Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

mamina
22. lis 2008

Lao,já tam sice osobně nikdy nerodila,ale co vím,tak dula hlásila,že když nerodilo Vrchlabí,chodili maminky k přirozenýmu porodu tam.Že jsou tam snad přístupnější,než jinde.Že tam můžeš jít rodit i s dulou.Ale je to jen zprostředkovaná info,navíc cca rok a půl stará.Když budeš chtít kontakt na tu dulu,písni mi na IP.
Tak snad jsem tě potěšila.A přeju hodně štěstíčka. 😉

laola
autor
23. lis 2008

Mam, z Vrchlabí??? 😕 😲
Jeětě jsem objevila nějaké další informace na netu a ty moc příznivě nepůsobí... 😖

giselka
26. lis 2008

Ahoj laola, mamina měla asi na mysli Mnichovo Hradiště 😉

Já co jsem slyšela od známých, tak všichni nadávají na celou hradišťskou nemocnici. V porodnici prý nedávno něco zanedbali a nedopadlo to dobře ☹ Ale kdo ví, co je na tom pravdy, vždycky to slyšíš jenom z jedné strany

kamka.1
16. pro 2008

Ahoj,já rodila v UH poprvé, taky jsem měla velké obavy. Můžu ale porovnat s Brnem a musím říct, že je to na stejné úrovni. Příjemné prostředí, milé sestry. Nemám si na co stěžovt. Co se týče doktorů, tak pouze jeden na mě působil nepříjemně, jinak taky v pohodě. Kdybych čekala další dítě, tak půjdu opět rodit do UH

laola
autor
16. pro 2008

Kamka, díky 🙂 To je to, co jsem potřebovala slyšet 😵 Jsem zvědavá, jak to bude probíhat-kdyžtak mě bude manžel zachraňovat 😀

kamka.1
3. led 2009

laola: Nemáš se opravdu čeho bát. Měla jsem náročný porod, ukončený císařským řezem a nemůžu si ztěžovat. Přeju Ti hodně štěstí a hlavně zdravé, krásné miminko... 🙂

savev
3. únor 2009

Já bych se chtěla zeptat, jestli si mám brát do porodnice plenky, pro mě vložky, kosmetiku na miminko a jestli potřebuje partner k porodu přezůvky. Díky. 😉

kokakola
6. únor 2009

savev:Rodila jsem v UH 19. ledna a naprostá spokojenost, můžu jenom pět chválu. Perfektní porodní asistentka, sestry na šestinedělí i novorozeneckém skvělé. Plenky si určitě ber z domu - já jsem na doporučení zkušených mamin měla huggies newborn - úplně ty nejmenší, vložky během porodu máš k dispozici, na šestinedělí jsem měla svoje, ale na chodbě byly neustále k dispozici jejich, dokonce mi je sestra několikrát sama od sebe přinesla, taťka přezůvky potřebuje a nejen k porodu, ale i případné návštěvy na šestinedělí by měly mít přezůvky nebo aspoň návleky, vzhledemk proměnlivému počasí, které venku panuje ...

savev
9. únor 2009

kokakola:díky moc za odpověď. 🙂

amelie001
19. únor 2009

ahojky holky,měly jste některá porodní plán?

s.t.i.p.k.a
20. bře 2009

mamče, tak já taky rodila v UH - 21.11.2008- a max. spokojenost. ležela jsem v nemocnici i před porodem, zjistili mi v 37 týdnu, že mám něco s placentou a malý odpovídal velikostně tak 32. týdnu a výborně si poradili, porodní váha 3250g 49cm, zdravý jako řepa🙂takže taky musím chválit a když měl malý 2 měsíce, tak jsme leželi na dětském a taky výborné, takže můžu jen doporučit. chodila jsem i na kurzy k p. Dominikové přímo do UH nemocnice a taky super. můžete jí kdykoliv zavolat když se něco děje a hned poradí. lekla jsem se když mi v noci odtekla hlenová zátka, zdálo se mi to moc červené tak jsem jí zavolala a poradila. a na různé problémy v těhu měla vždy dobré rady, pracuje i s homepatiky.
amelie, porodní plán jsem neměla, kamarádky a to jich rodilo už hodně taky ne.

s.t.i.p.k.a
20. bře 2009

ježiš já jsem teda mimo, malý byl na světě 21.10 😀
giselko, jo pověst mají špatnou, nevím proč, asi z dřívějška,kamarádka rodila před deseti lety raději ve zlíně, její mamka pracuje v UH nem. a říkala jí at jde rodit raději tam, ted jí řekla, že klído může do UH. za poslední roky se to tam moc moc zlepšilo, a ten problém co jsi zminovala, rodička umřela při porodu, ale s tím se nedalo nic dělat, jeden případ z tisíce....
jinak co se mnou byly mamče v porodnici, všechny fakt spokojené......

savev
30. dub 2009

Ahoj, tak já jsem rodila v UH 18. 3. Prostředí perfektní, sestřičky velice příjemné i doktoři. Ale má to jedno velké ALE.
Ležela jsem tam už týden před porodem s vysokým tlakem a přenášením. Měla jsem několik kolapsů a sestřičky to absolutně neřešily (zrovna špatná směna) a pak když ke mně po 4 hod s mokrým hadrem na čele konečně zavolali doktora tak je seřval, proč ho nevolali hned a začalo to lítat, kapačky, injekce, monitor... Do půl hodiny mi bylo dobře. To jenom pro příklad. Takových situací bylo více. O vyvolávaném porodu, který skončil císařským řezem jen kvůli tomu, že při přenášení do mě valili magnézko na snížení tlakun, než aby vyvolali porod dříve než 41+4, o tom ani nemluvím.
Takže UH perfektní, pokud přijdete odrodit a bez komplikací ležíte 3 dny a jdete domů. Pokud nastávají komplikace tak je to horší.
Toť můj názor. Jistě se se mnou některé nebudou souhlasit...

savev
30. dub 2009

Jo a vemte si do porodnice modrou indulonu na miminko. Doporučují to a je to na mazání vysušeného miminka po porodu perfektní. 😉

uk.ok
18. črc 2009

Ahoj.
Já jsem rorila 23.6. 2009. To bylo v úterý a v pátek mě už pouštěli domů. Pokoje jsou po dvou s koupelnou. Návštěvy chodí na pokoj i včetně dětí. Porodní pokoje jsou bezva. 1 je i s vanou. Pěkné prostředí, velká okna a hlavně nové a moderní. Na personál si stěžovat opravdu nemůžu. Byl moc ochotný se vším pomoct. Jídlo se taky dalo jíst. Jediný problém byl s propouštěním - manžele sme si měli zavolat na 11, ale jak dojeli, tak jsme ještě zjistili, že musíme do 1h čekat na vyšetření kyčlí.

amelie001
21. črc 2009

Taky se přidávám s kladným názorem na porodnci.
šestinedělí-super,až na ty staré sestry.Mladé perfektní.
novorozenecké-ochotné sestřičky,jen jedna mi vytkla že jsem stála s malým na chodbě,když měla spolubydlící návštěvu,a tym byl plný pokoj lidí,děcek co řvaly apd.
Jídlo-taky šlo.
Porodní pokoj-strašné horko,já jsem byla na tom pokoji kde se nedá větrat,takže nic moc.

Ale porodní asistentky,paní doktorka-naprosto super.... 😵

radushka
23. zář 2009

tak jak jste byly spokojené? Rodily jste některá do vody? Přístup personálu?

jitutuli
12. pro 2009

Já jsem byla taky nadmíru spokojená. Jak s prostředím, tak i s přístupem personálu.
Přišlo mi, že všichni byli milí a ochotní. A jídlo taky docela dobré.
Jen mě překvapilo, že jsme měly jednou na oběd nějaké maso s bramborem a
k tomu dušené fazolové lusky... 😒

radushka
31. pro 2009

jitutuli: 😀 asi dietka 😀

zelvatko
7. led 2010

ahojte.. já mám teda ještě před porodem, ale mám si zajít na ozvy do porodnice.. byla jste tam některá?Chystám se tam zítra odpoledne - prý můžu přijít kdykoliv, tak snad nebude problém..

pajadaja
14. led 2010

Ahojky, jsme tu za nováčky, ale máte někdo aktuální zprávičky z porodnice v UH? Já jsem tam rodila před "skoro" 7 lety a to ještě bylo na staré budově. Budu ráda za jakékoliv informace 🙂

achina
25. led 2010

Ahoj, rodila jsem v UH v cervenci 2009, uz mesic pred porodem jsem tam lezela. Mohla bych o tom napsat cely roman, ale zkusim velmi strucne. Spatnou povest porodnice ma, nevim ale proc, myslim, ze tam jsou velmi precizni a sikovni doktori. Me hlidali jak oko v hlave, porad nejake vysetreni, krev, moc, prutoky,ozvy...Pan primar a mladsi doktori naprosto super. Clovek se ale musi ptat, sami nic nereknou. Se sestrama je to horsi, par jich je prijemnych, zbytek nic moc. Tvari se jakoby je prace obtezovala - mluvim spis o zenskem odd. dole ne sestinedeli. Jidlo teda dost hrozny, ja tam lezela kvuli nepribyvajicimu miminku, ale to co nam tam servirovali, to byl des a hruza. Jinak budova nove porodnice perfektni, pozitivni moderni prostredi, koupelna zachod na pokoji, lednicka, TV na chodbe.
Jinak ja rodila cisarem, takze ohl. porodniho bohuzel nemuzu slouzit, ale co jsem slysela, tak sestry moc prijemne a pohodove. Co se tyka odd. sestinedeli, tak mne bylo tak spatne, ze jsem byla rada, ze vubec jsem, takze ostatni mi bylo nejak jedno. Vladne tam pomerne volny rezim, coz je dobre. Jednu spatnou zkusenost prece jen mam. Jednou navecer me zacalo priserne pichat v podbrisku, svijela jsem se, ani narovnat jsem se nemohla, uff. A kdyz jsem to rekla sestre, tak me servala, proc takove veci nerikam u vizity...Ze pry ona je tam ted sama a nestiha...No comment 😒
Tak abych to shrnula, az na par negativnich veci bych tuto porodnici doporucila, myslim, ze tam jsou velmi peclivi a opatrni, prostredi perfektni...Drzim vsem tehulim palce... 😅

kkury
27. led 2010

Ahojte, jsem tu nováček, tak snad se trochu zorientuju 😨
Chystám se rodit v UH a tak hledám info a pročítám, co se dá, nemáte některá z vás seznam do porodnice? Co si vzít, co poskytuje porodnice... Nechci tahat nic zbytečně, ale taky aby nic nechybělo. Jde mi např. o vložky, župan, toaleťák, co na miminko, oblečení, kosmetiku, někde bývá třeba gel na mytí atd. A rodil někoho primář Březina? Díky za reakce 😎

achina
27. led 2010

kkury, toto jsou moje zapisky z predporodniho kurzu, co si vzit s sebou do porodnice 🙂 :
toaletní potřeby, toaleťák, vložky dolů (3-5 balíků), prsní vložky, osobní potřeby, NE těžké parfémy, jelení lůj, olej na masáž – aromaterapie, tvrdé mýdlo na sešitou hráz, gel na hojení mitra, gyranium mýdlo), přezůvky, noční košile – která kryje ramena, rozepínací, alespoň dvě, župan – ale ten je i v porodnici, osuška na sál
Na šestinedělí – více ručníků (na horní, dolní část těla), teplé ponožky, kalhotky – volné, bavlněné, jednorázové (Moli Pants), aby nevypadla vložka, kojící podprsenka
OP, kartička pojišťovny, porodní plán, oddací list, těhotenský průkaz (zůstane v nemocnici)

vlozky jsou myslim na porodnim k dispozici, nejake jsou i na sestinedeli, ale radeji si vezmi svoje, nocni kosile take davaji a casto meni, co se tyka miminka, tak daji k dispozici takovy kosicek a tam je veskera kosmetika, obleceni a latkove pleny taky daji oni, ty myslim potrebujes jen papirove plenky,a pak veci, ve kterych pujde mimi domu, pro sebe jeste neperlivou vodu

ohledne Breziny nevim, ja jsem si myslela, ze on u porodu moc nebyva, ale to fakt nevim jiste

kkury
27. led 2010

Achina, díky moc, přesně to jsem potřebovala 😵 Jen nevím, jaký olej na jakou masáž a tvrdé mýdlo na sešitou hráz jako nějaké spešl z lékárny? Já rodila dřív, takže synek měl 1,75 kg, to mě škrábnul jen na jeden steh, takže tyto problémy jsem neřešila. Takže kosmetiku na mimino mají, jo? Já vezmu jen tu indulonu teda a plíny. A noční košilí jejich nepohrdnu, měla jsem to furt od krve, tak aspoň si nebudu špinit vlastní 😎
Zítra začnu pomalu balit 😢

achina
27. led 2010

No, ja tam chodila na predporodni kurzy k pani Dominikove, coz je zaroven sestricka a ona doporucuje ruznou kosmetiku, aby se telo zotavilo co nejlepe. Takze nam toto vsechno na kurzu nadiktovala 🙂 To mydlo pry opravdu pomaha. Ja jsem z toho teda nic nepouzila, jelikoz jsem rodila cisarem. Pokud bys potrebovala nejake informace nebo kosmetiku, muzu ti na ni dat kontakt. Papirove pliny urcite vezmi. Z te kosmetiky jsou tam takove mrnave tubicky, napr. olej je slunecnicovy. Na zacatek dobry. Ja mela prvni mimi, takze jsem delala presne, co mi rekli. Stejne toho moc nespotrebujes. Jinak, jejich kosile tam nosi snad uplne vsechny maminy, vypada to az komicky. Jsou obrovske, ja je nemela rada 😠 ale jinak ok.
Preju hodne stesti 😉

kkury
28. led 2010

Achina, tak to já asi vynechám, aromaterapii nerozumím a na spodek si máznu nějakou tu dubovou kůru nebo co se to maže, já jen nevěděla, o co go 😝 Noční košile znám, rodila jsem teda na Obilňáku v Brně (ze Slovinska z dovolené to bylo nejblíž 😵 ), ale asi tam byly podobné, sice jsem se v tom trochu pařila, protože byl červenec, ale i tak jsem byla vděčná, doma moc košile nemám, spíme většinou nazí a co mám ,tak bych si nerada zničila, fakt jsem to měla věčně zakrvácené a chodila jsem si pro čistou. 😖
Moc jsi mi pomohla, seznam mám vytištěný, tak začnu balit 😎 Díky

jana.ax
28. led 2010

kkury: já rodila v Hradišti v září 07, to bylo ještě ve staré porodníci. Rodila jsem CŘ a rodil mě primář Březina ještě s nějakým mladším dr. kterého už si nepamatuju jméno. Celkově jsem byla spokojená i co se týče péče po porodu na JIPce i pak na šestinedělí, sestřičky byly trpělivé a ochotné. Akorát co jsem měla velký problém, tak byl s MUDr Pektorovou Marketou, když jsem chodila před porodem na vyšetření, tak měla ohromný problém s tím, že jsem měla od ortopeda (kvůli nedorosteným kyčelním kloubům) doporučený CŔ, mluvila se mnou stylem - jako s hňupem, že můžu rodit normálně a že je CŘ jenom nějaký "můj" výmysl. Na další kontrole jsem si ale vyžádala primáře a s tím už jsem se teda domluvila. Jinak jsem byla přesvědčená jít rodit do Zlína. Takže až na tuto doktorku jsem byla spokojená. Jo a taky vyšetření od ní není zrovna moc příjemné 😖

Přeji hodně štěstí a ať všechno v pořádku dopadne.

radushka
30. led 2010

achina: taky chodím na kurz k p. Dominikové a seznam mám stejný 😉 .Akorát jsem teda nezaznamenala, na co je ta osuška na sál? Prosím písni, ať vím, jakou vzít (větší, menší, teplejší, na zničení,...)
Jinak košile jsem taky rozhodnutá používat jejich, ať to pěkně perou oni a nejá v šestinedělí 😠 .
Jakou máte zkušenost s dr. jařmanovou (nebo tak nějak, byla jsem u ní zatím 1 a nějak si to jméno nezapamatovala) 😅

radushka
30. led 2010

Tak to jméno je správně Jermářová, ale určitě jste to pochopily 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru