Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
4. bře 2008

Gabi, tak dej vědět, jsme už taky nervozní, jak to vypadá 🙂

dludli
4. bře 2008

Kullli me se to kafe dneska taky moc nehodi, takze v pohode 🙂

Jinak na rizeni jsem ja zacala pracovat asi tak pred ctvrt rokem, do te doby des a hruza ale presne jak pises, ono je to k tomu mimcu potreba, nebo takove proste jistejsi, aby mamina nebyl avazana na odvoz nekoho jineho. A ridicak mas? Ja tedy od maturity, ale tehdy jsem jel aprkrat s nasi starou skodovkou, no des bes, vzdycky mi to nekde kleklo a uz jsme nenastartovala tak jsme volala urvana brachovi, ten prijel na kole, nastrartovat pochopitelne hned auto 🙄 no a jel domu a ja dojela na tom jeho kole 😀
Martin ma oktavku, v tom se jeszdi uplne jinak, to jede samo, nechcipa to a citim se v tom aute dobre. Zatim jsem tedy nejela jeste bez martina, jen jendou v noci, kdy jsem rozvazela po meste nejaky nasosky 🙂 ale to nebyl vubec zadny provoz, tak to ani nepocitam. Takze vim ze kdyz si nebudu jista co mam delat (no nebo hlavne kdo ma prednsot a tak) ze mi rekne. A ted v sobotu se chystam sama do Borovan tak jsme zvedava, tedy povezu jeste nejaky lidi, ale ze pojedu bez MM.

gabcos
4. bře 2008

Tak jsem Terce psala, ale nic, tak má asi "jiné starosti"...🙂 🙂 Věřím, že pak písne až tu úžasnou novinku...🙂

panterka
4. bře 2008

Gabi, já doufám, že už to bude mít brzy za sebou 😉 ale tak to vypadá, že se jí to rozjelo, ne?

gabcos
4. bře 2008

snad se to rozjelo..🙂 ale přišlo mi divné, že ji poslaly do porodky a Terka neměla kontrakce, nic...třeba bude mít fakt pohodový porod...🙂 😀

panterka
4. bře 2008

no, jestli už měla velkej nález 😉 tak jí daj nějakou kapačku na podpoření a malá bude venku cobydup 😉

dludli
4. bře 2008

no hlavne jestli je nalozena nekde ve vane ,tak tam asi neplave s mobilem 🙂 ja mam tedy dojem, ze kdyz nema kontrakce ze to muze jeste pekne trvat 😕 tak ale treba ji je necim "nastartuji"

panterka
4. bře 2008

dludli, určo jí udělaj nějakej zátěžovej test nebo tak, ale zas kdyby si jí tam nechali bez kontrakcí, tak jí dají na pokoj a to by určo písla, ne?

dludli
4. bře 2008

no to mas pravdu. Vsak uvidime 🙂

kulllisek
4. bře 2008

Holky, já jsem tak nedočkavá!!!! 😵

Jinak Zuzi, mám řidičák od svých osmnácti. Jenže od té doby jsem toho moc nenařídila!

Maximálně před čtyřmi lety, kdy byl manža taky na operaci a já ho vozila, ale to bylo šílený! V tý době jsme bydleli v jedné vesnici za Třeboní a já ho vozila do ČB k doktorům a do práce, aby dal neschopenku a jel se ukázat a pak jsem taky jela k našim na Šumavu! Chjo, ale to bylo jenom párkrát, páč mě tak stresoval, že to nebylo k tomu, klepala jsem se už když jsem vzala klíčky do ruky a v momentě když máš nastartovat, tak jak naschvál pustíš spojku (tím stresem), že je to fakt na h...o!!! Jak naschvál 😲

Jinak máme taky oktávku, je fakt, že je to auto docela bezpečný, taky tam jde všechno samo, nééé jako u starýho našeho dobrýho Peugeota, jen není vidět dozadu, to trochu nevychytali! No, jenže jsem z toho fakt ve stresu ☹

panterka
4. bře 2008

holky, tak jsem dostala avízo od holek z plánovalek, že je krista doma, že to na porod není 😒 škoda

gabcos
4. bře 2008

tak Terka je doma, je otevřená jen na jeden prst, určitě sem písne pobrobnosti...🙂 ted mi psala z netu z domu, tak zavítá brzo i sem...🙂

panterka
4. bře 2008

Gabi, tak jak jí mohla dr. říct, že je to k porodu???????? já myslela, že už je otevřená 😕

krista
4. bře 2008

Ahojky, děkuji všem za palečky, nestíhala jsem odepisovat na SMSky 🙂

Mám doma MM, tak jsem si myslela že zajdu později, ale usnul, tak jsem ho tam zavřela, chudák ať si odpočine 🙂

No nabízela mi Dr. že mě tam hospitalizují, ale řekla jsem že tam být nechci - abych tam čuměla do stěny, já Dr. vůbec nepochopila, měla jsem vyšší tlak, tak se mě ptala jestli je mi špatně, řekla jsem že docela jo a ona jako jestli se mi motá hlava nebo co a já že ne, že mám dva dny slabší MS bolesti a dneska silnější, tak mě vyšetřila a prý: "No tak si zajeďte do porodnice, manžela máte doma?" Já jsem to pochopila tak jako že mě už předává na ty kontroly do porodnice a ona: "Oni vám daji klystýr a dneska budete rodit" tak jsem vstala ze židle a říkám: "Jako hned tam mám jet?" a ona: "JO" no byla jsem z toho v šoku víc než z těch bolestí, volala jsem MM, ten taky nechápal, tak jsme tam jeli, v porodnici PA nechápala, Dr. nechápala, prostě nikdo tomu nerozumí, jsem otevřená na jeden prst 😖 Občas to bolí hodně silně ale třeba teď jak jsem doma tak mám docela klídeček, hopsám si na míči a nic extrémního 😖

Akorát mě vyděsila čůza jedna, teď nevím co bude dál, Dr. říkala že se to rozjet může a nemusí a to je jasný že 😝

gabcos
4. bře 2008

mě to Terka přišlo hnedka divné, že tě žene do porodky když nemáš kontrakce nic...uvidíš, že to brzo přijde a pojedeš už do porodky na ostro...🙂

a jéééje, budí se mi tygřík... 🙂 jdu krmit divou zvěř...🙂

kulllisek
4. bře 2008

Týýýýý jo, Kristý, tak to je síla! To byla zase ta MUDr. co k ní chodíš a co tě nechtěla poslat na ty monitory do ČK???? To je síla, to je babizna, no, hele, měla by ses možná po šestinedělí poohlédnout po jiné 😝

Jinak my jsme tady za tebe nervózní a držíme palečky a jasně, že budeme držet i dál! Hlavně, abyste byly holky v pořádku a porod byl v pohodě, fakt na tebe myslíme! 😵

panterka
4. bře 2008

ahooooj kristý, tak jsi doma ☹ škoda.... já myslela, že touhle dobou už budeš mít Kristýnku u sebe 😕 ta Tvoje dr. je fakt vadná... ale uvidíš, brzo se to rozjede, já Ti přece říkala, že dneska nebo zítra, tak v noci to určo přijde 😉 a co Ti jinak řekli v nemocnici??????

krista
4. bře 2008

Gábi však já jsem taky MM říkala, že bych nikam nejela kdyby mi to nenapsala do průkazky a 100x jsem se v porodce omlouvala, že kdyby mě tam nehnala tak tam nejedu, bolesti mám pořád to jo, od včerejška od 1h ráno, ale fakt slabý, teď je mám třeba po 15ti až 20ti minutách ale jak říkám - prostě slabý, na porod se necítím ☹ Ale hrozně jsem se bála co se mnou bude, teď jsem z toho vedle, zklamaná a nevím co bude dál, třeba tam za hodinu jedu znova nebo až za pár dní, fakt nevím ☹

Kuli jj po šestinedělí jí měnim na 100% čekám jen na ten porod a to šestinedělí, už mám vyhlídnutýho jinýho Dr. 😉

Jste moc hodný že jste na mě mysleli, já neměla čas na nic odepisovat, byla jsem tam asi hoďku a půl v Krumlově, pak jsme jeli na jídlo a ještě vybrat MM dárek k narozkám, protože k tomu už se asi nedostaneme a teď se rozmýšlím jestli být doma - sama ☹ a nebo jít s MM na stavbu ke kamarádovi, zase když tam chytnu velký bolesti tak nevím jak si ulevím a doma je doma, tak já nevím 😖

krista
4. bře 2008

Panter v nemocnici akorát to co jsem popisovala nahoře, PA mě vyšetřila, omlouvala se, jestli je to nepříjemný - to bylo naprosto v pohodě, začla jsem po tom malinko špinit ale nic děsnýho, no divili se že mi nenapsala CS ani jak moc jsem otevřená 😠 😒 natočili mi monitor, myslim že dělaly malou i kontrakce, no a nebylo tam nic, pak přišla Dr. Římanová a to byla teprve bolest jako prase když mě vyšetřovala a sama řekla, že jsem prostupná na jeden prst 2cm sakrálně a že se to může rozjet a nemusí a že si mě tam nechají jestli chci, řekla jsem, že nechci, že neni pro mě problém tam potom rychle dojet 😉 To je asi tak celý, napsala mi zprávu - jestli pro Dr. nevim, ale já na ní kašlu abych se tam s tím hnala 😖

panterka
4. bře 2008

krist, tak to e nedá nic dělat 😒 aspoň že v nemocnici byli fajn 😉 já věřím, že se to rozjede 😕 jinak já jsem se Ti chtěla omluvit, že jse Ti i psala, protože jsi musela být zahlcená 😅 mně nemusíš odovídat, já s tím ani nepočítala, já si počkám na info od holek 😉

hele, a ten hamilton by nezabral?

krista
4. bře 2008

No prosímtě za co se omlouváš, jsi hodná že jsi psala, je fakt že SMSek jsem měla kopec, ale je to od vás všech moc hezký 😵 Už mi ani nebudete věřit až budu rodit doopravdy co 😅

Možná mi Hamiltona udělala ta Dr. v porodce nebo ta PA, vyšetření od Dr. bolelo jako kráva, to jsem ješt nezažila, tak nevim 😖 a trošku jsem špinila 😉 Asi mi nebudou dělat Hamiltona když nepřenáším, neni k tomu asi důvod, netuším 😖

panterka
4. bře 2008

já toho o tom hamiltonu moc nevím, tak mě to jen tak napadlo 😉 právě jak jsi říkala, že to vyšetření tak bolelo 😕 a neboj, věřit Ti budem 😉 však já si stejně myslím, že to nebude dlouho trvat a pojedeš znova 😅 byli na Tebe v porodce hodný?

panterka
4. bře 2008

a jak se cítíš zrovna teď?

dludli
4. bře 2008

jeje kristy tak to jsou veci 😕

Holky a co je ten Hamilton? Ja to uz cetla vsude mozne, ale nevim oc jde a rikal ajsem si ze to casem vysleduju, no ale kdyz na to ted pridla rec, tak se rovnou ptam 🙂

A skocim se ted kouknout do sekace mam nejaky splin tak treba tam neco peknyho objevim 😉

krista
4. bře 2008

V porodce na mě byly hodný maximálně, PA úsměv od ucha k uchu, fakt super 😵 Těšila jsem se, že jsem chytla hodný PA a že to bude s nima příjemný - ten porod 🙂

Teď mi zase nic neni 😅 nebo je interval mezi kontrakcí 😀 Já nevím, neměřim to, občas to bolí tak si zaskáču na míči a pak to zase přestane, jestli ta bolest trvá vždycky minutu nebo dvě? To je málo že?

krista
4. bře 2008

Dludli Hamilton je odstranění nějaký blány dole, má to napomoct porodu 🙂

panterka
4. bře 2008

kristý, tak uvidíš, odreaguj se a nějak to bude 😉

gabcos
4. bře 2008

jsem na chvilku zpět, dokrmeno...🙂 chceme jet na prochajdu s kočíkem...🙂

Terka, ta Dr. je fakt pěkný tur...☹ 😠 jsem slušná...🙂 Ale zase buď ráda, že jsi tam jela a jsi kidnější, víš na čem jsi atd. ...třeba se to fatk rychle rozjede a zítra budeš mít Kristýnku u sebe..přeji ti taky rychlý porod jako jsme měla já !! 🙂 ale ne tak bolestivý.... !!!!!!

kulllisek
4. bře 2008

Jééé, Kristi, já si taky myslím že už to bude BRZO 😵 A hrozně se těším i za tebe a za holky tady 😀

Jé, Zuzi, to se pak musíš pochlubit, co jsi hezkého vybrala! Já už se těším na cvííííčo, pak se asi zajdu podívat do Klokánku 🙂

krista
4. bře 2008

Gábi prosímtě a jak dlouho má trvat ta bolest??? Ta kontrakce? Chápu že interval mezi ní je třeba 20 minut, ale jak dlouho má trvat ta samotná pravá bolest????? Sama nevím ☹

Děkuji jinak holky za podporu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru