Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

amelie001
30. led 2010

radushko-mě doktorka Jeřmářová rodila a u mě má 1000% 🙂 😉

kkury
31. led 2010

Jani, díky za info, já právě nevím, jestli on vůbec ještě rodí a neslyšela jsem moc dobré reference na Dr. Vaculu nebo tak nějak. Primář je můj gynekolog, tak bych i chtěla, aby mě rodil, ale nevím, zda to bude možné. CŘ on asi dělá, protože i operuje, tak možná proto, ale kalsický porod nevím, jsem zvědavá, jestli se nějaká maminka ozve, že ji rodil primář. On je super. Tu Dr. Pektorovou neznám, vlastně nikoho jiného moc neznám, ale to je přístup teda 😖 Hele a já mám pocit, že ty ženské jsou nějaké drsné obecně, já rodila předčasně v Brně a tam byla taková mladá zakrslá doktroka s knírem a ta byla naprosto úděsná, brečela jsem bolestí, když mě vyšetřovala, nikdy nic neřekla, jen přišla, vrazila do mě ruku, porýpala se mi tam a odešla, katastrofální 😠
Jo, ta osuška mě taky zajímá, ale asi je to na normální utírání se po sprše, ne? Já ani nevím, do čeho jsem se utírala při prvním porodu, asi jsem jen vklouzla do županu 😲 Fakt nevím, mám okno 😀

achina
31. led 2010

Tak s osuskou vam bohuzel neporadim, ja rodila cisarem, takze o porodnim sale vim prd ☹ A z kurzu uz si to nepamatuju. S Jermarovou zkusenosti moc nemam, byla jsem u ni jednou v rizikove poradne a sup hned me poslala do nemocnice. Ale nic spatneho jsem o ni neslysela. Jinak Brezina si myslim, ze opravdu moc nerodi; operace a cisare ano, ale jinak nevim. S Mudr. Pektorovou mam naopak velmi dobre zkusenosti, prijde mi hrozne lidska, chovala se ke me uplne jak kamaradka. A co se tyka Mudr. Vaculy, tak take nemam negativni zkusenost, kdyz se clovek zepta, trpelive vysvetli, zalezi mu na pacientech. Nekdy byl teda az prilis dulezity, ale jinak chvalim. 😉
kkury, souhlas, Brezina je proste jednicka 😵

amelie001
31. led 2010

Osušku si vemte kdo budete rodit klasicky,já ji měla.Po porodu jsem se sprchovala.Takže pro jistotu.

Březina rodil kamarádku a byla spokojená.

Císařské řezy se v Hradišti dělají jen když je to nutné,já jsem ho měla mít ze zdravotních důvodů a neudělali mi ho.Vůbec mi to nevadí,protože jen blázen co nemá problém by ho chtěl a nechal do sebe dobrovolně řezat,jinak jsem spokojená s klasickým porodem,protože jsem se mohla plně věnovat malému.

radushka
1. únor 2010

amelie\: takže ta osuška na porodní sál je jako na "normální" osušení třeba po sprše jo?
Jermářová mě vyšetřuje v rizikovce (mám těhu cukrovku), tak se jen tak informuju, nikoho jiného tam neznám 😉 .

amelie001
2. únor 2010

radushko-je to normální si vzít osušku,před tím něž jsem porodila jsem byla ve sprše a po porodu ráno jsem se na porodním pokoji sprchovala a dávala si normálně čistou košili a prádlo.Na pokoj jsem pak přišla a lehla a spala🙂Já rodila celou noc tak proto,no jinak mě to poručila porodní asitentka at se jdu sprchnout že mi bude líp.K Jeřmářové jsem chodila do rizikovky,mám jednu ledvinu...

pajadaja
2. únor 2010

Tak jsem si četla zprávy o UH a díky všem za reakce. Nás to čeká na přelomu března a dubna. Jsem domluvená s porodní asistentkou, že pojede s náma. Chtěla jsem se zeptat, do předporodního kurzu nechodím jsem od Uh.Brodu, ale zajímalo by mě jak jste spokojené s předporodním kurzem p. Dominikové, co všechno na kurzu děláte. Jinak mě dala seznam věcí do porodnice sestřička u gynekologa a není tam nic co by nebylo už zmíněno. S tou košilí mám stejný názor. U prvního jsem měla také věci porodnice 🙂 Nás tehdy odrodila nějaké lékařka, bohužel jméno Vám neřeknu a kromě šití jsme zvládly porod na výbornou. Ráno ve 4 jsme přijeli a v půl osmé byla dcerka na světě. To šití je taky teď moje černá můra.
Radushko jestli se chystáš do UH tak pak v rámci možností písni, jak to probíhalo a jaké máš zkušenosti. Předem díky 😉

radushka
2. únor 2010

amelie: tak to mám osušky už teda nachystané (akorát jsem myslela, že jako až na poporodní, ten sál mě zmátl 😅 🙂 )
pajadaja: já na kurzy chodím a jsem naprosto nadšená(ale jsem prvorodička, takže každá informace dobrá 😉 ).P. Dominiková je skvělá, takže se na porod docela těším 😉. Je taková normální "lidová", říká věci, jak prostě jsou a né žádné bludy .Těch "lekcí" je 6 - 1.,2. - výživa, 3.,4. - porod, 5. - šestinedělí a 6. kojení. Ještě mi chybí ta 5, tak snad to do porodu stihnu 🙂 . V ceně těch kurzů je i cvičení (dobrovolné) a tatínek u porodu neplatí nic (jinak 500,-). Kdyby fungoval bazén, tak by tam bylo i plavání - teď není - škoda.
Rodit jsem rozhodnutá v UH, tak doufám, že budu schopná, co nejdřív napsat jaké to tam bylo 😉

pajadaja
2. únor 2010

Radushka: díky , díky. 😉 já našla o UH tohle na netu, vypadá to hodně dobře
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/uhers...

Pořád mě láká porod ve vaně, bavili jste se o tom v kurzu? Jaké jsou možnosti v UH? Moje kamarádka ve vaně strávila pouze 1 dobu a pak rodila klasika na porodním křesle.

radushka
3. únor 2010

amelie: taky bych chtěla rodit do vody, když půjde všechno tak jak má 😉 . PA říkala, že se diví, že do vody rodí tak málo maminek, že je to strašně fajn, že je tělo nahřívané ze všech stran a ne jenom vždycky z jedné jako je tomu u sprchy.Pokoj s vanou tam mají jeden, ale ten byl zrovna obsazený, takže jsme ho na prohlídce neviděli. Loni snad do vody rodillo jenom 70 maminek, to se i docela divím.Akorát mám strach, že mi v té vodě bude zima (má mít 37°C) a já jsem zvyklá pěkně na teplou koupel 😀 . Jo a taky říkala, že ve vodě se nedělá nástřih, že je to pěkně uvolněné a co se týká nějaké infekce nebo tak, tak taky říkala, že je to úplně v pohodě, že při mytí nádobí se člověk taky řízne a nic se neděje (hm, ale palec není součástí porodních cest, že 😖 😀 )
Jinak tu stránku znám, akorát by mohli mít nějaké novější info 😉

pajadaja
3. únor 2010

Radushka: Tak to budu držet palce, aby to klaplo a mohla jsi pak napsat své dojmy 🙂 S tou informací o nástřihu jsi mi udělala obrovskou radost, o důvod víc rodit do vody. 🙂 Jenom můžu doufat, aby nebylo obsazeno, případně mi to dovolil můj zdravotní stav. 😖 Doposud jsme bez problémů. A teplou vodu to já taky můžu 😵

radushka
3. únor 2010

pajadaja: jj, ten nástřih je super zpráva 😀 , taky si říkám, že by to mohloé jít.no uvidíme, jak se rozmyslí ti naši mimoušci 😀 . Snad budu co nejdřív schopná sem dát nějaké info, až to bude za mnou 😉

radushka
4. únor 2010

Tak dneska PA ještě dodala k porodu do vody - nástřih nedělají, čekají až jak se to samo vyvine(natrhne), ale poranění jsou prý malinké, takže tak 😉 .Já si myslela, že se to krásně roztáhne samo, no ale tak radši menší, než plno stehů 😖

pajadaja
5. únor 2010

radushka: Díky za informace, já právě při prvním všechno v pohodě až na to šití.. 😖 tak hledám jak se tomu vyhnout příp. jak píšeš, aby to nebylo tak moc, už jsem začala s masáží hráze, tak snad to k něčemu bude 😕

radushka
5. únor 2010

😀 masáž hráze, to se fakt jenom směju, protože ty prostocviky, co manžel předvádí nevím jestli k něčemu budou.Fakt netuším, jestli to děláme správně, ale tak snad lepší nějak, než vůbec 🙂 . Z toho nástřihu mám taky strach 😖

amelie001
5. únor 2010

Já měla exkluzivní šití od doktorky Jermářové a můj gynekolog mi řekl že mám všechno tak zahojené,jak kdybych ani nerodila.Takže hodně štěstí a žádný strach z nástřihu.

akinaradka
5. únor 2010

ahoj chtela jsem se zeptat jak je to s koupanim nekdo mi rikal ze se tam koupou miminka rano misto vecera.chystam se tam rodit tak by me to zajimala dekuji za odpoved

amelie001
5. únor 2010

koupe se ráno 😉 🙂

akinaradka
5. únor 2010

dekuji a jak to ze ne ne vecer proc zrovna rano.a kdybych si ho chtela koupat vecer a ne rano

amelie001
5. únor 2010

první den,jak ukazují koupání je to ráno a pak je to na tobě

radushka
5. únor 2010

amelie: tak to vypadá, že ta Jermářová je solidní.Asi si ji budu přát u porodu 🙂 .No kdoví, jak to vůbec bude 😅 😀

amelie001
5. únor 2010

radushko-já jsem se první bála doktorky Jermářové,ale pak mě strach přešel,na konci jak mě šila tak jsme se u toho smály,no a je hodná,taková usměvavá byla vždycky na vizitě.Akorát na ty vizity tam chodí všichni doktoři a je jich jak"psů"🙂No nástřih vůbec neucítíš,až potom když jdeš na malou,já se velké hrozně bála,že mi to popraská,ale v Hradišti dávají oproti Zlínu vstřebávací nitě,takže to nemuíš nikam chodit tahat.Já bych si u porodu nepřála doktorku Posseltovou 😅 Té se bál i manžel 😝

achina
6. únor 2010

Mudr. Posseltová je lidsky trochu ráznější, ale výborna doktorka, profesionálka. Pokud se při porodu něco stane, ona je ta zachránkyně. Takže opatrně s tím, koho chcete, a koho ne... 😉

Jinak koupe se ráno, protože je tam na to více sester, večer by to nezvládaly. Asi je fakt, že pak už si to každý může udělat jak chce. Ale mít čisté a voňavé miminko na vizitu má taky něco do sebe 🙂

Nástřih je prý mnohem lepší než natržení, to se mnohem mnohem hůře hojí. Takže lepší nástřih, než pak doživotní následky. I když já do toho nemám, co kecat, když jsem přirozeně nerodila, ale takhle jsem to slyšela..

Držte se!

kkury
6. únor 2010

Ahojte, tady je reakcí, to koukám, jak to tu hezky ožilo. Já bych taky zkusila tu vanu, tak snad se tam nepotkáme všechny najdenou 🙂
S koupáním mě to taky překvapilo, že ráno, večer je to tak nějak zažitější, ale na vizitu mít čisté miminko je fajn, to mě nenapadlo. I když já teda jsem malého koupala ob den. Zase nevím, jak moc blbě jde ze zadečku otřít ta smolka, malý byl v inkubátoru, takže toto mě nějak minulo.
Předevčírem se kolegovi narodil syn v UH, ale nemůžu se s ním potkat na skypu a vyzvědět info, protože je tam pořád vražený, ona má nadstandard a on tam i spává. ALe říkal, že je strašně spokojený s přístupem a prostředím, prostě si to tam děsně chválí. Taky je fakt, že ona se rozpadala skoro 3 týdny, takže to byl bezproblémový rychlý porod, kojení taky bez problémů, tak těžko říct, jaké by to bylo, kdyby to všechno nešlo jak po másle.
Taky jsem někde četla, že nástřih je lepší, ale pokud se to ve vodě natrhne míň, tak by to asi bylo lepší než nástříh, podle mě. Já mám z toho takový strach, že někomu ujede ruka a budu mít pipinu se zadkem 2v1 😝

pajadaja
6. únor 2010

Je fajn, že UH ožilo 🙂
Kkury a kdy se chystáte do porodnice vy? Nás to čeká kolem velikonoc. Až se podaří vyzvědět info od kolegy, šup, sem s ním 😉 Zajímá mě i ten nadstandard. Taky doufám, že to tatínek k porodu stihne, protože pracuje na směny v Čechách 😠

kkury
6. únor 2010

Paji, jasně že dám info, jsem ráda, že jsem narazila vůbec na nějakou diskuzi o UH, asi je nás málo nebo co 😀 Mám termín 5.3., takže to mám za pár, ale radushka snad stihne poreferovat, než odjedu 😎
Tatínka u porodu já neřeším, nechci a ani on na to moc není, navíc teď je to vyřešené, musí být se synem, je mu 1,5 roku a babičky máme na prd. A toho jsem rodila brzo, ležela jsem na jipce, takže u toho taky nebyl a jsem ráda, že jsem měla klid, co tak někdy slyším, že si třeba tatínek zdřímne, zatímco mamina trpí jako kráva a podobné věci, tak to bych vraždila 😀 😀 Ale věřím, že může být u porodu oporou, jen nejsem na to asi ten pravý typ. Tak snad to ten váš tatínek stihne včas, když druhý porod bývá rychlejší. 🙂

pajadaja
7. únor 2010

Kkury : tak to jste termínově všichni předemnou, teda pokud nikoho nepředběhneme 😨 ale věřím, že ne 🙂
No, upřímně náš taťulda u porodu být chce, já spíš spoléhám na přítomnost porodní asistentky p. Evičky Hladišové, se kterou jsem rodila i poprvé a domlouvali jsme se, že nás doprovodí i teď. Sama jsem zvědavá, jak to při druhém bude, při prvním to bylo dost rychlé ráno od 4- do půl osmé. Vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo podobné 🤐

kkury
8. únor 2010

Páji, hele, žádné předbíhání,jo? Není o co stát, věř mi a to nemluvím o tom, že bys asi UH nedala, ale Zlín 😎
Tady jsem si psala se známou, co rodila v UH před půl rokem, tak něco překopíruju ohledně porodu a tak, bude toho asi víc, ale přeskočit to můžete vždycky 😉

ja chtela taky rodit u primare, na ktereho jsem slysela samou chvalu (a nejen od me mati, ktera mela nejake trable pri porodu segry a on ji po celou dobu pri nejakem zakroku stal za hlavou a hladil ji po vlasech, rikala, ze z nej mela pocit, jakoby byl jeji strazny andel) no nakonec bylo uplne jedno, kdo je pritomny jako doktor, u me to byla nejaka pistkova, ale ta tam stejnak prisla pet minut pred finale...
nadstandart jsem chtela taky, no kdyz si to nemuzes rezervovat jako hotel, protoze jaksi nevis, kdy budes rodit, je to tak trochu naprd, protoze kdyz je tam prave ubytovana nejaka jina, je ti to houby platny... ja si ale nakonec vyzkousela i dny na samote i se spolubydlicima, no se spolubydlicima to bylo fakt lepsi, ten cas lip ubiha, jinak se mi kolikrat zdalo, ze se zastavily hodiny. rodila jsem o pulnoci, plne byly vsechny pokoje, nejen nadstandart, takze me jeste s jednou nouzove ubytovali na chire, no a kdyz nas v pet rano vzbudila doktorka, ze nam da prednasku co a jak delat s prckem, vnimala jsem ji teda hodne z dalky. no a kdyz mi pak malou privezli, byla jsem jak na trni a furt koukala na hodiny a cekala, kdy me nekdo vysvobodi... pak nas odpo prestehovali uz na klasicke pokoje, kde jsem teda byla s jednou mladou maminou a bylo to docela dobry, bo jsem zjistila, ze je taky z Ostrohu, ackoliv jsem ji v zivote nevidela🙂 prave kvuli tomu sprchovani a vecnemu chozeni na zachod to bylo fajn, ze s malo na pokoji nekdo byl, kdo ji mohl pochovat, kdyz se rozfnukala, a ona teda rvala furt, takze to bylo fakt nutne... no ale protoze tahle baba sla hned druhy den domu, byla jsem tam jednu noc i sama, takze jsem mela vlastne taky nadstandart🙂 a dalsi den mi tam dali nejakou matku pluku, co se hned mezi dverma ptala po jidle a kdyz pak do obeda zanorila lzici jako lopatu a do minuty nemela co resit, jen jsem na sucho polkla, ja totiz vzdycky jen nadzvedla tac a zase ho zaklapla🙂 jinak s tema kurzama je dulezite hlavne to, ze rikaji, co si vzit sebou, poslu ti seznam, co jsem mela, jestli chces, protoze tam fakt skoro nic nedostanes... dokonce, kdyz jsem vozila blesku na modre svetlo kvuli zloutence a ona se jim tam pokakala a museli ji prebalit z vlastnich zasob, prisla si ke mne sestra pro dve fungl plenky na revans. moc jsem nepochopila, co myslis, jestli slo ze zadku dolu, ja zvladla toaletu a sprchu jeste napul v mdlobach, no moc mi pomahala prirodni kosmetika, co jsem si kupovala u sve porodni asistentky, to fakt doporucuju - bylo to glycerinove mydlo a gel na hojeni hraze...

kkury
8. únor 2010

Tady ještě její seznam, co se vlasové kosmetiky týká, tak na to moc nehleďte, ona je děsná parádnice 😀

1. TAŠKA
Přezůvky
Foťák
Malé balení plenek
Oblečení pro Viktorku na cestu domů (na pobyt tam dostane)
Měkký neparfemovaný toaletní papír – 2 ruličky
Papírové kapesníčky
Porodnické vložky – 3 balení
Krabička jednorázových vložek do podprsenky

2. TAŠKA
Osuška na porodnický pokoj
2 ručníky na šestinedělí
Tvrdé mýdlo na mytí šití a gel na masáž hráze
Vůni, co je mi příjemná
Balzám na rty
Šampon a jinou kosmetiku, co mám ve zvyku používat (krém na obličej, tělový krém, krém na ruce, šampon, kondicionér, pěnové tužidlo, zubní pasta, kartáček, hřeben, tupírák, zrcátko, odličovací tampony, tyčinky do uší, pleťové mléko, pleťovou vodu, kosmetické kapesníčky, makeup, kulmofén, lak na vlasy, sprchový gel, houbička, antiperspirant)
Plavací kruh
Telefon, nabíječka, knížka, blok, tužka
Jednorázové kalhotky (2-3 ks)
Kojící podprsenka
Krém Bepanthen na bradavky (případně košíčky)
Čaj z maliníku, čaj pro kojící, kafe
Dětské přesnídávky, banán, piškoty… pro mě
CD, aromalampu a olejíčky (kalíšky a sirky) – naivní představa
Občanka
Kartička pojišťovny
Těhotenská průkazka (bez fotek – už mi ji nevrátí) se všemi výsledky vyšetření
Lístek na jméno
Oddací list
Porodní plán – přijde mi, že ho ani nečetli, na kolenou při těch šílených kontrakcích jsem jim stejně musela všechno zodpovídat znovu – zatracený byrokratismus!!!

pajadaja
8. únor 2010

kkury: Jůůůů, to je teda seznam, díky za něj 😉 I povídání. Když tak zavzpomínám na ten první pobyt v nemocnici po porodu, tehdy ještě na staré budově, měla jsem víc štěstí než rozumu. Bylo nás tam taky hodně a čekala jsem ráno až se mi uvolní postel. Bylo štěstí, že právě odcházela jedna maminka z pokoje "tehdy oranžových" třílůžáků a sociálka byla na pokoji. Byli jsme tam tři maminy, z toho dvě opravdu zkušené, jedna se čtvrtým a druhá s třetím mimčem. Jak psala kamarádka, čas rychlej utíkal a pro mě jako prvorodičku to bylo supr, že maminy poradily když jsem potřebovala. I mimča byli hodná a v noci jsme se vyspaly. Bude tedy záležet i na štěstí, jaký bude nával 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru