Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

panterka
4. bře 2008

krist, tak si hlavně odpočiň, nevíš, kdy to přijde, tak ať máš energii 😉

dludli
4. bře 2008

no nevybrala nic, desne prebrany a spousta lidi, kdyz uz neco bylo pekny, tak flekaty nebo deravy 🙄

Kouknu ted na MMB 😀 po nejakych dupajdach a tak. Miso do Klokanku pujdes hned po cvicu? Ze bych se vtirla 😅 ?

Kristy diky za vysvetleni 🙂

panterka
4. bře 2008

holky, tak to já ty dupajdy už vzdala, prostě půjde Jáchymek domů v bílých 😉

gabcos
4. bře 2008

Terka, někde se píše, že kontrakce by měla trvat tak 20- 40 vteřin... já to měla si taky tak....

dludli
4. bře 2008

Tak ja vyrazim na cviceni.
Holky nakupujete hodne na MMB? Ja nevim jetsli jsem pitom anebo co ja se v tom ale desne blbe orientuju 😒 az me to tam ani nebavi.

Je male dneska radi, takove bomby do bricha to je neco 😀

kulllisek
4. bře 2008

Jáááá už taky razím na cvíčo, už se těším!
Mě se taky na MMB blbě orientuje! Chjo, ale něco snad objednám!

Jinak do Klokánku klíďo vyrazíme! Ale já musím být ve třičtvrtě na šest na Sadech na Tvojí zastávce 😀

panterka
4. bře 2008

ahoj holky 😉
Gabi, nevíš něco o kristě 😕 asi odpočívá, viď?

gabcos
4. bře 2008

Ahojky, tak nakukuji, co se tu děje a nic...o Terce nic nevím, zkusím ji písnout sms...🙂

panterka
4. bře 2008

Gabi, já jsem taky před chvíli nakoukla a koukám, že je ticho po pěšině, ani v plánovalkách ani slovo 😕 asi se jí podařilo usnout 😉 rozhodně dej vědět 😉 ale ona by Ti písla, pokud by se něco dělo, viď?

panterka
4. bře 2008

Gabi, asi ses sem nedostala, kdyby náhodou, tak dej vědět, jestli se Ti Terka ozvala 😉 dík

dludli
5. bře 2008

jee tak koukam ze tady se postrada Krista, ze by dalsi vyjezd?

Holky mela jsem nejaky spin, tak jsem ho vylecila tim, ze jsem nechala v tescu 3008 Kč za hadry 😲! No mam plno novych tricek, MM taky neco, ale ty veci na mimi, takovy medvidkovsky, nadhera a neprislo mi to tak drahy. Vrele doporucuju! 😀

panterka
5. bře 2008

dobré ránko, koukám, žádné nové zprávy, tak se asi nic neděje 😕

gabcos
5. bře 2008

Dobré ránko všem,
včera mi večer Terka ještě psala,ale už jsem se nedostala na net...Emm mě zaměstnala na 2000%..🙂 nic se u ní neděje, jen nebyla odpolko doma...takže žádný porod se včera nerozjel...☹
Ale třeba se může rozjet ještě dneska,ne?? 🙂

panterka
5. bře 2008

ahoj Gabi, dík za zprávu 😉 tak to vypadá, že se ty moje odhady opět nevyplní 😀

dludli
5. bře 2008

No ja si myslim ze to byl proste plany poplach, nevim jak Vandaska prisla vubec k diplomu, je to desny pristup 😠 ja to vidim az po vikendu

krista
5. bře 2008

Ahojky holky 🙂

Díky že na mě myslíte 🙂

Gábi díky za vysvětlení těch kontrakcí, tak takhle by to asi u mě bylo 🙂 Ale dneska už je to pryč, v noci se to natáhlo na hodinový nebo půlhodinový intervaly a zatím nic, asi nabírám síly před zemětřesením 😝

Já jsem včera nechtěla být sama doma, šla jsem s MM na tu stavbu a spárovala jsem, když to umím, tak nebudu na něj čumět, stejně by to musel udělat on, kdo jiný 😝 No on moc nesouhlasil, ale co mu zbývalo, říkala jsem si, že si to třeba aspoň rozjedu 😉

A večer jsem našla na kalhotkách nahnědlý výtok, tak nevím, jestli následek bolestivého vyšetření nebo hlenová zátka?! No ta asi těžko, myslím si, že má vypadat jinak 😉

Každopádně uvidíme co dál, k Vandasový se mi nechce už ani na kontrolu po šestinedělí, vypadám jako debil, ale fakt mi řekla: "Dostanete klystýr a dneska porodíte" no nevim kde to vzala, nevidim to na porod ani dneska, navíc jsem říkala Kristýnce že dnešní datum se mi nelíbí 😀 Ale to ze srandy 😝

panterka
5. bře 2008

ahoj krist, myslím na Tebe 😉 uvidíš, buď se to uklidní nebo rozjede 😉 jinak hlenovou zátku já neznám 😕

gabcos
5. bře 2008

Terka, to bude jen špinění po vyšetření, taky jsem to měla...hlenová zátka je fakt hlen, prostě kus...tu noc před porodem mě odešel poslední kousek a ten už byl krvavý,ale taky to byl krvavý hlen..takže pokud špiníš, je to fakt z vyšetření...to už na konci těhu bývá, že se po vyšetření špiní...

tak já jsem úplně gehe, naše madan konečně zabrala, od rána od 8 byla vzhůru, a ne a ne ji uspat...☹ ☹

krista
5. bře 2008

Hm. tak já trochu doufala v tu hlenovou zátku, takhle můžu ještě klidně přenášet ☹

Nikdo mi ani neřekl co dál, na kontrolu k Dr. za týden? Nebo do porodnice za týden když neporodim? ☹

Gábi neboj brzo bude líp s malou 😅 Já už chci mít malou u sebe, tohle mě fakt nebaví, kdyby mi ta kr... nedala naději, tak je mi to jedno, ale takhle jsem fakt vedle z toho 😖

gabcos
5. bře 2008

Terka, tak si fakt udělej nějakou mega dlouhou procházku, já fakt věčím tomu, že jsem porodila jen díky ní... 🙂 🙂 uvidíš, že po takových 5 km pěší tůry se ti to rozjede...🙂

jinak bych šla až na ten monitor do Krumlova, stejně tam máš každá týden jezdit, ne??? Na Vandasku bych se asi už vyprdla...

krista
5. bře 2008

Gábi právě že mi řekla Dr. Římanová v případě kontrakcí kontrola kdykoliv, ale přijďte za týden na monitor to ne ☹
No tak se tam vetřu a budu dělat jako že to tak má být 🙂 Uvidíme s tou procházkou, M. chodí domů pozdě jak víš, dneska jdeme ještě ke kamarádce, měl by mi její brácha předělat Windows, tak nevim jak dáme tu 5km procházku, hlavně M. ne a samotný se mi nechce 😀 Ale něco pro to udělat musim 🙂 Nechám to teda třeba na pátek 🙂
M. se mě ptal, jestli na tu procházku chci, ale já jsem tak zpruzelá až to neni možný 😖

gabcos
5. bře 2008

Terka, tak to vidím na ty schody...🙂 v jakém patře bydlíte???? 🙂 🙂 já chodila do schodu několikrát denně...🙂

krista
5. bře 2008

Gábi zbláznila jsi se? 😀 V osmým 😀
Teda tak uvidíme, M. má dovču až od pondělka tak aby byl doma v tý době 😀

Jo a co poradna? 🙂

gabcos
5. bře 2008

no my jsme v pátem patře, tak to není už takový rozdíl...🙂
😀
v poradně nic moc, Emmi přibrala na dolní hranici, tak musím v pátek znova a kojit u doktorky - zváží ji před a po kojení...takže jsem začala kojit častěji, mám teď malou u prasa skoro celý den - mi to tak přijde...🙂
Jinak je ale max. zdravoučká a doktorce se moc líbila..🙂

krista
5. bře 2008

Gábi to by si koukala když už v sedmým nemůžeš (znám z dob kdy nejezdil výtah) a nohy máš těžký 😀

Tak to vypadá dobře 😵 Ty jo to jsou problémy co, aby malá přibrala ap. 😖 a závidím že tak hezky kojíte, doufám, že budeme taky 🙂 Včera jsem si ještě na rychlo koupila do porodky ty jednorázový přebal. podložky abych jim tam kdyžtak nic neumazala 🙂

Teď teda zadřela princezna? 😀 Jak dlouho vydrží spinkat? Pořád kolem těch tří hodinek?

gabcos
5. bře 2008

jojo, ted konečně spí..snad vydrží ty 3 hoďky, když byla čilá od rána od 8-mi...🙂
v noci někdy vydrří i 4 hodinky...🙂

Teri, kde si koupila ty jednorázové podložky??mě dochází, mám poslední 2, tak jsem byla včera v DM drogerii a vyprodáno...☹ ☹

krista
5. bře 2008

Gábi byla jsem v DM 😅 Asi si přišla po mě, brala jsem poslední balík v IGY 😀
Nebo je maji ještě v Rossmanovi, takový ty jejich Rossmaňácký asi za 79,- 10ks, ale vy asi Rossmana nemáte po ruce co? 😖

A co taťka jak vám pomáhá? 😵 A jak se cítíš? Vyčerpaná? 😅

gabcos
5. bře 2008

no, já byla včera taky v IGY...🙂 takže si je nám vybrala... 😠 😠

taťka pomáhá, je zlatej...včera jsem byla gehe, měla jsem velké bolesti spodku a začla jsem dost špinit, naštěstí dnes je to o.k., a očistky zase v normě.. 🙂 takže jsem byla dost podrážděná..Emmi uspal, nechal mě jít spát o půl 9...🙂

no a o víkendu jsem taky večer trochu zaspala, tak Emmi přebalil (poprvé), měla zrovna žlutou nálož až na zádíčka..🙂 a aky ji uspal...jinak spolu koupeme a tak..fakt je moje šikulka !!

krista
5. bře 2008

Zrovna jsem se chtěla zeptat jak ten spodek, jestli to pořád bolí tak vidím že jo 😖 No a hojení v pohodě? To šití asi pořád cítíš že? Kupovala jsi si dubovou kůru nebo tak něco?

Koukám že taťka je zlatej 😵 U mě je to všechno závislý na tom kdy porodim, aby měl M. tu dovču, protože včera když jsem ho tahala z práce, tak to bylo jediný štěstí že už někam neodjel a že tam měli kluka kterej byl jakoby rezervní 😝

gabcos
5. bře 2008

no mě jinak spodek nebolí, nevím co to včera bylo a o šití vůbec nevím, ani jsem si tu dubovou kůru nekupovala...
navíc očistky mám v normě, ne moc,ale včera jsem fakt krvácela a ty bolesti, tak jsem se vyděsila, ale dneska je to zase v pohodě... 🙂

uvidíš, že Martin bude taky takový zlatíčko...tak šup šup na ty schody at už porodíš a má Martin volno...!!! tak vyjdi pro začátek jen pár pater a zbytek dojeď výtahem, ne??? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru