Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

mum123
12. říj 2012

Ahojky,porad nejak neni cas,ale vlozila jsem nejake fotky,tak jestli chcete kouknete se. Ahoj

kajjinka
15. říj 2012

@mum123 huraaaaaa, moc gratuluji a opatrujte se 😉

kajjinka
16. říj 2012

Holky ještě jeden dotaz, je nutné, aby otec absolvoval předporodní kurz, nebo to v ČK neřeší?

pablinka
16. říj 2012

@kajjinka předporodní kurz v ČK neřeší vůbec (narozdíl od ČB, kde za to jedné kamarádce vynadali, že si dovolila nejít na jejich kurz, i když už rodila 2. dítě 😉 ), jen se mě zeptali, jestli jsem někam chodila, já že ne, tak si to poznamenali a víc to neřešili 🙂

kajjinka
16. říj 2012

@pablinka Ok díky, my právě kvůli mému riziku a synově dlouhodobé nemoci moc nikam nemůžem, ale zkusíme alespoň jednodenní kurz v listopadu, pokud to vyjde...

kkomtesa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kkomtesa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kkomtesa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kkomtesa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mykolaapsi
29. říj 2012

Ahojky, mám dotaz - v jakém týdnu je dobré vyrazit na prohlídku krumlovské porodnice? A v jakém týdnu předpříjem? Děkuji!

kkomtesa
29. říj 2012

Městská knihovna v Českém Krumlově

a občanské sdružení Ženské kruhy (Slovensko) Vás srdečně zvou

na promítání filmů:

SVOBODA PRO POROD (Freedom for birth), autor One world birth

a ZUNA, autor Bc. Mária Martiniaková.

V Městské knihovně v Českém Krumlově dne 12. prosince - ve středu, v 18hodin

Svoboda pro porod (Freedom for Birth)
autor: One world birth
slovenské titulky z dílny sdružení, možná budou i české titulky

Šedesátiminutový dokument, součást celosvětového dokumentárního projektu
ONE WORLD BIRTH, burcující film volající po změně gynekologického monopolu, který
v mnoha zemích porušuje práva žen vybrat si kde a jak budou rodit.
Ve filmu se mimo jiné představí více než 40 expertů v oblasti porodnictví i mezinárodního práva, všichni volající po změně v oblasti péče o budoucí matky.

Zuna
autor: Bc. Mária Martiniaková

Film zobrazuje příběhy čtyř žen a jejich pohled na přirozený porod. Film je zároveň hledáním, zda v dnešní společnosti je možné rodit přirozeně, bez zásahů lékařů. Odkrývá celospolečenský strach z bolesti a prostřednictvím hlavních protagonistek ukazuje možnosti, jak tento strach překonat.
/37 minut/

12. prosince bude promítání filmu Svoboda pro porod, s následnou diskusí s pozvanými hosty, druhý film budeme promítat v lednu.

Z hostů zatím slíbila účast Alice Madlen Köhlerová, dula (http://www.duly.eu/?page_id=4)
s bohatými zkušenostmi, která pracuje na Šumpersku, další hosty budeme oslovovat
v nejbližší době.

Prosím Vás, pokud chcete přijít na promítání, o napsání mailu na: beseda@centrum.cz – je to jen pro přehled, rezervace míst není nutná. Promítání je zdarma.

kkomtesa
29. říj 2012

@mykolaapsi Ahoj, prohlídka kdykoli - pokud zrovna nikdo není na sále, tak se můžete podívat, na předpříjem tak 35.-36. týden.

kkomtesa
30. říj 2012

P. S. Zde je odkaz na audiozáznam dubnové besedy

Porodní asistentky a jejich kompetence vs. lékaři a jejich kompetence v péči o nerizikovou těhotnou, rodící ženu a šestinedělku,
z Městské knihovny v Českém Krumlově 25. 4. 2012.

Odkaz:
http://www.uloz.to/xCWamYg/dw-c0011-mp3

heslo: 25.duben

A zde jsou statistické přehledy, které presentovala paní doktorka Bartoňová:
http://nemck.cz/index.php?option=com_content&vi...
- soubor "porodnice – statistiky 2011".

Hosté Bc. Radmila Dorazilová, vicepresidentka České konfederace porodních asistentek, MUDr. Hana Bartoňová, lékařka gynekologicko – porodnického oddělení Nemocnice Český Krumlov, a. s. a Bc. Kateřina Kupková, porodní asistentka, též Nemocnice Český Krumlov, a. s., moderátor MUDr. Monika Polívková, praktický lékař.

Bohužel neumím s audioprogramem, takže zvuk není nijak upravený a kolísá hlasitost. Omlouvám se vám proto za kvalitu záznamu.

mum123
1. lis 2012

@mykolaapsi muzes kdy chces. Sla bych tak po 30tt driv ne. Jinak v tydnu a po 8h cca do 11h

buterfree
16. led 2013

Máte někdo zkušenost z porodu v ČK nějak čerstvě ? Chtěla bych tam rodit, ale všechny komenty nebo zkušenosti jsou trochu staršího data, díky.

mykolaapsi
16. led 2013

@buterfree také se přidávám k dotazu 🙂

mykolaapsi
16. led 2013

teď mě napadá, když je ten zákaz návštěv, to mě asi na prohlídku porodnice nepustí?! měli jsme to naplánovaný na tuto sobotu..... 😖

buterfree
16. led 2013

@mykolaapsi Ahoj, já jsem jim meilovala minulý víkend - s vrchní sestrou Trojákovou a odepsala mi takto: Prohlídka porodního sálu je možná tehdy, pokud budete zdravá (chřipková epidemie) a pokud nejsou obsazeny porodní sály.

Pokud budete splňovat první podmínku, zavolejte si ve Vámi vybraný den na porodní sál (380 761 261), kde se domluvíte se sloužící porodní asistentkou, zda je prohlídka možná.
Takže určitě objednat a volat raději ten den. Pro mě je to trochu dál a nerada bych jela podívat se jen na chodbu 🙂

mykolaapsi
16. led 2013

@buterfree děkuji za info, jojo, já plánuji tam v sobotu ráno zavolat - už jsem si to před měsícem zjišťovala, jestli mohu opravdu přijet kdykoliv a prý ano, jen volat kvůi tomu, aby tam zrovna neprobíhal porod. Teď jsem na stránkách objevila, že mají oficiální zákaz návštěv, tak jsem se lekla, aby se to nevztahovalo i na ty prohlídky - nu, zavoláme a uvidíme. Taky musím dojet až z ČB.....

buterfree
16. led 2013

@mykolaapsi já bydlím na půli cesty 🙂 rozdíl mezi ČB a ČK je u mě asi 7km, ale ČK byla jasná volba od začátku 🙂

mykolaapsi
16. led 2013

@buterfree pro mě taky, a to mám v ČB porodnici přes ulici 😉

buterfree
16. led 2013

@mykolaapsi tak to máš dobrý, kdyby něco.. 😀

iff_kov
16. led 2013

Holky, jak je to prosím vás s dohodou o jménu dítěte? Potřebuju asi z ČK,že? Co se týče občanek, tak spadám pod Kaplici, ale asi potřebuju z ČK když chci rodit tam. A na předpříjem tedy v týdnu mezi 8 a 11? Měla bych si to vše oběhat 😀

lucy_l
19. led 2013

@iff_kov Dobrý den, předem chci říct, že nejsem maminka, ale porodní asistentka z Českého Krumlova 🙂.
Pokud jste již vdaná a jde Vám pouze o dohodu o jménu dítěte (tj. papír kde je napsáno jak se bude jmenovat kluk nebo děvče po porodu), tak tento dokument u nás v porodnici nepotřebujete. Stačí nahlásit pouze jméno dítěte po porodu.
Pokud nejste sezdáni a chcete,aby se miminko jmenovalo příjmením po tatínkovi - tak musíte na matriku (a nemusí to být matrika v ČK) a přinést dokument, který Vám tam vystaví s sebou k porodu...
Jinak na předpříjem můžete přijít kterýkoliv všední den (jak píšete od 7:00 do 11:00). Nejlépe kolem 37.týdne těhotenství. kdy jíž jsou v těhotenské průkazce doplněny veškeré údaje, které potřebujeme k porodu.
S přáním hezkého dne
Bc. Lošková Lucie

pablinka
19. led 2013

@lucy_l jé, dobrý den, myslím si, že Vás jsem měla zrovna u svého porodu! Snad se nepletu! 12. června jste měla změnu a místo na oddělení byla tehdy na sálech, je to tak? 🙂 Každopádně pro mě nej zážitek 😉

lucy_l
20. led 2013

@pablinka Dobrý den, ano byla jsem u Vašeho porodu. Připomenula jsem si to fotkou s miminkem, kterou máte po porodu 🙂. Jsem moc ráda, že jste spokojená a třeba jednou dotřetice všeho dobrého..... 🙂
Ať se Vám s celou rodinou daří. Mejte se hezky

pablinka
20. led 2013

@lucy_l děkuji, Vám ať se taky daří 😉

mykolaapsi
20. led 2013

@lucy_l Dobrý den, děkuji za informaci. Chystám se na předpříjem během tohoto týdne. Mluvila jsem s Vaší kolegyní a bylo mi řečeno, že předpříjem je možný až od 8 do 11 hodin. Když přijedeme cca v 7,30, nebude to tedy problém? Děkuji za odpověď.

iff_kov
20. led 2013

@lucy_l Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Tak pokud to počasí dovolí, tak bych se koncem týdne stavila,abychom sepsaly předpříjem. Děkuji

lucy_l
21. led 2013

@mykolaapsi Čas od 7:00 do 8:00 máme určený pro maminky,které k nám jdou na vyšetření těhotenské cukrovky.. .Záleží na tom, jestli je v ten den objednaná maminka jedna nebo dvě, ale určitě nebude problém, když dorazíte dřív. Případně se domluvíme se sloužící porodní asistentkou a chvilku počkáte 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru