Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
21. únor 2008

Dludli zrovna před chvíllkou mi volala kamarádka, že od Trsové odchází 😉 Volala mi teda asi před týdnem, že jí Trsová šíleně naštvala, řekla jí ať se nechá očkovat proti rakovině děl. čípku, že to stojí 3,5tis., tak kámoška že si to teda nechá (přitom jsme se obě divili že jsme slyšely, že je to jen pro panny, ale co je 3,5tis. když ti to pomůže zmírnit riziko rakoviny ...) no a já jsem navíc kámošce říkala, že moje Dr. mi říkala že to stojí 10tis. ... no kámoška šla teda k Dr. že si to nechá píchnout a z ní vypadlo taky že jen jedna injekce stojí těch 3,5tis. a že jsou to tři dávky, takže ještě víc jak 10tis. a že se chovala strašně arogantně, i její sestřička, že to bylo něco šílenýho 😖

Tak jsem psala tady jedný těhulce jestli bere její Dr. a poslala jsem kámošce na něj kontakt, už je k němu objednaná a je hrozně ráda, že od Trsový má pokoj 😝

A jak to máš ty, když maji vlastně společnou ordinaci? Protože mě říkala zase jiná kamarádka, že chodila vždycky k Tůmovi, ale on toho má teď hodně tak jí dal jako těhotnou k Trsový, prý je taky pěkně nas... 😒

panterka
21. únor 2008

Krist, já taky chci dr. změnit. ne, že bych nebyla s Míkou spokojená, ale už se mi to zdá do budějc z ruky. když jsem se k němu po tom potratu registrovala, tak v krumlově nebyl snad jedinej dobrej dr., tak jsem byla ráda. teď už jsem předběžně domluvená (teda MM mi to domluvil 🙂 ) s Fialkovičem, že bych pak mohla jít k němu už natrvalo. jen říkal, že jeětě na prohlídku po šestinedělí bych měla jít ještě k Míkovi a pak udělat registraci. tak jsem ráda, přece jen to budu mít v místě 😉
jinak ty odběry na protilátky mám zatím dva a sestřička říkala, že mi bude muset udělat další, ono to není tak hrozný, když to zatím bylo negativní, dr. říkal, že kdyby tam něco bylo, tak by mi je museli dělat max. jednou za měsíc 😒 tak aspoň, že je tohle zatím dobrý 😅

krista
21. únor 2008

Tak to je fajn že to neni tak často, mě berou krev snad pořád, hlavně na začátku, si připadám úplně vysáváná 😝

Já bych právě chtěla taky po šestinedělí a pak nazdar 😝
A to je fajn, že ti to TM domluvil 🙂 Mě by se taky nechtělo dojíždět, to musí být na prd a ještě s dětma 😖

jitulka1985
21. únor 2008

Ahooj holky, Kristý, zdravím tě 🙂

jitulka1985
21. únor 2008

Holky s těma doktorama je to těžký, fakt. Já chtěla od toho mýho taky kolikrát vypadnout, ale říkala jsem si, že přece nebudu těhotná dojíždět pak skoro furt k Dr. do Budějovic, nějakých 30 km.Tak jsem u toho svýho(kterýho mám " skoro" v místě bydliště, je to jen nějakých asi 10km) zůstala a ted toho lituju.Měla jsem fakt raději zdrhnout a jezdit do těch Budějovic k někomu lepšímu a zodpovědnějšímu.Tohle je na nic, na všechno kašle.
Panter k Míkovi chodí kámoška a mamka k němu taky přešla a jsou s ním moc spokojený, ale chápu, že nechceš pak dojíždět, to je jasný...

jitulka1985
21. únor 2008

Kristý a co Gabčos a Emminka? 😵 Jak se jim daří?Nevolali nebo nepsali jste si dneska?Za chvíli jí bude mít doma........ 🙂 Ta se má 😵

krista
21. únor 2008

Ahojky Jitul 🙂

S Gábi jsem si psala včera, říkala že už hezky kojí, že je malá poklad 🙂 Pak jsem se vyptávala kdo jí rodil, kde rodila ap. 🙂 A ještě neví kdy jí pustí, buďto v pátek nebo v sobotu ráno, to už maji holky za chvilku 🙂

A co ty jak je? 🙂

zvizatinka
21. únor 2008

Panterko 🙂 Rodila pred 6 lety prvniho kluka a druhyho pred 2,5 😉 a pokazdy strasny prej...

Vcera jsme se bavili o porodnicich a milacek usoudil, ze ten Krumlov asi nebude tak spatnej a rekl to sam od sebe 😲 😀 to jsem od nej necekala, porad mi totiz tvrdival, ze tam operujou vratny a takovy to, jak se o nich povida... ale je fakt, ze je mi to tam sympatictejsi nez v CB - jako ty zinenky, mic atp. 😉

panterka
21. únor 2008

ahoj holky 😉
jitul, a odkud jsi? já jsem si fakt na Míku nemohla stěžovat, hlavně před prvním těhu mi moc pomohl, jsem u něj asi 5,5 roku. jen mě překvapilo, že i přes ty poplatky co vybírá, jsem zas platila asi 250kč na začátku těhu, prý to platí každá těhulka, protože jich má moc 😅 tenkrát to fakt bylo na budku, nemohla jsem sehnat žádnýho gyndaře a mojí doktorce jsem už nemohla důvěřovat. vím, že za to zaniklý těhu nemohla, ale podle mě to měla poznat na kontrole. tenhle dr. se mi fakt zamlouvá a věřím mu, že nic nezanedbá, teď to vidím na sobě 😉 a taky to dojíždění, když už je tahle možnost u nás, tak se mi to zdá zbytečný 😅

panterka
21. únor 2008

zvizatinko, hlavně se musí rozlišovat krumlovská chirurgie a gynda, to je jak nebe a dudy 😉

krista
22. únor 2008

Ahojky 🙂

Zvizi chěla jsem ti napsat totéž co Panterka, nedá se porovnávat nemocnice jako takový s gyndou, to jsou dvě odlišný "společnosti" 🙂

Holky, psala mi Gabcos - dneska je pustí domů, přibývají na váze a žloutenka slábne 😵 Jsou to takový šikulky, mám z nich radost 😵

jitulka1985
22. únor 2008

Ahoooj holky, Kristý jsi tu ještě nebo jsem tě už prošvihla? 😲 🙂 Jako včera jsem odešla a koukám, že za chviličku jsi mi psala 🙂
Jéééé tak to je paráda, že holky už pustí domů.Jsem ráda, že je vše v pořádku.

jitulka1985
22. únor 2008

Panterko jsem z Nových Hradů (jak jsi se ptala).Nevím, jestli to znáš.je to nějakých 34 km do Budějovic a do krumlova asi 50km ☹ Což je fakt daleko, ale prostě Krumlov chci a chci 🙂

Zvizi je pravda, že krumlovská nemocnice má hroznou pověst, nikdo tam nechce, hlavně ta chirurgie, ale zas porodnice je tam prý fakt skvělá.Kdežto Budějovice jsou zas vyhlášený, že tam jsou špičkový doktoři a tak, ale porodnice tedy fakt šílená.Tedy to píšu co jsem slyšela 🙂

krista
22. únor 2008

Ahojky Jitul, jsem tu tak zkus zase zdrhnout 😠 😀

krista
22. únor 2008

Jak se dneska máš? 🙂

jitulka1985
22. únor 2008

Ahoj Kristý tentokrát jsem si řekla, že si tu na tebe prostě počkám 😀 😀 😀
Mám se dobře, děkuju, a jak se daří vám s Kristýnkou? 🙂
Za chvíli jdu na poštu, už mi přišel ten kojící polštářek, tak mám radost.Přišel už včera, ale nebyla jsem skoro celý den doma, tak mi hodili papírek do schránky.Už se strašně těším 🙂

panterka
22. únor 2008

ahoj holky 🙂
jitul, Nový Hrady znám 😉 teda nikdy jsem tam nebyla, ale na plavání kojenců k nám do Krumlova jezdila jedna mamča tam z těch vašich končin 😉
krist, ta pověst krumlovský porodnice přišla až s novým primářem, před 5 lety ta pověst taky nebyla moc dobrá 😅

jitulka1985
22. únor 2008

Panterko ahojky 🙂 Jak se daří?Jj, je to možný, že tam nějaká mamča jezdila 🙂 Já vím i o dvou maminách z Hradů(ale neznám je osobně, tak se nemůžu vyptávat)co rodili nedávno v Krumlově.A v autě neporodily, takže se snad té daleké cesty do Krumlova nemusím bát 🙂

jitulka1985
22. únor 2008

Tak zatím ahoj holky, jdu si na poštu pro ten polštářek. 🙂

krista
22. únor 2008

Jitul tak to já se taky těšim na ten tvůj polštář až ho vybalíš tak hned vyfoť 🙂
Doufám, že mi nebudeš nadávat že jsi utratila peníze za kravinu 😀

Panter já jen co vím z nemocnice - dělal tam tchán 😉

Jitul ty už jsi utekla 😅 tak čauky 😀

panterka
22. únor 2008

krist, já jsem naštěstí neměla tu čest se tam doteď nějak zdržovat, ale porodnice byla jasnou volbou 😉
jinak, já jsem měla kojící polštář v nemocnici i jak jsem tam těch 14 dní ležela ☹ bez něj si to tam nedokážu představit 🙂 super věc

krista
22. únor 2008

Panter jj já právě holkám taky koj. polštář doporučuju, na začátku těhu jsem nemohla se zádama a myslim si, že právě díky němu jsem teď v pohodě, každej den s ním spím, už je to taková součást naší postele 😀 Do porodky jsem nad ním taky uvažovala, ale to by znamenalo že budu mít kufr a dvě obrigelitky, tak nevim no 😅

panterka
22. únor 2008

krist, můžu se zeptat, co všechno si s sebou bereš? já to mám jednodušší v tom, že kdyby mi něco chybělo, tak brnknu našim a ty mi to hned přivezou, ale stejně, asi bych měla začít uvažovat aspoň nad seznámkem, abysme pak já nebo MM nebyli překvapený, kdybych musela do nemocnice dřví 😅

krista
22. únor 2008

Jasně Panter já to sem napíšu, moment 😀

Mě to taky může dovézt třeba MM, ale přece jenom by to bylo "zbytečných" zhruba 22km tam a zpátky a když bych to potřebovala honem, tak to tak honem nebude 😝

krista
22. únor 2008

těhotenská průkazka
zdravotní průkazka
občanský průkaz
oddací list (kopie)
lístek na jméno dítěte
přezůvky
župan
1x pyžamo, 1x košile
2x ručník
ponožky
3x normální kalhotky + 5x porodnické kalhotky (síťované)
40ks vložek
1x kojící podprsenka
malé manik.nůžky s kulatou špičkou
srpchový gel, šampon
jelení lůj, zubní pasta, kartáček
fén
fotoaparát, mobil, nabíječka
přezůvky a plavky pro MM
hebký toaletní papír, papírové kapesníčky

40ks plenek, vlhčené ubrousky a jelikož mi zbylo místo v tašce tak jsem si tam rovnou dala oblečení pro malou z porodnice - bodýčko, kalhoty, ponožtičky, capáčky, rukavičky, kabátek, kombinézka, čepička 😉

panterka
22. únor 2008

jé, krist, fakt díky, já si to okopčím a začnu přemýšlet, co z toho budu potřebovat a do čeho to zbalím, nejlíp bude asi udělat to, že to dám do jedný velký tašky a věci k porodu do druhý menší, aby toho nebylo moc na stěhování 😕 no, uvidím, já s tím zkušenosti nemám, poprvý jsem do porodnice nebalila 😅 jen vím, jak tam jedna ta mamina přenášela a ležela tem se mnou týden, tak měla spoustu věcí jen tak položených na okenním parapetu nebo u postele a pak když šla rodit a sestřičky jí to stěhovaly, tak u toho dost frfňaly, navíc to fakt bylo neskladný i na tom pokoji šestinedělí, tam přece jen moc místa není 😒

krista
22. únor 2008

Panter jj to v Budějovicích pořád připojínají že na to neni místo, v Č.K. nevím, co jsem koukala ten pokojíček je malinkej, ale zase když ti tam nic nedaji, tak nemůžou remcat že si to vezeš 😝

Ani nevim jestli jsem nezapomněla ještě něco napsat, já tam totiž vždycky něco přihodim když si vzpomenu, tak nějak ještě dokupuju, min. týden jsem koupila poslední věci, někdo bere do porodky třeba ještě dudlík a rovnou věci pro mimi, ale na to prdim, sama jsem viděla že Gabča dostala oblečků dost, asi 5ks plenek, vlh. ubrousky měla svoje - ty nedávaji a kosmetiku pro mimi tu taky dostala 😉

No já se těšim až vyrazíme kočárkovat 🙂

Koukala jsem do alba Panter a Hyneček vypadal hezky na to že se narodil ve 34tt nebo ve 35tt jak jsi psala, člověk by řekl, že bude ještě nedopečenej a on byl při tom moc hezkej 😵

panterka
22. únor 2008

krist, díky moc, taky jsem si myslela, že to bude kostřička potažená kůží, ale byl fakt moc hezkej, sice nám ještě trochu shodil, jako asi každý mimi, ale když jsme šli z porodky po 9 dnech a měl rovný 2kilča, tak byl fešák 😀 i holky, co se mnou ležely na riziku a pak na neonatologii, řkaly, že nechápou, kde jsem ho měla, když jsem prakticky neměla žádný břicho 😀

koukám, že toho není zas tak moc, dneska by mi MM měl přivézt první plínky, tak to začnu zatím kupit ve skříni 😉 jen furt nemám parádňácký dupačky na cestu z porodnice ☹ ach jo... no až mi padne 30tt, tak to musím všechno nachystat 😕

jinak, když to vezmu tak, že tyhle věci dám do jedný velký tašky, tak bych měla ještě igelitku se županem a kdybych si brala ten kojící polštář, tak to je druhá 😀

a krist, ještě, že Tě otravuju, co si připravuješ přímo k porodu? 😅

panterka
22. únor 2008

ještě k tomu Hynečkovi, když jsem ho viděla, tak se vlastně toho předčasnýho porodu ani nebojím, jen prostě nechci, aby nás převáželi do budějc, to FAKT NE 😝 tak Jáchymek musí mít aspoň 2,5kg

krista
22. únor 2008

Panter neboj určitě si Jáchymek u tebe pobyde a hezky nabere 😵

Myslíš přímo k porodu? Jako pití, jídlo nebo tak? Na to se nějak nesoustředim, nechám si asi dát erár, abych si nešpinila svojí košili, yal si nekupuju, lepší bude klasickej klistýr, takže akorát foťák na porodní sál, telefon, hodinky se vteřinovkou nemáme, tak budeme měřit na mobilu 😅, pití nevím, někde se to nesmí kvůli tomu kdyby byl potřeba akutní císař a někde se to smí, takže sama nevim ... co máš na mysli ty? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru