Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
27. únor 2008

dludli, jasnačka, já si dám obídek a pak pomalu vyrážím na tu kontrolu, tak pak dám vědět, papa 😉

krista
27. únor 2008

Teda holky to než dočtu 😉

jitulka1985
27. únor 2008

Holky ahooooj, jsem tu, před chvílí jsem dorazila od Dr. 🙂 Kristý prosím tě, jak to udělám, když chci napsat IP dvěma lidem 😅 U mejlu to umím, ale tady u toho mi to nějak nejde 😀 Já vím, že jsem lempl 😀 😀

krista
27. únor 2008

Dludli nevím jestli by s tebou měla stejný názor třeba Gabcos která už to má za sebou, co se týče toho tlačení apod. 😉 No já jsem nikdy nenapsala že porodnice v Č.K. je lepší, ona je lepší pro mě ... ale neříkám že pro všechny 🙂 Líbí se mi prostředí, porod do vody, to že je tam málo porodů, pokoje po dvou, milé PA a velice ochotný primář - to taky o něčem svědčí 😉

Dlouho jsem byla rozhodnutá pro Č.B., ale po přečtení referencí a osobní prohlídce jsem názor změnila, Gabcos změnila názor asi ve 35tt a nelituje ničeho 😉 Co se týče těžkých případů, sama mi včera s manželem říkala, že o profesionalitě Dr. a PA vůbec nepochybovali, že bylo vidět, že co dělají mají plně pod kontrolou, s Gabcos byla na pokoji mamina po těžkém porodu, transfuze ... a byla taky v pořádku 😉 Všude se musí umět postarat 😉

Kuli přesně tak, já jsem Tereza a Terka, Terezka to nezní špatně, ale TEREZA to je šílený 😀 Mě takhle říkala máma když jsem byla malá a něco jsem provedla 😀 proto to nemusim, MM taky chvíli ukecával, ale já nechtěla, on je třetí Martin a akorát samý problémy s tím byly, tak nebudou jména po rodičích, i když se mi zrovna Martin moc líbí ☹

Jitulko klasicky to oddělíš čárkou, př.: Panterka, Krista 😉
Nebo jestli chceš odpovědět, tak dáš odpovědět všem 🙂 A jak bylo u Dr.? Já jsem si dneska užila 🙄

jitulka1985
27. únor 2008

Kristý děkuju za radu, musela jsem to poslat zvlášt 😀
U Dr. celkem dobrý, dělal mi i UTZ což jsem čuměla jak puk 😲 Říkal že je vše v pořádku a příští středu mám přijít na krev, asi na ty TRIPPLY.Bojím bojím 😖 Jinak já jsem četla co u té tvojí Dr......nejvíc mě vyděsila ta koza 😝 No bléééééé, humus.

jitulka1985
27. únor 2008

Jéjej, já to nestíhám ani dočítat 😀 Vy jste toho nakecaly teda 😀

panterka
27. únor 2008

holky, tak já se oblíkám a za chvíli razím, myslete na mě ☹ zatím papa a pak dám vědět

krista
27. únor 2008

Panter neboj, moc na tebe myslíme a já vím, že to bude v pořádku 😵

Jitul těch tripplů se neboj, NT ti vyšlo dobře a to je daleko přesnější 😉 Takže tripply budou určitě taky OK!!! 😉
No to koukám že ti dělal UTZ, on je totiž povinnej tak mu to asi docvaklo a co fotku máš? 😲

kulllisek
27. únor 2008

Ahojky holky, tak jsem zpět a zrovna si dávám do nosu výýýýborný kuřecí salátek z Fantoma 😀

Jitulko, no, ženská, koukej nám sem dát fotečku z UTZ! Hmm, ode mě to sedí, když v albíčku nemám ještě ani jednu! Ale máme doma problém s PC, manža ho musí přeinstalovat, tak o víkendu na něj zatlačím a DOUFÁM, že už tam ty fotečky taky nalupu 😉

Dludli, hele, tak koukni na ten MMB - je to Ludmila.S (ID 88789) a vyber si barvu, já jsem si objednala ten béžovej s modrým a žlutým sloníkem, tak vyber a já jí zkusím písnout, aby přibalila ještě jeden polštářek! Jo, včera ta Tamara - PA, připadalo mi to, že hodně propaguje porodnici v ČK 🙂

Jinak jsem byla v baňce a mám Internetbanking, takže Kristi, díííííííííky, bože, hlavně nesmím hned všechny penízky rozfofrovat!!! 😅 Ale to se bude objednávat jedna báseň!!!

S tou porodnicí, v Krumlově je to určitě lepší, já myslím, že jo! Ale já prostě tuhle věc neřeším, budu rodit tady v ČB, doufám, že to nějak půjde, budu se modlit, aby PA nebyly staré mrzuté panny a aby bylo miminko v pořádku! Stejnak se už nejvíc těším, až to bude za námi a my už se budeme moct s tou naší šmudlinkou šmudlíkovat 😵

krista
27. únor 2008

Kuli a v pohodě to bylo to bankovnictví? Kolik to teda stojí měsíčně? 😀 😅 😀

kulllisek
27. únor 2008

Jojo, úplně v pohodě, neplatíš nic a platíš jenom za provedené transakce, tedy když odešlu penízky z účtu, tak platím 3 Kč za provedenou transakci, což je fakt výborný, protože když to budu platit složenkou, tak dám 22,-- Kč a když v hotovosti na pokladně v bance, tak dám 30,-- Kč!!!Já jsem ještě předtím brnkla švagřici, ona to má taky a říkala, že tohle je jediná dostupná cesta, jak objednávat z netu tak, aby se to vyplatilo, protože pak už k tomu všemu musíš připočíst ty poplatky a je to nahouby! Takže Krist, ještě jednou dííííky! 😉

krista
27. únor 2008

Kuli neni zač, tak jsem to říkala dobře, že to mám za ty 3kč 🙂 No je to paráda, všechno v pohodlíčku jen klikáš 😀
Já se toho bála, aby se to nedalo zneužít, no 100% jistota asi neni ale trochu mě uklidňuje to,že to musí jít přes ten telefon a ten jen tak někdo nezíská zároveň s PINem - teda pokud si ho člověk nenapíše do telefonu ještě z odkazem na to int. bankovnictví že 😀

To jsem jednou zažila šílenou komedii v Takku 😝 Byly tam dvě madam a nakoupili kopec hadrů, vypadalo to, že museli určitě zabrat a že půjdou platit, dali prodavačce kartu a prodavačka říká: "Zadejte PIN" slépka č.1 říká: "Ježiš ale to jste po mě nikdy nechtěli to já nevím, tak já to zkusim ... špatně, špatně ... ježiš jak to je?!" slépka č.2: "Tak zaplatíme mojí" Štrachala se deset minut v kabelce (mezitim za nima fronta až bůh ví kam) našla tu kartu a dává jí prodavačce ... slépka č.1: "Ježiš já už víííím, já ho mám v mobilu, moment, moment, já ho mám v mobilu" - řvala na celý Takko 😝 no pak už to nějak dodělali ale větší slépky jsem teda ještě neviděla 😅

panterka
27. únor 2008

ahoj holky, tak jsem zpátky z kontroly. jsem doma, to je hlavní, ale pořád ležák 😅

krista
27. únor 2008

Panter zrovna jsem na tebe myslela, že by si mohla brzo dorazit, tak co?! 😲

dludli
27. únor 2008

je kristy tak to musela byt pekna komedie 😀

Panter a proc presne musis lezet, muzu li se zeptat?

krista
27. únor 2008

Dludli no bylo to jako z blbýho filmu 😅 Já jsem nevěřila tomu že někdo může na celej krám řvát, že má PIN v mobilu, kdyby jí někdo krocnul za rohem 😅
Bylo vidět že moc rozumu nepobraly 😅 Jo Dludli kdy uvažuješ o tý prohlídce porodky v Č.B.? 🙂

dludli
27. únor 2008

Jo chci se kouknout do obou, a pak uvidim. Jak jsem psala pred chvili dam na moje pocity, na muj prvni dojem a tak. A kdyz musim rict, ze jsem spis naklonena Krumlovu. Hlavne kvuli tem tatinkum. No ale zase kdyby me rodil Tuma, tak bych rodila kdekoliv, je to je tak tezky rozhodovani.... 😒 nakonec me to prepadne o dva tydny driv na svatbe u Pardubic a bude vystarano 😀

panterka
27. únor 2008

Tak kontrola byla asi taková, dr. na mě čekal, protože na mě neměli telefon, jinak by mě přeobjednali na ráno (dr. musel odvézt tchýni na bus do budějc 😅 ), tak jsem byla hned na řadě.

tak když jsem mu řekla, že jsem si hlídala to břicho a že mi zvrdlo v to pondělí 20x, tak se mu protočily panenky, no a pak mě vzal na kozu (krist, s čístým tím papírem 😅 ) a prohmátl mě a změřil mi pomocí utz čípek, tak řekl, že je to dobrý, že se od minule čípek prodloužil, tak to je dobrý.

no, ale napsal mi na to tvrdnutí ještě k tomu magneziu gynipral, prý teď mimčo víc poroste, tak aby se mi to nezhoršilo... tak už budu brát 3x2 tablety magnezia a k tomu ten gynipral po 8 hodinách 😕

vycházky nepovolil, ležet musím pořád, prý ještě musíme držet 😅

jsem z toho trochu na větvi, protože čípek se mi prý prodloužil, ale CS už mám 2 (před 14 dny jsem ještě měla 1), jsem z toho jelen, já myslela, že to spolu souvisí 😒

no a další pozitivum je další kontrola až za 3 týdny 😉 dřív mě prý nechce vidět, ale kdyby se mi něco nezdállo, tak ihned naklusat do nemocnice...

holky a ta sestřičká je zlatá 😵 😵 😵

krista
27. únor 2008

Ježiš Dludli ty jdeš ve 38tt na svatbu? 😀 No to je síla, to bych se docela bála 😀 Tam je dobrá porodka v H.K. kdyby si teda potřebovala 😅 A říkáš že s Tůmou by si rodila třeba na seně jo 😀 A on v Č.B. rodí? 🙂 V Č.K. zase rodí Čutka ml. z Genetiky 🙂

Panter hned první sloupec mě teda pobavil 😀 😅
Jinak ten CS je celkový to Cervix Score, takže se ti nemusel zkrátit čípek, ale mohla se ti třeba zvětšit dilatace hrdla nebo tak něco, máš to v průkazce? Neboj nic si z toho čípku nedělej, zrovna včera Gábi říkala že čípek je o ničem, ona měla hodně dlouho CS7 a přenášela 😉
Tak já bych řekla že kontrola dopadla dobře, tak jsme drželi palečky dobře 😵 Jaká sestřička? Jméno!! 🙂

panterka
27. únor 2008

krist, sestřička z ambulance, ta není z porodního sálu, tam s ní asi nepřijdeš do styku 😅 a vím jen, že je Petra 😉

ještě dodatek k tomu prvnímu odstavci. tchýni odvážel po víc jak měsíci na bus, jela domů na slovensko, no a přijede mu pro změnu jeho matka, taky ze slovenska. prý jsou oba doktoři a mají 2letýho syna, tak babičky střídavě hlídají. trochu z ruky, co? 😅

jinak uvidíme, když jsem mu řekla o tom tvrdnutí, tak fakt ztvrdnul 😅

dludli
27. únor 2008

kristy paradni pupek v albu mas hodne strie, zes fotku rozmazala? Je a ty nozky, sup zalehnout a fajfky hore, musi to byt desne protivne! Takove otoky,

jo jinak v 38 bych byla rada na svatbe, tak uvidime co a jak bude. Dlouhe cesty mi ted nedelaji dobre, tak nevim co bude v cervnu, po svatbe budeme mit zajisteny nocleh, tak jeden den tam, druhy zpatky, to by nemuselo byt tak strasne. ALe jak rikam uvidime 🙂

dludli
27. únor 2008

jo a Krist Tuma rodi v CB a s nim klidne i na sene 😀

krista
27. únor 2008

Panter ty jo, jestli to nebude manžel jedný pani co jsme měli na kurzu, vyprávěla o porodu v Krumlově a pracovala tam i ... no jo ale ta má dceru a je čerstvá 😀 Tak to prd 😅
To tvrdnutí neni moc dobrý ale jsem ráda, že jinak vše OK, hezky odpočívej, všechno kolem se nějak udělá 😅 A píše ti to teda do tý průkajdy nebo jak?

Dludli jj břicho mi popraskalo šíleným způsobem 😖 Mazala jsem se jako ďas a nic z toho, stydim se za to 😔 Vím že to k těhu patří, ale já se cítím ošklivá ☹ Samozřejmě že to nevyčítám malý když jí čekám, ale po porodu hned začnu cvičit a koupím nějaký krémy, musí to aspoň vyblednout 😖

Holky a kleslo nebo ne? 😅

panterka
27. únor 2008

krist, už jsem taky na bříšk koukala, teda proti tomu mýmu je obrovský, to jsem zvědavá, jestli to moje ještě vyroste, už teď je velký proti tomu, co jsem měla s Hynečkem 😒 no a jestli kleslo? já fakt nevím, docela bych řekla, že ani moc nee, ale fakt se v tom nevyznám 😅 nemám na to oko ☹

jinak, co myslíš, jestli mi píše do tý průkazky? CS mi tam píše, ale jen celkový, do tý tabulky to nevyplňuje. no, když vezmu, že tam je napsáno, že kritická hodnota CS pro prvorodičky ve 26tt je 2 a pro vícerodičky 1, tak už jsem za kritickou hodnotou 😅 no, musím držet a basta!!!! jenže tenhle prcek je proti Hynečkovi horzně živej 😕 taky bych řekla, že mi tím skotačením to břicho taky pěkně dráždí.

krist, musíš vydržet ještě aspoň 2,5 týdne, já jdu na kontrolu až za 3 týdny, tak abych vás tam, holky, mohla navštívit 🙂

panterka
27. únor 2008

ale ty nohy máš teda nateklý pěkně ☹ snad Ti ty prášky brzy pomůžou 😕

krista
27. únor 2008

Panter neni problém, hlavně ať vydržím 29.2. 😀 Já myslela jestli ti tam vyplňuje hodnoty u toho zkrácení čípku, dilatace hrdla, konzistence ... nebo to tam vůbec nemáš tyhle hodnoty? Vím že těch průkazek je víc 😉

panterka
27. únor 2008

krist, právě že do týhle tabulky mi to nevyplňuje 😒 tak nevím, proč se mi to CS zvětšilo 😅 on to píše jen do prostředka, kde je jen kolonka CS celkově

krista
27. únor 2008

Aha to je zajímavej styl, no moje Dr. si možná ty hodnoty pěkně vymýšlí, takže já na ně u sebe zase tak nedám 😝
Ale tvůj Dr. je určitě o něčem jiným, takže jemu bych věřila, jen by to třeba chtělo vědět u čeho přibyla jednička, asi to nebude nic co by nějak měnilo tvůj stav razantně, doufám a věřím tomu 😉 Vydržíš dlouho!! Určitě!!!

panterka
27. únor 2008

Míka mi to tam vypisoval (sice jen jednou a byla všude 0), no a teď, kdy by mě to zajímalo, tak to tam nemám, já jsem už posledně myslela, že když mi měří ten čípek pomocí toho vnitřního utz, takže to CS už nepíše, ale pak jsem to tam našla a byla jsem z toho vyjukaná, že už mám 1 a teď za 14dní se to vyhouplo na 2, tak uvidíme...

je fakt, že po tomhle dr. v tý průkajdě nepřečtu skoro nic 😲

krist a jaký máš CS Ty? Ty už skoro rodíš, tak by mě to docela zajímalo 😅 😅

krista
27. únor 2008

Panter já tě nechtěla vyděsit, ty budeš určitě z toho akorát víc paf, já ti neřeknu kolik ho mám 😀
No Gabcos mi říkala, že na CS se nehraje, tak si toho vůbec nevšimej, dělej jako že CS neexistuje 🙂

Ach jo, dneska se tam malá roztahuje a já lítám furt na záchod 😝 Panter a manža k porodu půjde?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru