Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
26. únor 2008

Kde jste kdo? 😀

jitulka1985
26. únor 2008

Kristý fakt, on je jak malej....furt se po něm ted válí 😀
Mně ani moc nešustí 🙂 Ale byl takovej nafouklejší nebo jak bych to řekla 😀 Neoleženej a ted je takovej už vytahanej se mi zdá, omačkanej, přeleženej 😀 😀 Ale stejně je super. 🙂

krista
26. únor 2008

Jitul teda to jsi ho rychle zdemolovala 😀
No hlavně že ti vyhovuje, to jsem ráda, já uvidíme jakej to bude pomocnik při tom kojení, když je to KOJÍCÍ polštář 😀 A jak se dneska cítíš? 🙂

krista
26. únor 2008

Budu tak deset minutek mimo, ale hned jsem zpět 😉

jitulka1985
26. únor 2008

Určitě manža mi ho rozležel 😀 😀 Myslím si, že bude dobrej i jako podpěrka pak pro to mimčo, když už bude polosedět.Pěkně se tam zapře....
Dneska to celkem jde,je mi dobře, děkuju, ale akorát nějak nemám hlad 😖 Jenže nejhorší je, že něco jíst prostě musím 🙂 Tak jsem si udělala aspoň polévku kuřecí.

krista
26. únor 2008

Jitul ty jo já bych byla ráda, kdybych chvíli neměla hlad 😅 Celý těhu jsem pořádně nejedla a včera mě tak bolel žaludek, že jsem si šla v 23:30 vařit brambory 😅 To je fajn, že jsi si udělala aspoň tu polívku, ta zasytí 🙂 Já dneska chtěla dělat špagety, ale nějak jsem se na ně vyprdla tak zítra nebo ještě později 🙂

jitulka1985
26. únor 2008

😀 Kristý tak to je dobrý teda 😀 😀 Skoro o půlnoci vařit brambory 😀 Ale když máš hlad tak co vid? 😅 Já si taky o víkendu ohřejvala rajskou ve 22:30 😀 😀 Když musíš tak musíš 😀 😀

krista
26. únor 2008

Jo Jitul a to je poprvé za těhu co jsem jedla takhle pozdě, dřív jsem to nedělala, tak co 😉 Vím o jedné těhuli co jedna pořád takhle pozdě, v noci vstala a šla si udělat rohlík - taky přibrala 20kg 😅 no taková teda nejsem zase 😕 😀 A ty si to taky můžeš dovolit 🙂 Co ty kalhoty? Nic nemůžeš sehnat? Aby si nešla do divadla nahá 😀

jitulka1985
26. únor 2008

Ty kalhoty jsou na prd ☹ Já se asi nevyznám v těch velikostech nebo co, ale všechny jsou hrozně obrovský ☹ Musím asi kouknout osobně v nějakém obchodě.Ne přímo v těhu oblečení, myslela jsem že bych si prostě koupila někde v obchodě větší kalhoty.Nahá snad nebudu muset jít 😀 😀

krista
26. únor 2008

Jitul no ty větší kalhoty by sis taky mohla koupit, vždyť já mám celý těhu netěhu kalhoty a v pohodě 😉
Ty jsi totiž dost hubeňounká proto to maji na tebe tak velký a ty těhu se dělaji ještě větší než klasický víš 😖 Tak to bude chtít tak 36 nebo 34 ne? 😀 😀 😀

jitulka1985
26. únor 2008

Kristý jsi tu ještě? 🙂 Jsem tu ještě na chvíli 🙂

jitulka1985
26. únor 2008

No právě, většinou mají kalhoty přes boky tak 120 a to mně by bylo hrozně veliký 😲 Většinou jsou to tak 42 - 44 velikosti 😒 Jo a Kristý pak jsem si ještě vyhlídla tílko těhotenský ale psala tam paní že má přes prsa 50 cm....to je hrozně málo ne??? 😲 Já žádný prsa nemám a nebylo by mi to 😀 😀 😀

panterka
26. únor 2008

ahoj holky 😉
dneska jsem tu nebyla, mám dnes tak mizernou náladu, že bych vám jí akorát kazila, pěkně mě totiž namíchli ve školce ☹

krista
26. únor 2008

Panter co ti udělali? ☹

Jitul to bude zase jen půlka toho tílka, polož si svoje tričko na postel a změř jen tu jednu přední stranu kolik to bude mít 🙂

krista
26. únor 2008

A měř to od švu ke švu 😉

panterka
26. únor 2008

krist, ono Hynečkovi bude v červenci 5 let, tak by příští rok měl jít do předškoláků a já se dneska dozvěděla, že vzhledem k tomu, že je právě až v červenci, tak se tam nejspíš nevejde 🙄 přitom on je takovej šikulka, že o odkladu školní docházky ani neuvažujem, prostě to dneska nemůžu rozdejchat ☹

krista
26. únor 2008

Panter já tomu moc nerozumim, jako že by dostal nějakej odklad kvůli tomu že je až v červenci? 😲 No to je děs, to přece takhle nejde ne? ☹

panterka
26. únor 2008

ne, krist, jde jen o to, že tady u nás ve školce jsou tři třídy, dvě jsou smíšený a jedna čistě předškoláci, no a protože je hodně dětí a Hyneček je jako potenciální předškolák jeden z nejmladších, tak prostě nejspíš zůstane ve smíšený třídě s menšíma dětma (i když se jim tam věnujou stejně jako předškolákům). prostě doplácí na to, že je červencovej a já myslím, že je to diskriminace, ona za to chudáček nemůže ☹ jinak k zápisu a případně do školy půjde stejně, ale jde o to, že bych byla radši, kdyby se spíš přizpůsoboval dětem stejně starým nebo starším, než mladším

krista
26. únor 2008

No tak to je jasný, však jde o jeho vývoj 😖 Ach jo to je děs, tak doufám, že se vejde, protože to je fakt od nich nefér 😖

panterka
26. únor 2008

dík, krist, musíme jenom čekat, jestli si to rodiče dětí, co byly letos u zápisu, který chtěji odklad, náhodou nerozmyslí. museli by být tři. takže naděje prakticky nulová ☹ ale nechci to tu právě ventilovat, tohle se vás týká až za pár let 😉

krista
26. únor 2008

Panter ale prosímtě vždyť já tady taky pořád něco ventiluju a to jsou kolikrát horší věci - teda nudnější pro vás a kraviny 😉 To mě fakt mrzí, že na tohle Hyneček doplatí, to neni fér!!!! A neni možnost umístit ho třeba někam jinam? To asi ne co? 😖

panterka
26. únor 2008

krist, my jak jsme se stěhovali, tak se nám podařilo ho převést do týhle školky, jsme sice rádi, protože jí máme prakticky za barákem, ale tohle mě hodně vykolejilo. navíc moje mamka tam 30 let dělala učitelku, s ředitelkou spolu sloužily a stejně máme smůlu 😒 ale ještě za to budu bojovat, co to půjde

jitulka1985
26. únor 2008

Holky ahoooj, jste tu ještě některá?? 🙂 Panter tak to mě mrzí s tím Hynečkem.Ale nechápu to..... 😲 Vždyť když je narozen v červenci tak by měl jít do školy normálně hned v září ne?To je tedy fakt nefér, ale třeba se tam vejde v pohodě, uvidíš.Držím palce.
A neomlouvej se,nic špatného tu neventiluješ, od toho tu jsme abychom si psaly ne? 😉 At je to o čemkoliv přeci!!! 😉

Jinak kristý děkuju za radu ohledně těch rozměrů.Asi to bude fakt ta půlka zase 🙂 Já jsem lempl teda 😀

kulllisek
26. únor 2008

Ahojky holky, tak jsem zpět, totálně urvaná ze cvičení 😀

Panter, to je mi moc líto s tou školkou, v dnešní době je to celkově s těma školkama síla, prostě nemají kapacitu a hotovo, nechtějí se s tebou bavit! Budu držet palečky, aby to nějak vyšlo, chjo 😔

Krist, vy jste mě tu s těma kojícíma polštářkama pěkně rozesmály! No, aspoň víte, co při první příležitosti manžům koupit za dáreček a za co budou vděční! Kouknu na ten odkaz, co jsi tu dávala na ty polštářky a asi do něj taky půjdu! Hele, jak platíte, když objednáváte přes MMB?

Jitulko, jestli se ti polštářek slehnul, tak bych asi zauvažovala o koupi náhradní náplně, páč jsem koukala, že se prodávají zvlášť i kuličky! Co ty na to?

A jinak k těm těhu kalhotám, to je síla, mě se žádné nelíbily a to proto, že mi byly všechny velké na zadku, vypadala jsem v nich jako matrona a to mám běžnou konfekční velikost kalhot 40!!! Ale šířka těch nohavic a přes zadek, to jsou velikosti, to je snad 1,5 metru!!! Fakt síla, takže jsem dlouho přemýšlela, co s tím, když už mě pomalu všechny kalhoty začaly být malé, tak jsem vyčlenila jedny bokovky, které nosím dodnes, které nejdou přes bříško a ty nosím a pak dvoje starší kalhoty, jedny světlé manžestráky a jedny rifle a zašla ke švadleně, která mi vystřihla z předního dílu zip do véčka a našila mi tam takový ten úplnet na těhu bříško, úprava jedněch mě vyšla na 150,-- Kč, takže teď mám bohatě co nosit a nemusím dávat za hnusný těhu kalhoty 1.200,-- Kč, když jsou jenom na chvilku. Stejnak za chvilku budou pařáky a začneme nosit sukýnky 😎

jitulka1985
26. únor 2008

Kulišku ahooj 🙂 Tak jste si zacvičily aspoň vid? 🙂 Můžeš z toho mít dobrý pocit 🙂 To já se furt jen válím, už se těším až pak taky začnu na nějaké to cvičení chodit.
Polštářek si určitě objednej, je to opravdu dobrá věc.O těch náplních nevím že se dají koupit nové 😲 Ale zatím ještě počkám, mám ho teprve ani ne týden tak snad se mi to zdá že je rozválený 😀 😀
Je pravda že za chvíli je teplo a budou se nosit sukně a šaty, což bude rozhodně lepší na shánění než kalhoty a bude to i pohodlnější 🙂 Já jen doufám, že v létě nebudou zas takové pařáky jaké byly minulé léto 😝 To bych asi nerozdýchala.... 😖

kulllisek
26. únor 2008

Ale rozdýchala, uvidíš, že to bude v pohodě, nahodíme sukýnky a budeme frajerky 😎 s miminky 😀
Ta výplň se fakt dá dokoupit, už jsem to zkoumala. Do polšářku také půjdu, jak jsi platila, na dobírku?

Až budeš potřebovat poradit se cvičením, tak písni, my chodíme s Dludli na náměstí do Pansofie a je to super, je tam vždycky spoustu těhulek, cvičí se pomaličku a řekneš si, že je to brnkačka, ale druhý den ráno cítíš i takové svaly, o kterých jsi neměla ani tucha, že nějaké takové máš! Je to fakt super, učíme se i dýchat k porodu a tlačit, takže fakt doporučuju! Dneska jsme cvičily na míčích, bylo to super, uvažuji, že bych si ho pořídila domů, krásně se na něm uvolníš 😉

panterka
26. únor 2008

ahoj holky, díky moc 😉 já to tu ani nechtěla psát, tak jsem to v sobě celej den dusila, ale je fakt, že když jsem to ze sebe dostala, tak je mi líp 😉

kulllisek
27. únor 2008

Ahojky holky, zdravím poránu!!!

Tak dneska se nám prý má trochu ochladit, ale ráno, když jsem šla do práce, tak to vůbec nevypadalo, tak doufám, že nás to teplíčko hned tak neopustí 😀

panterka
27. únor 2008

krist má vlastně taky dneska kontrolu, tak doufám, že dá vědět, jak u tý svý dr. dopadla 😕

krista
27. únor 2008

Ahojky,
omlouvám se za včerejší výpadek, přišel MM a byly jsme za Gabcos a Emmískem 🙂 Oběma holkám to moc slušelo, Gábi bych vůbec neřekla, že před týdnem rodila 😲 a Emmísek je kouzelná 😵

Panter teda tohle by mě štvalo, koukejte si tam vydupat protekci 😀 Všude je to o protekci, tak snad se něco povede do háje!!! 😉

Kuli na MMB jsem nejprve platila složenkama, ale to je moc složitý - musíš běhat na poštu a platíš za to navíc peníze a teď mám int. bankovnictví, prostě si jen kliknu a je hotovo a stojí mě jeden příkaz asi 3Kč, pěkně to sleduju na netu kdy to odejde ap. 😉 Fakt pohoda 🙂

Holky tak dnes jsem byla u Dr. a hrůza děs ☹ Dovádí mě k šílenství, pánev mi nezměřila se slovy, že o tom přemýšlela a že se jim na to vyprdne, že neví kde to chcou změřit, tlak jsem měla OK, cukr taky, na otoky jsem vyfasovala prášky za 160,- no co se dá dělat, když mi to pomůže 🙂 ale měla úplně nechutnou tu kozu ☹ Se mi tam ani nechtělo vylézt, na tom papíře byla nějaká kapka od výtoku, prostě nechutný - já jsem se tomu vyhla - dávala jsem si velký pozor - ještě něco chytnu ne 😢 a na zemi byly taky kapky, nechápu co tam s kým vyváděla 🙄 O monitorech samozřejmě ani slovo, tak se domluvim ještě s primářem jak to vidí a kdyžtak zítra jedu 😉

No jak se máte vy při dnešku? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru