Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

zdeniii
22. bře 2012

@svoma jéé tak dej vědětr jesti nějaká změna 🙂

svoma
22. bře 2012

@zdeniii ahojky,tak změna jediná je,že malá je hodně dole,teda podle monitoru,protože sondu z monitoru vždy dává na stejné místo a dnes jí musela kvůli srdíčku dát na stejnou stranu,ale až zespodu břicha. Tak aspoň nějaký pokrok. Jinak opět spinkala,takže mi mlela břichem a výsledkem je opět jen to,že mě kvůli tomu bolí břicho. 😒 Na ko jdu zase za týden,to už budu dva dny po druhém termínu. Jinak mám nižší tlak,ale jinak vše vpořádku.

zdeniii
22. bře 2012

@svoma ahojky tak to je dobře že šla dolů ne? 🙂 určitě budou brzy venku oba dva naši drobci!! Už aby to bylo viď 🙂

svoma
22. bře 2012

@zdeniii no jen aby ale nebyla dole ještě pár týdnů,už mě optimismus přešel bohužel. 😅 A gyn mě také dorazil,prý,kdy mám termíny,tak jsem mu to řekla a on na to,no tak poroďte,jemu se to řekne. 😝 Možná jsem se měla informovat,jak dlouho se tu nechává přenášet,abych se pak nedivila,že porodím až po Velikonocích,ono to tak vychází,jestli tu nechávají přenášet dva týdny jako skoro všude. 😅

zdeniii
22. bře 2012

@svoma a tos byla v porodnici v ČK nebo u svého dr?
J8 šla po 8 dnech přenášení do porodnice, že si mne tam raději už nechají abych byla pod dohledem a kdybyse mic týden nedělo tak by vyvolávali nebo dřív pokud bych chtěla...

svoma
22. bře 2012

@zdeniii u svého gyn a příští týden jdu zase k němu,to už budu dva dny po druhém termínu.

zdeniii
22. bře 2012

@svoma tak to ju... já jdu zítra na ko v den termínu a pak budu chodit co dva dny... teda doufám, že už nebudu 😀

svoma
22. bře 2012

@zdeniii tak přeji,ať ko dopadne dobře,pokud teda neporodíš ještě dnes. 😉

zdeniii
22. bře 2012

@svoma to doufám že dnes v noci 🙂) Heí je 13.35, tak bych ráda to intimčo večera 🙂) uvidíme 🙂))
Třebas mi ještě předběhneš 😀

svoma
22. bře 2012

@zdeniii nepředběhnu,neboj. Po dnešní brutální noci už tomu nevěřím,vždy to přejde. Mě se malej narodil v 16:30 a malá v 18:18. Nevím,jak bych zvládla rodit přes noc,už takhle jsem KO.

zdeniii
22. bře 2012

@svoma spíš mi jde o to že přes noc by to bylo fajn s hlídáním 🙂 malá bude spát jen povoláme babičku a bude vše v klidu, přes den tahat všechny z práce nic moc...

svoma
22. bře 2012

@zdeniii tak to jo,tak snad Ti to vyjde. 😉 Já to mám v noci zase nanic,musela bych volat sanitu. 😝

svoma
22. bře 2012

@zdeniii jdu ven s malou,tak hezké odpo. 😉

zdeniii
22. bře 2012

@svoma jakto? Hezké odpo i vám!!

svoma
22. bře 2012

@zdeniii no protože co s dětma,jedině,že by to partner riskl,odvezl mě a hned se vrátil,ale malá se někdy budí. Nemám tu žádné příbuzné,bydlí tu sice partnera táta s partnerkou,ale pochybuju,že by se s tátou nějak domluvil,prostě bych to radši přes den.

zdeniii
22. bře 2012

@svoma určitě to vyjde tak jak má neboj!!! a myslím že by přišel v téhle situaci kdokoliv

svoma
22. bře 2012

@zdeniii jj,já partnera u porodu stejně nechci,jen se bojím,abych zbytečně neplašila a sanita mě nevezla zbytečně,kontrakce si "užívám" skoro každý večer a dnes i v noci,takže mám hrůzu,abych poznala porod. 😅 Pořád čekám,jestli odejde aspoň zátka a ono nic. Dnes jsem párkrát vyběhla schody a teď jsem dopila sklenku vína,ale jen mě jako vždy bolí břicho. 😝 Zalehnu k tv,hezký večer a hodně štěstí na monitoru. 😵 😵 😵

zdeniii
22. bře 2012

@svoma Hezký večer i tobě a at tě malá moc nezlobí a konečně se ti to rozjede!!!!

svoma
23. bře 2012

@zdeniii hezké ráno,tak zase nic. 😅 Hodně štěstí na monitoru,třeba už Tě ani nepustí domů.

svoma
23. bře 2012

@zdeniii tak mi odešla hlenová zátka,aspoň něco že se děje,ale stejně to nic neznamená,můžu porodit až za pár dní. Navíc nemám srovnání,v předchozích těhu jsem jí nezaznamenala,tak nevím,co čekat. 😅

zdeniii
23. bře 2012

@svoma ahojky tak to je dobře, aspo%n se něco děje 🙂
Monitor dobrý už mi tam skáčou pravidelné kontrakce, ale slabé a jsem hezky připravená, řekla mi dr že se sdneska nebo zítra určitzě uvidíme, tak uvidímě jak to odhadla 🙂)

jaru30
24. bře 2012

@zdeniii gratulace k Vítkovi ♥ 😵

kkomtesa
26. bře 2012

@zdeniii koukám, že už máte Vítka, gratuluju taky🙂

svoma
28. bře 2012

@zdeniii ahojky,gratuluji. 😵 😵 😵

zdeniii
29. bře 2012

@svoma Ahojky gratuluju i TObe!! Koukám žes mne předběhnula 🙂 to jsme se musely v porodnici potkat 😉 kolikátku jsi měla pokoj?

svoma
30. bře 2012

ahojky,upřímně si myslím,že potkaly,přemýšlela jsem o tom a napadlo mě,že jsi si nejspíš byla půjčit šampon od jedné maminky,byla jsi to Ty? 🙂 A předběhla,promiň,ono to bylo strašně rychlé a z ničeho nic. 😅

zdeniii
30. bře 2012

@svoma joo tak to jsem byla já 😀
Taky jsem to měla pak dost rychlé 🙂)

svoma
31. bře 2012

@zdeniii tak to jsme se potkaly,ale nepoznaly. 😅

kkomtesa
3. dub 2012

Městská knihovna v Českém Krumlově

Porodní asistentky a jejich kompetence vs. lékaři a jejich kompetence
v péči o nerizikovou těhotnou, rodící ženu a šestinedělku




• ve středu 25. dubna 2012

• v oddělení pro dospělé městské knihovny

• začátek v 18 hodin



Pod patronací České konfederace porodních asistentek (ČKPA)

Na dotazy budou odpovídat odborníci, Mgr. Věra Vránová, PhD., prezidentka ČKPA, MUDr. Jan Shon, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Č. Krumlov a Bc. Kateřina Kupková, porodní asistentka Nemocnice Č. Krumlov.
Besedou bude provázet MUDr. Monika Polívková.

Pro nekrumlovské: knihovna sídlí v ulici Horní č. p. 155 (mezi divadlem a nám. Svornosti).

Rezervujte si, prosím, místo na mailu: beseda@centrum.cz.

sariel
12. kvě 2012

Ahoj holky,
v Krumlově chci také rodit. Byla jsem i na prohlídce a nemám si na co stěžovat. Jdu tuto diskuzi trochu pročíst, třeba se dozvím něco nového, nebo tu narazím na maminu s podobným TP, se kterou se tam třeba potkám. ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru