Porodnice Uherské Hradiště. Jaké máte zkušenosti?

laola
16. lis 2008

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s touto porodnicí - ať už starou nebo novou. A co přístup doktorů? Z toho mám asi největší obavy.
Díky za názory 🙂

kokakola
21. únor 2011

Chci podpořit všechny maminky, které uvažují o hradišťské porodnici! Já rodila první dítko v UH a druhé v Brně a opravdu nesrovnatelné. Zatímco Brno funguje v mých vzpomínkách jako má "třináctá komnata" - nevyslovitelná hrůza, na Hradiště vzpomínám jako na "rajskou zahradu"! 😉

agnessa
14. bře 2011

chci se zeptat, zda jste některá rodila v UH porodnici dítko, které bylo v poloze koncem pánevním - zda vám dali Dr vybrat, jestli to chcete zkusit normálně, nebo rovnou CS, nebo jste moc rozhodovat nemohly... a jak to celkově probíhalo 🙂
díky moc!

mfleur
25. bře 2011

Ahoj, je tu někdo kdo se chystá do porodnice v UH v létě 2011? Případně někdo kdo se rozhoduje mezi UH a Zlínem?

zelvatko
15. dub 2011

ahojte maminy.. trochu z jiného soudku.. potřebuji kontakt na Oskara do Baťovky!!díky všem.. a jinak k tématu.. porodnice v UH, je supr.. nemůžu si stěžovat.. jen dodržujte návštěvy, které zas zavedli.. zbytečně dělají ofrky.. připadala jsem si tam jak blb, když na mě sestra začala řvát, že ty miminka tam jsou neočkovaná a můžou umřít, když já tam přišla s mým zdravým dítětem..

sjussi
15. dub 2011

@zelvatko jj na navstevy jsou tam strasne prisni,to mi taky vadilo.kdyz clovek nedodrzel dobu tak se strasne vztekaly,pritom o navstevach nikdo nevedel protoze nedelaly neporadek ale byli potichu.na gynde tam mohl clovek prijit i odejit pozdeji a nevadilo jim to ale na porodnici s tim strasne delaly

hanickacb
16. dub 2011

@sjussi ahoj holky uh.h ma skvelou porodnici.jedine co je minus jsou ty navstevy ale to je malickost ne?

agnessa
16. dub 2011

já teda nevím, ale kamarádka rodila nedávno a ptala se a prý není problém, aby za ní návštěva přišla kdykoliv, jen raděj mimo vizity apod.... já se tam chystám rodit (každým dnem) podruhé, poprvé taky s návštěvami problém nedělali (cca 2,5roku zpět) a doufám, že teď taky nebudou, prootže mám malou dcerku, která od 2-4 spí a narušit jí zajetý režim se mi moc nechce, protože pak bych ji dávala do latě zas několik dnů, což si moc neumím představit s miminkem...

Jinak jsem se chtěla zeptat, jak je to s nadstandardem - jsou volné, nebo jste měly problém, když jste o něj měly zájem? a tam jsou k návštěvám benevolentnější?

renisco
16. dub 2011

@agnessa pokud je volný.... je totiž věčně obsazený.... a pokud je narváno, tak dají na nadstandart i dvě maminky....

micka1
16. dub 2011

@mfleur já se chystám rodit v UH TP 6.7.2011. Rodila jsem v UH i první dítě a byla jsem spokojená. 🙂

adelka89
19. dub 2011

ahoj holky
ja mam teda s navstevama velice dobrou zkusenost.
Po porodu (porodila jsem 14:15) byl s nami manzel na pokoji do 20:30
po porodu asi 3.den u me nastaly komplikace 42horecky zimnice, prujem, malatnost, takze jsem nemohla ani maleho prebalit ale nechtela jsem aby byl na novorozeneckem pres den,tak s nim byl manzel az do 22 hodin. u me na pokoji pak ho odvezl sestrickam, ty mi ho jednou v noci privezli na kojeni a rano mi uz bylo relativne dobre tak jsem si ho vzala, jen jsem vam tim chtela rict,ze jsem tam rodila pred rokem a bylo to fakt uzasne, vsichni nam vysli vstrict.
Ted tam chci rodit znovu, jenze bydlime v Brne tak doufam, ze se nam to nejak podari (mame na Hradistsku rodice 🙂 .

sysysy
22. dub 2011

Holky, co jste rodily na novém, jak se to řeší, když je v jeden den více porodů a předporodní pokoje jsou jen 3? To dovezou postel navíc?
A jak je to tam s oblečky pro mimčo? Pořád se mimčům dávají jen erární košilky?

kapka
22. dub 2011

@sysysy předporodní pokoje jsou zároven porodní...Jsou tři, na každém sprcha, ve dvou i vana...ratanové křesílko pro tatínka 🙂 prostě super...Každá má soukromí a může si v pokoji dělat co chce...A navíc hezké prostředí...Jojo dávají se erární košilky a peřinky + balí se do plenky,ale připadlo mě že to úplně stačí...Teda rodila sem už skoro před rokem,ale myslím,že to bude stejné..

sysysy
22. dub 2011

@kapka - díky za odpověď. Takže teď se rodí na stejném pokoji ve kterém se tráví čas před porodem? 🙂 Já rodila ještě na staré budově a tam to bylo zvlášť....
No ale tím víc mě tedy zajímá, když je těch porodů v jeden den rozběhlých víc, kde jsou všechny ty ženské "ubytované" 😉 , když tam jsou ty pokoje jen 3...

kapka
23. dub 2011

@sysysy ještě je tam přípravný pokoj s třema postelama...Ale jak já rodila,tak to byl docela nátřesk s porodama, a v pohodě se to zvládlo na těch pokojích...pak je horší najít místo na pokoji šestinedělí....Ale co vím,tak tedka není nějak víc porodů...(kamarádka tam v so porodila-tak čerstvé info)

sysysy
23. dub 2011

@kapka - ještě jednou díky za info 🙂 Když jsem rodila dcerku o vánočních svátcích, tak jsem byla v ten den jedinný porod, takže to byla pohodička 😵 😵 😵 ALe teď na jaro prý bývá hodně porodů, tak mám obavy, jak to bude....

kris85
23. dub 2011

Tak se konečně dostávám k tomu, abych ohodnotila UH porodnici...no zřejmě jsem měla smůlu na blbou dobu, rodila jsem 27.2. v době, kdy si lékaři vydobili své a tím pádem sestry byly pěkně na...né, takže ochota sama... ale doktorka u porodu taky děs...ani nevím jméno :-/ a porodní asistentka taky hrozná, bylo mi pořád předhazováno, že jsem nechodila na jejich předporodní kurz...
do porodky jsem dorazila s 5ti minutovými kontrakcemi v 9hod ráno (a to mě chtěli poslat ještě zpátky domů) a malá se narodila až v 1.15 v noci císařem, a to by mi ho snad ani neudělali, kdyby jsem už opravdu nebyla na dně sil, nechali by mě s minutovými kontra snad do rána a po otevření na sále (měla jsem jen lokánlní narkozu) se dr. usmál a řekl, jééé to by stejně přirozeně ani nešlo...malá byla sice hlavičkou dole, ale obličejíčkem dovnitř do břicha, takže asi šprajclá nosíkem...no přístup jak něco...anesteziolog byl ale perfektní...všechno krásně vysvětloval a byl jako jediný opravdu skvělý... Mrzí mě, že sem píšu špatnou zkušenost, ale je to tak...sestry na šestinedělí nepříjené až na dvě výjimky, to sanitářky byly ochotnější 🙂 Primář i lékařka co chodila denně na vizitu, příjemní a milí .Co se týče prostředí, tak fajnky...všechno hezké nové...
Ráda zodpovím jakékoli dotazy...🙂 Doufám, že budete mít lepší zkušenost než já 🙂 ale moje beruška za to všechno určitě stála 🙂

sysysy
29. kvě 2011

tak porod v porodnici UH je úspěšně za námi 😵 S "novou" porodnicí jsem byla maximálně spokojená, takže můžu jen a jen doporučit 🙂 Prostředí je moderní a personál byl moc ochotný (až teda na jednu dětskou sestru, ta mi pila krev, ale všude se někdo takový najde, že 😖 ).
A co se týče návštěv, tak sestřičky říkaly, že není problém i kdykoliv mimo návštěvní hodiny, ale je jasné, že dopoledne, když jsou vizity a různé vyšetření není žádoucí, aby se tam návštěvy motaly...to pochopí snad každý 😉

sjussi
29. kvě 2011

@sysysy nebyla nahodou takova starsi tmavovlasa 😀

sysysy
30. kvě 2011

@sjussi - jo jo a tuším, že měla někdy i brýle 😀 a nějak tam tomu velela 😀

sjussi
30. kvě 2011

@sysysy tak o brylich nevim ale byla tam ona jedina takova jakoby protivna a dokonce sem ji slysela kdyz sem byla odstrikavat v te kojici mistnosti jak na chodbe pomlouvala nejakou maminu.a dokonce tam mela rozlisene deti.jednomu rikala uzvraceny .... ale jmeno si nepamatuju tak mne to docela zarazilo,protoze sem si rikala ze prave decke sestry by mely byt jedny z nejhodnejsich ale vsude se najde vyjimka,jinak tam byli zlatunci

sysysy
31. kvě 2011

@sjussi - to bude určitě ona, neb ostatní sestry byly fakt milé a ochotné a tahle věčně nestíhala, všechno dělala v poklusu.... Je fakt, že jak jsem tam byla já, bylo hodně porodů, měli plný stav a mimochodem tak jsem v den odchodu musela vyklidit postel hned po ránu, neb neměli kam dát další novou maminku.... A to jsme měli ještě ten den kyčle na 12hod., takže jsem tam 2hoďky proseděla v erární košili na křesle na pokoji než bylo všechno za námi a mohla jsem odjet domů 🤐

sjussi
31. kvě 2011

@sysysy tak to ja kdyz rodila tak rodili dalsi 4 ale pokoje byli volne,to spis kdyz sem lezela na gynde tak tam kdyz prijimaly tak na chodbe sedeli holky cely den a cekaly az se neco uvolni a po porodu na sestinedeli pak lezely holky jeste tehotne tak to je asi taky nemely kam dat 😒

kokakola
5. čer 2011

sjussi: co se týká označení dětí sestrami ... vím o tom své, Trávila jsem s malým několik dní po porodu v Dětské nemocnice v Brně a tam sestry hovořily o miminkách, připomínám, že to byla novorozenecká JIP, jako o SIMULANTECH, OTRAVÁCH a UŘVANCÍCH ☹ snad raději ani nevzpomínat.
V Hradišti jsem rodila před téměř dvěma a půl roky a s návštěvami žádný problém. Tak, jak tu bylo psané, snad jen ne v době vizit, ale jinak nebyly žádné problémy 🙂

laurinka.22
5. čer 2011

Nejmenovala se ta sestra náhodou Josefíková?
Já rodila vloni v UH a byly tam všechny sestřičky bezvadné, jen tady ta taková jako z minulého režimu ještě, spíš chtěla dost rozhodovat, ani mi malou nechtěla hned dát.... 😠

sjussi
7. čer 2011

@laurinka.22 tak to nevim
@kokakola tak to je docela drsne

mfleur
13. čer 2011

No já tam teda teď chodím na předporodní kurzy a jsem maximálně spokojená. Rodit bych měla na konci července a jsem rozhodnutá pro Hradiště. Tak doufám, že nebudou nějaké komplikace.

sjussi
13. čer 2011

@mfleur jo oni sou tam super,priste tam pujdu zase 🙂

kamcatkakoc
13. črc 2011

@mfleur Ahoj, taky se rozuhodujeme mezi Zlínem a Hradištěm. Jak ses nakonec rozhodla ty?

mfleur
18. črc 2011

@kamcatkakoc Ahoj, já jsem se rozhodla pro Hradiště. Nejdříve to vypadalo pořád na konec pánevní, to bych jela určitě do Zlína. Ale mimčo se už přetočilo, tak asi zkusím to Hradiště. Co ty? Už víš kam? A kdy máš termín?

kamcatkakoc
19. črc 2011

@mfleur Ahojky, no já mám ještě čas do listopadu, tak nevím. Manžel říkal, že by jsme mohli to Hradiště, ale já fakt nevím, bojím se toho, že kdyby nastaly komplikace, tak nevím, jak jsou na tom tam ti doktoři a všichni....opravdu váhám a nevím......
Ty už to máš každým dnem, že jo? Jak se cítíš v takových vedrech ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru