Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kajulka001
10. říj 2011

@zdeniii ahooj nakonec na koktejl nedoslo manzel nad tim kroutil hlavou v pondeli jsem nastoupila na vyvolani a jsem rada porod byl docela fofr i kdyz nerikam ze nebolel 😀 kdyby nebylo tech krizovejch bolesti bylo by to jeste lepsi ale jinak fofr ve ctvrt na 12 prdli vodu a ve 14:25 byl venku

zdeniii
10. říj 2011

@kajulka001 tak to je krása!!

kajulka001
10. říj 2011

@zdeniii a jinak krumlov super nemuzu si stezovat

zdeniii
10. říj 2011

@kajulka001 to je moc dobře! akoho jsi měla u porodu? a co malunkej je pžasnej vid :_)

kajulka001
10. říj 2011

@zdeniii
no kdyz mi zavadel vyvolavaci tabletu doktor klos tak jsem si rikala nee toho nechci je mi takovej neprijemnej 😒 ale nakonec jsem tam mela doktorku Kadlecovou takova mlada super a porodni asistentka starsi ale moc fajn a pak ta z detskyho ta stara silnejsi tyhle 3 tam semnou byli u konce 😀

kajulka001
10. říj 2011

@zdeniii jinak malej je nadhernej je to sice ted frmol snazim se aby nestradal i ten starsi chvilema mi prijde ze mu je lito ze uz nema tolik pozornosti kdyz kojim tak chce taky za mnou pry se mazli a me je ho pak hrozne lito tak vzdy kdyz malej usne se s nim mazlim abych mu to aspon trochu vynahradila

zdeniii
11. říj 2011

@kajulka001 no tak paráda, měli jste holčíčí párty 🙂))
No to mi povídej, jsem na to zvědavá jak budu zvládat oba dva, ty máš aspon rozdíl roky 3, já budu mít jen 2 🙂 tak uvidíme 🙂))

kajulka001
11. říj 2011

@zdeniii no je to zahul ale jen nez se zabehnu doufam 😀 nejlepsi je ze ten starsi dneska padnul asi viroza takze ubrecenej hruza doufam ze to brzo prejde

zdeniii
24. říj 2011

Tak mi dnes manžel donesl nějaký článek z novin kde dělali průzkum nemocnic - porodnic v ČR a na plné čáře to vyhrál Hradec a Český Krumlov 😵 😵 😵 😵

jaru30
24. říj 2011

@zdeniii Jůůů, Zdeni a v kterých??? 🙂 Zjisti 🙂

zdeniii
25. říj 2011

@jaru30 týjo muž mi to přinesl vytištěný, tak snad to nějak najdu 🙂 ale fakt mi to potěšilo!!

evejka
26. říj 2011

Ahoj holky, já to asi před 3 dny četla na teletextu. Hradec a Krumlov...bylo to velký překvapení🙂Jinak velké gratulace Kajulce k narození chlapečka a rychlému porodu 😉

linda253
31. říj 2011

Ahoj ja jsem si v Krumlove porodila obe deti a jsem zcela spokojena nemenila bych za nic v Budejcich jsem byla jednou a to kdyz jsem mela problemy a to chovani sestricek a jak pisete preplnene pokoje no hruza a des. jinak preji hodne stesti a hlavne at je to bez komplikaci 🙂

jankaander
1. lis 2011

Ahoj holky,sláva že mě web hodil sem,ani jsem na MK netušila že to tu je.I já po přečtení ohlasů na porodnici v Krumlově se rozhoduji,že své třetí mimi porodím právě tam.Obě děti jsem rodila v Budějkách,žádný problém jsem teda neměla,ale jelikož mám druhé mimi císařem a třetí půjde asi také tak se bojím,aby mi tu nějakej debža něco nezkunkal a nebyl manžel vdovec.Pokud se ptáte,tak teprv se snažíme,těhulka ještě nejsem,ale mám plno otátek,pokud mi je někdo zodpoví,budu ráda.
Kdy a komu říct kde chci rodit?
Pokud mi budou plánovat císař,tak zda tady nebo rovnou kde budu rodit?
A kolik se platí za porod jinnde než v místě bydliště a za pobyt.Děkuji Jana 😉

jankaander
1. lis 2011

Tak tohle jsem ted našla na netu a docela mě to znepokojilo.

v ČK už nikdy více!
V Českém Krumlově jsem rodila letos v lednu a dodnes jsem se ještě nevzpamatovala z hrůzných zážítků,kdy jsme málem přišli o miminko díky nešetrnému vedení porodu doktorem Nerudou.
Tuto porodnici jsme si vybrali dle doporučeních na internetu a proklamovaného přívětivého přístupu samotného zařízení. Takže jsme neváhali v zimě podstupovat náročné cesty na kontroly do Čes.Krumlova-70km tam a zpět. Miminku se ale ani po termínu nechtělo na svět, takže jsem musela podstoupit vyvolávání porodu. Ráno podání prostaglandinu, dvakrát protržení plod.vaku a zavedení oxytocinové infuze a následně i oxytocin.pumpy. Nic příjemného, zvláště když šlo vše rychle za sebou a nikdo mi nedal šanci, aby se porod rozběhl sám. Nikdo mi nic nevysvětlil a na mé otázky proč je např.oxytocin.pumpa nutná a že si ji nepřeju, sestry i doktor reagovali dost arogantním způsobem. Bohužel v důsledku předávkování oxytocinem mělo miminko náhle špatné srdeč.ozvy, doktor začal zmatkovat a nás vystrašil k smrti. Holčička po narození musela být převezena na JIP do ČB. Kde téměř tři týdny bojovala s celkovou těžkou infekcí. Kdo nezažil něco podobného nepochopí..
V této porodnici jsem také chytla zlatého stafylokoka. V Čes.Budějovicích mi v nemocnici řekli, že tím je Krumlov bohužel neblaze proslaven..Takže do porodnice v Českém Krumlově již nikdy více!! Dodnes se snažíme napravit, co bylo způsobeno při porodu a já jen věřím, že holčička časem bude úplně v pořádku..

zdeniii
1. lis 2011

@jankaander ahojky je to na tobě kde chceš rodit, je fajn že v Krumlově si můžeš udělat tzv. předpříjem aby nemusela vyplňovat papíry při porodu... je to nezávazné, takže když se pak rozhodneš že tam nechceš nevadí.
Jiné je to kdyby tě měla do porodnice odvéz sanitka, ta tě vezme do té nejbližší...

Pobyt stojí stejně, v tom by žídný rozdíl být neměl a ani nebyl co jsem rodila já.

Pokud bys měla jít na cosaře, tak se rovnou domluvíš tam při tom předpříjmu nebo prostě zavoláš a oni ti určitě vše řeknou.

zdeniii
1. lis 2011

@jankaander takovéto články najdeš všude na jakoukoliv porodni, holt se někdy může stát ii něco nepříjemného... 😒

jankaander
1. lis 2011

@zdeniii jen mě zarazilo,že můj gynekolog se jmenuje stejně 😒

jankaander
1. lis 2011

@zdeniii já se neumím rozhodnout,jelikož na přístup sester kašlu,dokáži si je jako rodička třetího zkrotit,já se spíš bojím toho aby mi nějaký doktor něco nezavinil,ale jak mi řekl ted manža,prej je to osud a zrovna třeba tam kam půjdu se něco přihodí.Tak nevím,auto nemáme,musela bych tam jezdit busem a hlavně když i ten nadstandart se platí plus i ten pobyt,to mě taky dorazilo,takže asi zůstanu tady a budu se modlit aby to vše klaplo a přežila to i mimi.

krista
1. lis 2011

@jankaander přečetla jsem si tvůj (nebo teda ten článek co jsi sem hodila) mě rodil shodou okolností taky pan doktor Neruda a skoro nemůžu uvěřit, že by to byl ten samý člověk o kterém čtu. Přestože jsem rodila druhé dítě a tak jsem byla celkem zkušená mi toho hodně vysvětlil a k porodu přistupoval jako opravdový profík, syn měl omotanou šňůru kolem krku, ale všechno proběhlo bez komplikací jako by to ani nebylo... v tvém případě pokud bych se měla vžít do tvé kůže... jak sama píšeš už bys měla mít třetí dítě takže si všechno zvládneš sama, dvakrát jsi rodila v ČB a neměla jsi problémy, s nejvyšší pravděpodobností císař - bych zřejmě rodila v ČB. Osobně jsem v Krumlově viděla velkou výhodu v přístupu sester - milé prostředí kde rády pomůžou s kojením. Tohle ty určitě už všechno znáš, v ČB je určitě porodnice líp vybavena. Já jsem tedy obě děti odrodila v Krumlově a nemůžu si stěžovat, do ČB jsem zásadně nechtěla, ovšem kdybych byla v tvé situaci... bez auta, plánovaný císař, asi bych to viděla takto. Hodně štěstí v rozhodování 😉

jaru30
1. lis 2011

@jankaander Ahoooj Jani 😵 Tak to už ti ani na tu IP nemusím odpovídat 😀 Tak ať ti Budějky vyhovují 😎

Mě taky přijímal MUDr Neruda. A nemůžu si na nic stěžovat. Profík a ještě k tomu milej, snažil se mě tam celou dobu rozesmát, abych se tak neklepala 😅 Až mě mrzelo, že ho ráno střídal Klos. Ten už takovej kámoš nebyl 😀
Já byla z celého porodu a pobytu tam opravdu nadšená. A fakt se těšim na druhej porod 😵 A sestřičky? to jsou andílkové. Jak kdyby o mě pečovala vlastní máma 😵 To jsem nikde jinde nezažila.

jankaander
1. lis 2011

@jaru30 Jaru a jak je to po dobu těhotenství?chodím na ko pořád sem?

jankaander
1. lis 2011

@krista děkuji ti moc,mě nejvíce brzdí to auto a ta dálka,hypoteticky busová od rodiny.A ten Neruda je teda ten můj tady z Budějk?

jaru30
1. lis 2011

@jankaander No já chodila na kontroly celou dobu ke své dr. tady v Budějcích. I na monitory. Až těsně před termínem mě předala do porodky. Tam jsem byla jen jednou, na monitoru a pak už hned na porod 🙂

linda253
1. lis 2011

Clanek me docela zarazil, ale nechce se mi verit jo je pravda ze clovek nikdy nevi co se stane a kde muze se to stat kdekoliv a komukoliv.Ja si treba opravdu nemuzu na krumlov stezovat pristup a vse celkove lepsi jak v budejovicich i kdyz je pravda ze ja mela problem u syna a to s dr Lacijakovou dnes jiz Rimanovou,kdyz me po porodu sila a potom kdyz jsem sla po sestinedeli tak dr zjistil ze uvnitr me nechala tampony nechapu jak to mohla prehlidnout ale stalo se diky bohu nic se nestalo. ale jinak nemuzu rici nic spatneho

jankaander
1. lis 2011

@linda253 je jasný,že všade se něco najde,to je osud

zdeniii
1. lis 2011

@jankaander ale ted se platí všude 😉
mimochodem, dr Nerudu jsem měla u porodu a byl úžasnej, masíroval mi hráz abych mohla být bez nástřihu a vůbec byl fakt hodnej, chtěla jsem přirozený porod a umožnili mi ho 🙂

jankaander
2. lis 2011

@zdeniii Ježiš já to spletla,můj gynekolog je Kučera,ale Nerudu jsem měla ve 20 letech u prvního porodu,byl to mladej kluk,tak nevím či je to on,je to 12 let zpátky

krista
2. lis 2011

@jankaander ani nevím odkud je, ale vzhledem k tomu že jeho manželka je dětská doktorka našich dětí, tak bych řekla že budou z Budějovic 🙂 Sami mají čtyři kluky 🙂 Jo teď koukám že jsi si je asi popletla 🙂

@linda253 tak to je celkem síla, s doktorou Římanovou taky nemám zrovna dobré zkušenosti, jelikož jsem první dítě rodila opravdu hodně hodin a vystřídalo se na mě hodně lidí, tak i ona a přistupovala ke mně krapet nešetrně 😖 na to, že to je ženská, její vyšetření mě vždycky strašně bolelo ☹ ale asi to tak musí být.... když kontrolují.

Jinak je pravda, že platí se všude a nadstandard v ČB bude ještě dražší 😉 Já jsem chytla první porod v době kdy se platilo i za dítě, to teď aspoň neni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru