Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

dashav
24. lis 2010

Čauky holky, tak to tady čtu po chvilk¨ách a nedalo mi tao abych se taky nepřidala...pro nové..v porodnici v UH jsem proležela tričtvrtě těhotenství jako velmi rizikové,nemůžu si stěžovat,byl ajsem tam jako "doma"..na porodním super, rodila mě paní doktorka PEKTOROVÁ, starala se tam o mě celých 5 měsíců co jsem musela jen ležet. je ZLATÁ, SUPER, CITLIVÁ,HODNÁ VŠECHNO VYSVĚTLÍ,ČLOVĚK SE V JEJÍ PÉČI VELMI DOBŘE CÍTÍ .... na šestinedělí už to bylo jíné...já odjížděla z porodnice a v papírech jsem měla napsáno "PLNĚ KOJÍCÍ" ale realita byla jiná..porodila jsem v pátek a v pondělí jsem jela domů a to podotýkám,že jsem "PRVORODIČKA" nepočítám dva předešlé potraty(7tt,23tt)...prostě rychlovka..taky jsem byla na nadstandartu,ale jelikož bylo narváno tak jseme tam byly dvě,ale vpohodě jsme se vlezly,jen je to menší,nesmíš to srovnávat s těma pokojama co jsou tam....

No a teď porod do vany.tak jsem nad tím dříve uvažovala,ale po tom co se se tady stalo jedné známe,mě to velmi rychle přešlo a pěkně vystrašilo..rodila do vody má, krásného malého Adámka,ale sama málem přišla o život,porodila a placenta jí vyšla moc brzy a jak byla v tý vodě,tak jsou všechny cévy atd více otevřené atd..a ona vykrvácela....začaly jí z očí téct krvavé sly,z uší atd..."naštěstí" jen oslepla a měla velké problémy s ledvinama..musel ai na dialýzu nebo tak něco,přesně to nevím.zrak se jí vrátil,ale na ledvináchj jí něco málo zůstalo,takže já nevím,.....
je to hrozný případ!!!
A taky ta představa,vem si že rodíš do vany odejde ti tam ta plodová voda ty v tom ležíš, krvácíš a do toho se narodí malé?to mě moc neláká tedy,to bych měla strach,ale to je pouze můj názor...

Tak holky, přeji Vám,ať se Vám v porodnici v UH líbí a máte ten nejrychleší a bezbolestný porod....

Amele001:jak se máš kočkoooo povídej,přeháněj??

MArky: žiješ?jak rostete,zítra jdeme na očkování ve třech měsících a rovnou máme i tu vakcínu Rotavirů,jsem zvědavá jak to zvládneme...

michaela.c
25. lis 2010

@dashav 😲 ...no teď si mě pěkně vyděsila...asi změním názor

jinak dneska jsem po kontrole a od minulého týdne je vše stejné...malé se asi ještě nechce 🙂

radushka
30. lis 2010

@michaela.c taky jsem chtěla rodit do vody, ale nakonec jsem si to taky rozmyslela.Trávila jsem ale ve vaně skoro celou dobu a bylo to super, ale samotné tlačení si tam ani neumím představit.V jeden momet jsem se nohama zapírala o sestru a o manžela.Fakt nevím, jak bych to udělala ve vodě.A hlavně malá nebyla úplně dorotovaná, takže mě různě polohovali a to bych ve vaně taky nemohla.Resp. bych musela asi vždycky vylézt, lehnout na postel a pak zas zpátky.No nevím, no.Ale třeba ti ito půjde v pohodě,Jinak taky si Uh chválím a se vším výše zmíněným souhlasím 😉

michaela.c
4. pro 2010

Ahoj maminky 🙂 30.11.2010 v 1.12 hod. se nám narodila Viktorka. Porod proběhl rychle a hladce. Praskla mi plodovka a za 2 hod. byla malá na světě. Jsem moc spokojená s pečí u porodu i na šestinedělí. Nemůžu si na nic stěžovat. Takže příště jdu opět rodit do Uh. 😉

dashav
9. pro 2010

@michaela.c :jeee ahojík maminko,tak to moc moc gratuluju a kdo Tě rodil víš???pošly fotečku

dashav
9. pro 2010

HOLKY,MÁM DVA BALÍKY PLENEK PAMPERSKY Č.2 NEPOTŘEBUJETE NĚKTERÁ?PRODÁM JE,MALÝ UŽ MI ZNICH VYROSL ☹

sjussi
10. pro 2010

ahoj chtela bych se zeptat nerodil nekoho mudr. Dominec??lezela jsem chvili v UH a neslysela sem na nej moc dobre nazory

michaela.c
11. pro 2010

@dashav ahojik 🙂 odrodila mě porodní asistentka, doktorka došla pak už jen mě zkontrolovat bylo to tak rychlé, že ani nevím a vůbec mě v tu chvíli nenapadlo se zeptat 😅
Tak a toto je naše usměvavá Viktorka 😀

dashav
11. pro 2010

@michaela.c ta je krasna a uz se hned smeje....super..hlavne at jste zdrave..a kdyby jsi nahodou chtela mam tady dva baliky pampersek č.2

sjussi
5. led 2011

tak se pridavam k rodickam,ktere rodili v UH a muzu vsem jen doporucit.skvele PA,na novorozeneckem potom taky skvely pristup a strasne hodne sestry i doktorky a na sestinedeli sestry trosku nesympaticke ale jinak v pohode.az budu cekat druhe mimi tak tam pojedu zase 😀

michaela.c
18. led 2011

@dashav ahojky, dlouho jsem tady nebyla, jelikož nebyl čas....bohužel mám takovou zásobu plen, co jsem podostávala, že si říkám, jestli to malá spotřebuje než povyroste 😒

@sjussi gratuluji maminko...a jaký byl porod?

sjussi
18. led 2011

@michaela.c diky.musim rict ze uplne perfektni.Bolesti mi zacali v půl5 rano ale takove ze sem ani nevedela ze to jsou kontrakce a jen pro jistotu sem jela kolem 10 do poradny a tam mi natocili ktg a ze pry uz sem otevrena na 3-4cm(ale s oteviranim śem mela problem uz o mesic driv)ale pustili mne domu ale ve4 sem tam jela zpet s tim ze je to horsi.Zjistili ze uz sem na 6 dali mi kapacku v 17:50 mi pichli vodu pak sem dostala 2injekce do zad a jednu do ruky a v 18:38 byl matyasek na svete.Nestihly mi ani dat vyplach byla to rychlovka 🙂

salomme
31. led 2011

Ahojky, chtěla bych se zeptat těch, co už v Hradišti rodily v novém - když přijedete se začínajícím porodem, dají vás rovnou na porodní sál kde můžete být samy s manželem a nebo vás ještě na nějakou dobu přechodně umísí do nějaké te hekárny, kde vás může být víc ženských??? Někde jsem na webu našla, že v 1.době porodní se mohou v jednom pokoji připravovat až 3 ženy najednou, což jsem nějak nepochopila....A pak ty porodní sály - na každém je sprcha a jen na jednom nadstandartním je ta vana? A poslední věc - na šestinedělí jsou jen 2lůžkové, které mají své vlastní WC a sprchu (plus nějaký nadstandart, který bude ale asi pořád plný...). Díky za info!

laurinka.22
2. únor 2011

@salomme - mě daly přímo na pokoj, kde jsem byla s manželem. ale my měli rychlý porod. Ale říkali, že to takto dělají, případně když to ještě na porod moc nevypadá, posílají rodičky pokud chtějí ještě domů...... (někdo má třeba strach, aby tam nemusela ležet sama ženská třeba dva dny zbytečně a čekat).
Ano, jeden porodní pokoj má i vanu, ten jsem měla zrovna já, ale vanu jsem ani nestihla použít, měli jsme rychlovku.
Na šestinedělí jsou dvoulůžkáče a nadstandardní pokoje, kde jsi sama, nebo dva jednolůžkáče se společnou sprchou a záchodem. Jeden nadstandard je jakoby "manželský", kde můžeš mít s sebou i tatínka miminka. Je tam vlastní koupelna se záchodem, lednička, rychlovarná konvice, televize, přebalovák, vanička, super. Tento pokoj vyšel na mě, manžela jsem tam neměla, ale chtěla jsem nadstandard a tento jediný byl volný. Takže pořád plné určitě nejsou, i kamarádkám to vyšlo, že mohly být samy na pokoji. tak držím palce 😉

agnessa
2. únor 2011

@laurinka.22 já budu za pár týdnů taky rodit v UH a mohla bych mít ještě k těm nadstandardům doplňující otázku? muselas ho zamlouvat nějak dopředu? nebo kdy sis o něj řekla? Moc bych jej chtěla hlavně kvůli tomu, že mám 2,5letou dcerku a přála bych si, aby za mnou mohli s manželem třeba na celé odpoledne, ale to by na normálním pokoji asi nebylo úplně vhodné kvůli případné spolubydlící... Kolik se v UH za nadstandard platí na den?
Moc děkuju za odpověď

salomme
2. únor 2011

@laurinka.22 A ty dvoulůžkáče mají každý své wc a sprchu nebo s někým doromady? Tak to bylo super, že jsi měla rychlý porod, ne? 🙂 Jakože jsi tak dlouho čekala doma a nebo to šlo opravdu tak hopem?

laurinka.22
2. únor 2011

@agnessa - zamluvit dopředu to nejde, nikdy neví, kolik budou mít rodiček.......ale hned jak jsem porodila a dostala malou do ruky, tak jsme poprosili, jestli je volný nadstandard, a že bysme ho chtěli. ale můžeš říct hned jak tě přijmou, já to nestíhala, protože jsem tam přijela v půl druhé a ve čtyři už byla malá na světě....... takže jsem si vzpomněla až jsem porodila 😀
platí se tři sta korun na noc, a pokud tam chceš mít manžela, tak čtyři sta na noc, myslím, když tam spí.....ale i když dostaneš ten manželský nadstandard, tak pokud tam budeš sama, tak jen ty tři stovky. bylo to tam fakt super, taky jsem měla právě návštěvy a nechtěla jsem nikoho rušit, navíc mně malá spinkala a téměř neplakala, takže bylo super, že ani jiná mamča s plačícím mimi nerušila nás.......

laurinka.22
2. únor 2011

@salomme - ty dvoulůžkáče mají každý svou koupelnu.....
no mně začaly bolesti mírné asi v jedenáct večer, do jedné se to pomalinku stupňovalo, ale pořád nic hrozného, tak po deseti minutách, ale pak jsme už jeli, už to začalo bolet, kolem půl druhé jsme tam byli, už jsem byla na čtyři cm otevřená, za půl hodinky, na sedm, a za další půl hodinky na devět centimetrů. takže fofr, sprchu nebo vanu v porodce jsem vůbec nestihla, vlastně se hned rodilo..... no fofr, ale bolesti o to silnější, hlavně do zad. ale celkově byl porod suprový, sice nástřih jsem měla, ale jinak paráda. přála bych každému takový porod.....

sjussi
5. únor 2011

@laurinka.22 sprcha je spojena jeste s jednim pokojem ne?aspon ja to tak mela 🙂

laurinka.22
5. únor 2011

@sjussi - jj, taky. asi jsi měla nadstandard, který má společnou koupelnu s dalším pokojem..... já měla vše sama..... mají tam toho víc....

sjussi
5. únor 2011

@laurinka.22 nene ja byla na obyc pokoji

laurinka.22
5. únor 2011

@sjussi - aha, tak to se omlouvám za mylné info. já myslela, že obyč pokoj má každý svou koupelnu

renisco
9. únor 2011

@agnessa měla jsem nadstandart dvoulůžkový a přítel byl se mnou 24hod denně. já za sebe platila 300,- a přítel 100,- ovšem bez jídla, to si musel shánět v bufetu 😀 byl problém v tom, že lednice byla mimo provoz, takže ani nakoupit dopředu nic nemohl a to tenkrát byly ty děsné vedra,..

pavla.pavel
11. únor 2011

Ahojte, ty ceny se stále vyvíjí. Zasílám vám odkaz, na kterém si můžete najít za kolik se platí nadstandard.

http://www.nemuh.cz/article.asp?nArticleID=162&...

renisco
11. únor 2011

dvoulůžkový nadstandart šel dost nahoru, a získat ho je někdy boj... cena je ale ještě si myslím slušná ٩(•̮̮̃•̃)۶

salomme
12. únor 2011

A jaké máte zkušenosti s epidurálem? Poskytují ho vcelku běžně a nebo jen v "pracovní době" - tj. ne v noci a nebo o víkendech? A nebo se ho snaží rozmluvit?

pettulka
17. únor 2011

ahoj holky jsem sice v sedmém týdnu a prvorodička ale zajímají mě porodnice kde to bude nejlepší jsem ze Strážnice a do Kyjova se mi nechce. Slyšela jsem že v UH je to nejlepší tak prosím o radu díky moc.

sjussi
20. únor 2011

@pettulka ahoj ja sem z Vnorov a rodila sem v UH a nemuzu si to tam vynachvalit.ja sem taky moc dobreho na Kyjov neslysela a protoze sem jela rodit do UH

salomme
21. únor 2011

@sjussi A co třeba epidurál? (pokud jsi ho chtěla). V Kyjově mi přijde, že ho nechtějí dávat ani za nic, raději píchnou nějakou pseudoinjekci od bolesti (jako kamarádce) a řeknou jí, že na epi nemá nárok (a to rodila v pátek od 8 hodin ráno, takže anesteziolog určitě v nemocnici musel být). Neříkám, že bych epidurál chtěla za každou cenu, ale jeden nikdy neví, jak dlouho to bude trvat a pokud se budu 12 hodin otvírat rchlostí centimetr za 4 hodiny, tak myslím, že budu za jakoukoliv úlevu ráda.....

sjussi
21. únor 2011

@salomme to nevim ja mela porod trvajici 2 hodiny takze rychlovka,ten by mi nestihly dat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru