Porodnice v Bohunicích nebo Obilní trh? Máte zkušenost?

krmv
19. pro 2012

Máme termín porodu v dubnu 2013 a řešíme zda do porodnice v Bohunicích nebo na Obilní trh. Budu ráda za informace a poznatky, zkušenosti. Jak moc dopředu se musím do porodnice nahlásit a je lepší nadstandard pokoj anebo šestinedělí normální. děkuji moc za rady

sblanch
11. únor 2013

@krmv No tak to je super, nejdřív zpoplatní epidurál a pak zvednou i cenu za otce... Mimochodem, jemu by měli spíš zaplatit, podle mě pokud je trochu v obraze tak ušetří za PA - nemusí s rodičkou pořád z personálu být... Tak že by to vyhráli Milouši???

krmv
autor
12. únor 2013

@sblanch Ja mam furt z milosqtdnych nejak respekt mam obavy tam jit. Zkusim jeste zjistit zda to je i za doprovodna obilnaku a dam vedet.

sblanch
12. únor 2013

@krmv Mam dojem ze cenik je stejny pro Obi i Bohu - protoze patri pod jednu nemocnici... Ale muzu se plest. Co se sa delat, manzela s sebou chci a epidural mozna taky, tak budeme muset platit...

baryskaa
12. únor 2013

Ceník je pro obě porodnice stejny. Podle infa co mají na svých stránkach,tak 1500 je za doprovod duly, jinak doprovod 1000. A ten epidurál bude podle mě 2000,ale jen když bude na žádost rodičky,když o něm rozhodne lékař,tak zadarmo, má to tak celkem hodně porodnic,třeba Praha ho má na žádost rodičky za 5000. Ale u miloušů teď mají novinku na "oblbnuti", místo epidurálu je tam na vdechování něco jako rajský plyn (nevím jak se to tam přesně jmenuje), ale třeba Anglie to používá běžně,stojí to 1000,celem by mě zajímalo,jestli s tím nemáte někdo zkušenost?

dorinka88
12. únor 2013

Schválně jsem psala dotaz na FN bohunice jak to s tím epi doopravdy je...jen tak pro zajímavost, kdybych se někdy rozhodla rodit potřetí 😀 odpověd:

Vážená paní Belatková,
pokud je epidurální analgezie indikována pro tišení porodní bolesti během porodu, je placena pojišťovnou.
Pokud ale přichází rodička s přáním epidurální analgezie ještě před porodem bez ohledu na okolnosti, jedná se o nadstandardní péči, která je za poplatek 2000 kč.

S pozdravem

Petr Janků

prim. MUDr. Petr Janků, Ph.D.
zástupce pro LPP PMDV
vedoucí perinatologického útvaru
Gynekologicko - porodnická klinika FN Brno a LF MU
Jihlavská 20, Brno 625 00
tel.: 532233843

sblanch
12. únor 2013

@dorinka88 Jé, díky 🙂 Pro mě celkem aktuální, aspoň vím, co mám chtít a co ne. Stejně jsem to tak viděla - prostě když by byl epidurál potřeba, tak se mu nebráním, ale třeba to zvládnu bez něho 🙂

saraha2
26. únor 2013

@sblanch otec u porodu je 500..neboj!já tam byla minulej týden a mají to vyvěšený v čekárně 😉

krmv
autor
26. únor 2013

@saraha2 tak to je fajn,myslela jsem ze to zdrazili. A ty planujes kde rodit? Ja asi na obilnaku. Ty uz chodis asi na monitory,ze. Ja jsem ted 32tt,takze asi za 3tydny.

marrei
26. únor 2013

Já rodila v Bohunicích dvakrát, pokaždé spokojenost. Mají nově zrekonstruované porodní sály a taky šestinedělí. Z Obilňáku jsem viděla fotky šestinedělí a to mi stačilo (kovové omlácené postele a noční stolky, pokoje prý až po šesti????, WC společné pro několik pokojů - snad mám pravdu, mám info tak 2 roky staré, tak nevím, jestli se něco nezměnilo...). Doporučuji zajít si do obou porodnic na prohlídku, tuším v Bohunicích je každé úterý odpoledne, je potřeba se zeptat. A uvidíte, jak na vás ty porodky budou působit.
Na obhajobu Obilňáku uvádím, že mají novorzeneckou JIPku (kdyby něco), a někdo se v Bohunicích cítí "jak na běžícím pásu" - těch porodů je tam fakt hodně.

saraha2
26. únor 2013

@krmv já zvažovala bohu a obi....na obi jsem měla dvě operace,dvakrát IVF...takže mě to tam táhlo..no nakonec se mojí gyn nějak nezdál tlak,takže jsem se musela během chviličky rozhodnout nečekaně brzy kde teda a řekla jsem bohunice a už jsem tam i byla minulej týden a dělali monitor-ale jen aby vše zkontrolovali,jinak na monitory je ještě brzy si myslím..jinak rozhodlo to,že mám v bohu kamošku porodní asistentku a taky to,že tam jsou sociálky na pokojích a pokoje po 2......
@marrei v bohunicích je taky jip 😉

marrei
26. únor 2013

@saraha2 - JIP pro miminka, nebo pro maminky? Jestli pro mimča, tak to je novinka 🙂

saraha2
26. únor 2013

@marrei novorozenecká jip..četla jsem o tom,jedna taky psala,že to tam není a druhá psala,že tam měla mimčo..ale zítra se klidně zeptám a podám přesné info 😉 stejně se chci poptat,co mám vzít sebou-oddací list,rodné listy atd,tak otázka navíc nikomu neublíží 😀

krmv
autor
26. únor 2013

Na obilnaku uz jsou pokoje max.tri na pokoji. Ale je pravda,ze socialni zar.na chodbe /info 3tydny stare/ Me prave na gynde rikala,ze pokud se neco deje s mimcem,tatj to vozi hned na obilnak a ten prevoz muze byt nekdy osudovy. takze to je na kazdem.

saraha2
28. únor 2013

@krmv tak kamoška rodila v prosinci loni a vedle byl pokoj pro 4....i nám na kurzu říkali,že mají pokoje po 2,3,4....a na kurzu jsem byla před měsícem..
@sblanch mají to tam vyvěšené-ceník od 1.1.2013 otec u porodu 500..nadstand.porodní box 1000... 😉

dezyre
30. bře 2013

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat jak je to na Obilňáku s erárem pro miminko? Nevím jestli mám nachystat vlastní oblečení, anebo tam miminka mají půjčené. Někde na diskuzích jsem se dočetla, že je lepší si vzít vlastní..

krmv
autor
31. bře 2013

@dezyre kamoska tam rodila tak 2mesice zpet a na maleho ani na sebe nic sveho nepotrebovala.vse mela odnich.

dezyre
31. bře 2013

@krmv díky 🙂

krmv
autor
1. dub 2013

Nevite jak probihaji monitory na obilnaku a zda manzel muze taky dovnitr nebo zustava v cekarne a na jak dlouho to tam asi je? A co vse budou delat.diky

mitote
1. dub 2013

@krmv s tim prevozem na obilnak mas pravdu, JIPka je na obilnaku a zaroven je obilnak jedine spadove perinatologicke centrum siroko daleko a prave prevozy jsou nejrizikovejsi... a socka je skutecne na chodbe, bylo me to dost neprijemne prvni den chodit po chodbe v dobe navstev totalne zakrvacena do sprchy :-/ pak se nastesti uvolnil nadstandart

mitote
1. dub 2013

@saraha2 kdyz se podivas na webove stranky FN Brno tak JIRPPN (jednotka intenzivni a resuscitacni pece pro novorozence) je pouze na Obilnaku... v Bohunicich je intermediarni oddeleni, tam jsou miminka take v inkubatorech, ale na intermedial mohou pouze stabilni maminka nepotrebujici intenzivku...tzn kdyby byl nejaky kor pruser tak Ti dite prevezou na Obilnak a Tebe prevezou treba az druhy, treti den... Mela jsem malou na JIRPu pres 6 tydnu a videla jsem tam miminka, ktera prevezla z Bohunic

mitote
1. dub 2013

@krmv
@saraha2 tady to mate holky i na webu porodnice, jak je to cleneno
http://www.fnbrno.cz/nemocnice-bohunice/neonato...

mitote
1. dub 2013

@marrei v Bohunicich JIP pro miminka neni, viz predesly odkaz. Kdyby byla, neprevazeli by dedi na Obilnak 😉 Holky stravila jsem na Obilnaku tri mesice, vim o cem mluvim pokud jde o JIP pro deti... JIP pro maminky je jinak samozrejme v obojim... ale klidne se poptejte a pak dejte vedet 😉

mitote
1. dub 2013

@krmv
@saraha2
@marrei a tady opet, seznam JIPek pro novorozence na Ceske neonatologicke spolecnosti...
http://www.neonatology.cz/neonatologicka-centra

marrei
1. dub 2013

@mitote - no já právě 2x v Bohunicích rodila a JIPky pro děti jsem si nevšimla 🙂 Myslela jsem, že to je teda nějaká novinka, za poslední 2 roky. Takže jsem měla správné info, že je jen na Obilňáku...

mitote
1. dub 2013

@marrei moje info je z ledna 🙂

picasso
2. dub 2013

Ahoj, tak my se byli podívat v Bohunicích tuto neděli před velikonoci. Jip pro děti tam je, ale jen spíš malá, na pohlídání, kritické novorozence převážejí na Obilňák.

krmv
autor
2. dub 2013

Byl jste nekdo na obilnaku na te prohlidce za 400kc zda to stoji zato.psali ze ma trvat 2hod. Tak mozna ted v sobotu by jsme sli pokud to zato stoji.

pupicka
31. kvě 2013

ahoj holky, tak přidám taky své zkušenosti z minulého porodu...ale jak už tu někdo psal, nedoporučuju nic ani nehaním. Syna jsem rodila v r. 2011 v Bohunicích (vymyšlené jsem to ale měla jinak - chtěla jsem chodit na monitory do Bohunic a pak rodit na Obi ale bohužel hned první monitor se mi stal osudným a šlo se na porod 🙂 ). Doktorka u monitoru celkem protivná (ale já jsem byla tak vyjukaná z toho, ze budu rodit, ze mi to snad ani nevadilo) - celou dobu si stěžovala, ze už měla být doma a řvala na sestru, ať těm dalším maminám v čekárně řekne, aŤ jdou domu, že už jí skončila pracovní doba (pak jsem se s hrůzou dozvěděla, že byla přítomna i u mého porodu císařem, který se odehrál cca za 4 h) - je mi jasné, že doktoři jsou taky jen lidi a že tam toho mají moc...ale přece jen povolání lékaře má svá specifika a pokud jde o porod tak obzvlášť, ne?! Teď už jen stručně: porod CS, původně měl být jen v EPI, nakonec celková narkóza, takže nemůžu nic posoudit, jen anesteziolog neustále telefonoval a odříkal práci :(, poporodní péče na gynekologickém (šestinedělí) - JIP (po celkové se tam musí) O.K., měla jsem nadstandard (což byla asi chyba - sestry tam zavítaly jen ráno při povinné vizitě a to byly vzorné, pak už to bylo horší-asi nechtěly rušit). Prostředí moc hezké, čisté, ALE velký problém pro mě bylo to, že se mi asi nedělalo mléko, malý navíc u kojení spal, takže problémy s kojením, přičemž každá směna dětských sester mi řekla něco jiného - jednou kojit pořád, přikládát a určitě se rozkojím, ale když se vystřídala směna za 12 h už bylo vše jinak...už jsem měla dokrmovat, abych dítě netrápila hlady.....a pak tomu nasadila korunu jedna paní doktorka, která prohlásila něco v tom smyslu, že když budou děti u toho kojení pospávat, málo se nají, budou slábnout a v důsledku toho nebudou ani moc křičet hlady a pak můžou umřít vysílením, tak je nutné, aby měly po 3h svoji dávku mléka! Takže jsem z toho byla tak vystresovaná, že jsem úplně ztratila mléko, z porodnice jsem šla jako uzlík nervů s pocitem, že když malej nedostane přesně po 3h najíst Nutrilonu, tak mi umře!...Takže já osobně teď řeším veliké dilema kam jít rodit druhé mimčo. Na OBI se obávám toho prostředí, BOHUNICE z výše uvedených důvodů vylučuji (asi mám psychický blok) a MILOUŠI nevím nevím (vždycky když si tam byl někdy z mých blízkých/známých lehnout, tak si od tam přinesl nějakou tu chorobu/parazity navíc - infekci, vyrážku, vši...). Tož tak...a teď babo raď!

pupicka
31. kvě 2013

P.S. omlouvám se za extrémně dlouhý příspěvek 🙂

tajemna30
31. kvě 2013

@pupicka naprosto tě chápu, a dávám ti za pravdu. Jednak bych upřímně také nevěděla na tvém místě kam jít rodit. A bohužel i já se opakovaně setkala v Bohucích s podobnými věcmi jako ty a podobným přístupem ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru