Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

kulllisek
27. únor 2008

Ahojky holky, tak jsem se sem konečně dostala...před chvilkou jsem uskutečnila první platbu přes Internetbanking, tak jsem zvědavá, jestli to dobře dojde!!! 😲 🙂 Uff, pěkně jsem se u toho zapotila, abych všechno správně vyplnila!!! 😨

Panter, to je dobře, že to dopadlo dobře, snad magnézko zabere!!!

Dludli, s tou svatbou, to jsi tedy frajerka 😎

Kristi, to bříško mě mrzí, ale hlavně aby obsah byl v pořádku!

Jinak holky, ono jestli by mě měl rodit Tůma nebo Čutka ml., tak je mi to taky úplně jedno, páč jak jeden, tak druhej jsou fakt borci a myslím, že oba jsou výhra v loterii. Mě byl MUDr. Čutka ml. na genetice mooooooooooooooooooc sympatickej....no, skoro víc než Tůma, Tůmu už znám, tohle bylo něco nového 😉

krista
27. únor 2008

Kuli já se taky u první platby zapotila a teď už to tam házim 😀
Ale stejně vždycky koukám 10 minut jestli mám správně účet, VS apod. 😀

Já bych právě Čutku brala u porodu taky, když už ho znám 🙂 Ale zase mi říkala Gabcos že Dr. přišel na poslední chvíli když lezla hlavička, tak on "jen" miminko vyndá a zase jde 😀 Hlavní jsou tam ty PA 😀 😵

Kuli a ke komu ty chodíš vlastně jako k Dr.? K Tůmovi taky nebo ne? Už se to asi probíralo, ale já zapomínám, promiň 😉

panterka
27. únor 2008

tak jsem tu zpět, měla jsem tu známýho, kterej nám dělal linku a já po něm chci ještě nějaký skříňky do kuchyně 😉

krist, právě že CS rozhodlo, že si mě v prvním těhu nechali v nemocnici, tak mám strach ☹ a manža k porodu stopro půjde, až to bude aktuální, tak má zakázaný všechny služební cesty 😀 s Hynečkem to stihl jen díky tomu, že mi v pondělí řekli, že v úterý rodíme, on se ještě v pátek ptal dr. na riziku, jak to vypadá a dr. mu řekl, že není důvod se znepokojovat, tak MM v neděli odjel na týden na severní moravu (naštěstí si vzal svoje auto), no a já šla v pondělí na utz a oni rozhodli o tom úterý, tak jsem mu volala, on večer sedl do auta a přijel 😅

na záchod běhám taky pořád, jak mi tvrdne břicho, tak mi to děsně tlačí na močák 😒 a dneska navíc, jak do mě dr. sáhl, tak mě to docela bolí 😕

krista
27. únor 2008

Panter jj to si pamatuju jak to měl fest s tím prvním porodem, tak tam asi jde o to aby si moc nepřekročila tu kritickou hodnotu, tak příště uvidíš jaký bude CS 😖

Kritickou hodnotu já nemám, ta je v mém "tt" 7 a já mám 3 😉

Ty jo to mě to naštěstí nebolí když se ve mě hrabe Dr., ale co není může být 🙄 Úplně se bojim co mi řekne příště až uvidí v průkazce že jsem byla na monitoru, co jí na to řeknu 😒

panterka
27. únor 2008

tak nám teda děsně blbne net 🙄

krist, a Ty už bys stejně měla přecházet do péče nemocnice, ne? zítra jedeš na ten monitor? tak pak dej vědět, co Ti řeknou, jak se tam domluvíš 😉

krista
28. únor 2008

Panter no sama jsem zvědavá jak se domluvim a jak budou na mě vůbec koukat, že jsem se tam vyloupla, já vůbec nevim jak to chodí a když mi ta moje slepice nic neřekne, tak je to o to horší 😖

Ozvu se až dorazim, což bude až odpoledne tak žádný jančení že rodim 😀 I když jsem si v noci myslela, že snad jo 😅

Tak čauky 🙂

panterka
28. únor 2008

ahoj krist, tak to jsme byly nějak propojený 😅 mně se dneska zdálo, že jsi porodila, rodila jsi do tý vody a rodil Tě ten můj dr. 😵 😵 bylo to naprosto v pohodě, bez nástřihu a šlo to hladce 😉

rozhodně dej vědět, jak to dneska dopadlo, myslím na Tebe 😉 já bych tu měla být, MM jel totiž služebně do prahy, tak vzal Hynečka s sebou a zastaví se v tom aquaparku na Kladně, Hyneček to tam miluje, tak se zas vyblbne na tobogánech a klouzačkách 🙂 aspoň něco, když já s nima nikam nemůžu... no, vrátí se až k večeru a přivezou mi ten koš na mimi, tak se těším jak malá holka 😀

papa a držím palečky, ať je to všechno bez problémů 😉

kulllisek
28. únor 2008

Ahojky kočky,

jééé, Panter, takže Hyneček bude dneska večer spinkat, jako když ho do vody hodí, jak bude unavenej z toho koupanda 🙂 Jaký budeš mít koš na mimi? Ten proutěný? Já byla včera v Bejbycentru a tam mají ty proutěný, no, vždycky si musím utřít slinu, páč jsou náááááááádherný 😵 , ale dost drahý ☹

Krist, já chodím k MUDr. Tůmovi, už jsem u něj od doby, co tady s manžou v ČB bydlíme, tzn. nějakých 7 let a je to frajer, prostě on je fakt dobrej 😵 ! Víš, co je ale sranda? On (a to už jsme se shodly se spoustou holek), když tam přijdeš, tak ti podá ruku, přivítá a pořád se k tobě děsně přibližuje! Nedávno jsme se nad tím s kamarádkou zamýšlely, on má asi silné brýle (i když to není poznat) a prostě nevidí, nebo co! Ale je to komický 😅 😀

panterka
28. únor 2008

ahoooj kuli,

bude to ten košík, co mám tady v albu https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
jsem na něj docela zvědavá, oni tam píšou, že má lehací plochu 80x45, takže by měl být dost velký 😉 stál 3300,- a já jsem si ho musela vybojovat, MM povolil, až když mě pustili z nemocnice 😅

jinak Hyneček spal jak když ho do vody hodí už včera, protože jsme mu řekli, že když bude vstávat tak brzy (odjížděli ve čtvrt na sedm 😝 ), tak musí brzy spát, jinak nikam nemůže ject, no a v osm spal. on je i tak dost aktivní, v pondělí a ve středu chodí na hokejovou přípravku a v úterý má plavání 😉

jé, tak ten dr. Tůma by mě zajímal 😵 já teda taky o tom svým dr., co k němu teď chodím do nemocnice můžu říct, že je fakt frajer 😵 😵 (na to jak je mladej, tak je skvělej)

kulllisek
28. únor 2008

Panter, jsem ráda, že máš taky príma doktora, není nad to, když umí být galantní a milej, cooo?

Asi bych umřela z doktorky jako je MUDr. Trsová (ta se střídá s Tůmou), jak tu o ní psaly holky!!! Já jsem u ní byla jednou, šla jsem tam s nějakým zánětem a normálně ve dny, kdy má ordinovat MUDr. Tůma a ona tam byla tahle jedubaba a byla děsná 😨 vyšetřovala mě dost hrubě, až to bolelo 🤐 ,takže jsem odtud vypadla hodně rychle a šíleně rozčarovaná 😖 😲 😢

Ten košík je božskej! Fakt, taky bych ho moc chtěla, ale ty penízky se mi za to dávat nechtějí, uvažovali jsme s manžou, že bysme koupili véééélikej proutěnej koš a manžel by k němu udělal ten podstavec s kolečkama, tak ještě uvidíme 😅

panterka
28. únor 2008

kuli, když máš takhle šikovnýho manžu, tak je to paráda 😉 můj je přes elektriku, takže s tímhle mám smůlu, ten by tak možná vymyslel automatický houpání na kolíbku 😀

já jinak chodím k Míkovi a na toho si taky nemůžu stěžovat, ale tenhle dr. má přece jen lepší přístup,já vždycky říkám, že je jak z růžovky 😀 ne fakt, člověk se hned cítí líp, když s ním nezachází jen jako jednou další z mnoha 😉 ta lidskost je hrozně důležitá, kor, když je mamina vystresovaná z problémů jako třeba já ☹ určo bych k němu chtěla chodit pak už nafurt, aspoň nebudu muset dojíždět do budějc 😉

kulllisek
28. únor 2008

Tak to je fajn, že je dobrej, to by bylo dobrý se k němu přehlásit od Míky! Ale Míka taky není k zahození, nééé? Slyšela jsem na něj chválu... 😕 Jo, není nad to, když tě tvůj gynekolog "chápe" - prostě je to takový psycholog 😉

Manžel taky dělá do elektriky, ale jako koníčka má všechno možný, rybičkama počínaje po výrobu nábytku, všechno, co máme doma vyrobil, až mě někdy straší, že vyrobí postýlku a další lumpárny a hrozně mě tím zlobííííí 😠

panterka
28. únor 2008

kuli, ale to je fakt skvělý 😵 to já bych si vymýšlela, kdyby to MM uměl 😅

jj, Míka mi hodně pomohl po tom mým zamiklým těhu, otěhotněla jsem pak s Hynečkem hodně brzo a to bylo pro moje nervy super 😉 jen už toho teď má fakt moc, tak už to není jak dřív

kulllisek
28. únor 2008

No, je fakt, že i Tůma toho má šíleně moc a poslední dobou se mi zdá, že to trochu odbývá ☹ , ale hledej v dnešní době jiného dobrého doktora!!! To je jako hledat jehlu v kupce sena! 😒

dludli
28. únor 2008

Koukam ze drbete Tumu 😎 S tim podavanim ruky me vzdycky desne zaskoci kdyz odchazim, vzdycky jsme rada ze jsem to vsechno zvladla bez nejakyho zasadniho trapasu no ale ta ruka me vzdycky zaskoci. ALe je to takove pekne 😀
ja na te genetice Cutku vubec nepotkala, tedy prisel tam nejaky starsi Dr a MM rikal ze mel ceduli Cutka, to bude asi tatik?

panterka
28. únor 2008

dludli, to je určo tatík, já jsem tam byla před 5 lety na vyšetření po tom potratu a to tam byl jenom tatík 🙂 ale i ten byl moc sympatickej, mladej Čutka byl tenkrát asi jen v krumlově v nemocnici a čistil mi tenkrát dělohu, takže jsem s ním tu čest měla, ale poznat jsem ho v narkoze nestačila 😅

kuli, já jsem tenkrát chodila k dr.-ženský tady u nás a pak myslím, že to zanedbala, tak jsem k ní už nemohla, jenže tady tenkrát nebylo ke komu se přihlásit, většinou nic moc pověst nebo nebrali (a tenhle dr. tu ještě nebyl - je mu 30 😀 ), tak jsem tenkrát byla šťastná, že mi to v budějcích takhle u Míky klaplo 😉 péče fakt super, chodila jsem na cvičení podle Mojžíšové, na tu genetiku nás poslal a tak 😉 no, ale teď když mám možnost jít k tomuhle dr. do krumlova, tak toho určo využiju, dokud to jde. přece jen se dvěma dětma už to bude zase horší jezdit do budějcl a tomuhle dr. fakt věřím 😵

dludli
28. únor 2008

No ja ho nejak neregistrovala, ale MM se snim bavil o UTZ, on te technice bohuzel trochu rozumi, tak pak rikal ze tomu ten Dr (Cutka st) nerozumi vubec, no mozna spis necekal nejakyho rozumbradu.

Misko mam zavolat zase na to cviceni? Reknu na na brezen a duben?

kulllisek
28. únor 2008

Hele, Panter, já bych se asi před takovým mlaďochem styděla... 🤐 😅 ...to by byla prča 😀 Představuju si ho jako doktora Adama Suka v Ordinaci (hoooooolky, to je kus, to teda fakt nevím, jestli bych se nechala vyšetřit 😀 )!

Ale Čutka mladej je fakt super, fakt na mě působil hrozně fajn, hodnej, milej, taky podával hned ruku, prostě na úrovni...no a docela i fešák 😀 Takže jestli budete rodit v ČK, tak se máte na co těšit, holky 😀 To to půjde jedna báseň 😎

Hele, Dludli, taky se k tobě ten Tůma tak přibližuje??? To je taková sranda, fakt jsme se na tom s holkama shodly! 😀

Jo, holky, musím vám něco napsat! V pátek jsme byli nakupovat v Globusu! Měli akci na jogurty Florian a jelikož mě fakt chutnají (jsou proklatě smetanové), tak jsme jich vzali asi 16 ks...jeden za 5,90 Kč, datum spotřeby buď 15. nebo 18. 3. 2008. Paráda!!! No, ale už od víkendu jsem pozorovalala, že se těm bídákům začínají pěkně nafukovat víčka! Včera jsem přišla domů a koukám, co to mám v lednici za chlív a oni ti parchanti postupně bouchaly a zablili mi ledničku! No věřily byste tomu? Pěkně mě to naštvalo, v tu chvíli jsem chtěla do Globusu poslat ČOIku a jánevímcoještě, prostě vemte si, že chcete udělat něco pro své zdraví a zdraví miminka a ono je to všechno zkažený a prošlý! Museli normálně přetisknout data minimální trvanlivosti! Protože je to u všech jogurtů!!! Hrůůůůza, vemte si, že by člověk z toho dostal nějakou salmonelu!!!! 😲

panterka
28. únor 2008

kuli, tak před sukem bych se taky styděla, je to můj spolužák ze základky 😵 ono to těhu maminy dost otrká, taky jsem byla hrozně stydlívá, ale po prvním těhu už mi to tak nepřijde, i když na kozu vždycky lezu s nervama v kýblu. taky jsem zjisitla, že v nemocnici je to jiný než na normální prohlídce 😅 tam jsem to brala normálně (a to jsem se tam nemohla ani oholit 😅 ), ale pak jsem přišla na prohlídku a byla jsem rozklepaná jak ratlík... dokonce jsem se ho zeptala, když mě šel prohlížet, jestli si mám odložit i kalhotky 😅 no, prostě magor 😀 prý jo, prý se to přes ně ještě nenaučil 😀 😀 škoda 🙄

jinak kuli, s těma jogurtama, to je teda síla!!!! už se vidím, jak nad tím zuřím, MM by tam určo jel a omlátil jim to o hlavu, ach jo, to musí naštvat 😠

kulllisek
28. únor 2008

Cože??? Suk je tvůj spolužák ze základky? Hmm, ale na základce to určitě ještě nebyl takovej švihák, cooo 😎 Ale můžu jen tiše závidět 😵

Hele, s tou prohlídkou jsi mi teď připomněla...byla jsem u MUDr. Tůmy cca v 6TT na potvrzení těhotenství...pohodička, dělal mi vaginální UTZ. No, jenže na další návštěvě jsem pořád řešila, jestli už mi jako bude dělat vnější UTZ nebo vaginální 😕 Takže jsem vylezla na kozu sice bez kalhotek, ale nohy jsem zkřížila takovým způsobem, jako že NEEEE! Tůma na mě koukal jak na zjevení a pak se začal smát jako malej kluk, že takhle přesně vypadala jeho dcera na první gynekologický prohlídce 😅 Hmm, pak mi vysvětlil, že na každé prohlídce bude dělat vnější UTZ a normální běžnou vnitřní prohlídku....no jo, ale kdo to má vědět, když je poprvé těhu!!! 😎

panterka
28. únor 2008

kuli, tak to je taky dobrý 😀 😀
jj, je to můj spolužák ze základy, je to krumlovák, chodili jsme spolu do třídy od pětky do sedmičky a je fakt, že tenkrát byl skoro o hlavu menší než já 😀 😀 ale skvělej kluk to byl vždycky 😉

to mě dělá dr. vnitřní utz, protože mi měří ten čípek, na vnitřním jsem byla naposled ve 21tt, to mi dělal ten velkej utz 😉 no, Míka mi děla utz pokaždý, ale dlouho taky vnitřní, tak do 14tt, pak jsem tam byla už jen jednou v 18tt a to mi dělal poprvý vnější

já jsem z tý kozy fakt vždycky na nervy, koukám do stropu a fakt se stydím, ale zjistila jsem, že je mi fuk, jestli je dr. ženská nebo chlap ☹

dludli
28. únor 2008

Miso no me to nikdy nenapadlo, ale je fakt kdyz o tom mluvis (pises) ze se tuma tak jako trochu priblizi. Tedy hlavne kdyz odchazim, ale to jsem tak nejak prisuzovala tomu, ze vzdycky zapomenu na tu ruku a on ji natahne ale ja uz jsem na odchodu tak se jako musim vratit a on udela proste krok proti me.

Jinak s tema prohlidkama, ja se taky otrkala tedy jeste pred tehu potratem 😒 no ale kdyz ma clovek na vizite ukazat vlozku jak moc krvaci, tak to proste nemuze nejak zasadne resit. Ale do te doby mi to desne vadilo, mozna i proto, ze jsem chodila k te Trsove a k te jsem nemela duveru, jo a myslim ze Kulllisek psala ze vysetreni od ni bolelo

panterka
28. únor 2008

dludli, s tím bolestivým vyšetřením to znám, já jsem vždycky tak stáhnutá, že mě bolí každý vyšetření 😕 pořád mi jen dr. říkají, abych se uvolnila ☹

panterka
28. únor 2008

jakpak asi dopadla krista? 😕 doufám, že se brzy ozve

dludli
28. únor 2008

no me u Tumy neboli nic, ale asi jde o tu psychiku, me to ted proste vubec nevadi.

Kocky jdu na tanec, pak urcite zase odpadnu a na zitra jako tradicne mi zbyva nejvic prace. Cely tyden se mi do toho nechce, odsouvam to no a tak to mam. Ale zase v patek toho vzdycky nejvic udelam. Takze se zatim mejte!

panterka
28. únor 2008

dludli, papa. měj se a opatruj se 😉

krista
28. únor 2008

Ahojky 🙂

Panter tak ten tvůj sen by se mi líbil, až na to že jsem porodila dneska, to tam trošku pozměníme, dáme tam 1.3. a je všechno úplně ideální 😀
To je paráda, máš dneska odpočinkový den se vším všudy 🙂 A ten koš potom vyfoť 😵

Kuli já jsem si to myslela, ale nebyla jsem si jistá 😀 No to musí být fakt komický jak se k tobě přibližuje, to by mohl někdo pochopit úplně jinak že 😀

Panter 😀 Jinak monitor dopadl dobře, čekala jsem tam teda zase kopec času 😖 Přišla jsem v 9:30 na monitor jsem šla asi v 10:20, zkončila jsem v 10:50 a do 11:30 jsem čekala než mi Dr. napsala vyhodnocení 😖 Byla jsem zase nervní, protože MM na mě čekal a já ho brzdila, ale dobrý, monitor OK, takže zase za týden - sice mi to neříkaly, ale já se vetřu 😀

panterka
28. únor 2008

panter, a která dr. tam byla?
toho 1.3. je brzy, no, na mě je brzy i toho 12.3. co máš termín v pasu, já mám kontrolu až 19.3., tak bych chtěla, abyste tam s Kristýnkou byly 😵

krista
28. únor 2008

Panter ty si píšeš sama se sebou? 😀
No já nevím která Dr. to byla 😲 Mluvila špatnou češtinou, kdo to mohl být nevíš?

krista
28. únor 2008

Jo a to prasknu jestli budu rodit až 19.3. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru