Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
11. bře 2008

taky si říkám, že má třeba návštěvy a tak, počkám ještě a kdyžtak písnu znova...🙂

moc děkujeme za pochvau Emmi..🙂

panterka
11. bře 2008

Gabi, to není jenom pochvala, to je faaaaaaaaakt, máte krásnou holčičku 😵

gabcos
11. bře 2008

😔 😔 😔 , se červenám....🙂

panterka
11. bře 2008

já už si takovýho bobečka ani nedovedu představit 😕 tý jo, ty dětičky tak hrozně rychle vyrostou, prostě si jich musíme užívat, protože najednou vyrostou a už nás nebudou potřebovat... tý jo, když si představím, že Hynďa byl ještě o kilo menší... 😕

gabcos
11. bře 2008

Tak Emm mi koníkování fakt nepřeje,,,teď mi ji MM přinesl prokaděnou přes tři vstrvy, až po hlavičku, nevím jak to mohlo tak protéct...🙂 tak jsem ji strčila s MM do vany...musím za nimi a pak jít kojit...🙂 je to sranda, snad se mi podaří ještě zajít....🙂

panterka
11. bře 2008

jé, Gabi, no jo, už si ty radosti ani nepamatuju 😀 budu se muset zas zatáhnout 😀
kdyby se ozvala Terka, tak dej vědět 😉

kulllisek
12. bře 2008

Ahojky holky, tak jsem dočítala diskuzi!

Gabcos, ta prokaděná Emm, to muselo být něco 😀 Chudák maličká, prostě obča se to stává 😅

Ta Terka se zatím neozvala? Už se docela těším na její vyprávění 🙂

Fůůůj, to je dneska tak ošklivě, že se mi nechce vůbec nic 😔

dludli
12. bře 2008

ahoj!
Jo dneska to stoji za to, ja jela v tom nejhorsim na kole do prace, nastesti jsem prozirave mela vsechno obleceni v batohu nahradni 😎

gabcos
12. bře 2008

Ahojky..🙂
Terka psala večer jen krátce, že nemá krédo,ale že pokud je pustí dneska domů (což asi jo), tak písne všechny podrobnosti už z domů na koně...🙂

panterka
12. bře 2008

ahojky! jsem tu jen na skok, mám doma manžu, tak si ho užívám 😵
Gabi, co Emminka? jak jste papali a spinkali 🙂
jo a v kolik vás propouštěli?
jsem moc zvědavá, co bude Terka psát 😉

gabcos
12. bře 2008

Ahojky panterka..🙂 Emmi papkala pěkně a pisnkala dnesk aukázkově, takže jsem vyspalá a mám snad i dost energie ..🙂
Pouštěli mě v 9 ráno, takže pokud Terku pustili, měla by se ozvat co nevidět...🙂

Užij si manžela pěkně na 100 %...🙂

gabcos
12. bře 2008

Snad se Terka co nevidět ozve, jsem zvědavá na podrobnosti...🙂

panterka
12. bře 2008

Gabi, tak já tak nakukuju, protože si manža pustil nějakej dokument a to já nemusím 😀 tak uvidíme, až se holky vybalí, tak nám snad Terka dá vědět 😉
taky máte v budějcích tak hnusně? 🙄

panterka
12. bře 2008

holky, tak Terka už je doma, objevila se v plánovalkách, ale hned běžela kojit 😉

gabcos
12. bře 2008

jojo, akorát mi psala, že je doma, malá spinká...tak koukám, že už nespinká...🙂

Těším se a zajde pokecat...🙂

dludli
12. bře 2008

jeee tak sem zvedava co Terka napise 😕

gabcos
12. bře 2008

Tak kdepak si Terka???????????????? 🙂 🙂

krista
12. bře 2008

Ahojky holky, no kde bych asi byla 😝

Malá potřebuje jíst a přebalovat 😀

Můj popis porodu bude na dýl, tak bych to asi nechala na jindy 😅

krista
12. bře 2008

Co je tady nového? 🙂

gabcos
12. bře 2008

Terka, teĎ jsem koukala do plánovalek, protože jsem tě tam zahlídla..🙂 mě taky nechtěli pustit, protože jsem nebyla na velký...no ale já jsem nebyla vůbec a zalhala jsem jim, aby mě pustili domu...🙂 Poprvé jsem byla na WC na velký až v sobotu doma, takže 6. den po porodu...☹

a jak jde kojení??? A kolik měla malá váhu při propuštění???

Já se musím pochlubit, jsem max.happy, dneska jem navážila 3320 g, jupíííííííííí..........🙂

panterka
12. bře 2008

Ahoooooooooj, Terko 🙂 tak jsem ráda, že jsi tu zas s náma 😉 něco jsem si už stihla přečíst na plánovalkách 😅
jo, tak to bylo fakt první, co je zajímalo po porodu, jestli jsme byli na wc, to je asi jedno, jestli je to krumlov nebo budějce 😀 ale já problém neměla, já byla hned druhej den 😅
a co jinak Fialkovič 😀 😀 povídej, přeháněj 😀 já už mám dneska depku, že ho ve středu uvidím, faaaaaaaakt se tam na tu kontrolu bojím 😕
Gabi, gratuluju 🙂 to je super, že jste se tak srovnaly 😵 vidíš, hlavně to chce klid, viď? 😉 😉

gabcos
12. bře 2008

tak v plánovalkách je Terky popis porodu...🙂

panterka
12. bře 2008

Gabi, taky už jsem to přelouskala 😉

krista
12. bře 2008

Můj popis porodu 😅
Takže hezky od začátku - kde dle mého názoru celý porod začal 🙂
7.3.2008 v 1:45 jsem se vzbudila s bolestma cca po 15ti minutách, už od 3.3. jsem takový mírný bolesti měla, ale tyhle byly silnější, nezabíral míč ani vana, sprcha, naopak se zkrátily intervaly, když jsem měla interval po 9ti minutách šla jsem znova do sprchy a okamžitě se mi to srazilo na 3-4 minuty, to už jsem si řekla, že je nejvyšší čas vzbudit manžela a odjet, bylo asi 5h ráno, když jsme dorazily do porodnice jakoby všechno zmizelo, interval se natáhl až na 10 minut, což mě teda zničilo, v autě jsem se kroutila jako žížala a PA konstatovala, že mám posly Navíc se malá na monitoru nehýbala, takže jsem musela dvakrát po schodech tam a zpátky do druhého patra - šílený 😖

Prohlídla mě Dr. (Římanová) a byla jsem otevřená na dva prsty, to mě zdrtilo po druhé a po třetí mě zdrtilo, když mi řekli, že si mě tam nechaji, to jsem s brekem posílala MM domů, protože jsem netušila na jak dlouho to bude, dali mě na pokoj k rizikovkám, byly jsme tam 4 a mě bylo s těma bolestma strašně trapně, protože jsem to pořád prodýchavala jako čoklík 😝 Pak 3 holky pustili a zůstala tam už jen jedna, která mě dost litovala, protože sama viděla, že si ty bolesti nevymýšlím, zkoušela jsem znova sprchy, ale vždycky se mi to srazilo na míň minut a udělalo se mi hodně zle, navíc mě chytaly i křížový bolesti - řekla bych to nejhorší na celý porodu 😖

Na pokoj mě daly asi v 8h, tady jsou moje intervaly od té doby dokud mi nepraskla voda (kde je delší pauza tam jsem byla na vyšetření nebo obědě/večeři):
8:48, 9:05, 9:12, 9:19, 9:28, 9:35, 9:42, 9:52, 9:59, 10:05, 10:12, 10:21, 10:25, 10:32, 10:38, 11:18, 11:24, 11:28, 11:35, 11:43, 11:51, 11:55, 12:04, 12:11, 12:20, 12:29, 12:42, 12:53, 13:23, 13:30, 13:39, 13:49, 14:00, 14:10, 14:26, 14:32, 14:42, 14:49, 14:59, 15:16, 15:24, 15:30, 15:35, 15:41, 15:49, 15:57, 16:05, 16:13, 16:21, 16:25, 16:31, 16:39, 16:48, 16:58, 17:04, 17:11, 17:18, 17:25, 17:31, 17:38, 17:44, 17:51, 17:57, 18:44, 18:54, 19:20, 19:35, 19:40, 19:52, 20:10, 20:29, 20:42, 20:53, 21:04, 21:15, 21:26, 21:38, 21:46, 21:55, 22:04, 22:15, 22:24, 22:34, 22:44, 22:57, 23:07, 23:17, 23:27, 23:36, 23:45, 23:53, 0:02, 0:09, 0:14, 0:20, 0:28, 0:36, 0:42, 0:50, 0:59, 1:07, 1:15, 1:20, 1:27, 1:34, 1:42, 1:51, 1:55, 2:01, 2:09 ... při každý týhle kontrakci jsem vstávala z postele a lítala po pokoji, chudinky spolubydlící, navíc než jsem si lehla - jak jsem byla celá bolavá tak přicházela pomalu další, spát - to nepřipadalo v úvahu, ve 2:09 už jsem byla absolutně vyčerpaná, přes 24 hodin jsem nespala, dala jsem si sprchu, která mi vůbec nepomohla a když jsem se vracela k posteli praskla mi voda - radostně jsem zařvala do prd..., div jsem nevzbudila celou nemocnici a utíkala na porodní sál, tam bylo bohužel zamčeno tak jsem hledala sestru, zbalila se a vyrazila, PA opět řekla, že to může být na dlouho, což mě zase "potěšilo" malá na monitoru zase chrápala a já jsem si uvědomila že jsem ji celý den necítila, když ně počítám to že se mi při každý tý "kontrakci" úplně vzpříčila v břiše pak mě PA vyšetřila a řekla že jsem na 3cm aspoň něco, rozdělala mi postel a šla rodit jinou rodičku, já měla najednou kontrakce po 4min. a hodně silný, takže do postele jsem si rozhodně nelehala, celou dobu jsem trávila na hekárně, kde jsem dělala kolečka, mezi kontrakcema jsem si sedala, ale tím stylem že jsem měla úplně roztáhlý nohy, jinak to nešlo - hrozně to bolelo a jednou jsem se i přistihla že jsem na moment usnula a málem spadla ze židle, nechtěla jsem myslet na to jaký by to mělo následky - fakt jsem byla vyčerpaná ... odposlouchala jsem si celý porod rodičky vedle, když tlačila neskutečně jsem jí záviděla a když jsem slyšela plakat miminko začla jsem brečet taky, protože jsem měla pocit, že tam umřu - to už jsem měla delší dobu kontrakce po dvou minutách, myslela jsem si, že porodim tam, protože PA za mnou vůbec nechodila, jen občas a to jsem zrovna tu kontrakci neměla tak jsem působila asi v pohodě či co No pak konečně přišla a že dáme klistýr - šílený, protože při těch kontrakcích se to nedalo, myslela jsem si, že se to musí dávat když jsou delší Hlavně jsem se jí několikrát ptala aby mi řekla kdy můžu zavolat manžu, no tak ve 4:15 mi řekla ať už mu zavolám, MM přijel asi v 5:00, převlékl se a byl tam se mnou, pak navrhl sprchu, říkala jsem mu že mi nedělá dobře, ale že to zkusim, vlezla jsem tam celá jsem se klepala, skákala jsem na míči a nahřívala si břicho, přitom jsem děsivě řvala, protože to mi fakt dělalo neskutečně zle, najednou jsem cítila tlak na konečník tak jsem na MM křičela ať jde pro PA, jenže tam byla ještě u tý předchozí rodičky, tak jsem vylezla zatím ze sprchy a mezitím přišla, vyšetřila mě - byla jsem na 8cm a řekla, že musíme honem na zadní sál a že budeme už tlačit, řekla jsem že chci rodit do vody a ona že na to už je pozdě (navíc jsem si sama říkala, že bych do tý vody asi nerodila, když mi nedělala dobře, to bych se tam zbláznila, tak mi to nevadilo ) než jsem si lehla na křeslo, poradila mi abych roztáhla nohy - že bude působit gravitace, to jsem si myslela že že to nevydržim, prostě jsem musela tlačit, když jsem si lehla, tak se mi kontrakce zpomalily tak jsem se zase musela zvednout, to bylo šílený ... pak jsem si teda už lehla a zkoušela jsem tlačit, jak mi radila - do břicha, jako když je zácpa - na poprvý mi to nešlo, pak už jo, zavolala Dr. Fialkoviče, když přišel párkrát jsem zkoušela tlačit a on pošeptal PA: "Proč jsi mě volala tak brzo" to mě strašně zdrtilo a zároveň nakoplo k tomu, aby viděl že brzo fakt neni, MM mě držel za ruku, pak bylo potřeba abych chytla svoje nohy a přitáhla si je k břichu tak mě jen podporoval, nevím na kolik kontrakcí byla malá venku, ale narodila se v rovných 6:00 (8.3.2008), měla 3080g a 49cm, nástřih mi udělal mimo kontrakci takže jsem ho cítila docela dost 😝

Když byla malá venku, ptali se mě jestli jí chci na sebe, řekla jsem že jo Byla krásná, zaslechla jsem ale něco o pupečníku tak jsem se bála, jestli ho nemá omotaný, ale MM říkal, že ne a Apgar skore, máme 9,10,10 takže paráda Ještě následovala placenta, tu jsem tlačila jako při porodu malý a byla venku hned a bez problémů Neviděla jsem ale jak vypadá, akorát MM ji viděl Pak už MM s malou odešli a mě Dr. šil, nejdřív mě teda boleli ty injekce a pak ty první stehy, ale dalo se to, s Dr. jsme vtipkovali, nechtěl mi prozradit kolik mám stehů a fakt mi to neřekl Ještě mi hodil nějakej velkej těžkej pytel na břicho Pak jsem ještě byla dvě hoďky na sále, posílali jsme SMSky a kochali se 🙂 😵 Potom mě převezli na pokoj a malou si vzali na chvilku k sobě, abych se mohla prospat - a já trubka stejně nespala 😝

To je asi tak všechno 😀 Možná jsem ještě na něco zapomněla tak doplnim časem, ale obsáhlý je to dost ne 😝

Rodil mě teda Dr. Fialkovič a PA Špačková 🙂 Oba byly moc milý, akorát mě mrzelo, že jsem si celý porod protrpěla bez těch ulevových prostředků kvůli kterým jsem tam šla, neměla jsem k dispozici nic krom sprchy která mi nedělala dobře, navíc mě taky zdrtilo (po několikáté) že ráno tam přišla pani která si nechala na vlastní žádost píchnout vodu a odpoledne jsem jí potkala s mimčem, to bylo pro mě šílený 😖

krista
12. bře 2008

No tak to teda přelouskejte znova 😀

gabcos
12. bře 2008

si říkám, že bych ten svůj porod taky měla někde napsat..🙂 si mě inspirovala...🙂

ale neprijde mi, že by si teda byla nějak moc spokjená s Krumlovem nebo jo???
Ke mě taky PA chodila dost málo,ale měla jsem tam MM tak jem byla ráda, že tam neotravuje..🙂

krista
12. bře 2008

Malá už kňourá holky 😅

No nechtěli mě pustit, kvůli tý velký asi, ale já právě měla Gábi strach že mi prasknou stehy a co potom že 😖
Ale malá byla naprosto v pořádku, tak mě pustili 🙂

kojení docela jde, akorát na jednom prsu mam ragádu nebo jak se to jmenuje ☹ Udělala jsem si odvar z řapíku, koupila chránič bradavky a musim se starat no ☹

panterka
12. bře 2008

Jé, Terko, Ty už jsi nám to sem taky dala 🙂 jedno je velká pravda, že nakonec je to úplně jiný, než jak si to člověk představuje, viď?
Ty jsi určitě ležela na pokoji č. 16, viď? tam jsem totiž ležela já a je to asi jedinej pokoj, kde je 5 postelí 😅 a jak se teď cítíš? co nástřih, vadí Ti moc, nebo v pohodě?

krista
12. bře 2008

Né Gábi byla jsem naprosto spokojená, všichni na mě byly moc hodný, jen to bylo pro mě dlouhý a zdrtilo mě hodně skutečností, kdyby přede mnou nerodila ta jiná rodička, asi by to bylo jinak, prostě jsem měla smůlu že jsem ta druhá 😒

krista
12. bře 2008

Panter je to ten se žlutýma dveřma? 😅 Pak jsem byla i na 14 🙂
Nástřih docela OK, občas mám pocit že mi to prasklo, ale zžívám se s tím každý den, myslim si, že Fialkovič odvedl dobrou práci, ani nevíte jak jsem měla strach, že to do 6ti neodrodim a přijde Říman 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru