vyberes a hotovo 😉

dashav
2. srp 2010

¨jupiiii tak to je z nemocnice

dashav
2. srp 2010

@luciolka1987 -děkuji zlaticko

luciolka1987
2. srp 2010

@dashav neni zac 😉

luciolka1987
2. srp 2010

@dashav krásne fotky 🙂

marky468
2. srp 2010

@dashav - krásné fotečky, no, my jsme si dělaly s 9ka srandu, že se sejdeme v sobotu v porodnici 😉 , ale bohužel to nevyšlo. Jdu na KTG zítra ráno, tak jsem zvědavá, co bude, ale myslím, že nic nového. Co se týká žáhy, tak rennie valím taky pořád, někdy i v noci, když se přetáčím na druhý bok, tak je mně na zvracení. Připadám si jak závislák 😀 .

dashav
2. srp 2010

@marky468 - ani mi nemluv..jako to je strasny..jak se otocim hned ho hledam...
ja jsem se totiz v sobotu byla divat na porodni saly hec.....jak to tam vubec vypada a dala mi uz vsechny papiry na
vypsani,takze budu jen vypisovat....

ty fotky holky..jsem maly vorvan 😀

9ka
2. srp 2010

chodím na ktg ve Zlíně do Atlasu - srdíčko malé bušilo jak splašené, ale moje kontrakce byly max na 24, pak mi Dr řekl, že jsem ještě zavřená 😖 zato mi našli streptokoka a aby to snad nebylo málo, tak i kvasinky. Takže mě po všech stránkách fakt potěšil... 😠
Do porodu daleko a ještě si zavádět ty protivný bobule... 😠
Holky, klidně roďte, na mě nečekejte, já budu na tuty přenášet.... 😒

marky468
2. srp 2010

@9ka - mně taky našli streptokoka, ale ne toho nebezpečného, co vadí při porodu 🙂 . Dostala jsem nějaké ATB - takže jsem si tam taky zaváděla, ale krém. Kvasinky byly taky, ale už jsem se cítila líp, tak jsem tablety nepoužila 🙂 . Kontrakce jsem měla na KTG minulý týden max. tak 15, tak jsem zvědavá, co bude zítra 😢
Trochu jsem poklidila a ještě mě čeká žehlení, ale nejdřív si trošku zdřímnu 😎

@dashav - to se ti zdá, že vypadáš blbě, já se pro jistotu radši nefotím, aby nepraskla čočka 😀
Jak to na sálech vypadá??? Kolik je tam porodních pokojů? 3 nebo 4? Já jsem si našla nějaké fotečky - vypadá to tam tekhle nebo je to ve skutečnosti hezčí???
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/uhers...

9ka
2. srp 2010

@marky468 já myslím, že tam nebude ten vánoční stromek... 😉
jinak se pokusím taky přidat svojí fotku - pod vodou:

dashav
2. srp 2010

holky uz mam kočárek a pultik koukejte,všechno chysta mamka s manzou

marky468
2. srp 2010

@dashav - kočárek krásný a pultík luxusní, fakt super 😵. Kočárek už mám taky nachystaný, je po starší dceři, protože je celkem hezký a zachovalý a bylo mně líto dávat penízky za nový. Myslím, že svůj účel splní i ten starý 😎. Jinak dneska ani jedna bolest v podbřišku, tak uvidím, co zítřejší monitor 🙂

dashav
2. srp 2010

@marky468 - no hezkyyy,tak to nevim zda gratulovat nebo co? 😀

marky468
2. srp 2010

@dashav - myslím, že gratulace není moc na místě... 😨 ale zítra jedu do UH busem, tak se hezky projdu, polétám obchody a uvidíme 😖

marky468
3. srp 2010

Čau holky, tak jsem dnes byla na KTG a Dr. říkala, že je to v pohodě, že mám ještě čas. Sice jsem tam měla takové 3 malé kontrakce, ale max. 25. Asi tak 2 hodinky jsem chodila po UH a sháněla sukni na svatbu, na kterou jdeme v sobotu. Ve skrytu duše doufám, že do soboty porodím a nebudu tam muset jít. Přinejhorším pojedu do porodky ze svatby 😎
Nědke na předchozích stranách této diskuse jsem četla, že mají holky dobrou zkušenost s PA Hladišovou, tak ta mně dnes dělala KTG a byla vážně moc hodná a příjemná 🙂
Přeju hezký den 😵 😵 😵

amelie001
3. srp 2010

@marky468 -mám takový dojem že jsem tě dneska potkala ve městě,těhulka celá v černém🙂sukně+tričko.Jinak PA Hladišovou jsem měla u porodu a jak říkaly sestry na šestinedělí že je nejlepší,tak je to pravda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru