Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

jankaander
2. lis 2011

Jak mi radila krista,asi to nebudu hrotit a zůstanu v Budějkách.Brzdí mě to uto a snad to vše potom dobře dopadne,ted to musí nejdřív vyjít. 🙂

biibaa
7. lis 2011

@jankaander Teda já jsem taky rodila v ČK a právě dr. Neruda patřil k těm, co mi vše ochotně vysvětloval a informoval o tom, co se mnou budou dělat. Neříkám, že se nic takového nemohlo stát, ale komplikace můžou potkat každou maminku a možná by se to samé stalo i v jiné porodnici. Tím chci říct, že nemusí být hned chyba na straně nemocnice... Taky s tím stafylokokem, kde ho pisatelka chytla, to se nedá 100% dokázat, že to bylo přímo tam a to, že jí v ČB porodnici potvrdili, že je tím ČK porodnice proslulá svědčí jen o rivalitě těchto dvou porodnic, ze které neustále vychází ta Krumlovská jako lepší...

jankaander
7. lis 2011

@biibaa souhlasím

biibaa
7. lis 2011

@jankaander Mám pár kamarádek, co rodily v ČB a byly spokojené. Chce to prostě, kdyby něco,nenechat si všechno líbit... 😉

jankaander
7. lis 2011

@biibaa ahoj,já si to taky říkám,rodila jsem tu dvakrát a dobrý,člověk si musí říkat,že za chvíli odejde a nikdy je už neuvidí 🙂

biibaa
7. lis 2011

@jankaander Přesně tak!

krista
11. lis 2011

@biibaa
@jankaander holky já mám taky pár kamarádek co rodily v ČB a některé byly spokojené, jiné nespokojené.. většina nespokojených byly prvorodičky, kterým neměly čas se věnovat a vysvětlit základy "práce" s miminkem 😉 což se tě @jankaander opravdu netýká, v tomhle už budeš zběhlá, tak neměj obavy 🙂

biibaa
11. lis 2011

@krista No z mých kamarádek, co byly v ČB spokojené byly 2, co tam rodily už podruhé a např. sestřenka mého manžela říkala, že porod ok, ale dětský sestry jí- prvorodičce vůbec nepomohly s kojením, takže si tam i poplakala a odcházela domů s tím, že odzačátku musela dokrmovat UM... Takže máš pravdu, že tam prostě nemají čas na nějaké vysvětlování. Mě třeba taky kojení zezačátku vůbec nešlo, takže ještě že jsem byla v ČK, kde mi sestry ochotně pomáhaly několikrát denně a byly příjemný i když jsem za nima přišla v 5ráno.

jankaander
11. lis 2011

@krista taky myslím,díky

jaru30
11. lis 2011

To je fakt. I já jsem za sestřičkama musela v noci, ve tři ráno, už celá zoufalá, bezradná a otevřelo mi "sluníčko" a ochotně pomohlo 😵 A to kojení. Troufam si říct, že dokud mámu nerozkojí, tak jí snad ani nepustí domu 😉 😀

biibaa
11. lis 2011

@jaru30 To teda jo, já byla fakt nemehlo, co neumí nakojit svoje dítě, ještě že tam mají takovou trpělivost 😉

zdeniii
5. únor 2012

Ahojky najde se nějaká maminka se společným termínem?? 🙂))

kkomtesa
20. únor 2012

Milí přátelé,

chtěli byste, aby naše ženy mohly být během těhotenství, při porodu a v šestinedělí kromě péče lékařů v péči jedné, jimi vybrané porodní asistentky? Porodnice v Českém Krumlově je vyhlášená svojí kvalitou a výbornou péčí, chtěli byste ještě lepší péči odbornou i lidskou v našich porodnicích, myslíte si, že bychom společně mohli docílit změn v zákonech,
s úspěchem apelovat na Ministerstvo zdravotnictví ČR? Já si myslím, že to možné je.

25. dubna ve středu od 18hodin v Městské knihovně v Českém Krumlově (Horní 155) bych vás chtěla pozvat na besedu na téma:

Porodní asistentky a jejich kompetence
vs. lékaři a jejich kompetence v péči o nerizikovou těhotnou, rodící ženu a šestinedělku.

Beseda je pořádána pod patronací ČKPA (České konfederace porodních asistentek).

Hosté:
Mgr. Věra Vránová, Ph.D., presidentka ČKPA
prim. MUDr. Jan Shon, primář gynekologicko – porodnického oddělení Nemocnice Český Krumlov, a. s.
jedna porodní asistentka z Nemocnice Český Krumlov, a. s.
jedna porodní asistentka se zkušenostmi s prací v zahraničí (pravděpodobně Rakousko)

Moderuje MUDr. Monika Polívková, praktický lékař, interní oddělení Nemocnice Český Krumlov, a. s.

Všechny vás chci poprosit, rozešlete tuto pozvánku svým přátelům, o kterých si myslíte, že by měli zájem přijít, a napište mi, jestli byste chtěli přijít (účast není nutno dopředu potvrdit, je to jen pro moji potřebu) a co by vás na toto téma zajímalo vědět – vaše otázky si poznamenám a pokusím se je položit hostům.

Prosím o vaše odpovědi do mé schránky s uvedením Vašeho mailu nejlépe do neděle 26. února, ale pokud nebudete moci, tak můžete poslat otázky i později.

Děkuji Vám

Zdraví Monika Polívková

kkomtesa
20. únor 2012
zdeniii
20. únor 2012

Jjo víme, proto zde chceme rodit 😵

kamik
9. bře 2012

@zdeniii ty chceš rodit v Krumlově?Já tam mám nástup v neděli tak se možná potkáme 😵

zdeniii
9. bře 2012

@kamik no jasně přivedla jsem tam na svět i Helenku 🙂)
Už v neděli? Hmm myslím že se nepotkáme, malý se určitě bude parádit jako jeho sestřička 🙂)) Ale kdoví 🙂)
Takže ti budou nakonec fakt vyvolávat ju... nebo si tam jdeš zaatím jen lehnout?

kamik
9. bře 2012

@zdeniii ještě nevím uvidím co mi řeknou v neděli ale myslím si že v pondělí mi ho už budou vyvolávat 🙂

zdeniii
9. bře 2012

@kamik aspoň budeš mít malého brzy u sebe 🙂 já jsme tenkrát porodila v den nástupu na příjem 🙂)

svoma
14. bře 2012

@zdeniii ahojky,také se chystám rodit v ČK,včera jsem se tam byla registrovat. 😉

zdeniii
14. bře 2012

@svoma jéé paráda 🙂 třeba se tam potkáme :_)) termín máme stejně 🙂)

svoma
15. bře 2012

@zdeniii jj,koukala jsem,proto jsem napsala,i když teda já malou přemlouvám už týden,aby vylezla. 😀 Nějak jí to nezajímá. 😅

zdeniii
15. bře 2012

@svoma já malého taky a nic 🙂 tak snad v sobotu, to by to měli s dcerkou přesně o měsíc 😀

svoma
15. bře 2012

@zdeniii jee,to by bylo super,tak snad to vyjde. 😉 Já se jen modlím,abych se nedočkala další "kontroly" u mého gyn,akorát mě stresuje,mám jí příští čt.

zdeniii
16. bře 2012

@svoma já už mám jít na kontrolu do porodnice :_) tak by bylo fajn tam jet a už tam zůstat .-))

svoma
16. bře 2012

@zdeniii třeba zůstaneš,já budu do konce chodit na KO ke svému gyn,v ČK jsem se jen byla registrovat. 😉

zdeniii
16. bře 2012

@svoma mě už dr nechhce, v út jsem bya naposledy...

svoma
16. bře 2012

@zdeniii tak já upřímně doufám,že k mému už nebudu muset,poslední dobou to nějak fláká. ☹ Ale dojíždět do porodnice by se mi také nechtělo.

zdeniii
16. bře 2012

@svoma aha, nu u nás se k němu chdo do toho 39tt a pak už do porodnice, asi jim už pojištovna neproplácí si myslím...

svoma
16. bře 2012

@zdeniii tak to nevím,mě nic neříkal,jen v porodnici se mě ptali,jestli mi mají dělat monitor. Ale já bych fakt ráda konečně porodila. Třeba se zadaří do toho příštího čt. Ale tak nějak začínám mít pocit,že budu těhu ještě v dubnu. 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru