Porodnice v Bohunicích nebo Obilní trh? Máte zkušenost?

krmv
19. pro 2012

Máme termín porodu v dubnu 2013 a řešíme zda do porodnice v Bohunicích nebo na Obilní trh. Budu ráda za informace a poznatky, zkušenosti. Jak moc dopředu se musím do porodnice nahlásit a je lepší nadstandard pokoj anebo šestinedělí normální. děkuji moc za rady

kalipso
20. pro 2012

@krmv mám velmi čerstvou zkušenost z Bohunic a je to tak půl na půl. Porod dobrý, porodní asistentka bezvadná. Šestinedělí už bylo trochu horší, hlavně kvůli kojení, neměla jsem mlíko a malá mi probrečela den a noc hlady a sestry mi odmítaly dát dokrm, že to musí povolit doktorka. Byla jsem naprosto vyčerpaná a zoufalá, že je malá hladová a já ji nemám co dát. Na vizitě se doktorka kvůli tomu zlobila, že nechají miminka vyhladovět (malá hodně zhubla) a napsala mi do karty, že mi mají na požádání dát nutrilon a potom už to bylo bez problémů i když se na mě koukaly blbě, když jsem si o něj přišla říct (vždy jsem se snažila nejdřív nakojit, ale když jsem nic nenavážila, tak jsem šla pro ten dokrm). Následující den se mi začalo dělat mlíko, tak už plně kojíme, ale myslím, že jsme si ten probrečený den mohly ušetřit, byly to pro mě naprosto zbytečné nervy ☹ Ale s přikládáním se mi snažily pomoct hodně a některé sestry byly opravdu moc milé, jiné holt už méně... 😒
Na pokoji semnou ležela paní, co se po zkušenosti s prvním dítětem rozhodla nekojit a bylo opravdu hodně nepříjemné, jak do ní neustále všichni hustili, jak má vydržet, že se rozkojí atd. Byla z toho chudák naprosto zoufalá, bylo až neuvěřitelný, jak nebyli schopni respektovat její rozhodnutí 😖

bunicka
20. pro 2012

@gabrielaa já rodila v Bohunicích před 11-ti dny a žádnou svoji rychlozavinovačku jsem nepotřebovala 😉 Jen jsem si vzala svoje body a dupačky,ponožky a čepičku,protože půjčují jen košilky a klasické zavinovačky.

bunicka
20. pro 2012

Souhlasím s
@kalipso,já problém s kojením neměla,protože už mám druhé dítě,ale maminka z vedlejšího pokoje také neměla mlíko a malá jí prořvala noc a taky jí nechtěli dát dokrm,chodila tam snad celou noc žadonit 😖

Jinak já rodila 1. dítě U Milosrdných a celkem spokojenost,jen je to tam prostě starší a méně útulné. 2. dítě V Bohunicích a nebýt na pokoji kde nás bylo na sprchu a wc 6 mamin,což se dá,ale po dvou by to bylo pohodlnější i na buzení miminkama tak je to úplně super! Jídlo oproti Miloušům jak v hotelu, a přístup mi přišel taky v pohodě. Když bylo nějaké vyšetření miminek,tak to šlo rychle a nemuselo se dlouho čekat, U Milosrdných všechny nahrnuli na chodbu a tam jsme třeba 20 min.čekaly,než na nás přišla řada-úplně zbytečné čekání.Já byla v Bohunicích moc spokojená 😉

petrusew
20. pro 2012

@ivik3 Porodni asistentky se stridaji.Me rodila zrovna jedna z obilnaku🙂Ja byla v Bohunicim a byla jsem moc spokojena🙂Jela jsem 70km tam a 70km domu a priste jedu taky tam.S podanim prikrmu jsem problem nemela i odsavacka mi byla pujcena.Jidlo jak na hotelu,vsichni se mi predstavili a je fakt ze jedina nevyhoda je na porodnich salech wc na chodbe

gabrielaa
20. pro 2012

@bunicka super, děkuji moc za info 😉

dorinka88
21. pro 2012

Já teda mužu říct že jsem prvních 5 dní po porodu neměla skoro žádne mlíko,rodila jsem obe deti v bohunicích (2 roky dcera, syn 2 měsíce). No a popravde si myslím že sestry jsou rázné a občas nepřijemné,ale jen pokud jim k tomu dá člověk "záminku".Teď to nemyslím nejak špatne na maminky! Já si chodila u obou detí pro příkrm pravide po 3 hodinách. Zdálo se mi totiž že když sestry "vycití",strach , "zoufalství" a rúzné jiné pocity které maminky po porodu mají tak se na nich o to víc svezou! Tak-že já praktikovala....nic nenakojím, malý/lá pláče chci 15 příkrm. Hezky s úsměvem a nikdo se nou nedebatoval....Ted mám novou příhodu se synem🙂 kdyz jsem si po porodu pro něj šla na novorozenecké tak probehla běžná instruktáž o péči🙂 a na moji otázku ,jedné s těch nejnepříjemnějších sestřiček, zda-li dostal malý najíst.......rekce:nedostal vy mu dáte...odpoved nemám co...reakce:tak prikládejte a prijdte pro příkrm 😀 spíš mě rozesmalo to že už od prvního porodu vím, že jim sestřičky strkají dudlík do pusiny když je mají u sebe, když začnou deti plakat na vizitě a podobne,mají v naprsní kapsičce stříkačku s nutrilonem a dají ji jim nenapdane aby se sklidnily a mohli je prohlédnout 🙂 a já pro ti tomu nic nemam,jen nechapu vzdy následné výtky typu, musíte kojit, žádny příkrm ani dudlík, přikládejte 🙂 OMLOUVÁM SE ZA CHYBY ,DCERA NA KLÍNĚ 😀

mitote
21. pro 2012

@krmv ja jsem stoprocentne po obilnak, duvod? v bohunicich neni JIPka pro novorozence, kdyby se cokoliv delo, tak na obilnaku muzou zasahnout hned a postarat se o dite, kdyby se neco delo v bohunicich, tak budou deti stejne prevazet na obilnak.. mam takovou zkusenost ze na jipku dovezli dite a rekli ze kdyby rodilo jinde, tak neprezije vubec prevoz...jinak ja na obilnaku rodila v rijnu, vsichni moc hodni, vstricni, bavam seze kdybych rodila jinde tak mala tez ani nezije

gabrielaa
21. pro 2012

@mitote heleď, podle mě je JIPka pro novorozence i v Bohunicích, jen ne v takovým velkým rozsahu jako na Obilňáku a s tím, že na ty uplný prťata se zaměřují vážně jen na Obilňáku 😉 ale chápu, že za sebe dáváš bod Obilňáku

mitote
21. pro 2012

@gabrielaa neni, protoze dvojcata prevazeli z Bohunic na JIPku na Obilnak a maminku prevazely dalsi den sem... neonatologie tam samozreje je i intermediarni oddeleni,... stejne tak sem prevezli s prasklou vodu maminku ve 28 tydnu kdy hrozil porod... vse z Bohunic odvazi sem...v Bohunicich ti porodi akorat takove ty tydny jako 35 tyden atp, ale na zachranu zivota tam nejsou tak vybaveni tak jako na obilnak...kdzy pujde o zivot, vzdycky to povezou sem

sariky
21. pro 2012

@gabrielaa
@mitote souhlasim s mitote, ze novorozenecka jipka je jen na obilnaku. kdyz jsem chodila na monitory do bohunic, tak tam prisla rodicka, kt. praskla voda taky nekdy hodne brzo a rovnou ji poslali na obilnak a rekli ji, ze tam (v bohunicich) by se o ni a mimino neumeli postarat

mitote
21. pro 2012

@gabrielaa tak jsem se jeste pro jistotu divala na web fnbrno a JIPka je skutecne jen na obilnaku, tady to mas rozdeleny, kde co je http://www.fnbrno.cz/nemocnice-bohunice/neonato...

krmv
autor
2. led 2013

Nevite jak se cenouje pohybuje na obilnaku nadstandart a pry tam je i polostandart,ale nikde nemuzvnajit cenu a rozdil.dekuji

suzsssie
2. led 2013

@krmv
Ahoj, já jsem byla na polonadstandardu v dubnu a cena je stejná jako u nadstandardu. Je to fakt hodně 😒 ale já jsem byla moc ráda, že jsem měla klid a mohl tam se mnou spat i manžel.. Byla jsem tam 4 noci a stálo to kolem 4500,- přesně už nevím.

gable
2. led 2013

@sariky
@mitote
@gabrielaa holky,v Bohunicich jipka je. Muj syn tam lezel 4 tydny,takze nekecam 😉 na webu jsou chaoticke a nepresne informace. Chtela jsem ukazat mamce cele oddeleni,ale vzdy se mi zobrazil jen Obilnak.

sariky
2. led 2013

@gable me to rikaly PA primo na obilnaku. tak nevim. kazdopadne na obilnaku je a kazdemu preji, aby ji nepotreboval 😉

mitote
2. led 2013

@gable a nepletes si to s tim intermedialem? tam jsou take inkubatory a ten v Bohunicich je... pak totiz nechapu proc sem prevazeli na JIPku dvojcata, kor kdyz transport je riziko

mitote
2. led 2013

@gableted jsem se tu ptala doktorky na roomingu a take me rekla ze v Bohunicich JIPka neni

leeela
2. led 2013

Ahojky já rodila v Bohunicích akutní sekci ve 34tt. Nemůžu si stěžovat sestřičky na JIP ( já myslím, ze tam je 🙂) az na jednu byly moc mile, sestřičky na šestinedeli taky... Já zacala odsavat az třetí den ale všechno ukázali a poradili. Kojení jsme zacali zkoušet az asi po tydnu,ale opět byly mile.Nadstandart jsem nemela ale byli jsme na pokoji jen dve a sprcha a WC k nezaplaceni....na OBI jsem ležela 14dni asi v 15tt a děs a hrůza na pokoji nás bylo 7!!!!! V Bohunicích se mi moc nelíbilo, ze kdyz jsem si brala děti na 'zvyknuti' ( byli v nemocnici 15 dni) tak jsme byli v pidimidi pokojicku dve maminky, obe s dvojcatky - kdyz jedna stala, druha musela sedět... 😉

gable
2. led 2013

@mitote vsude bylo oznaceni Jip,kdyz jsem volala na info,prepojovali me k sestrickam na jipku. Ale je fakt,ze jsem v obdobi toho mesice byla nejnizsi tt 32

saraha2
3. led 2013

já mám taky termín v dubnu a půjdu na obilňák..byla jsem tam na operaci a spokojená..i já jsem se tam narodila 😉 nadstandard určitě vezmu,pokud bude volný,protože jinak máš sprchy a toalety na chodbě a návštěvy probíhají taky na chodbě,pokud nemáš nadstandard..zrovna teď v pondělí tam jdu na informativní schůzku a prohlídku sálu i poporodního..nečekám žádný luxus,ani na gyndě,kde jsem ležela nebyl,ale s personálem jsem byla spokojená.a po okouknutí u milosrdných,kde byla kamoška na mě lépe zapůsobil obilňák..

saraha2
3. led 2013

@krmv na obilňáku to je 1000kč..píšou to na netu

krmv
autor
3. led 2013

@saraha2 ja jsem cim dal vice rozhodnuta pro obilnak. Plati se i na obilnaku za ty prohlidky salu atd. Vim ze v bohunicich chteji nejakych 650kc pro oba. Nejak se me nedari najit ciste stranky obilnaku vzdy najdu jen bohunice. Tak pak pisni cotjsi rikala na prohlidku.diky moc

saraha2
3. led 2013

@krmv tak prohlídka sálů je zdarma..ale já si vybrala prohlídku+info.,kdy do porodnice,co do porodnice,co se bude dít atd..a to stojí 400kč a pro manžela tuším kolem 280kč..ale já jdu sama,takže si tu cenu za manžela nepamatuju,ale nějak tak to je.můžu Vám dát číslo,zavoláte a oni Vám vše řeknou,já se taky objednala telefonicky.-532 238 285,je to přímo na porodní sál 😉 prohlídky jsou pondělí a sobota.

krmv
autor
3. led 2013

@saraha2 dekuji moc za informace, ja jsem ve 24tt, tak se tam treba potkame.

dolcee
4. led 2013

Ahoj holky,
také se rozhoduji a rodím v dubnu.
Nevíte prosím někdo, kolik je těch nadstandardů v Bohunicích? A kolik s porodními boxy? To bych brala. Doktoři a asistentky se stejně střídají a sestřičky holt beru, že narazit můžu na dobru i špatnou kdekoliv. Slyšela jsem, že na Obilňáku je jen jeden nadstandard, to je téměř nemožné jej získat se mi zdá...

sariky
4. led 2013

@dolcee nevim, jaka je pravdepodobnost ziskat nadstandard v bohunicich ve srovnani s obilnakem, ale o bohunice je zase vetsi zajem, takze paradoxne je mozna vetsi pravdepodobnost mit nadstandard na obilnaku nez v bohunicich 😉

dolcee
4. led 2013

@sariky to mi ani neříkej... ale kdyby se na mě nedostalo, tak asi i ten klasický je lepší v Bohunicích..
Pokud samo budu mít předčasný porod, jedu hned na Obilňák, ale bavím se teď o klasickém termínu...

rosa171
4. led 2013

Ahoj,ja sem rozhodnuta pro bohunice,chtela bych vedet ci se plati za epidural,mate nektera skusenost?dekuji 🙂

sariky
4. led 2013

@dolcee co se tyka klasickyho, tak je lepsi na obi, protoze tam mas vlastni wc a sprchu hned na porodnim boxu, zatimco v bohu jsou wc a sprchy na chodbe. na druhou stranu je lepsi sestinedeli v bohu, na obi je to katastrofa. ja jsem si tam polezela 8 dni a vazne jsem chtela podepsat reverz. bylo to psycho 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru