Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
29. únor 2008

krist, to se Ti vůbec nedívím, já jsem teď taky někdy až hysterická a to tu nejsem sama, ale mám tu Hynečka ☹ a to mě čekaj 4 dny, kdy pojede MM služebně na Slovensko, nevím, jestli se nemáme na ty 4 dny odstěhovat k našim, protože tu kolem něj sama běhat nemůžu ☹ jede 10.3., tak si to ještě musím promyslet, no a toho 19.3. tu aspoň bude a zas se mnou půjde na kontrolu...

to se mi líbí, tam to berou úplně automaticky, že se mnou chodí do ordinace k dr., akorát když lezu na kozu, tak zůstává "před plentou" 😅

krista
29. únor 2008

Panter no vidíš to je moc fajn, mě se tam líbí všechno jak tam berou, minule tam přišla nějaká vyjukaná holčina že by chtěla zaregistrovat tak jí poslali na gyn. ambulanci dolu a za chvilku s ní přišla sestra, říkala, když budete rodit tady budete zvonit, já se zeptám sestřiček jestli maji čas ukázat vám sál - za chvilku vylezla a říká tak se moc omlouvám dneska to nepůjde, ale tady máte číslo kdykoliv zavolejte a můžete přijít ... no super přístup 😵 V Č.B. by holčina takhle nepochodila 😅

panterka
29. únor 2008

tak to byla určo ta milá sestřička 😵 když jsme tam přišli poprvý, tak tam MM tak přešlapoval a sestřička ho sama vyzvala, ať jde se mnou 🙂 no a posledně mu dávala i školení, jak se používá ten mechanickej tlakoměr, hrozně ho zajímalo, jak to pozná, když nemá ten stetoskop v uších (nebo jak se to jmenuje) a používá jen prsty 😉 tak si to zkoušel a prd poznal 😀

krista
29. únor 2008

Panter a byla to hubeňounká blondýnka s kratšíma vlasama? 🙂 Ta byla fakt milá 😵

panterka
29. únor 2008

jj, to je ona, je taková povídavá a fakt hrozně fajn, je taky hrozně ohleduplná, třeba k tomu, že mám fakt ležet a tak. posledně mi říkala, že se na mě přijde podívat nahoru, až budu po porodu 😉

ale i s tím, že MM se mnou chodí do ordinace k dr., mně to hrozně pomáhá a je fakt, že u Míky to bylo nemyslitelný, pokud to nebyl velkej utz 😕

krista
29. únor 2008

No to samý u mojí Dr. ta by to asi taky nezkousla, aby se mnou MM šel 😝
Já se nemůžu dočkat až od ní zmizim, ale tomu Dr. ke kterému chci přejít nějak přibývají pacientky rychle, takže na mě zase nikde nezbyde místo určitě 😖

krista
29. únor 2008

Tak na hoďku se loučím, kdyby tu nikdo nebyl tak hezký víkend 😎

panterka
29. únor 2008

krist, a nejde se s ním domluvit předběžně, aby s Tebou počítal? 😲 to by byl fakt pech, kdyby Ti to neklaplo, já vím, jak je to hrozný sehnat nějakýho dobrýho dr., prošla jsem si tím před 5,5 lety, tady nikdo nebyla a v budějkách nikdo nebral, naštěstí tenkrát klapl ten Míka, takže nakonec jsem sehnala fakt dobrýho doktora 😉 to bylo štěstí

panterka
29. únor 2008

krist, papa, já se tu objevím kdyžtak zas až večer, až bude Hyneček vypakovanej v posteli 😉

panterka
1. bře 2008

dobré ránko 🙂 tak, krist, máme 1. března, jestli jsi v noci neporodila, tak budeš mít březňátkooooooooooooooo 😵 😵 😵

krista
1. bře 2008

Ahojky Panter - neporodila 😀
Už včera v noci jsem psala MM (protože byl do 22:45 u toho kámoše 😖) že jediný co mě těší je to naše březňátko 😀 Tak dneska už můžu zkoušet tlačit, čekala jsem na březen a všichni říkají radši vyzkoušet, tak uvidíme jak mi to půjde 😀

U toho gyn. nevím, jestli se jde domluvit, já tam nevolala, protože mi to přijde ve 39tt docela blbý 😅 Uvidíme, kdyžtak budu hledat dál, kdybych měla obejít všechny gyn. v Č.B. 😉

Jak je dneska? 🙂 U nás fičí 😝

panterka
1. bře 2008

ahoj krist 🙂 tak akorát mamka přišlapro Hynečka... tady je hnus, lije jak z konve a začíná i fičet, MM ráno v půl pátý odjížděl do tý prahy, tak jsem z toho neměla moc dobrej pocit ☹

jen ještě vydrž 😉 přece se Kristýnka nenarodí do tak hnusnýho počasí 😒 ale stejně jsem si na Tebe hned ráno vzpomněla 😉

mně je dneska líp, tak uvidíme, asi už zabraly ty prášky 😉

krista
1. bře 2008

Jé to jsem ráda, že je ti lépe 🙂
No ty jsi hodná, že jsi si na mě vzpomněla 😀

Dneska by měla být v novinách Emminka 😵 Musím napsat Gabcos jestli si je koupili 🙂

To věřím, že ti nebylo nejlíp když TM odjížděl, ale už určitě v pořádku dorazil že 🙂 Mě když ráno MM utíkal tak mi taky nebylo nejlíp ☹ Vůbec nevím co budu zase celý den dělat 😝 Ale za MM asi nepůjdu, strašně leje a fičí, ještě by mě to odneslo 😅

MM říkal, že by Kristýnku bral klidně tento víkend, ale já si myslim že kamarád by asi moc nadšenej nebyl 😝

A normální mi dneska praskaji skleničky 😲 Máme takový ty na kafe, ráno jsem si zalívala čaj a najednou pecka a sklenka se rozkočila na dvě půlky, když jsem jí pak brala tak se rozpadla ještě na další tři, tak jsem si vzala novou a udělala novej čaj a pak koukám že je pod tou sklenkou louže - přitom vím, že mokrá nebyla, tak jsem ji utřela, postavila na suchu a zase louže ... no abych měla z čeho pít než zkončí víkend 😀

krista
1. bře 2008

Ty jo Panter, když tu takhle leje, tak mi každou chvíli nepůjde net jak to znám 🙄
Takže kdybych se dlouho neozývala tak mi to nejde 😒

panterka
1. bře 2008

krist, tak to já zítra juknu na netu, tam to bude taky 😉 teda myslím Emminka 😵 😵

já jsem teď z toho taková vyjukaná, když tu nikdo nebyl, tak jsem koukala na netu na ten gynipral a tam jsem našla informaci, že by neměl být podávám ambulantně, ale jen v nemocnici pod dohledem, tak jsem z toho fakt zmatená 😕

jinak, ber to tak, že střepy znamenají štěstí - tak to, holky moje, bude paráda 😉 určo už brzo budete mít Kristýnku u sebe 😵 😵 😵 je březen, tak už je to v pohoděěěěěěěěě 🙂

krista
1. bře 2008

Fakt? Oni to dávaji i na net? 😵 No tak to se těšim 😵

No na ten gynipral nevím co říct, ale Dr. určitě ví co dělá, neboj, bude to OK 🙂 Krásně ti naskakují "tt" Jáchymek se ještě bude dlouuuuuuho dopékat 😵

No jo, to budeme mít štěstí, za jeden den dvě rozpadlý skleničky 😀 Ale nemám na to svědky, to si MM bude myslet, že jsem třískala s nádobím 😀 Naštěstí tyhle sklenky se daji jednoduše sehnat tak až půjdu nakoupit koupim hned nový, aby mi nechyběli do sady 😝

A už vím co dostanu za porod 😵 Původně jsem chtěla tu lampu 😅 ale pak mi to samotný přišlo trošku líto, že bych jako neměla co ukazovat, ale MM jsem to neříkala a on večer přišel s tím že pro mě viděl krásný naušnice a že mi je prostě koupí, tak mám docela radost, naušnice shánim 6 let - nějaký takový co by se mi líbily 😵

Tak co měly jste tam v C.K. taky hromy, blesky? 😲 Před hoďkou to tu vypadalo že mě to odnese i z toho paneláku, okna řvaly, jakej to byl nápor větru, lítaly kroupy, blejskalo se 😲 No síla 😝

panterka
1. bře 2008

krist, tady je odkaz na ty miminka, ale bude to tam až zítra, dávají to tam až v neděli 😉 http://ceskokrumlovsky.denik.cz/miminka/

já už jsem v klidu, ptala jsem se na ten gynipral Quinny a ta mě uklidnila, že se to normálně píše ambulantně, já vím, že by mi dr. nedal nic špatnýho 😅 on je takovej pečlivej 😵

jéééé, tak Ty se máš, náušničky 😵 😵 😵 to je paráda 🙂 já jsem za Hynečka vlastně nedostala nic 😅 no, uvidíme, co si vyberu tentokrát 😉 ale nejspíš budu chtít nový plavky 😀 😀 léto před náma a já jsem na plavky ujetá, jen doufám, že si budu budu je budu moct dovolit 😅

tady ani nebyly blesky, ale myslela jsem, že mi ten vichr vyvalí okno v obýváku, to sklo se úplně prohýbalo 😒 no, doufám, že to bude už pryč, až pojede David domů ☹ to bych asi nespala

a jak je, krist? vypadá to na porod nebo zatím nic? 😕 teď to asi bude nejhorší, co? víš, že už můžeš rodit a tak to teď asi bude horší, to čekání, viď? já jsem pořád předsvědčená, že budu rodit dřív anebo mi budou porod zase vyvolávat, tak si vůbec to čekání nedokážu představit 😅 akorát by bylo dobrý, kdybych byla už po nějakým 37tt, tak už bych mohla normálně fungovat 😀

krista
1. bře 2008

Já jsem si taky myslela že nic nedostanu 😅 Ani nevím jestli měl MM něco v plánu nebo ho nakoplo to, že ostatní maminy v okolí něco dostaly a já mám i narozky, tak to mám nějak dohromady 🙂

Ty jo tam si počtu na tom odkazíku, díky 🙂

Mě je úplně normálně nic mi neni 😀 Občas bolí bříško, ale to mám asi tak od 33tt - to jsou ty slabé MS bolesti, takže nic extra 🙂 No uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, to čekání je takový divný 😝

Vsadim se že ve zprávách budou zase ulítaný střechy a popadaný stromy 😖 Navíc u nás hrozí i povodně, tak to snad ne 😖

Plavky budu taky potřebovat a to jednodílný ☹ Dvoudílný si na sebe už nemůžu nikdy vzít s těma striema hnusnýma 😒

A ty máš noťáska nebo jak dodržuješ ten tvůj klidový režim? 🙂

panterka
1. bře 2008

jj, krist, mám noťase 😉 naštěstí mám svýho pro mojí potřebu, jinak by mě šlehlo, jen mi to psaní nejde tak rychle, někdy píšu jednou rukou, podle toho jak ležím 😉 i to ležení už je na nic, pěkně mě bolí ramena a na záda nemůžu, to mi nedělá dobře a to břicho mi tvrdne ještě víc ☹ tak aspoň tak, u compu bych sedět nemohla, to by mi ho MM musel přestěhovat ke gauči v obýváku 😀 😀

ve starších fotkách těch miminek jsou dětičky mamin, co se mnou ležely v nemocnici, když jsem tam v tom lednu byla 😉 tak jsem na to právě takhle přišla, protože jinak českokrumlovský deník nekupujem 😉 oni jsou na netu fotečky z každýho deníku 😉 ne jen z českokrumlovskýho, tak tam můžeš hledat i kámošky, co teď porodily třeba v budějcích, jestli tam budou 😉

tady už se to počásko naštěstí uklidnilo, teď mi mamka přinesla obídek, tak říkala, že půjdou odpoledne s Hynečkem na procházku 🙂 tak snad to vydrží a zas se něco nepřižene 😅 no, na netu už píšou o těch střechách a stromech, já to taky četla ☹

jen se neboj, bříško zmizí a strie nebudou snad tak hrozný, když ne do tohohle léta, tak do příštího vyblednou 😉 a Kristýnka za to stojí 😵 😵 😵 já zatím teda nic (musím zaklepat), mažu jak praštěná, ale teď mám taky pocit, že se mi to bříško nějak přestalo zvětšovat, tak mám strach, aby se mi tam prcek vešel 😕 i když, s Hynečkem jsem měla bříško mnohem menší a jakej to byl chlap 😀 😀 😀

kdy jsi, krist, začala dávat do kupy věci? od kdy máš třeba připravenou postýlku a vypraný věcičky? já si totiž říkám, že po tom 30tt to chci mít připravený, kdyby něco. přece jen na příští kontrole u dr. budu rovných 29tt, tak už to bude aktuální 😒 včera jsem zrovna počítala, že kámoška porodila a byla 29+4, tak chci držet dýl 😕

krista
1. bře 2008

Panter jj já vím, že tam ty fotky jsou, jednou jsme to zkoumaly, ale teď mi to nějak nedošlo a babička odebírá českobudějovický tak na to někdy koukáme 🙂

Teda já ty zprávy nečetla 😅 To já jen tak plácla 😅 No bylo mi to jasný, tady toho totiž taky hodně lítalo a to jsme na sídlišti samý paneláky, takže v domečku to musí být síla 😖 a ty stromy, no to je taky hned 😖

Já se omlouvám, že jsem byla pryč, peču bábovku 😀

Já jsem začla ty věci dokupy dávat přesně v tom 30tt 🙂 Jednak jsem pořád měla pocit, že budu rodit dřív a jinak jsme koupili prášek tak jsem to házela do pračky a prala, nějak mě to bavilo 🙂 Chtěla jsem to prostě mít přichystaný, protože jsem nevěděla jak se budu cítit dýl a je třeba fakt že nechat to na min. týden kdy jsem byla nateklá tak to nedám 😖 A hlavně byla kopa žehlení a skládání 😝 Postýlku máme doma postavenou od 1.1.2008 😀 Povlečená je asi tak od 34tt nebo tak nějak 😵 Takže určitě nebudeš začínat v tom 30tt brzo, to je akorát, obzvlášť když ti hrozí tím předčasným porodem 😉 A co ta kámoška a mimi jsou v pohodě? 😲

panterka
1. bře 2008

mňam, bábovku bych si taky dala 😝 MM říkal, že by jí mohl zkusit upéct, tak uvidíme, jestli třeba příští víkend nebude čas 😉

tak to je dobrý, po tý příští kontrole se do toho pustím, ale já si budu stejně dávat dohromady jen věci v tý nejmenší 56 a zbytek až po porodu, pak chci taky ty větší věcičky dokoupit, podle toho, co bude potřeba a jakej bude Jáchymek chlap 😉 stejně mi to bude muset žehlit mamča 😅 MM zvládne tak naše věci, ale už ho vidím, jak žehlí ty pidivěcičky 😅

Anička je o 14 dní starší než Hyneček a dneska už bys neřekla, že je narozená tak brzy, je to super, že je v pohodě 😵 chodí do školky, na balet a tak, prostě normální skoro pětiletá holčička, je to fakt zázrak 😵 😵

postýlka se bude muset jenom dodělat, protože jí máme přestavěnou na klasickou postel, jak v ní ještě občas Hyneček spal. dneska už jsem se taky rozhodla, jak povleču postýlku, tak další starost z krku 😉 no a kočár je napůl u našich a napůl na chalupě, tak bude muset ještě počkat 😅

gabcos
1. bře 2008

Ahojda, zdravím....🙂

Přežili jste ve zdraví ten vichr??to byla síla, že??? ☹

ted jsem koukala na net, jkde budou zítra ty miminka a josu tam barevně..🙂 v novinách jsou černobílé..tak jsem zvědavá zda bude na fotce do žluta, když ji fotili tak žlutá ještě byla...☹ ☹ snad na to nezapomneu a zítra tam mrknu...🙂

krista
1. bře 2008

Panter jak napůl? 😀 Co to máte za kočár, že máte půlku tam a půlku tam? 😀

No jo ty pidivěcičky, bodýčka a dupajdy šly žehlit dobře, ale ty košilky 😝

Já už budu muset taky pomalu nakupovat větší věcičky, máme všechno malinký nebo tak nějak do 62, pár 68 tak abychom měli co nosit 🙂 😵

To je fajn, že Anička je na tom dobře 😵 Ale muselo to být pro tu maminku hrozný, určitě ty začátky, já doufám, že malá budou zdravoučká 😵

Psala mi kamarádka, co dělám, že by zašla, asi už ze zoufalství posílám nějaký signály telepatický, že všichni vidí že se doma nudim a bláznim 😀 Tak se těšim až dorazí 😀

Ta bábovka se mi nějak nechce upéct, to bude teda "dobrota" 😅

A co počasí, už se to tam uklidnilo? 🙂

panterka
1. bře 2008

ahoj Gabi, tak jak se máte? koukala jsem na novou fotečku v albíku 😵 😵 😵 je to princezna 😉 já na Emminku určitě juknu 🙂

u nás už se vichr uklidnil, tak je to dobrý, ale i když na chvilku vysvitlo sluníčko, tak je tu už zase hnusně 😒 doufám, že se to počasí zas zlepší, abyste mohli v klídku kočíkovat, když vás to chytlo 😉

gabcos
1. bře 2008

ahojky panterka..🙂 máme se dobře, trochu vyčerpaně,ale jsme happy...🙂 Emmi je pěkná dračiče, někdy je k zulíbání, hrozně hodnoučká a někdy to umí osolit na plné obrátky, hysterčí až se barák otřášá v základech...🙂 🙂

a jak se cítíš??? je všechno o.k.???

krista
1. bře 2008

Gábi ahojky 🙂

Neboj malá žlutá nebude 😵 Je to princezna kouzelná 😵
Co vůbec teď dělá - spinká? 😵 Jo Gábi a jak děláte ty sádrový odlitky? To je báječný 😵

panterka
1. bře 2008

krist, jj, ty začátky byly hrozný, zvlášť, když přestala dýchat a kámošce řekli, že rozhodne příštích 24h ☹ ale zvládli to holky

taky bych chtěla nějaký rozptýlení, teď tu čučím na DVD, v televizi nic není, tak je to hrůza, jenže mě už nic neba... no a signály vysílám asi hooodně slabý 😅

jo a ten kočár... on je vlastně na tři díly... podvozek je na chalupě, vanička u našich a boudu a výplň mám doma 😅

košilky jsem tentokrát ani nevyndala, protože na Hynečka jsem je použila jednou a pak už jsem dávala jen bodýčka 😕 a to hlavně bílý, ty jsem si koupila v tom tescu, tak snad mi do začátku budou stačit, no a něco mám ještě po Hynečkovi, ale ty jsou fakt obnošený jak blázen 😒

panterka
1. bře 2008

Gabi, zatím držíme a jsme doma, takže zatím dobrý 😀

jé, tak na tohle se faaaaaakt "těším", nějak mi už při pomyšlení na to noční vstávání jde mráz po zádech 😕 ježiš, já jsem za ty 4 roky zpohodlněla, až to není hezký ☹ no, budem se muset zas zatáhnout 😀 😀 😀

buď ráda, že o sobě Emminka dává vědět, aspoň víte, že jí máte 😀 😀 😀

krista
1. bře 2008

Teda Panter kočárek na třech místech - to jsi mě pobavila 😀

No hlavně že to Anička zvládla 🙂 To je podstatný, dneska už to na ní nikdo nepozná 🙂

Já uvidím jestli ty košily užiju, koupila jsem je, protože jsem pořád slyšela od mámy hlavně: "Musíme koupit košilky" nechápu proč říká slovo musíme, to já nesnáším, protože musim jen já 😝 Tak jsem objednala pár, ale uvidíme 🙂

A na jaký DVD koukáš? 🙂 MM mi včera koupil novou Betynku je tam DVD koupání, přebalování ... tak se musím juknout 😵

gabcos
1. bře 2008

Jojo, teďka spinká...:_) řekla jem si že aý usne, jdu na to žehlendí,ale nechce se mi...🙂

Na ty odlitky se koupí taková speciální hmota, tu rozmícháš v nějaké misce, dáš do ní ( té hmoty) třeba ruku, chvilku počkáš, ruku vyndáš a do té "díry" co vznikla po ruce naliješ sádru..je to fakt lehoučké..🙂 no a aý sádra vtvzdne, tu hmotu odděláš....

MM už má roupy a chce odlít ručičku Emmi...🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru