Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

veronyk
2. čer 2010

Ahoj holky, v říjnu 2009 jsem rodila v ČB. Bohužel všechny špatné zkušenosti maminek s touto porodnicí jsou pravdivé.
Možná jsou tam odborníci, ale jejich přístup k maminkám, to je děs. Uvažuji ,že příště bychom radši jeli do Krumlova.
Prosím poraďte, je možné rodit v Krumlově jinak ne v klasické poloze na zádech? Je možné během porodu pít? Jaký je přístup sestřiček, radí a pomáhají během porodu. Třeba tak, že sami aktivně poradí jinou polohu, masáž a pod.?
Může po porodu se mnou přes noc zůstat na pokoji manžel?
V ČB mě přinutili rodit na zádech, nedokázala jsem takto tlačit. Porod se zpomalil, syn byl velký 4 kg 270 g. Najednou se začala prodlužovat doba mezi kontrakcemi. Neměla jsem potřebu tlačit a přesto jsem musela. Celá jsem rudla, jak jsem usilovně tlačila.Po porodu mi vynadali, že jsem dobře nedokázala tlačit, že jsem hrozná a že syn bude mít následky po celý život (je zdravý a v pořádku). Během porodu jsem měla hroznou žízeň. Přístup PA byl hrozný, vůbec nám nepomáhala. Neradila mi jak si ulevit od bolesti, nutila mě ležet, porod probíhal dobře a naprosto přirozeně.
No prostě děs. Je to v Krumlově opravdu jiné a lepší?
Pro mne je nejdůležitělší, abych konečnou fázi porodu mohla klečet, nebo sedět. V ležet rodit prostě neumím. Zatím druhé mimi není na cestě, ale rádi bychom za čas našemu malému pořídili sourozence. díky Veronika

jaru30
2. čer 2010

Veroniko, to je děsný ☹ Přesně kvůli takovýmu hnusnýmu přístupu sem nechci, byť to mám kousek. Mám totiž spoustu kamarádek, které tu měly ten samý problém. Zrození nového života má být co možno nejhezčí vzpomínkou, bohužel v čb porodce na to nehledí 😠 😠
Já si Krumlov vyzkouším snad už každým dnem, ale i když jsem tam zatím nerodila, slyším na něj samou chválu 🙂 🙂 🙂
Tam se přizpůsobujou mamince (samozřejmě pokud to zdrav. stav dovolí), nééé maminka personálu. Jako v Budějcích, kde z ní udělaj pomalu nesvéprávnou nemocnou osobu, která musí na slovo poslouchat. A často dostane ještě pěkně vynadáno, že hysterčí, že neumí tlačit, že ohrožuje miminko, což už tak vystrašené mamče na psychice rozhodně nepřidá 😠 😠 😠 To je jako vrchol, co se tady děje.
Na kurzu v Krumlově nám PA říkala, že můžeme rodit jak chceme. I třeba na míči, na posteli, nebo ve vaně. Jak nám to bude vyhovovat 🙂
A že když zapomeneme úlevový polohy, který nás učili na kurzu, tak že tam je vždycky PA, která nám je připomene.
A s tím pitím. I to je prý dovoleno. Jídlo myslím radši ne, kvůli případnému císaři, ale pití není problém. Snad si to pamatuju dobře 😉
K přístupu personálu při porodu...myslím, že holky-maminky ti napíšou víc. Třeba Zdeniii byla nadšená, psala, že při porodu se jí fakt věnovali, celou dobu jí masírovali a přidržovali hráz, takže svou 4 kilovou holčičku nakonec porodila bez natržení nebo nástřihu, což si myslím, je úžasný!!! 🙂

zdeniii
2. čer 2010

@tatarina jej tak to mi mrzí, mně někdy v lednu povídala paní že snad od dubna... hm tak nic... 😠

@evejka moc moc gratuluju k Haničce!!! 😵 Je to nádhera mít tu malou potvůrku u sebe, viď!!! Musím s tebou souhlasit co se týká personálu a že jsem se taky nebála jim malou svěřit. Se vším poradili, vysvětlili prostě vše jak má být!!!
Jak ta Tereza Vokatá vypadá? Teda já si fakt nepamatuju ani dr ani ji... 😎

veronyk
3. čer 2010

Jaru, díky. Přeji Ti hodně štěstí a zdraví, tobě i miminku. Jsem rozhodnutá, že příště budeme rodit v Krumlově. ČB jsem volila, protože jsem z Budějovic a taky proto že mé těhotenství bylo vysoce rizikové a ještě jsem přenášela. Jaru, prosím, napiš jak to řešíš z prohlídkami a monitory? Nás doktorka asi 3 týdny před termínem porodu přeřadila do porodnice do těhotenské poradny. A protože jsem přenášela, musela jsem tam chodit na kontroly. Neustále mi vyhrožovali hospitalizací a když mi v den termínu porodu řekli, že musím na sál, přestože se nic nedělo, rozbrečela jsem se a řekla jsem že už tam nepůjdu. dmítla jsem se nechat vnitřně vyšetřit a podepsala jsem jim papír, že hospitalizaci odmítám na vlastní riziko. . Označili si mě jako problémovou pacientku (to vím od sousedky, která je doktorka) V ČB když se ozveš, označí si so karty poznámku PP - problémový pacient a podle toho se pak k tobě chovají. Musíš chodit na kontroly do Krumlova? Prosím, poraď mi. Dík

jaru30
3. čer 2010

Ahojky Verčo 🙂
děkuju 🙂
Do Krumlova nemusím jezdit 🙂 Myslela jsem, že i mě gyněkoložka bude několik tejdnů před termínem posílat na monitory do Krumlova, ale neposílá. Ona ten kardiotogokograf má totiž v ordinaci!!!! 🙂 Takže chodím jenom k ní. V úterý mám poslední monitor a pak už mi vychází termín porodu. To řekla, že už mě bude muset předat porodnici. Protože mám těhu cukrovku a když malej nevyleze dobrovolně, bude třeba porod vyvolat, abych nepřenášela....jsem s touhle variantou smířená, ale stejně doufám, že do té doby Mates vyleze sám 😀
Mimochodem, chodím k Mudr. Bosákové. Sranda je, že ona dělá v budějcký porodnici (jednou tejdně), ale na rozdíl od ostatních je naprosto v pohodě a fajn ženská. Loni si otevřela odrinaci na poliklinice Jih, 9.patro. Nová moderní ordinace, fajn sestra, dr. je milá, všechno vysvětlí, ukáže...a myslím, že pacientky ještě přibírá. Tak kdyžtak přejdi. Já taky přešla, teď v těhu. Moje předchozí, dr. Turková, byla fakt na ránu 😠

S tou budějckou porodkou ti věřim. A vůbec v celým špitálu jsou divný. Moje mamka ležela na jiném oddělení a když se dovolila ozvat, že se jí něco nelíbí, tak se jejich přístup rapidně změnil 😠 Takže jí zřejmě taky dopsaly do karty PP. A já vím, že tam funguje systém barevných tužek. Když jsi v kartě napsaná červeně, máš protekci a automaticky lepší zacházení..... 😠

Někdy si říkám, že by si tohle všechno měl přečíst třeba ředitel špitálu. Aby viděl, co se děje za jeho zády. Jestli by s tím něco dělal. Vždyť to není možný, tolik nespokojených pacientů 😒

Jo a s tou hospitalizací. Minulej čtvrtek jsem měla pocit, že se malej přestal z ničeho nic hejbat. Večer nic, v noci mě taky nebudi, ráno nic, žádný kotrmelce při snídani jako obyvkle, tak jsem vyrazila na gyndu, na kontrolní monitor. Radši jednou zbytečně, než pozdě. Byl v pořádku, ufff!!!! Doktorka mi ale právě taky říkala, že v budějcích je praxe taková, že si hned nechávají maminku v porodce na pozorování tak na 3-4 dny 😖 No ty by mě mrsklo!!!! Naštěstí mě nenutila, protože ví, že chci rodit v Krumlově a tak mi dala aspoň žádanku, ať mi tedy o víkendu udělají monitor tam, pro jistotu. Jsem ráda, že mě nenutila!!! 🙂
A v Krumlově pohoda....Pohůdka jako vždy, PA mě vzala hned, přivítala mě s úsměvem na tváři a hned mezi dveřma nadšeně hlásila, že právě porodili...a pak jsem tam i toho čerstvého křiklouna na sále poslouchla celou dobu monitoru, krásnýýýý 😵 Jsem musela i zamáčknout slzu v oku 😀

zdeniii
3. čer 2010

@veronyk Veru, já jsem v Krumlově přivedla na svět naši Helenku a bylo to parádní. Do Budějc bych nešla ani náhodou, teda šla, pokud bych rodila dřív a nebo by bylo rizikové těhotensví... ale pokud je všechno v pořádku určitě vol Krumlov!!! 😉

Co se týká poloh u porodu, můžeš si dělat všechno co je ti milé... Jak psala Jaru je tam manželská postel, a všechny vymoženosti i na úlevové polohy se kterými ti určitě poradí... Já tam byla celou dobu s manžel a tyhle polohy jsem měla nastudované takže jsme tam ani PA celou dobu neměli, jen když byl potřeba natočit monitor a pak když už se schylovalo k tomu nej a mimi se stáčelo... Celou dobu při konečné fázi mi PA nebo dr masíroval hráz. Chtěla jsem aby to bylo bez nástřihu a opravdu se tak povedlo i když máme 4 kilového macíka 🙂
Za sebe mpohu jen a jen doporučit!!!

Co se týká těch monitorů, tak jsem do 38tt chodila ke svému dr a pak jsem na ně jezdila do Krumlova. Věřím, že kdybych na ně docházela do ČB tak si mne tam už dívno nechají... Jelikož jsem přenášela a Helí vylezla na svět až ve 42tt skoro... Vlastně ten den co jsem měla nastoupit do porodnice(á den po termínu), že už si mne tam nechají se Helenka narodila. Ale i když jsi už tam tak se čeká jestli se porod nerozběhene ještě týden a pak se vyvolává tedy pokud si to nepřeješ dřív...

Určitě tam něco jako PP není, jelokož, jsem po porodu odmítla očkování, měření a tak. Všichni to brali naprosto jako samozřejmost teda až na jednu sestřičku, ale to je asi všude, že se někdo najde 😉

@jaru30 Jéé já taky měla kdysi Turkovou, je to děsná dr... mám s ní jen špatný zkušenosti, oproti ní je podle mě jakákoliv změn ak lepšímu 😀
A jak v porodce, kdy si tě tam už nechají? Nebo v pohodě a budeš doma zatím?

zdeniii
3. čer 2010

8 den po termínu 😉

jaru30
3. čer 2010

Zdeniii, je to děsná koza....koukala na utz jak když ho vidí poprvý v životě 😒 nic se od ní člověk nedozví, je protivná, i když jsem byla objednaná, tak čekací doba 2 hodiny žádnej problém. V tý kabince jsem se štítila pomalu i šáhnout na kliku. Horší jak na záchodech někde na nádraží. Fuj. Když jsem pak odchízela, tak se ukázala jako správná mstivá kravička. Vytrhla mi z ruky neschopenku, vztjy zaškrtala neomezené vycházky, napsala mi minimální na 4 hodiny denně a pak vítězoslavně řekla "tak, a teď máte vycházky, jaký si zasloužíte". No krůta. Bosáková mi zase hned přepsala zpátky 😀

Jak to bude s porodkou zatim moc nevim. Jak jsem psala, v úterý mám na gyndě poslední monitor a pak už termín. Takže předpokladám, že pokud neporodim sama, tak v den termínu nastoupim do porodky. Ale někdo mi říkal, že cukrovkářky nenechávaj přenášet tak dlouho, jako třeba tejden. Prej ani o den navíc. Tak nevim. Uvidíme, co se mnou vymyslí 🙂

zdeniii
3. čer 2010

@jaru30 Mně stačil její pohled když jsem si k ní šla pro prášky před 10ti lety 😀 ježiš to je doba už 😀 když si mně prohlídla od hlavy až k patě a pronesla "Pro vás jo?!" a zeptala se mně jaký chci a bez jakékoliv prohlídky napsala Cilest, no největší sra..ku, nehledě na to když jsem s ní pak řešila svůj problém o pár let později... no utekla jsem od ní...

Jéé tak to tys napsala to hezký hodnocení na tu stránku o dokrorech 😀

S tím nástupem uvidíš, ale myslím, že si tě tam ještě pak nechají a počká se, teda kamarádka to tak taky měla...

jaru30
3. čer 2010

noooo, to jsem psala já 😀 😀 😀
A kamarádka taky měla cukrovku? 😕

zdeniii
3. čer 2010

Jjo taky, ale oni ji poslali domů jelikož byla z ČK a bylo to nějak na vánoce... takže nevím jak u tebe když to tam máš přeci jen dál... uvidíš

veronyk
3. čer 2010

Jaru, Zdeni díky. Náš malej se narodil v den nástupu do porodnice 42 týden. Přijali mě, a zjistili, že se porod rozbíhá. Jen mi praskli plodovou vodu a za pár hodin byl malej na světě. Malej, ale cvalík, jak už jsem psala. Nastřihli mě a ještě jsem byla hodně potrhaná. Takže v ČB jsem zažila vše co jsem nechtěla. Tak teď je mi skoro líto, že jsem nejela do Krumlova. Tak já se váženě těším na další těhu a další porod v Krumlově🙂 Jaru, držím Ti palce a pak nám napiš do diskuse tvé zkušenosti z Krumlova.

zdeniii
3. čer 2010

@veronyk No vidíš tak takhle jsem rodila já v ČK, jen to bylo celé moc krásné a v pohodě a vodu jsem chtěla aby mi prasknuli jelikož jsem tam byla s manželem a kdyby si mne tam nechali a on odjel domů, určitš by to celé "prošvihnul"... 😎
Budu držet palečky ať se dětátko brzy podaří!!! 😵

tatarina
7. čer 2010

😀 Koukám, že s madam mudr. Turkovou má zkušenosti skoro každá z nás. I já k ní chodila asi první 3 roky, co jsem bydlela na Vltavě. Stávalo se, že mě při gynekologických problémech s vysazenýma práškama ani neprohlédla, jestli třeba nejsem těhotná, jestli se opravdu jedná o mykózu a mezi dveřmi předepsala nějaké brutální léky (po přečtení jsem se zhrozila, že jestli náááhodou těhotná neplánovaně jsem, tak mimčo nemá šanci). Přístup šílenej, sestra se sice snažila být milá, ale dotorka prý tvrdě vybírala "dobrovolné" příspěvky na provoz ordinace. Kamarádce jednou prý vysvětlovala, že jí musí navíc nějaký prachy dát, že jí jen kadeřník stojí šílený prachy... 🙄 😅 Pro přestup k jinému mudrovi jsem se rozhodla v okamžiku, kdy jsem měla před svatbou a začínala jsem pozvolna přemýšlet o tom, že časem založíme rodinu. A chodit k lékaři, ke kterému nemám důvěru sama se sebou, natož s těhu bříškem, děkuji nechci. Nechala jsem si od kamarádek (jedna PA) poradit pár lékařů a vyhrál v té době Mudr. Pecha. Tam je to spokojenost... 🙂

jaru30
10. čer 2010

Ahoooj 🙂
hlásím návrat domů!!! Matýsek se nám nakonec narodil o 10 dní dřív (a já nejdřív myslela, že jsou to jen poslíčci 😀 )

Náš poklad vážil 3050 gramů a měřil 51 cm. Nakonec se narodil císařským řezem. Zasekla jsem totiž se na 6 cm a dál to nepostupovalo. Ani injekce moc nezbraly. Po 15 hodinách kontrakcí jsem byla dost vyfluslá a přítele požádala, ať je přemluví k císaři. Dalších x hodin bolestí a pak ještě samotnej porod, to už bych nedala 😅 Dr. naštěstí pochopil a navrhnul ho sám. Prý v tomhle stavu trápí nejen mě, ale i miminko.
Večer mě přijímal Neruda, naprosto v pohodě. Ráno se s ním střídal Klos. Taky v pohodě. PA mi během porodu moc pomohly, dělaly i nemožné, aby se mi ulevilo. Hladily mě po vlasech, povzbuzovaly, chválily. Fakt mi to v tu chvíli moc bodlo 😵 😵
Prostě z Krumlova jsem nadšená!!!!! ani se mi dneska nechtělo domů 😔 Starali se tam o mě jak o vlastní. Za celou dobu jsem nepotakala jediného protivu. Všichni jsou tam usměvaví, milí, ochotní pomoci a poradit. To jsem ještě nezažila 😵 😵 Při druhým dítěti jedině tam!!!!! 😵 Díky nim mám na porod (i když to nešlo lehce) a i na dny poté ty nejhezčí vzpomínky, a o to mi šlo!!!!
Fotky našeho mrňouse už jsou v albu 🙂

terryfox
10. čer 2010

@jaru30 Jaru, moc, moc blahopřeju!!!! Zrovna letím do města, ale až budu zas v klidu doma, napíšu víc 😉 Matýsek je krásnej a je fajn, že nakonec vše klaplo 😉 Ať žije Krumlov 😀

zdeniii
10. čer 2010

@jaru30 Gratulace velikáááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evejka
11. čer 2010

Jaru,to je bombáááááááááááááááááááááááá!!!Moc gratuluju,Matýsek je nádhernej blonďatej andílek🙂Jsem šťastná,že máš stejné zkušenosti a pocity...i jizvy se z ČK hojí líp než z ČB, mám kamarádky,které se hodně trápí a já nic...možná je to taky tou poporodní pohodou... 😉 Písni,jestli Ti vyšel nadstandart a vůbec všechno🙂držte se, nám už je 14 dní a začíná to být trochu hukot 😀 😀 😀 Mám opravdickou radost a přeju Ti to...s touto zkušeností zase jen Krumlov!Opatrujte se 🙂

jaru30
11. čer 2010

Holky, moc děkuju 😵 😵 😵
Nadstandart jsem měla, řekla jsem si o něj hned na příjmu. Ale myslím, že jsem ho chytla s chlupem, protože ty další dny byl v porodce baby boom 😀 Asi už se to rozkřiklo a maminky chtějí do Krumlova. Nám na kurzu říkali, že mají tak 2 porody denně, ale ty dny ci jsem tam ležela, měli i 6 porodů 😀 Přesto všechno byli všichni usměvaví a v pohodě. To mě bavilo.
Ale bylo tam krásně. Moc ráda na to vzpomínám. A vůbec mě porod neodradil. Naopak. A je to myslím právě Krumlovem a tím skvělým přístupem.

Jen mě dost trápí šestinedělní hormony 😔 Ještě jsem se nesrovnala s tím, že už nejsem těhotná. Skončilo to tak rychle a nečekaně. Koukám na Matýska a jsem moc šťastná, že máme krásné, zdravé miminko, což je obrovskej dar....ale zároveň mi chybí těhu bříško a není den, abych to neobulela. Těhotenství bylo hrozně krásný a já si ho mooooc užívala. Ve všech směrech. Žádný nevolnosti, žádný problémy (cukrovka nebyla tak hrozná), každej mi říkal, že zářím jak sluníčko, že mi těhu moc sluší a já pyšně nosila bříško s tím miminečkem uvnitř. A když pak začalo kopat, byl to nejkrásnější pocit. Fakt jsem byla tak nějak vnitřně hrozně moc spokojená 😔
Teď když na sebe koukám, vidím jen rozkydlé břicho s obrovským, třesoucím se špekem, jizvou a připadám si bez miminka uvnitř taková "prázdná". Teeda, netušila jsem, jak moc hormony dokážou s člověkem zacloumat 😖
Už chci bejt zase těhulka 😵 A tiše vám závidím, že bříška ještě máte. Užívejte si to do polední chvíle, je to krásnej čas 😵

evejka
12. čer 2010

Ahoj Jaru,ani nevíš,jak Ti rozumím...je to po těch měsících takový nečekaný a rychlý a najednou máš u sebe uzlíček a starej se 😀 nevěřila jsem holkám,co psaly,ať si užíváme těhu...ale je to krásný,jsem do těch mých dvou pokladů (manžel a Hanička) moc zamilovaná,je to naplnění..i když únava a hormonální blues k tomu patří...z břicha si nic nedělej,půjde to dolů,já mám nějaký to kilo navíc a bříško mi popraskalo a ještě ten převis..pardon v ČK říkali kožní řasa 😀 😀 😀 ,ale přece za to miminko to stálo a ty jsi měla ještě složitější cestu...hezky si to užívej a vydrž,všichni říkaj,že bude líp,jak se odmávne 6.týden 😀 😀 😀

jaru30
12. čer 2010

Ahoj evejko,
mám radost, že mi rozumíš!!! 😵
jsem si říkala, jestli to sem vůbec psát, abyste si ještě nemyslely, že jsem nespokojenej magor 😅 Ale fakt se to nedá ovlivnit, ty hormony jsou silnější.....tak snad nám bude brzy líp a budeme si to mateřství maximálně užívat, s úsměvem na rtu 🙂
Dneska jsem si taky užila, Matýsek byl každou hodinu vzhůru...jestli je to tím vedrem... 😕
By mě zajímalo, odkdy tak můžou miminečka pít třeba fenyklovej čaj, jako na žízeň....abych do něj furt neládovala jen to mlíčko 😕

evejka
12. čer 2010

Jaru,vydrž,teď jsou ty dětičky hrozně neklidné..jsem maminkou o týden dýl než ty,tak nemám ještě úplně zajetej režim a patent na všechno a jsem ze všeho taky rozhozená,ale koukám po diskuzích a čajíky zatím nedávat.Pokud plně kojíš,mlíčko jim stačí...samozřejmě je to doktor od doktora,co Ti k tomu řekne...ale spíš až po šestinedělí a jen trošku,teď se ta mikroflóra a střívka teprve fomujou...nás trochu trápí prdíky,tak jsem se radila s doktorkou a říkala,že všechny ty chemické preparáty baby calm a sabsimplex mají jen 7% účinnost,tak taky moc nebrat a doporučuje užívat lacktobacily...já jím selský jogurty a piju actimel-prý to stačí,ale mám zase dávat pozor na alergii z kravskýho mlíka..no je to boj...takže jsem živa o jogurtu,houskách se šunkou a domácí polévkou,kuřetem apod... 😀 zatím už máme 3 dny klid🙂Rajčata,salát a okurka nám rozjely kopřivku,no 😝 Je zvláštní,že v porodnici jsme prdíkové problémy neměli 😀 Tak to zvaž...a hezky koj,děti si řeknou,kdy maj žížu,taky teď jedeme po hodinách,jen v noci po 3 😀

jaru30
12. čer 2010

evejko, my to máme přesně naopak 😀 přes den spí třeba 3-4 hodiny a v noci se budí po hodině, maximálně po dvou. Ale můžu si za to sama, v těhu jsem hodně ponocovala a přes den pospávala, takže ten režim má malej po mě 😔

Já právě mlíčko jen odstříkávám, protože mám krátký bradavky a přes kloboučky to Mates neutáhne. Takže přes den je na mým mlíku a v noci na Nutrilonu. Neumim si představit odsávat i v noci....trvá to minimálně půl hodiny, malej se budí po hodině, to bych celou noc nedělala nic jinýho, než jen krmila a odsávala 😀 ten fenyklovej čajík je prej dobrej proti prdíkům a píšou tu, že se smí od ukončeného 1.týdne. Tak nevim. Jsem zvědavá, co na to řekne dr. mě. Jdeme k ní poprvé v pondělí....... 😅

My právě prdíkovali v porodnici, z toho jídla. Jednou jsem zkusila omáčku s houskovým knedlíkem a ten mazec v noci.... 😅 nebo mě úplně dostalo, když jsme k snídani dostali pomeranč, kiwi 😀 takže do porodnice fakt vlastní jídlo. Ale oni nás na to na kurzu upozorňovali....jenže já husa si náhradní stravu nezajistila 😔 nechala jsem si přivést akorát bebe sušenky a banány 😀

jaru30
12. čer 2010

evejko, neuděláš si taky fotoalbum? 🙂 ať potěším oko pohledem na vaší princeznu 😵 😵 😵

zdeniii
12. čer 2010

@jaru30 Jaru neboj se nic, všechno v pohodě zvládneš! Bříško mi taky chybí, ale neboj ono fakt splaskne 😉 Taky ho mám parádně popraskaný, vím ty máš jizvičku po císaři, ale to se taky zahojí a bude hej... Říkám si, že už stejně nikoho pupíkem okouzlovat nemusím když mám doma to štěstíčko a milujícího manžela... Máme teď stejnej pupek 🙂) a tak soupeříme kdo ho bude mít dřív pryč, myslím že já 😀

Co se týká prdíků piju a pila jsem kojící čaja fenyklovej úplně v pohodě takže vbych se ho nebála. Ale neumím posoudit jestli pomáhá nebo ne... Jídlo jsem taky hrozně moc řešila, ale ted už na to taky prdím, páč Helenka stejně prděla po všem 🙂) Takže se tím prostě musíme proprdět 😉 Hodně nám pomohlo a pomáhá nahřívat bříško třešňovejma peckama (mají v Dm) a dávat hodně na bříško nebo do polohy tygříka (toho děti milujou).

Co se týká toho kojení, já Helí ze začátku taky kojila snad co hodinu a ted jak je vedro tak je u prsa snad ještě častěji, takže je to opravdu tím horkem. Říkala jsem si jestli jí nemám dát vodu nebo tak, ale je to zbytečný pokud je mlíčko... Takže s tím Jaru asi budeš muset k dr aby poradila, když mlíčko odstříkáváš... Ale co se týká těch bradavek, třeba se ti odsávačkou vytáhnou a půjde to... a co ty kloboučky, zkoušela si vícero druhů? Třeba Matýskovi sednou jiné...

A co dr, jakou jsi vybrala nakonec a kde?

veronyk
14. čer 2010

Ahoj Jaru, gratuluji k miminku. Matýsek je hezoučkej. Opravdu krásné miminko 🙂 Jak jsi psala, že ti chybí bříško. Měla jsem ty samé pocity, když se náš Míšánek narodil, tak já hned začala toužit po dalším miminku. Ještě jednou chci zažít ten nádherný pocit nosit v bříšku miminko. Asi jsem blázen, ale ono mě to nepřešlo. Míšánkovi je 8 měsíců a já se těším na další těhotenství. Chci ještě chvilku počkat, ale už teď se těším. Prdíky Míšu také trápily, já hned po porodu pila fenyklový čaj, piju ho pořád. A když Míšu bříško bolelo, dala jsem mu malinko čaje kapátkem, asi tak lžičku. Také nejím čerstvé pečivo, cibuli a brambory. To nedělá Míšovi dobře.

jaru30
14. čer 2010

Ahoj holky,
moc díky za rady a za povzbuzení!!!!!! 🙂
Zdeniiii, kloboučky jsem zkoušela jen jedny, v porodnici. Ale chystáme se dneska do Bejbycentra, zkusím jiné, třeba od Medely. Jako mlíčka mám dost. Vytejká už samo, takže Mates už by ho ani z toho kloboučku nemusel pracně dolovat. Kéž by!!! 🙂 Otázkou je, jestli si bude chtít zvykat na kloboučky, když už několik dní pije z lahve.
Doktorku mám hned tady za barákem, Dagmar Lakomou. Hodně jsem se na ní ptala a prý je hodná a v pohodě. Uvidíme dneska 🙂

Veru, moc děkujuuu. Jsem fakt ráda, že mi holky rozumíte a že nejsem jediná, koho to trápilo a trápí 😵 Taky jsem si říkala, že nejsem normální, když tu mám krásné zdravé miminko, ze které by některé snažilky daly nevím co...a já tu řeším, že chci zpátky bříško 😝
Vždycky se uklidňuju tím, že to snad ještě zažiju. Myslím, že po téhle zkušenosti si to těhu budu užívat mnohem a mnohem víc 😵 Ale ono je fakt tak krásný, když jste to jen vy a to miminko v bříšku, cejtíte kopanečky, škytání, víte, že vás poslouchá, pozná po hlase.....a hlavně víte, že v bříšku je úplně nejspokojenější, nic mu nechybí, nehrozí.....🙂

A ještě se chci zeptat, taky vám miminka tak často kýchají? někdy mam dojem, jako by i chrochtal 😔 přitom nosík má čistej....nemohla by to bejt třeba alergie?

zdeniii
14. čer 2010

@jaru30 Helenka mi pšíká o stošest, takže klidně buď v klidu.. to víš všude tolik nových vůní, pylu, prachu a všeho... Hlavně hnedka neřeš nějakýž nemoci a alergie, to je hloupost.. prostě si jen musí zvyknout... já teď taky pšíká šílěně a lergik nejsem ;o)

Co se týká těch klouboučků, myslím, že by to mohlo být přeci jen stejné jako z lahvičky, materiál to je ten stejný a když ti mlíčko teče samo bude to mít jako z lahvičky ;o) chce to vydržet a zkoušet a zkoušet, někdy to trvá dýl než se pořádně přisaje a bradavku do toho kloboučku vytáhne. Nic se neboj, známá taky kojí přes kloboučky v pohodě! Budu držet palečky!!!

jjo Lakomá je celkem sympatanda, já od narození "chodila" vedle k Borovkový ;o)

Taky se moc těším na další těhu a miminko, zrovna řešíme s manželem kdy 😉 Já bych chtěla tak za rok dva, tak uvidíme. ROzhodně vím, že teď už žádnou antikoncepci brát nebudu. I když je pro kojící maminky, ale stejně tomu nevěřím, že by do mimíska nic špatného nešlo...

veronyk
14. čer 2010

Ahoj Jaru, náš Míšánek taky hodně kýchal, to nic není, čistí se mu nosík. A také jakoby chrochtal. Ptala jsem se doktorky a řekla mi, že je to tím, že má miminko velmi úzké dýchací cesty v nosánku a když je suchý vzduch, tak sliznice natečou. Náš Míša nejvíc chrochtal když začal třeba třepat ručičkama, a kopat nožičkama, třeba při koupání a přebalování. Zhoršovalo se to, když se víc pohyboval, jak asi rychleji dýchal. Doktorka mi poradila koupit kapičky Libenar pro děti a těmi kapat do nosánku. Je to fyzologický roztok, který zvlhčí sliznice. Kapeme pořád. Jak miminko poroste tak se to bude lepšit. Také pomáhá zvlhčovat vzduch, hodně větrat. To chrochtání mi nakonec přišlo roztomilé, ale na začátku jsem taky měla strach, jestli Míšovi něco není. Neměj strach, opravdu to není nic vážného 🙂)

jaru30
14. čer 2010

Díky moc 🙂
Já se jako nebojím, jen se ptám, protože jsem zvědavá a protože vy už tohle máte za sebou. Jo a taky proto, že přítel má každý léto silný alergie, už mu ani prášky nepomáhaj, tak mi prolítlo hláfkou, jestli to náhodou malej nezdědil po něm 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru