Porodnice v Bohunicích nebo Obilní trh? Máte zkušenost?

krmv
19. pro 2012

Máme termín porodu v dubnu 2013 a řešíme zda do porodnice v Bohunicích nebo na Obilní trh. Budu ráda za informace a poznatky, zkušenosti. Jak moc dopředu se musím do porodnice nahlásit a je lepší nadstandard pokoj anebo šestinedělí normální. děkuji moc za rady

sariky
19. pro 2012

ja jsem rodila na obilnaku (planovanym cisarem, takze nemam zkusenost z porodniho salu, ale standardni sestinedeli bylo fakt nechutny. sice jsem dopredu vedela, do ceho jdu, ale i tak to bylo docela narocny to tam "prezit". takze pokud ses "slabsi natury", tak doporucuji aspon polonadstandard. co se tyce personalu, tak klasika, je to o lidech, na koho narazis - nektere sestricky a doktori byli zlati, nekteri byli protivni s totalnim nezajmem o pacienta. na obilnaku se hodne tlaci na kojeni (z moji zkusenosti az moc a i kdyz neni mliko, tak to tam lamou pres koleno, takze je z toho clovek vic zoufalej nez je nezbytne nutne). jeste pred porodem jsem lezela jednu noc na jipce v bohunicich (s ostatnima tehotnyma maminama) a kvalita pece a personalu je z meho pohledu srovnatelna s obilnakem. to prostredi je vlidnejsi, ale taky to neni zadnej luxus. co vim od kamaradek, tak o bohunice je velky zajem, takze se muze stat, ze nebude volno a poslou te jinam. co se tyce kojeni, tak v bohunicich se to pry moc neresi (coz je zase protipol obilnaku). dopredu se neregistrujes nikde, az te tvuj gynekolog posle na monitory, tak si vyberes porodnici dle vlastniho vyberu. ja jsem zacla na monitory chodit do bohunic a rodit jsem sla na obilnak. to je tvoje volba, nejsi k nicemu zavazana. navic oni maji ty systemy propojene, takze si v pripade potreby zdravotni info o tobe vytahnou ze systemu. preji stastnou volbu 😉

veruska007
19. pro 2012

@krmv Do porodnice se předem nehlásí, dojedeš do vybrané až při porodu. Buď Tě vezmou nebo budou mít plno a pošlou Tě jinam. U nadstandardu je mi líto těch peněz. U druhorozeného jsem rodila ve Vyškově, tam nadstandard stál 250,-/noc, tak jsem si ho vzala, bylo to super. V Brně bych do něj neinvestovala. S Bohunickou porodnicí mám dost špatné osobní zkušenosti 😔 .

veruska007
19. pro 2012

Pred 3 roky v Bohunkach davali skoro vsem miminkum UM a co ted rodily kamaradky, tak je praxe porad stejna. Pokazilo nam to kojeni, kamaradky si pak volaly domu laktacni poradkyne, aby je vubec naucily kojit.

aneta0707
19. pro 2012

@sariky
@veruska007
@krmv
nemam sice zadny zkusenosti s brnem, jsem z liberecka, ale kdyz sem byla tehotna pred dvema rokama, tak sem se musela asi v 7. mesici prihlasit do porodnice kterou sem si vybrala. poslala me dokonce doktorka a brala to jako samozdrejmost ze to udelam. v porodnicich berou prednostne ty, ktere jsou prihlasene. cekaly sme tam 3 rodici, pani mely bolesti, ja prasklou vodu a bez bolesti.... volne bylo jenom jedno misto a vzali me, protoze sem byla prihlasena a obe pani odeslali sanitkou jinam. takze si myslim ze je lepsi se prihlasit.
a navic si myslim, ze nadstandard je zbytecny, clovek je tam sam, nemuze si povidat, poradit se s ostatnima maminkama...

veruska007
19. pro 2012

@aneta0707 V Brne se neprihlasuje, prihlasit se ani nelze. Nic takoveho tu nevedou.

zdenkajan
19. pro 2012

@krmv Já jsem zatím nerodila,ale vím že Brně jsou tři porodnice.Kromě Obilnáku a Bohnic je tu nemocnice U Milosrdných bratří.Zkusila bych se podívat myslím že máš nárok se podívat na pokoj a vybrat si.

mabe
19. pro 2012

ja byla na trech revizich vzdycky na obilnaku a byla jsem spokojena s personalem a tak, ale rodila jsem cisarem v bohunicich. dalsi porod, snad bude, urcite zase bohunice. sice na normalni porod to neni jak na obilnaku komfort, ale zase sestinedeli bezvadny. a na sestinedeli je clovek dyl nez na porodnim sale. a k milousum bych nesla, oni jsou hodne na prirozenej porod a kamaradka tam malej umrela, ale urcite je to pripad od pripadu.

mabe
19. pro 2012

@veruska007 mas pravdu, ze to kojeni tam neresi. ja byla po cisari a nevedela, ze bych mela prsa stimulovat nejak, aby se mliko rychleji tvorila, ja malou po 3h akorat prikladala, nastesti se to rozjelo 4den a kojila jsem 1,5roku. tedka jako druhorodicka uz budu vedet.

sariky
19. pro 2012

@aneta0707 to je sice hezka rada, ale v brne se proste neprihlasuje, funguje to "kdo driv prijde, ten driv mele" (pokud nepocitam protekcni rodicky 😉 ). a nadstandard mozna zbytecny je, ale kdybys zazila sestinedeli na obilnaku, tak bys mozna zmenila nazor. navic si muzes zvolit polonadstandard, tzn na pokoji jsou tusim dve a maji vlastni soc. zarizeni.

sariky
19. pro 2012

@zdenkajan
@mabe pokud si to dobre pamatuji, tak u milousu se rodi az od ukoncenyho 36 tt, takze pokud by nastaly nejake komplikace a hrozil predcasny porod, tak vas u milousu stejne nevezmou a poslou vas na obilnak, protoze obilnak je jedina porodnice v brne, kde maji novorozeneckou jipku (vozi tam i miminka z bohunic)

zdenkajan
19. pro 2012

@sariky Aha tak to jsem nevěděla.Jen mi známá říkala,že tam chtěla rodit.Nakonec rodila ve Vyškově.Tak díky aspon se tam už nebudu ani chodit dívat.

kaculka46
19. pro 2012

Já jsem rodila vždy na obilňáku a porodní sály jsou tam super,asistentku jsme měli vždy bezvadnou.Je pravda,že šestinedělí žádná sláva,ale když je vše zdárně za tebou tak se svým uzlíčkem štěstí těch pár dní přežít, je brnkačka.

ivik3
19. pro 2012

rodila jsem v bohunicich, zadny problem jsem tam nemela. rodila jsem na nadstandardnim porodnim pokoji, lezela jsem na normalnim (2 pokoje po 2 maminkach = spolecna sprcha a wc pro nas). nikdy jsem na sprchu necekala. pristup personalu ok, ale s tim kojenim jsou lepsi na obilnaku, to jsem slysela uz z vice stran (stridaji se lekari obilnak-bohunice, ale sestricky zrejme ne 🙂 )

aneta0707
19. pro 2012

@sariky tak to potom jo, kazda porodnice to ma jinak. tady u nas na severu se prihlasuje vsude, v praze se kamoska taky prihlasovala... navic si teda neumim predstavit sestinedeli jak rikas, u nas maji porodnice max 3-4 rodicky na pokoji, zachod, sprcha, prebalovak s vanickou, televizi... a to je obyc pokoj. nadstandart ma to same, akorad je mrnavej a je tam clovek sam. navstevy na pokoje nemuzou, takze ja bych na nadstandart sla jen v pripade, ze bych si s sebou mohla vzit starsiho prcka a mit ji u sebe

mabe
19. pro 2012

@sariky kamaradka mela rodit normalne, nechaly ji pres jeden den a pak uz naznaly, ze porod nepostupuje, tak sla na cisare. mela potom hnisavou ranu, teploty a tak sla do nemocnice a oni ji pustily domu, dalsi den prisla za 5min 12h a pak byla v kritickym stavu s otravou krve. ale je to zase extrem, kazdy at jde tam, jak se mu to libi, vsude je neco.

sariky
19. pro 2012

@mabe souhlasim s tebou, ze vsude je neco. proto za sebe nedoporucuji zadnou porodnici, jen popisuji svoje zkusenosti. a i ten obilnak jsme prezila (a sla jsem tam prave kvuli miminum, protoze jsem chtela, aby o ne bylo v pripade potreby co nejlip postarano a muj komfort byl az na druhym miste 😉

krmv
autor
19. pro 2012

Dekuji vam vsem za nazory. Tak snad vxmbereme dobre a budeme mit stesti i na perronal.

jancip
19. pro 2012

@mabe To záleží na přístupu. Já byla u Miloušů se špatně postupujícím porodem a jsem moc ráda, že jsem nebyla jinde, kde by mi možná pravděpodobně už udělali císař. Měla jsem tam 24 hodin kontrakce bez jakéhokoliv náznaku otevírání.Celou dobu mi nabízeli utišující injekce. Po těch 24 hodinách mi dali vybrat, zda chci porod vyvolat nebo ještě čekat. I po vyvolání to šlo pomalu, takže mi opět dali vybrat, zda to chci urychlit prasknutím vody nebo ne. Celou dobu mi pak nabízeli epidurál. Takže ano, jsou pro přirozenáý porod možná víc než jinde, ale ne za cenu zbytečného trápení. Jsem moc ráda, že jsem byla tam.

mabe
19. pro 2012

@jancip asi to fakt zalezi od situace

jancip
19. pro 2012

@mabe To určitě. Ke každé porodnici vždy někdo napíše, že tam někdo málem umřel.

katyxq
19. pro 2012

Já původně chtěla chodit na monitory a rodit v Bohunicích, jenže měli plno a poslali mě na Obliňák, bohatě mi stačili dvě kontroly, přišla jsem si jak kus masa a ne člověk (např. doktorka se mi ani neoředstavila, chtěla dělat Hamiltona bez dotazu apod.), takže nakonec jsme jeli do Vyškova, rozhodla jsme se týden před porodem 😀 - bylo to asi nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat, ten přístup tam je úplně jiný, s porodním plánem neměli sebemenší problém, do porodu zbytečně nevrtají, podpora kojení dobrá (na laktační poradkyni to nemá, ale šlo to).

gabrielaa
19. pro 2012

Jen tak btw. otázka pro ty co někdy teď rodili v Bohunicích, je potřeba si vážně brát vlastní rychlozavinovačku? 🙂

staninka77
19. pro 2012

@krmv-Jak jsem psala,tak já rodila na Obilném trhu byla moc spokojená,je pravda že oddělené šestinedělí je nic moc ale těch pár dnu se dá vydržet,sestřičky byli hodné vždy pomohli i v noci jak některá maminka si zašla pro radu a taky pro dokrm moc pomáhaly z kojením,Rodila jsem tam všechny kluky a veliká spokojenost neměnila bych šla bych jedině na Obilnej trh i čtvrté zda nějaké ještě bude.
Držím palečky aby jsi se rozhodla správně do Bohunic bych já nešla ani k Milosrdným bych nešla.

lv
19. pro 2012

za mě Obilňák dobrý, strašně hodný sestry i doktoři, právě mě překvapilo, že jsou tu ohlasy na nucení ke kojení, mě to přišlo tak akorát, když mi řvala hlady, protože se mi ještě nespouštělo mléko, poradili, v pohodě dali dokrm, když jsem chtěla, a to jsem si 3,-4,den chodila po každým kojení..samotný porod super porodní asistentka, za mě spokojenost. jen to prostředí je fakt ze 70.let /byla za mnou maminka a říkala, že to je úplně stejný, celý ty roky/, takže 2sprchy na celý oddělení je ostuda českýho zdravotnictví, taková vyhlášená porodnice. Srovnání mám jen s Milosrdnýma, přísnější personál, o dost. Ale taky dobrý.

monika6e
19. pro 2012

osobní zkušenost nemám, ale kamarádka chytla na Obilňáku před 2 lety idiota dr. a málem umřela. Když jim tam xkrát omdlela, podíval se na ni jinej dr. (ale po x-hodinách). Než ji stihli převézt akutně na sál, prdla jí děloha. Dneska je tomu doktorovi určitě moc vděčná, že další děti nemůže mít. Resp. může, ale nikdo si ji nechce vzít na svědomí, protože by byla extrémně riziková. Jo, je to na žalobu - ale zdraví jí to nevrátí! Díky zpackanýmu porodu. Rodila tam i moje sestřenice a ta mi říkala, že by si od nich nenechala udělat už ani čaj...

mirusak1
19. pro 2012

ja byla na obilnaku moc spokojena, sestry zlaty na sestinedeli i ty z novorozeneckeho, porodni asistentka taky hodna, podpora kojeni super, sla jsem si klidne v noci pro radu a byly moc mile, treba kdyz malej ze zacatku usinal u kojeni a ja mela strach, ze nebasti tak jak by mel btw. bastil, jen to vzdy zvladl rychle 🙂 Jen jsem si teda platila nadstandart, na klasickem sestinedelnim pokoji jsem byla asi dve hodiny a ty sprchy na chodbe a dalsi tri maminky na pokoji to neni nic pro me 🙂 Nadstandart byl pohodicka, neomezene navstevy, takze tam manzel mohl kdykoliv po praci, dokonce tam s nama i spal, takze parada 🙂 Ja obilnak moc doporucuji, ale radeji si priplatit nadstandart na sestinedeli

sariky
20. pro 2012

@lv ja jsem to jako neprimereny natlak chapala. nemela jsem mliko a i pres to, ze jsem se snazila odstrikavat, aby se laktace spustila, toho mlika bylo strasne malicko. sestry z detskyho mi pri kazdym odstrikavani rikali, ze mam mit vlastni odsavacku, jedna sestra z gyndy mi po zjisteni, ze nekojim, dost nevybiravym zpusobem rekla, cim jako budu deti krmit (vyznelo to tak, jako bych svoje deti chtela nechat umrit hlady) a kdyz jsem mela nabeh na zanet prsu a vyskocila mi teplota a prsa mi ztvrdly tak, ze neslo nic odstrikat, tak mi na gynde nechteli dat ani paralen. pokazde, kdyz jsem si sla pro umely mliko na detsky, tak jsem si pripadala jak nejaky vyvrhel, kt. nechce kojit a dovrsilo se to tim, kdyz jsem se po dohode s jednou detskou sestrou vyprdla na krmeni strikackou a rekla jsem si o flasku, tak pak uz se vsechny sestry jen divily, ze krmim z flasky. v tomto smeru to bylo pro me strasne frustrujici. ja to chapala jako naproste nepochopeni a zbytecne lamani pres koleno. ale to je moje zkusenost, verim, ze holkam, kt. se kojeni rozjelo a bylo pak bez problemu, to jejich "nuceni" hodne pomohlo.

ivik3
20. pro 2012

@gabrielaa rodila jsem v bohunicích před 3 lety a zavinovačku jsem měla erár, stejně jako noční košili

staninka77
20. pro 2012

Já měla jen jedinej problém,a to že jsem neměla mlíko skoro vubec jsem nekojila malého,ale den co jsem porodila čekala jsem na mého přítele že my doveze nějaké věci sestra z novorozeneckého došla a zjistila že malej má dudlík ta mě spérovala a seřvala na chodbě že místo kloboučku koupila dudlík,oni to nemají rádi tahle nepříjemná sestra štvala asi všechny maminky.Ale já neměla žádné problémy Vždy nám moc pomohli,hlavně z kojením a to je krásné že tímto je to pro ně plus velké.
Já teda jedině Obi nemohu dopustit a šla bych tam znovu. 🙂

lv
20. pro 2012

@sariky aha, to je mi líto, že máš takovou zkušenost, člověk je po tom porodu takový zranitelný a nepříjemný přístup zamrzí...mě sestřička chodila kontrolovat kojení, taky to šlo moc pomalu, říkala, že mám pár kapek..a právě že mi mlíčko dají, ať se malinká vyspí a neječí pořád hlady. I mastičku na hemeriod mi dávali sestřičky, měla jsem zablokovaný záda, tak stoličku, abych mohla slézat z postele..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru