Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
3. bře 2008

Hm. koblížkům jsem taky v určitém "tt" holdovala, byla jsem na nich závislá 😵 Hele a fakt čekáte kluka? 😀 Žáha pálí hodně u holek 🙂

Ten nástřih prý nepříjemný neni, ale to šití - i když Gábi prý šil jen 10 minut, což je super, četla jsem přiběhy kdy je šili hodinu 😲 Ono záleží jestli máš vnitřní stehy nebo vnější taky 😖 A kámoška jich má 40 😲 Tobě bych masáž ani nedoporučovala, mohla by si tím podráždit dělohu a vyvolat třeba předčasný porod 😖

No já masírovala nejdřív často a teď polevuju, zrovna když bych měla přidávat ☹

Teda ta sousedka je borka, to bych si nelajzla, s dvojčátkama a ještě rizikový!!! A vy máte asi taky zákaz co? 😅

panterka
3. bře 2008

no, u Hynečka mě taky žáha pálila, ale až od toho 30tt v nemocnici 😉 je to kluk jak buk a vlasy nějaký měl 😅 no a břicho mám čistě klučičí 😀

nástřih jsem vůbec necítila a šili mě v narkoze, takže nevím, jaký to bylo 😕 tak to masírovat rozhodně nebudu nebo že bych se zeptala dr.? 😀 😀 😀

no, my máme zákaz od nějakýho 8tt, co jsem začla krvácet a teď v nemocnici mi to zopakovali další dva dr. 😒 no, s Hynďou to bylo to samý, tak nic nenadělám 😅

dneska zase poruším režim a půjdu se na chvíli juknout na Hynečka na bruslení, jaký pokroky ten náš hokejista dělá 😵

krista
3. bře 2008

To víš že jo, jen se jdi na něj podívat 😵

A to se říká že maji vlásky když pálí žáha? 😀 Tak to mi máme naší holku asi plešatou 😀 Mě teda žáha pálila za celý těhu tak 5x víc ne a je to protivný, včera jsem koupala MM - já ho vždycky koupu, on je tak vyřízenej 😅 a málem jsem se na něj po více jak 18 týdnech pozvracela 😀 Ne že by byl tak ošklivej 😀 ale byla jsem po jídle a jak jsem se tam nahybala, no sranda 😀

A ten zákaz striktně dodržujete? Asi jo viď 😉 Neni to prča 😉 a snášíte to dobře takovou dobu nic? Já se vždycky cítím jako panna potom když dlouho člověk nic 😅

jck
3. bře 2008

Ahoj holky

kristi ten nástřich není tak chrozný 😉 já to vůbec necítila a Venca říkal, že to byla hrozná rychlost, že jen polknul a bylo 😀 prostě když to jinak nejde... 😅 než aby tě mimi potrhalo to je lepší aby tě nastřih dr. mě šil teda asi půl hodiny - prý. a když jsem se ptala kolik mám stehů, tak mi řekl "jo maminko ratši se neptejte" tak vím prd a ňák mě to netrápí.
Nejhorší bylo když jsem na to zapoměla a rychle si normálně sedla, to byla rychlost jak jsem zase stávala 😀

panter...vy máte doma hokejistu 😉 to je paráda, já těm malým hokejistům hrozně fandím, hokej mám ráda od mala a ty mrňata na ledě jsou krásný 🙂

panterka
3. bře 2008

no, tak mě to jde nahoru, když lehnu do postele, jak máme nohy výš než hlavu 😅 s těma vláskama se to říká, ale znáš ty pověry, i kdyby malá byla plešatá, tak jí vlásky dorostou 🙂

no, nedá se nic dělat, musíme to dodržovat ☹ navíc, když se vzruším (o orgasmu nemluvě), tak pak mám břicho tvrdý jako kamen, tak to nechci riskovat ☹ no, ale někdy mám takový sny... 😅 no, ještě 3 měsíce a pak šstinedělí a bude to 😀 😀 😀

já tam půjdu na chvíli, pak mě táta odveze domů, ještě ho ale zkusím přemluvit, jestli bysme se nezastavili v jednom dětským krámě, že bych se zaptala na ty dupky 😕

včera jsme se cestou na ty narozky zastavili v tescu, ale já se tam nemohla ani zdržet, furt mám strach, abych tam někde nepotkala dr. a nedostala sprda ☹ já to jinak poctivě dodržuju, ten můj úděsnej režim 😅

panterka
3. bře 2008

ahoj jck, on chodí na tu přípravku, ale asi se jen naučí bruslit, na hokej nějak nemá povahu 😅

krista
3. bře 2008

Jck no tak už se na ten nástřih těšim 😀 😅
No pokud budu rodit do vody, tak tam se většinou nedělá, takže to mě malinko těší, ale když na něj dojde tak nezbláznim no 😖 A viděla jsi ty nůžky? Ono je dobrý když ta rodička ty nůžky nevidí, já četla že holky to viděly a pak měli trauma, ale když tlačíš tak máš oči zavřený tak je tam docela nízká pravděpodobnost že ty nůžky uvidím, doufám 🙂

Ty jo Panter neboj, určitě nikoho nepotkáš, chápu že je to protivný, doufám, že dneska seženeš ty dupky 🙂 A myslíš si že hned po šestinedělí budeme vesele sexovat jo? 😅 No já nevím jestli budu zašitá až k zadku a malá mi bude určitě brát energii, MM taky žádnou nemá jak chodí domů vyčerpanej ☹ je to těžký, abychom nezkončili jako důchodci 😖

panterka
3. bře 2008

krist, já nůžky neviděla, já to ani nevěděla, že mě stříhali, jen jsem pak cítíla, jak teče krev, tak jsem se MM zeptala, jestli jsem střihlá 😅 to víš, ale s tím sexíkem to musím MM nějak vynahrazovat, bez toho by to nešlo 😅 já myslím, že po porodu je nejhorší to vyčerpání, protože mimi je fakt záhul 😒

jo a ty oči musíš mít zavřený, viděla jsem maminy, který měly popraskaný žilky na očích, protože je nezavřely 😕

já se furt modlím, abych někoho nepotkala, to víš, krumlov je taková vesnice 🙄

krista
3. bře 2008

Jj já vím, že je musím mít zavřený, ale aby mě nestřihly ve chvíli kdy jsem je třeba na chvilku otevřela 😀

To jsou i Budějce vesnice 😀 Snad by tě nezabili co? Záleží koho by si potkala, někdo by to vzal v pohodě a někdo by z toho udělal aféru to známe 😖

Brr. teda doufám, že mě fakt stříhat nebudou, ale někdy je to úleva tak já nevím 😝

jck
3. bře 2008

kristi...nesmíš nad tím tak přemýšlet, až budeš mít Kristýnku v náručí, tak ti bude úplně šumák, jestli jsi střižená-potrhaná nebo šitá a jestli si rodila do vody nebo na koze a jestli tam byl Říman nebo ne (ale nepřeju ti ho), jak se říká ať byl porod jakýkoli tak s miminkem v náručí na něz zapomeneš raz-dva a opravdu je to "svátá" pravda 🙂

panter...Krumlov je opravdu vesnice 😅 ale i dr. pochopí, že musíš být na palici být celý den doma zavřená 😕

panterka
3. bře 2008

jck, no, nerada bych provokovala 😅 ani tu kadeřnici mi nepovolil ☹ spíš by mi to bylo blbý 😒 a štvalo by mě, že mám takovej pech, protože jinak fakt ležím doma, vždyť to víš, kristý 😅

panterka
3. bře 2008

tak já se prozatím loučím, jedem na to bruslo, ale za chvíli jsem tu zas 😉

krista
3. bře 2008

Jck a kdo rodil vlastně tebe? 😲
Jo pak mi to bude šumák, horší bude až to přijde k sobě třeba druhej den 😀 Já si chci pak koupit tu dubovou kůru nebo co a z toho dělat ten odvar do vany, prý je to dobrý nevíte o tom něco? 🙂

Panter a ty nemáš vycházky ani hoďku denně co? 😖

krista
3. bře 2008

Jé já jsem si nevšimla že jsi odešla, tak hezký den, kolem 4h jdu k MM 😵

jck
3. bře 2008

panter...to by mě opravdu "nasralo" celou dobu čumákuješ doma a když jednou vystrčíš čumák tak potkat dr. 😕 ono je pravda, že když si to člověk nezažije nepochopí 😨 pak je to jak se říká, že je mimi vymodlený 😅

kristi...mě rodil ml.Čudka a ten mi řekl, že se nemám ptát kolik je tam těch stehů 😕 už si to teda moc nepamatuju, ale tak týdem po porodu to bylo už o.k.
a tu dubovou kůru neznám, ale třeba vím, že se ženský koupaly v řepíku (normální si sedneš do škopku 😀 ) řepík pomáhá na hojení, tak to jediný jsem slyšela, třeba mi moje mamina to praktykovala. Hodně mamky v porodce měly nafukovací kruhy plavací a na nich se sedělo, měla jsem ho připravenej doma kdyby náhodou, ale přežila jsem to bez, akorát si taky pamatuju, jak jsem seděla na boku.
A pak když jsem po pár týdnech byla za jednou mamčou tak jsem koukala jak ty maminy sedí na boku, pak už se to pozná a je šiká skoro každá a všechny to přežijou, nedělej si hlavu 😉

krista
3. bře 2008

No to věřím, že se to pozná, chuděrky 😅
No jo, už si vzpomínám že jsi říkala že Čutka, ten by mi nevadil, protože se známe z Č.B. 🙂

A dneska tu jizvu ještě cítíš? 😖

panterka
3. bře 2008

ahooooooj, tak jsem tu 😉

krist, já sice mám neschopenku, ale protože jsem současně na pracáku, tak nemám nárok na žádný peníze, takže se kontroly nebojím. mám jí jen jako omluvenku, abych na ten pracák nemusela docházet 😉 jinak vycházky mám 10-12 a 14-16h, ale jsou mi naprd, protože mi je zakázal dr. ☹ prostě, aby bylo všechno ok, tak musím ležet, aby mi to břicho nezlobilo a prcek se mi netlačil dolů a neotvíral mě (to samý jsem měla s Hynečkem, taky tam byl napresovanej), proto taky řekl, že máme dát postel na špalky 😅 takže nejde o vycházky kvůli neschopence, ale jde o zdravotní stav ☹

tak koukám, ž jsme se tu akorát minuly, no neva, my se tu zas sejdem 😉

atreides
4. bře 2008

zdravím, jsem zaúkolovaná od kristi podávat info, tak první zpráva

Ahoj, byla jsem na gyn., musím jet do porodky, mám to rozběhnutý. Drž palce. Pa

kousinka
4. bře 2008

téééééda téééééda no to mě podrž tak ona fakt porodí dneska 😵 😵 😵 atreides jestli s ní budeš mluvit tak že všechny jim držíme moooooc palečky 😀

gabcos
4. bře 2008

tak já jdu podat info o Terce -Kriste, a ha, ono to už tu je...🙂 Atreides mě předběhla...🙂 Ted jsem si s ní ještě psala, prý nemá bolesti, ale nález na porod, tak to je dobré...🙂 😀 Snad to bude mít rychlý a bezbolestný !!! 🙂

panterka
4. bře 2008

ahoooooj holky 🙂 teda já jí to říkala, že porodí dneska nebo zítra 😉 doufám, že dneska a bude to mí rychle za sebou 😵 😵 😵 držím palečky a myslím na ně, na holky 😉

atreides, gabcos, když budete něo vědět, tak podávejte informace 😉 😉 dííííííííky

kulllisek
4. bře 2008

Ahoooojky holky, tééééda, člověk tady chvilku není a to se dějí věci!

Zdravím všechny maminy 🙂

Panter, ty jsi úplná věštkyně... 😀

Gabcos, spoléháme na zaručené INFO 😵

panterka
4. bře 2008

ahoooj kuli 😉 hlavně jí přeju, ať je to dneska 😉 říkala, že jsou na ty 4 🙂 a hlavně aby to bylo rychlý a v pohodě 🙂 jsem zvědavá, jestli bude rodit do tý vody 😉

dludli
4. bře 2008

jeee tak kristy uz to rozjela parada! 🙂

kulllisek
4. bře 2008

Jojo, říkala něco o šťastných čtyřkách 😉 Já jsem za ně tak nervózní, hlavně aby byly holky v pořádku a porod proběhl úplně v pohodě!!! 🙂

Ahojky Dludli, díky za to objednání toho cvíča, včera mi psala paní, že polštářky poslala, tak už se nemůžu dočkat, ale na tohle cvíčo ti ho ještě asi nevezmu! Počítám, že dorazí zítra! 😀

dludli
4. bře 2008

jee prima, jinak ostrihana vypadam jak úpitomec, vubec nepochopila co chci, no takze to mam proste normalne na boba 😠

dludli
4. bře 2008

Miso dame dneska to kafe?

kulllisek
4. bře 2008

Zuzi, takže jsi nakonec do toho šla? Jak to máš krátký? Po bradu??? Jsem na tebe dneska moooc zvědavá 😀

Jinak to kafí dneska nevychází mě, protože hned po cvíču jdu vyzvednout Vildu ze školy, frčíme domů a pak hned frčíme na Šumavu k našim, páč zítra jdu k tomu očnímu ve Vimperku, takže tak! Fůůůůj, vůbec se tam netěším, až mi zase řekne, jak se mi to zhoršilo a jak moc jsem slepá, určitě už vyfasuju bílou hůl 😲 Vždycky z toho mám nervy v kýblu ☹ Ještě že bude Vilda se mnou 😔

Holky, jinak budu muset začít řídit, kurňa práce, to je ta největší pohroma, co mě potkala! Ještě než mi naroste břicho, tak se musím naučit ten stroj nějak ovládat, páč pak budu občas potřebovat někam zajet s mimčem a jak jde manža v září na tu operaci, tak pak nebude moct řídit a budu muset já! Chjo, holky, mám z toho depku, on na mě vždycky manža hrozně řve a hrozně mě stresuje 😖

gabcos
4. bře 2008

holky, tak zatím žádné nové info, jdu ji napsat...🙂

kulllisek
4. bře 2008

Jojo, gabcos, jsme celé nedočkavé!!! 😉

A jak se máte s Emmískem? 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru