Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

dludli
13. únor 2008

no to jo, kazdou neco boli, nejlepe jinak a jindy a kazda si potrebuje jinak ulevit, mimi urcite rvou kazde taky jindy, sice muze byt vyhoda ze ti ostatni mamky muzou taky poradit, ale zase uz vidim, jak me treba neco nepujde a ostatnim jo a ja z toho budu v pytli...
Jitu ja byla ted na cviceni teprve po druhy, jsem zvykla se docela hybat, ale moje obvykle aktivity my nedelali dobre, tak aspon neco. taky chodim pres Cerveny kriz, do Pansofie, ale to uz je mimo tema 😀

dludli
13. únor 2008

je gabi na to se urcite chystam a to video bylo ok? Ja mam strach aby me to spis nevydesilo 😒

jitulka1985
13. únor 2008

Tak to jsem ráda Gábi, že jsem o nic nepřišla 🙂 Já jsem si právě myslela, že to bude zajímavé......
No přesně jak píše Dludli....to video bych chtěla vidět, ale abych se pak nebála ještě víc, až to uvidím 😀 Já jsem šílenej posera 😅 😀

gabcos
13. únor 2008

dludli: to video bylo takové staršího data... 🙂 nic moderního,ale bylo tam pěkně vidět jak dychat a tak..trvalo asi jen 20 minut...no já celkově ty porody moc nemusím, tak se mi to moc nelíbilo,ale manžel to zkouknul v pohodě, i ostatní..na téhle hodině byli všechny maminy s tatínkama....🙂

panterka
13. únor 2008

ahoj holky, můžu se přidat? já jsem teda přímo z Krumlova a poprvý jsem rodila v čb, hned jsem si řekla, že pokud to jen trochu půjde, tak už nikdy víc, krumlov je pro mě jasná volba. opět mám těhu nic moc, teď jsem v krumlově skoro 14 dní ležela, ale do budějc nechci ani za nic! ty pocity jsou ve mně i po 4,5 letech a i když se říká, že se to přece jen v čb zlepšilo, já tomu zas tak moc nevěřím 😒

jitulka1985
13. únor 2008

Ahojky Panterko.Takže taky špatné zkušenosti s Budějovicema jo? 😒 A co se ti hlavně nelíbilo?Pokud se můžu optat 😅

gabcos
13. únor 2008

panterka: a co tobě v ČB vadilo??? personál ???

panterka
13. únor 2008

ahoj jitul, já jsem ležela v čb na riziku od 30tt těhu, tam to bylo v pohodě, všichni byli milý, ale pak rozhodli, že mi budou porod vyvolávat ve 34tt. po příchodu na porodnici to bylo hrozný, chodila jsem na těhu cvičení (chodím k Míkovi na Jih) a tenkrát nám tam říkali, že si máme napsat číslo toho, koho chceme k porodu na papírek, abysme ho nezapomněly, že nám ho zavolají (vedla to přímo PA z čb), no a když jsem se zeptala, kdy ho zavolají, tak se mě ptali, jaktože nemám telefon, já jim říkám, že ho mám na riziku, tak tam volali a nechali mi ho donést. jinak chování PA absolutně ponižující, seřvala mě už při oblíkání anděla, při klystýru a pak mě dorazilla, když při mých bolestech prohlásila, že jí mrzí, že myslím jen na sebe a ne na to mimčo 😒 hrůza. MM naštěstí čekal na lavičce v areálu nemocnice, a i tak když mi konečně povolili, že si ho můžu zavolat, tak už měl malej hlavičku venku. uznávám, že péči o novorozence tam maj na vysoký úrovni, ale všechno ostatní je fakt primitivní (nebo aspoň v roce 2003 bylo) 🙄

panterka
13. únor 2008

všechno opravdu záleží na tom, na jaký narazíte lidi. já měla smůlu, ale už jen kvůli tomu, že tam nemůže se mnou být MM od úplnýho začátku, tak proto chci jedině do čk.

jitulka1985
13. únor 2008

Panterko tak to je hrůza.Ségra když tam rodila, tak na ní PA neustále řvala, že ještě prostě rodit nebude, že oni určí kdy to k tomu fakt bude, přitom ségra už prý fakt cítila že bude rodit a sestry na ní jen řvaly, pak si jí nikdo hrozně dlouho ani nevšiml, ona nevěděla co má dělat, pak nakonec se jí ujala nějaká sestra co šla kolem (samozřejmě prý milion keců) a ségra párkrát zatlačila a malá byla venku.Hlavně že na ní všichni řvali, že to na porod prostě není a málem jí poslaly domů.Přístup prý hroznej no.

panterka
13. únor 2008

ono se taky jejich chování po tom, co dorazil MM, úplně změnilo, najednou i dokázali být milý 😅

gabcos
13. únor 2008

panterka....já taky uznávám tu super péči pro mimi, to jen tak někde nemají,ale ten personál je děs... 😖 já tam byla 2 x kvůli nějakým problémum, jen ambulantně nahoře na příjmu na porodním sále...sestřičky hrozně mladé, natřásaly se tam před doktorama (takovy pěkný mlaďata)...nedovedu si představit, že by mě měla nějaká ta namachrovaná 20-ka dávat klystýr a pomáhat u porodu...ten personál mě taky totálně odradil....

navíc jedním mým problémem bylo, že jsem měla několik dní křeče břicha..muj gynekolg nevěděl od čeho to může být, tak mě poslal do nemocnice...byla jsem myslím 26tt a poprvé těhu, takže absolutně nezkušená ....tam se mi "vysmáli", že problémy mi dělají střeva, a ať si příště vezmu espumisal....

jitulka1985
13. únor 2008

No jasný, to já bych taky MM potřebovala právě na hekárně a ne když už mimčo je skoro venku.To je fakt blbost.A šváru by k porodu ani nezavovali, on se tam prostě musel úplně vetřít a probojovat se tam.A oni na něj furt řvali co tam jako dělá, že ho ještě nikdo nevolal, přitom malá už byla skoro celá venku.Fakt síla.

gabcos
13. únor 2008

jitulka: a kdy sestra v ČB rodila???? Teď někdy????

jitulka1985
13. únor 2008

Tak to je taky hustý teda Gábi 😕 No taky jsem slyšela že tam jsou samé mladé sestřičky a hrozně nezkušené, ale hubu si prý otvírat na tebe umí pěkně 😀 😠

jitulka1985
13. únor 2008

Gábi, rodila v červnu 2007 a říkala, že už nikdy víc.

panterka
13. únor 2008

já jak jsem strávila těch 14 dní tady v nemocce, tak jsem fakt rozhodnutá, sestřičky na porodnici milý a prý na porodním sále ještě milejší, na dr. si absolutně ztěžovat nemůžu, taky už si mě tu nechali v rizikový poradně do konce těhu, tak jsem ráda, že nemusím už do čb a navíc dr. je super 😉

panterka
13. únor 2008

gabi, mě seřvala i starší a zkušená PA, takže je to tam asi takovej standard 😖

gabcos
13. únor 2008

jitulka, tak to je nedávno, to se tam od té doby asi nic nezměnilo.... ☹ 😠 ☹

jitulka1985
13. únor 2008

Jediný z čeho mám strach je, že do toho krumlova nedojedeme 😅 Já jsem totiž z Nových Hradů, do Budějovic to máme nějakých 35km, kdežto do krumlova je to od nás asi 48.Není to sice takový rozdíl, ale mám celkem strach.Ale tak během hodiny snad v autě neporodím ne? 😅 😨

gabcos
13. únor 2008

panterka: já teďka každý den dojíždím do Krumlova na monitory, kvůli přenášení a kdyžtak tam od pondělka nastupuji na ležení a pak na vyvolání...takže jsem sestřičky taky okoukla a moc moc milé ( asi s 5 jsme byla v kontaktu) a 2 doktory jsme viděla... 🙂

jitulka1985
13. únor 2008

Myslím si, že se tam asi nic nezměnilo Gábi.I když je to smutný ☹
A někde jsem četla(myslím že na diskuzi v referencích na Bud.porodnici), že ten primář jednou řekl, at si ženský co mají bezproblémové těhu jezdí rodit někam jinam, at mají víc času na rizikové porody.Tak to jsou docela zvláštní slova od primáře porodnického oddělení ne?

gabcos
13. únor 2008

zase musím brát v potaz, že v ČB rodí tak 6 rodiček denně , mají toho fakt hodně a v CK tak dvě..takže mají více času se rodičkám věnovat.... 🙂 🙂
no a jelikož jsem velký poseroutka a porodu se bojím, chci aby na mě měl personál čas a mohla mít manžela od začátku až do konce u sebe !!!! 😉 🙂 😉

panterka
13. únor 2008

gabi, moje řeč 😉

jitulka1985
13. únor 2008

Holkypřesně tak, moje řeč taky 🙂Jsem na to tedy zvědavá. A panterko koukám, že máte doma Hynečka 😵 my ho plánujeme taky (to jméno) 🙂 Sice u rodičů moc neprošlo, ale je to hlavně moje a MM rozhodnutí 🙂

panterka
13. únor 2008

jitul, my budem mít druhýho Jáchymka 😉

gabcos
13. únor 2008

Jáchym je moc moc pěkné jméno !!!!!! 🙂 🙂

jitulka1985
13. únor 2008

Jj, ale Hynečka už máte doma 🙂

jitulka1985
13. únor 2008

Jáchym se mi taky líbí a Gábi Emminka je taky moc krásné jméno a strašně by se hodilo i k našemu příjmení, ale nemůžu manžu předsvědčit 😖 Jemu se prostě nelíbí!!! 😅

gabcos
13. únor 2008

Jitul, my měli doma trochu boj o jméno...🙂 já chtěla Natálku nebo Nellu, ale to neprošlo, Emminka byla jediná na čem jsme se schodli... 🙂 🙂 naši taky nebyli zkraje nadšený,ale už si zvykli...říkáme ji Emmísku, Emminko, Emmi, je to takové sladké...🙂 a už si ani nedovedu představit, že by se měla jmenovat jinak...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru