Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

evejka
14. čer 2010

Holky,když to tu čtu,je to u nás jak přes kopírák...chrochtání,kejchání,svíjení,prdíkování,špatné usínání...no snad po šestinedělí se to zmírní..žejo? 😀 😀 😀

jaru30
14. čer 2010

Evejko, určitě jo, buďme optimisté 😉 hele, já furt koukám, kdy si uděláš to album 😉 😀

My se akorát vrátili od doktorky. Vypadá fajn a milá. Říkala, že to chrochtání je tzv. zadní rýma...🙂 Máme odsávat, odsávat, odsávat. Dostali jsme kapky proti křivici a nějaké vitamínky v kapkách, krém proti olupování kůže, kapky proti prdíkům a taky kapky do očí..no krabiček má jak nějakej důchodce 😀
Ptala jsem se i na ten fenyklovej čaj a říkala, že klidně dávat můžeme, ale nepřepíjet, spíš jen 1-2 lžičky. A prej mu můžeme takhle dávat i trochu vody, když by byly zase vedra.....
Koupili jsme taky ty kojící kloboučky od Medely, takže čekám, až se mrně probudí a jdeme na to!!! Snad to vyjde !!! 😅 To by bylo super, kdybych mohla kojit normálně 😵 😵 😵

A pak jdeme poprvé kočárkovat. Už se těšííííím 🙂 Hezky si užijte odpoledne s mimískama!!! 🙂

jaru30
14. čer 2010

Veru ty fotky taky fláká 😉 😀 😀 😀

evejka
14. čer 2010

No,jo,jsem vostuda...album výhledově,ale slibuju 😀 😀 😀 my dneska venku vozili i s manželínem přes 2 hodiny a jsme úplně jahodový 😀 malá spinká,tak snad se nezačne o půlnoci svíjet a vyžadovat pozornost 😀 zítra budeme poprvé 24hodin samy,páč taťka jde do práce,tak jsme zvědavý,jak se to zvládne...no kdyžtak nás ukonejší mamka 😉 tak mějte pěkné dny s mimulánama 😉

tatarina
28. črc 2010

Tak tady se snad nic neděje, nikdo v Krumlově nerodí? No já se do porodky chystám na předpříjem asi za 14 dní, tak uvidíme, co se ještě novýho dozvím, než porodím... 😉 Nevíte nějaká, jak je to tam s dietama, když nemůžete jíst ze zdravotních důvodů třeba lepek a tak? Já si lehce začínám cpát bezlepkový jídlo do mražáku... 😅

jaru30
28. črc 2010

@tatarina Ahoooooj 🙂
ale joo rodí, jen o téhle diskuzi neví, nebo jen čtou a nemají potřebu psát.
Jak je s to s dietama, nevím, ale závidím ti porod a následnej pobyt v porodce 😉 😀 😀 😀 Jsem asi bláááááázen 😀

tatarina
28. črc 2010

@jaru30 😀 Já doufám, že vydržím do toho aspoň 37. tt, ikdyž tedy dřívějšímu porodu zatím nic nenasvědčuje... Jsem strašně zvědavá, jakej přirozenej porod bude, syna jsem "rodila" císařem akutně v 37.tt v ČB a jak říká manžel, tam už nikdy víc... 🙄

jaru30
28. črc 2010

@tatarina Tak to se neboj!!! v Krumlově byl i ten císař fajn 🙂 A když urveš nadstandart, nebude se ti chtít domů 😀
pohodička a klídek, perfektní péče, jídlo až na pokoj, milá obsluha (sestřičky), kouzelnej výhled na zámek, no...skoro jak na dovolený 😀 😀

zdeniii
28. črc 2010

@tatarina jéé jak já ti taky závidím, celý porod bych si znovu zopakovala taky 😉
určitě to bude fajn... jak to tam je s dietou netuším, ale určitě nebudeš jediná co potřebuje takovou péči 😉 určitě se na to zeptej na předpříjmu 😎
@jaru30 jaké číslo pokoje jsi měla? jsi měla asi ten lepší nadstandart, ten větší viď ;o)

tatarina
28. črc 2010

@zdeniii @jaru30 Díky za podporu, holky, nevím, jestli je u porodu, co závidět, co se bolesti týče, ale už se miminka nemůžu dočkat... Já zase závidím vám oběma, že už to máte "za sebou" a těšíte se z dětí a všedních starostí a radostí... 😵 My máme tedy doma ještě téměř 3,5 letého Ondráška, ale až bude ve školce, bude zas klídek... 😀 😎

Nadstandart nechci, přijde mi to jako vyhozený peníze, stejně tam prý moc maminek nebývá... 🙂 Přežila jsem to i s Ondráškem bez nadstandartu v ČB, to radši Barunce něco hezkýho koupím... V Krumlově bude i ten standart určitě lepší... 😅

Na dietu se určitě zeptám, mám docela nutkání tam zavolat... Asi to tak udělám, protože fakt nevím, jak to bude... 😒

jaru30
28. črc 2010

@zdeniii já měla 15 🙂 S wc přes chodbu, takže to asi nebyl ten nejlepší 😀 Ale stačil bohatě!!!

@tatarina právě že teď si ho maminky berou!!! 😅 Měla jsem kliku, že jsem ho urvala. Na mojí kamarádku nevyšel a pak byla zoufalá z pani na pokoji, která si chtěla furt od rána do noci povídat, až to bylo otravný a hlavně nebyla schopná si vypnout mobil, talže jí v noci běžně pípaly smsky....Říkala, že to jediný jí zkazilo pobyt v porodce. Jinak že špica.

A je to dobrý i kvůli návštěvám. Přeci jen, máš soukromí a můžeš bejt s nima na pokoji třeba cleý hodiny. Takhle když jste tam dvě musíš koukat i na druhou maminku, aby jí nerušili, když bude chtít zrovna kojit atd. Taže pak sedíš s mimčem na chodbě......
No promysli to 🙂 Já bych určitě znovu brala nadstandart. Za ty peníze to stojí!!!! 🙂

tatarina
28. črc 2010

@jaru30 No ještě zvážím tedy, když tak naléháš 😀 A kolik že tam chtějí na nadstandart?

jaru30
28. črc 2010

@tatarina ježiš, pokud mi paměť slouží, tak 350 na den 🙂
Hele a je to dobrý, i když budeš třeba v noci přebalovat a všude svítit. Víš, že nikoho nerušíš a nebudíš 🙂
Tak a já jdu chrnět, tak dobrouuu noc 🙂

tatarina
28. črc 2010

@jaru30 Díky a přeju dobrou... Já teď před chvílí dovařila guláš a domácí houskový knedlíky... Před tím jsem ještě stihla upéct piškotovou meruňkovou bezlepkovou bublaninu... 😅 Manžel tady chrní na gauči, tak ho asi vzbudím a půjdeme do hajan oba... Pa pa a mrňouskům pusinky!

terryfox
28. črc 2010

Já chci taky rodit v ČK 😀 A na předpříjem se chystám příští týden... jen mě trochu zarazilo, že když jsme tam byli na prohlídce, že mi PA říkala, že si mám vzít vše s sebou - od plen, přes porodnický vložky a dokonce i oblečení pro mimčo. Prý tam nějaký erár mají, ale ne moc 😕 Samozřejmě mi to neva, ale to abych tam jela s lodním kufrem 😀

jaru30
29. črc 2010

Ahoooj Terry 😉
Já měla s sebou jenom plínky a vložky (na porodním sále dostaneš ty jejich). Věci na mimčo jsem nebrala, tak nám to říkaly PA na kurzu. Všechno mi na mrňouse daly....jediný, čeho bylo málo, jsou zavinovačky 🙂 A tu my používali denně a používáme doteď.
Na začátku jsem dostala i balíček, kde byly vzorky kosmetiky a pár plínek. Jo a ještě krabici pro mimi, kde byla další kosmetika. Takže tu určitě brát nemusíš.
Já měla s sebou obřííí tašku a v pohodě 🙂 Ale já měla nadstandart, takže jsem o ní zakopávala jednom já 🙂

zdeniii
29. črc 2010

@tatarina Jjo taky doporučuju nadstandart, za tu pohodu to stojí a není to zase tak šílená pálka 🙂
Já měla porod pohodový, suprový bez bolesti tak proto ti to závidím, celé bych si to zopakovala znovu 😵

@jaru30 Já taky měla 15 😎

@terryfox ahojky to je dobře že chceš taky tam 🙂 jjo vložky a plenky sebou, oblečení na mimi ti dají a i vše potřebné, dostala jem tam na mimi všechno. A ty vtorečky dosteneš, taková startovní sada. 🙂) ale určitě si vezmi vlhčené ubrousky na mimi, tech není nikdy dost, toaleták, vložky a samo ty plenky na mímo 🙂))
Já bych si to vzala i jinam, nebavilo by mne někde žebrat pořád o příděl hyg. potřeb... 😎

tatarina
29. črc 2010

@zdeniii Jo, to se někdo má, rodit na krásným žlutým pokojíčku a ještě bez bolesti... Jak je to vůbec možný, že bez bolesti..... Epidurál? Na fotkách jsi nějaká vysmátá, jako kdyby jsi nikdy nerodila a Helenku ti jen tak přinesli pochovat... Kéž já bych byla tak v pohodě... Už mám nakoupená nějaká homeopatika pro usnadnění porodu, tak uvidíme... 😉

Jo s těma věcma jako vložky, plínky, vlhčenky, to vím tady od vás.... Mám sbalenou i zavinku Swaddle me od Kiddopotamus a mojí noční košili, župánek a takový ty základní věci... Nevíte jak je to s taškou na standartním pokoji? je kam dát? V ČB teda moc místa nebylo, jen noční stoleček... Spíš nám říkali, ať všechno pošleme po rodině domů.... 😒

zdeniii
29. črc 2010

@tatarina neee epidurál ani náhodou... jsem tam šla prostě s tím, že porod nebolí a je to to nejkrásnější co může být a povedlo se... psychika dělá hodně, asi jsem si to vsugerovala a opravdu to pomohlo... i dr a PA se divili že mě to nebolí 🙂)) tak mi dali oxitocin aby to bylo intenzivnější a stejně nic 🙂)) ale to jsem jim už raději neříkala 🙂))) Nejlepší bylo když říkai, tak až na vás přijde ta bolest tak tlačte a já nevěděla kdy.. tak jsem to dělala iuntuitivně 😀 😵

Týjo jak s věcma na normál pokoji netuším, ale určo až půjdeš na předpříjem tak se tam zajdi mrknout, jistě ti to ukážou a poradí...
Jo a taky jednorázový koalhotky nezapoměn 😉

Jéé tahle zavinky jsou úžasný, tak yjsem ji chtěla ale nějak jsem si ji nekoupila, nevadí... ale můžu říct že zavinovačku využívám doteď 🙂)) je to super věc!!!
V Krumlově mají ty staré klasické šněrovací a ta jsou úplně nejlepší... malá v ní byla opravdu klidna jako ovečka... a člověk se aspon nebál s tím drobkem manipulovat... takže si myslím že tu svou tam ani nevyužiješ... 😉

tatarina
29. črc 2010

@zdeniii Tak to je super a jak se takovýhle myšlenky vsugerovávají? Jinak poporodní síťovky už mám celej balíček, tj. asi 5 kousků... Na předpříjem si zajedu v tom 36.-37.tt za 14 dní a pak už si můžu v klidečku porodit... 😀 Ty pokoje si určitě nechám ukázat... si to musím připsat na seznam otázek, co jsem si ještě vzpomněla, že se musím zeptat...

Já mám po dnešní poradně už CS 3, ale otvírání ještě neprobíhá... Takže paráda... 😉

zdeniii
29. črc 2010

Tééda tak to je paráda i CS 3 je fajn 🙂) to už jsem měla asi 6 a otevřená na prst nebo dva a stejně jsem pak 14 dní přenášela 😀

Nevím, nějak jsem se na to psychicky připravila a i dost načetla knihy např. Aby porod nebolel a shlédla video orgasmický porod a vida povedlo se porod nebolel a dal se opravdu přirovnat k tomu orgasmu... kolena jsem měla rozklepaný až do večera až jsem se tomu musela neustále tak hezky smát 🙂)) že už takový nikdy mít nebudu 😀 😎

jaru30
29. črc 2010

@zdeniii krásně jsi to napsala..já to sice takhle orgasmický neměla, ale i tak to bylo moc príma a už se těšim na krumlovský repete!!! 🙂 Třeba to podruhé vyjde přirozeně 🙂 Dr. mi tam říkal, že to neznamená, že příště musí bejt císař znova. Že knejdřív budu zkoušet zase přirozeně, jen mě nenechají s kontrakcema tak dlouho a budou hlídat jizvu....🙂

Žlutej pokojíček je fakt super!! Aroma olepjíček jsem sice nakonec nevyužila, ani CD si nepustila, ale celou noc jsem poslouchala moje bejvalý rádio 😀 😀 😀 😀 magor no 😀

@tatarina Já měla na poslední kontrole na gyndě CS4 a otevřená jsem byla na 1 prst...no a za dva dny už jsem začala rodit 😀 10 dní před termínem. Takže to může přijít brzy 😉 😀

zdeniii
29. črc 2010

Každopádně to může přijít kdykoliv 🙂)) sestřeka byla do porodu na CS 0 a nijak to nevypadalo 🙂))) a pak najednou šup a bylo hned 🙂))

Prostě ty děťátka a tělo nám nechají překvápko dokonce 😵 a to je to krásné, že stejně nikdo nemůže říct kdy a kde a jak 🙂)))

kikita.nikita
16. srp 2010

Ahoj holky, malou jsem rodila v Krumlově a super..absolutně na nic si nemůžu stěžovat..ba jo, na pana primáře z dětskýho, ale to je prej všeobecně známé, že je to bl...c. Měla jsem nadstandart, za 14 dní mám rodit nova a patala jsem se a mají nějaké problémy ohledně účtování, či co, tak je prozatím zablokovanej. Měla jsem suprovej nadstandar..kopelnu, wc přímo u sebe a krásnej dřevěnej nábytek se skříní pro mimi i pro sebe, lednici, tv...kdo tu má termín jako já?? že by jsme se tam sešli..hihi 😀

jaru30
16. srp 2010

@kikita.nikita Ahoooj, tak super, žes byla spokojená 🙂
Mají problém s účtováním nadstandartu? 😕 tak snad to rychle vyřeší! já měla ten druhej, kde je wc přes chodbu (stejně tak Zdeni), ale pohoda 🙂
Nastejně s tebou by mohla rodit tatarina, ale koukám jí do pasu, že má nějaké zdravotní problémy? 😕 ajejej?
Dej se brzy do kupy, těhulko!!! 🙂

A jakpak se jmenuje primář z dětskýho?

kikita.nikita
16. srp 2010

ahoj, já taky doufám, nadstndart chci a kdybych měla ten co předtím tak bych bylaráda..uvidíme. ve středu jedu na monitory a to se tam člověk až těší k těm sestřičkám 😀 když jsem rodila malou, tak porodů bylo hrozně málo, tak doufám, že teď taky nebude moc nápor 🙂 jsem se tam s malou ani moc neohřála, za tři hodiny po příjmu byla na světě,tak doufám, že malej mě taky nebude moc trápit...pokud tam bude někdo rodit se mnou, předem se omlouvám, prej křičím 😀 teda, to říkal manžel, sestřičky prej, že pohoda 😀 jo dětskej se jmenuje Eliášek a je to tedy trouba..byla vizita, ale on se někde zdržel (15min) a já potřebovala strašně na malou...a jak víte, se šitím, druhý den po porodu jsem šla čůrat normálně do sprchy..takže svlíct, vyčůrat, umýt, oblíct..no a malou tam nenechám na přebalováku nahatou, tak jsem jí prdla v košilce do zavinovačky a když přišel, já vycházela z koupelny a seřval mě na tři doby, že mám mít dítě připravený k vizitě, kde se flákám a proč děcko nechávám polonahatý v postýlce...nic jsem raději nenamítala, ale debil... 😠

zdeniii
16. srp 2010

@kikita.nikita Jéé tak přeju aby se ti tam znovu líbilo jako předtím a bylo všechno v pohodě a rychlé!!!
Čůrání ve sprše neznám, chodila jsem na wc úplně v pohodě... porodila jsem bez nástřihu 😉 díky Epinu a taky dr. co mne rodil ;o) teda Helenku 🙂))
Jjo ten z dětského mi taky naštval, pořád se čekala ož se ráčí přijít a kouknoput mi na malou, dřív mi ji nemohly prý dát aby ji nemuseli furt oblíkat a svlíkat... chudinku jsme si jí musela vydobít, když už jsem tam šla po třítí at mi jí už daj, že už to není možný tak přifrčel...

kikita.nikita
16. srp 2010

@zdeniii jj, měla jsem dva stehy a čůrání na wc mi dělalo velkej problém..ani jsem se nedonutila, tak mě sestřičky šouply do sprchy a pustili vodu a šlo mi to..a pak řekly ať tam chodím pořád na malou, že mě to nebude na to šití šťípat..byly to super sestřičky!!!no já si tentokrát chci taky říct o epi..to musíš při příjmu nebo přímo u porodu?

zdeniii
17. srp 2010

@kikita.nikita já měla na mysli epino www.epino.cz ne epidurál 😉 ten jsem nechtěla ani náhodou, chtěla jsem co nejvíc přirozený porod a to se povedlo, takže v tomto ti neporadím... 😎

kikita.nikita
17. srp 2010

@zdeniii jo aha..jsem to ale trubka, co? 😅 já o epidurálu tedy přemýšlím, ale je to asi tím, že už vím co mě čeká 😒 ale stejně si myslím, že k tomu nedojde..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru