Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
20. únor 2008

Dludli jj ona rodila pár hodin od příjezdu do porodnice, ale vydržela dlouho doma, bolesti měla cca od 19h, říkala že to přisuzuje tomu že pila maliník a já ho piju taky jako prokoplá tak chci taky pohodovej porod 🙂

Zvizi to je smutný, ještě že tam nejdu 😀

Panter to si říkám taky a mám nové informace od Gabcos, dneska mi napsala, já jí nechtěla rušit, je hodná že si na mě vzpomněla 😵 Psala že už hezky kojí, malá prý saje jako blázen a chce každý dvě hodiny tak na 30 minut k prsu, jinak je to prý poklad 🙂 Kdy jí pustí domů to neví, buďto v pátek nebo v sobotu ráno, rodila na prvním sále, bez masážní sprchy a míče by si to prý neuměla představit a pak jí na křesle zapli masáž a prý super, takže porodnici vřele doporučuje!!! 🙂

krista
20. únor 2008

Jo jinak mám novinku - stěr dobrý, takže můžu rodit do vody 🙂 😉

panterka
20. únor 2008

krist, gratuluju!!!!! koukám, že už máš tady na koníku i 38tt, takže je to pohoda, ne? 😉 jéééé, já jsem zvědavá, jak nám tu pak ten porod do vody budeš líčit 🙂 fakt, neznám nikoho, kdo by do vody rodil
je super, že už se holkám tak daří, to je fajn, mám z nich radost, fakt! 😵

krista
20. únor 2008

Jo a jinak jsem u Dr. dopadla takto - zkopírováno z jiné diskuze 😉

Čekala jsem hodinu a půl než přijdu na řadu, objedná si mě na den kdy nemá těhotenskou poradnu a pak bere netěhotný, co to je proboha?! 😠 V porodnici mi včera říkali, že mi musí změřit pánev jako prvorodičce, když jsem jí to řekla, tak argumentovala, že dneska už se to nedělá, když jsem na tom trvala, tak mi řekla, že až příště a že je to protivný ... 😠Na monitor mě samozřejmě neposlala nikam, ani neříkala, že bych na ně měla chodit, tak teď abych si všechno vyřizovala sama, se na to můžu vys..., to jsem mohla rovnou být bez Dr., vyšetřila mě, ale do průkazky CS nenapsala, takže dnešek o hov... 🙄

Jediný co je dobrý, že nemám infekci a můžu rodit do vody, když budu chtít, to mě těší, ale jinak mě fakt nas... slepice jedna a to se ještě ptala jak se na mě v porodnici tvářily že chci jít rodit k nim - jak asi - normálně, ne jako ona - kyselá pr... 🙄

Takže jsem neskutečně vytočená a asi si budu volat do Krumlova jestli tam můžu zajít sama nebo já vůbec nevim co mám dělat, psala jsem do Poradny porodní babičky jestli jsou monitory povinný?! Já fakt nevim, nikdo mi nic nepoví, neudělá, zase mě budou upozorňovat na tu pánev, nehledě na to, že do té doby můžu porodit a ona je líná vzít ten pitomej metr 😠

panterka
20. únor 2008

krist, já jsem myslela, že už Tě Tvoje dr. předala do péče porodnice, takže bys už měla chodit tam? 😕 já se v tom teda nevyznám, nemáš představu, od kdy to tak je? já ale myslím, že když si do toho krumlova zavoláš, tak oni Ti poradí. ale ta Tvoje dr. je děsná. já mám takovej pocit, že tím, jak roste porodnost, tak to ty dr. jen obtěžuje, když srovnám přístup Míky u Hynečka a teď, tak se to nedá srovnat 😒 no, už k němu v těhu nepůjdu, tak aspoň tak. zlatej Fialkovič 😉
a s tou pánví to ani nevím 😕 já mám v průkazce u pánve napsaný nějaký 4 čísla, ale jsem druhorodička a ani se mi nevybavuje, že by se o tom někdo v prvním těhu zmiňoval 😖
a kdy máš jít na další kontrolu ke svojí dr.?

krista
20. únor 2008

Panter já právě vůbec nevim jak to je ☹ Ona všechno zanedbá když si člověk o nic neřekne, to by se z ní fakt jeden picnul 😠 Já si určitě do toho Krumlova zavolám, ale nevim jak jim mam slušně vysvětlit že moje Dr. je kr... a neni schopná mi na nic odpovědět ani mi vysvětlit jestli monitor být musí nebo nemusí, budu vypadat jako pitomec kvůli ní 😠 Jinak na kontrolu k ní jdu příští týden 27.2. (mimochodem se mi zdálo že 27.2. se nám mimi narodilo, už je to hodně dlouho, ale přesto to ve mě ještě dřímá 😝)

A kdy ti to měřily tu pánev? 😲 To maji snad všichni změřený jen já ne 😠 Už mi to říkaly holky v jiných tématech ... fakt si připadám jako idiot když se musim pořád s něčím připomínat 😠

panterka
20. únor 2008

krist, tak se na to, kdy bys už měla místo k dr. docházet do nemocnice v tom krumlově zeptej. já jdu taky příští středu na kontrolu 😉 no, je fakt, že kdybys toho 27.2. porodila, tak by to nebylo březňátko fak těsně 😅 nejlepší by bylo, kdyby ses v tom krumlově optala, zjistila, co od ní potřebuješ a pak na tom na kontrole trvala, jinak to asi nepůjde 😒
já si vůbec nepamatuju, že by mi kdo pánev nějak měřil, ale fakt to muselo být už při prvním těhu, protože teď to nebylo stopro. no ale v průkajdě mám v kolonce pánev napsáno 20,22,30,20, ale fakt vůbec netuším, co to znamená 😅 oni Ti včera neřekli, kdy bys měla zase přijít? já jsem si furt myslela, že už budeš chodit jenom tam. škoda, že tu není Gabi, že by ses jí zeptala, a co se zeptat holek, který nedávno rodily nebo budou rodit?

dludli
20. únor 2008

cauky tak jsem dneska byla na Jihu na genet UTZ a mame nejkrasnejsi miminko! 😝 a podle vseho zdravy 😎

Kristy me merili panev pri prvni navsteve v tehu poradne, takze nejaky 12 tt nebo tak, mam tam taky cisla a protivny to tedy bylo,ale nic desnyho, merila me takovym jako velkym kruzitkem (nevim jak to popsat, ale na ZS nam tim merili oblicej na velikost plynovy masky 😀 , vzpominka z detstvi 😀 tak mozna vite co myslim)
a merila jak jsou od sebe daleko lopaty kycelnich kosti, tim "kruzitkem" do me tak jako docela zaryla, pak to merila od spony stydke zase k tem lopatam kycelni kosti a pak jsem i nejak lezela na boku , proste meri panev, podle me tedy proto aby se dalo predvidat jak pujde mimi ven, me tedy nic nerekla na ty cisla (mam tam 23 26 33 21) ael mamince za mnou rikala ze jsou to ukazkovy cisla ze ma panev pekne prostornou a ze se tam mimi krasne vejde. Jinak se nemyslim ze je to mereni nejak podstatny, zasadni a dulezity, tak nevim.

panterka
20. únor 2008

dludli, tak to by mě zajímalo, co ty čísla znamenají 😕
já si fakt vůbec nepamatuju, že by mě takhle měřili, ale od prvního těhu už je to 5 let, takže je to možný 😀 ale takovej cajk na měření si fááááákt nepamatuju, asi zase působí ta těhu demence 😀 jen bych podle těch čísel řekla, že máš pánev větší 😀 😀 😀 no, uvidíme, jak to odrodíme 😉

krista
20. únor 2008

Panter s Gábi jsem si psala a ona taky neví jak to mám s těma monitorama mít ☹ Nikdo to neví 😢
V Č.K. nic neříkaly, protože z toho byly taky samy ty PA paf, nevěděly jak to bude s tím monitorem, jestli ho má moje Dr. nebo co 😝 Já počkám co mi napíše porodní babička od kdy je monitor povinný a kdyžtak si zavolám do C.K. jestli je možný abych tam na něj příští týden sjela, když tam mám ten předpříjem tak mě snad neodmítnou 😉 Při nejhorším bych šla do Č.B. no 😉 Ale fakt budu muset chodit na vlastní žádost ... a to nebýt MK tak ani nevim a nedozvim se, že ty monitory musí být 😲

Dludli no právě že mi někdo psal, že se to má dělat na začátku těhu, teď jsou ty čísla trošku míň přesný, to je prd... s ní tou Dr. a to mě chce svlíkat v předordinaci, doufám, že tam na mě budou čumět lidi z čekárny 😠 😠 😠
A je to prý důležitý kvůli císaři ap., kdyby byla pánev úzká tak nemůžu rodit přirozeně 😖 Já si myslim, že to bude ale OK, to je trochu i dědičný a já nejsem žádná sušenka takže tak 🙂

panterka
20. únor 2008

krist, tak to je blbý, když Ti neporadili ani v porodce 😅 tak to budeš muset nějak vydundat na tý svý dr. 😒

panterka
20. únor 2008

i když to bude asi těžký 😅

jck
20. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem vás zběžně přečítla...a moje zkušenost...na monitory jsem chodila od 37tt, mě tam poslal můj gyndar a řekl mi, že se chodí po týdnu, že se mám v nemocnici domluvit, tak Kristi bych si tam zavolala, tím nic nezkazíš 😉
a pánev mi měřila sestřička v poradně dvakrát, poprví hned asi 10-12tt a pak nějak okolo 34-35tt, tenkrát mi řekla, že mám ideální míry k porodu a Natála měla stejně modřinu jak blázen (ale to jsem se neotvírala 😅 ) a jak se mi pánev roztáhla tak nechce mrcha zpátky. tak se do pár kalhot ňák pořád nevejdu 😒

dludli...to kružítko mi připadalo, že pamatuje 😀 😀 když jsem chodila do poradny, tak si každou návštěvu ťukali do počítače, váha digitální, utz...vše moderní a pak na mě sestra vytáhla ten píchák na měření pánve a já si připadala jak v jiným století 😀 😀 😀

krista
20. únor 2008

Panter moje Dr. je fakt šílená, na tý něco vydyndat 😠 A co ty jak je? 🙂

Jck díky, zavolám si do porodky, snad jsou tam na to zvyklý, kdyžtak zalžu a řeknu jim, že mi řekla moje Dr. že se mám s nima domluvit 😅 No co, ona si taky vymýšlí spoustu věcí 😠 Ale počkám s tou návštěvou až po středě, aby mi změřila tu pánev, já totiž nehodlám za ní dostávat 😒 PA mi to řekla sice mile, ale kdybych to znova neměla tak už bych vypadala já jako idiot a přitom jsem si o to fakt řekla 😔

krista
20. únor 2008

Panter utrácela jsi v Tescu? 😀

panterka
20. únor 2008

krist, tak jsem se poptala jedný maminy na jiný diskuzi a ta mi napsala tohle:

panter_jde asi o domluvu s dr. a porodnicí. (v mém případě domluva s dr. prakticky nemožná) Nicméně jsem registrovaná v Praze-podolí a objednali mě tam do poradny na konec 37tt. Takže teď jdu vlastně v 35tt ke své dr a pak ve 37tt do podolí...myslím, že tam pak dělají už i ty monitory (aspoň co jsem zaslechla na chodbě) - ale nevím to 100%. Tak snad jsem to napsala srozumitelně (musela jsem si vzít na pomoc diář)

tak podle tohohle to vypadá, že nic předepsanýho není a jde fakt jen o domluvu s dr. a porodkou 😒 rozhodně na ní přitlač, přece jí neubyde, aby Ti to změřila 😒 je to fakt hrůza, ještě se doprošovat, co? 😕

panterka
20. únor 2008

krist, já ne, ale MM 😀 to je tak jediný, pro co ho můžu poslat, ukázat mu leták (kor když je to ve slevě 😅 ) a napsat k tomu, jakou velikost má koupit, jinak to jde absolutně mimo něj 😀 no jo, chlap 😀 😀 ale příští týden snad zajde kámoška, která má 4měsíčního chlapečka, a přinese mi nějaký věcičky, jestli si něco vyberu, ona má všechno úplně nový, protože má první holčičku, tak jsem zvědavá, dost mě deptá, jak nemůžu nic vybírat v obchodech 😒

dludli
21. únor 2008

Panter ja jsem cela vetsi 😀 tedy hlavne kolem te panve.... 😀 no napadlo me ze ty cisla museji mit jedine z prvniho tveho tehu.

Kristi a ke komu probuh chodis? Jetsli nechces psat sem tak IP, docela by me to zajimalo, ja tedy chodim k chlapovi, ale proste at vim...

krista
21. únor 2008

Panter tak díky za info, určitě se domluvim s porodkou, myslim si, že tam to nebude takový problém jako z toho dělá ta slepice 😝 To že bych nemohla chodit nakupovat by mě taky mrzelo ☹ Já jsem toho hodně koupila přes net, v kamenných obchodech fakt maličko, skoro jsem nevytáhla rypák od PC 😅

Dludli chodím k Vandasové na PK Jih 😉 Hrůza, děs 😒

panterka
21. únor 2008

krist, tak dej vědět, jak jsi pořidila 😉
dludli, já to určo musím mít změřený už z prvního těhu, ale vůbec si na to "kružítko" nepamatuju 😅 já jsem to tenkrát tak neprožívala, prostě jsem byla těhu a hotovo 😉 ani jsem nesbírala žádný informace a tak, no ono by mi to ani nepomohlo 😅 někdy je lepší moc nevědět 😅

krista
21. únor 2008

Tak jsem volala do porodky, hrozně se divily že mě Dr. na monitor neposlala, že by mě poslat měla, vypadala jsem fakt jako blbeček 😖
Mám počkat do středy (kontroly) když mě na něj nepošle, tak přijít sama, takže to vidím tak, že tam pojedu sama, no jak jinak 😝

Akorát mě fakt štve, že vypadám jako blbec kvůli ní 😖

panterka
21. únor 2008

krist, nevěš hlavu. mně se stejně zdá, že si tam o budějckých dr. myslí svoje 😉 já jsem zas svýho dr. musela uhánět kvůli výsledkům odběrů na protilátky. vůbec mi to nenapsal do těhu průkazky a já jsem navíc rh negativní a MM rh pozitivní. i sama ta PA při tý cukrovce mi říkala, že nechápe, proč to tam ty budějcký dr. nepíšou 😒 a když sestřička viděla mojí těhu průkazku a jak to do ní můj dr. zapisoval, tak se úplně zhrozila 😅

dludli
21. únor 2008

krist ja myslim ze jako blbecek nevypadas rozhodne ty, ale spis ona, i kdyz plne chapu jak ses citila. Ja treba kdyz jsem byla v cervenci na te revizi, tak pred ni mi Tuma napsal ATB a rekl at jim jeden rano a jeden vecer, no jela jsem nakonec do nemocnice hned ten den, takze jsem je pred zakrokem ani nestihla brat, jen jeden vecer a rano, po te revizi, mi Dr na vizite rekl, ze ATB staci uz jen rano. No tak jakym udajem by jste se ridily? No ja tedy vychazela z toho co mi rekl pri vizite, a pak na kontrole u Tumy jen tak prohodil ze ATB mam uz urcite dobrany, tak ja rikam ze ne, a on se desne divil a zlobil, tak sem rikala no ze Dr v nemocnici rekl proste jen jeden rano. No nezlobil se primo na me, ale byl docela dost nastvany, pripadala jsem si jak mala holka.
Taky kdyz sem sla z nemocnice, tak mi dali zpravu a rekli ze do 3 prac dnu ji mam donest ke svemu gyn, tak ja tam hned sla a cekala tam a on na me koukal jak na trdlo, ze preci jsme domluveny na kontrolu az za tyden a co mu jako strkam za papir. No tak rikala jsem mu ze delam jen co mi rekli v nemocnici, no ale nekdy je to jak u blbecku na dvorecku 😠

panterka
21. únor 2008

dludli, a pak si vyber 😅 mě nejvíc štve, jak si člověk fakt někdy připadá, jako by tam vyloženě obtěžoval, ale je fakt, že u tohohle dr. v nemocnici, co tam teď chodím, tenhle pocit nemám, tak aspoň něco 😅

dludli
21. únor 2008

no ja se u svyho gyn taky citim dobre, jen proste nekdy maji Dr pomalu opacny nazor, a ty si pak vyber....

panterka
21. únor 2008

dludli, je fakt, že tenhle je fakt skvělej, jen jsem byla zvyklá na staršího seriozního pána a tohle je 30ti letej kluk 😀

krista
21. únor 2008

To je hrozný holky s těma jejich názorama apod., moje průkazka taky vypadá šíleně, nejen že mi nezapsala včerejší kontrolu, ale dlouho jsem jí taky uháněla aby mi dopsala výsledky cukrovky - protože chcou znát tu přesnou hodnotu, teď to měření pánve, ach jo ☹ Nejhorší je, že všude musim vysvětlovat že je lempl a že mě prostě na ten monitor neposlala 😕 Tak nevím, ale asi se jí příští týden zeptám jestli na něj mám jít a když mi nedá žádnou žádanku a řekne že ne, tak se prostě sama seberu a půjdu na něj, protože tohle je fakt jako u blbejch 😠

panterka
21. únor 2008

krist, a po těhu teda budeš měnit dr.? 😕

krista
21. únor 2008

Panter no to budu měnit na 500% protože už jí mám fakt dost 😉 Mě na to upozorňovala kámoška co k ní chodila, že budu mít problémy až přijedu k porodu, že nemám natočený monitory, ale já jsem si myslela, že třeba změnila postoj nebo tak něco ... no tak nezměnila vůbec nic, já jsem jí nestihla vyměnit před těhu a pořád jsem hledala ženckou ... žencký v Č.B. neberou ☹ Tak už mám v merku jednoho chlapa - lepší už bude asi každej než ona!!!

A co ty odběry na protilátky jak často ti to přes těhu dělaji? Mám taky Rh negativní kámošku a o tomhle nic nevim, ona se mě pořád na něco ptá, jak jsem tady na netu tak toho vim hodně, ale jen věci co se mě týkaji 🙂

dludli
21. únor 2008

¨Kristy ja slysela chvalu na Dr horejsi (tedy jestli se nepletu) ale pokud neberou ☹ jinak muj je Tuma a jsem moc spokojena, pred tim jsem byla u Trsove, coz je asi Vandasova v blede modry 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru