Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

dludli
26. bře 2008

gabcos vy jste na tom v pohode s financema? Nas brzdi hlavne tohle pokud chcem vlastni bydleni mame cas do konce dubna, takze zadny cas uz nemame 😅 pak uz nam banky nepujci ☹ ach jo ach jo, je to nekdy slozite 🙄

A co emmicka a prdiky? Je to uz lepsi? Nebo to psala vlastne kristy ze ma problem,ted nevim 😅

panterka
26. bře 2008

ahoj holky, tak držím palečky, ať vám to s bydlením dopadne dobře 😕 my jsme se loni přestěhovali do většího bytu, takže to měnit nebudeme 😉

gabcos
26. bře 2008

no nejsme, nemáme našetřeno vůbec nic a ted jsem na MD, takže taky kámen úrazu...☹ my se byli v bance ptát,když jsem ještě na MD nebyla a hypotéku by nám v pohodě dali,ale teĎka nevím... ☹ ☹ hledáme ten finančně ne moc drahy pozemek,ale zatím se nadaří...☹

Emm prdy těďka dobrý, zvesela si vyprduje ale kadí jednou za 4 dny...ale prý je to normál... 😉

panterka
26. bře 2008

Gabi, ono to je dost těžký najít dobrý místo za dobrou cenu, ona to je mizerie i s bytama, jsem ráda, že nám to loni tak dobře vyšlo 😒

dludli
26. bře 2008

no pozemek ma asi 800 m a za metr chce 1200, ale jelikoz je na pozemku dost bordel, je tp takove vrakoviste trosicku, tak se s MM dohodli, ze o cenu vyklizeni toho pozemku nam tu kupni cenu snizi. Nechali jsme ná to vyklizeni delat odhad, ten byl na 300 000 😲 npo a ted cekame co chlapik na to (asi uz 3 tydny) zda cen atakto ok, a vubec cela kupni smluva, Pokud nebude mit pripominky tak uz "jen" podepsat, no jenze ta komunikace s nim je proste ... 🙄 no a kdyz se ten podpis nejlepe do kocne brezna nestihne tak mame patrne smulu, jelikoz pak budem potrebovat jeste vyridit dalsi veci k hypo, ktere ted logicky nevyrizujem, kdyz nemame jistotu, ze pozemek bude nas. Jde hlavne o projekt na domek, ten musime mit k zadosti o hypo hotovy a predlozit ho, no ale shanejte projekt kdyz nevita zda bduzete mit kde ho postavit. No je to takove pekne zamotane 😅

Holky jdem s MM na pizzu tak se loucim uz mam desny hlad 😝

gabcos
26. bře 2008

to jo, panterka...však my toho už prošli, loni jsme málem koupili už nový byteček v Mladém, ale na poslední chvíli jsme to zrušili, byl super,ale mooc předražený... 😠 😠

panterka
26. bře 2008

GAbi, kor tady u nás je třeba o byty 3+1 nouze 😒
dludli, tak třeba to ještě klapne, držím palečky 😕

gabcos
26. bře 2008

wow, tak to je dost veliký pozemek, to je paráda...🙂 moc držím palečky, aby to ten chlápek podepsal !! takže to budete chtít taky dost vysokou hypotéku, co??? na pozemek + na domeček...nebo máte aspoň něco našetřeno?? ...my chceme stavět dřevostavbu, byli jsme se mrknout tady v Budějkách na ukazkový dům od RD Rýmařov a maximální nadšení!!!

gabcos
26. bře 2008

dludli, tak dobrou chuť !!! 🙂

dludli
26. bře 2008

jo pizza byla mnam 😝 no pujci nam snad 2 mil, jinak nasetreno mame asi tak prd, tedy mame nasetreno na kocarek 😀 drevostavba by se nam taky libila, tedy MM, me je to celkem jedno, hlavne aby neco bylo!

dludli
26. bře 2008

gabcos tak sem si nasla stranky RD Rymarov no a slintam 😝 ale to bude asi tak vsechno ☹ 😒

Jdu radsi spat 😵

gabcos
27. bře 2008

Dobré ráno..🙂

dludli, můžete se mrknout i na domeček v reálu, na Pražské ul. je ukázkový dům té dřevostavby, takže si ji můžete prohlédnout skrz na skrz...🙂
A to chcete za 2 mil. koupit pozemek a postavit baráček ??? to je dost nereálné, ne???
ale líbila by se mi ta představa....🙂

kulllisek
27. bře 2008

Ahojky holky, koukám, že se tady řeší bydlení!

Chjo, není to v dnešní době vůbec jednoduché! My jsme taky kdysi bydleli u tchýně, baba měla barák velkej jak hrom sama pro sebe, manža jí tam všechno udělal (vždycky dostal seznam dlouhej jak tejden, co je třeba udělat), takže jsme se nenudili, fakt spoustu práce, ale ona je dost psycho, takže nám každou chvíli předhazovala, že nás tam nepotřebuje a že máme vypadnout atd...teď když si na to vzpomenu, je mi z toho šoufl! Opravdu babice jepice! Ještě ke všemu manžel se narodil s vrozenou srdeční vadou, má za sebou 3 operace a zdravíčko pořád nic moc a ona ho od malička dřela jako koně na JEJÍM baráku! Je to prostě zlá paní! Teď je teda v baráku sama a donedávna pořád prudila, aby jsme tam jezdili a makali 😝

Takže pak jsme koupili pozemek, docela za slušnou cenu a manžovo taťka slíbil, že nám postaví domeček (má stavební firmu, ale takovou, no menší). No, jenže jak se říká, sliby se slibujou a blázni se radujou...máme pozemek, projekt na mini domeček a stavební povolení a tatík se nakonec vyjádřil, že vlastně nemá čas, že staví svůj penzion a že ten čas asi už vůbec nebude a vykašlal se na nás...ale jelikož jsme v té době bydleli u tchýně, tak jsme odtud potřebovali co nejdřív pryč. Takže hypotéku, co bysme si brali na domeček, jsme si museli vzít na byt a teď bydlíme na sídláku tady v ČB! Ale je to fajn, nestěžujeme si, buď ještě domeček někdy postavíme, nebo to někdy prodáme a za penízky si přestavíme domeček u našich na Šumavě a budeme tam jezdit na chalupu! Takže toť naše bytová situace 😒 🙂

dludli
27. bře 2008

gabcos no tak trochu nerealne

Kullli cim to je ze vsechny tchyne jsou stejne? 😠 My nemit vlcaka tak uz asi tak ykoupime byt, at je klid, no jenze preci jen musim myslet i na psa, neni zvykla na nejaky rezim je proste cely den na zahrade kdyz jsme v praci, doma pak ji proste jen pustim na curani kdy si rekne, v byte uz bych musela se vypravovat ss kocarem, s ditetem, no neumim si to predstavit. Vim ze to lidi tak bezne delaji a jde to, ale proste je to krok zpatky, nebo minimalne stranou.

dludli
27. bře 2008

Jo Misko a to povleceni mi uz tyden lezi taky na poste 😠 pry ho k nam dorucovali ve stredu pred tydnem, adresat nezastizen ALE tchyne byla cely den doma a nikdo tam nebyl ( i kdyz on ana zvonek casto proste nereaguje,) no ale ani oznameni ve schrance nebylo, ja jsem presvedcena ze se na to proste vykaslali, Ledenicka je ted zavrena cela se prekopava, domu chodime po prknech, auto se tam nedostane vubec, takze ja myslim ze n ato zkratka hodili bobekl. Ze by tchyne neslylsela postaka (vedel aze cekam balik) a zaroven se ze schranky ztratilo oznameni o ulozeni zasilky, no divny ne?

krista
27. bře 2008

Ahojky holky,
koukám, že dneska se řeší bydlení 🙂 K tomu já se vyjadřovat nebudu, můj příběh znáte, už jsem ohraná 😅 😀

Malá mi v noci nechtěla vůbec spát, tak jsem grogy, budila mě každý dvě minuty, kroutila se jako had 😝 Teď spinká, ale asi zase ne na moc dlouho, no aspoň jsem stihla zklidit a vyžehlit prádlo, umýt nádobí, umýt sebe 😀

krista
27. bře 2008

Dludli mě se jednou vůbec neobtěžovali nějaký oznámení dát 😠 Navíc jsem si jistá, že jsem byla doma 😠 Kdybych se po tom nezačla pídit (obviňovala jsem odesílatele že se mi na to vyprd) tak by to poslali zpátky a já bych vypadala jako blbec, pak se zjistilo že se to týden válelo u nás na poště 😠

kulllisek
27. bře 2008

Ahojky Zuzi, je fakt, že ta cena domečku s pozemkem v dnešní době za 2 mega je dost nereálná 😖 Nás stál tenkrát pozemek 320 tis., je to taky cca 860m2 a počítali jsme na náš mikro domek (je to fakt domeček jak zahradní budka 😀 , výměrou skoro stejný jako náš současný byt, tedy cca 90m2), první patro a zvýšené podkroví a v té době (cca 4 roky) jsme se dostali na minimální cenu 1,5 mega! A to fakt bylo skoro za režijní náklady! 😨 Prostě je to síla... ☹

Hele, už jsi volala na poštu, co je s balíčkem? 🙂

panterka
27. bře 2008

ahoj holky 😉
Terko, pořád jí trápí prdíky? ☹ to mě mrzí ☹
holky, já jsem ráda, že jsme to naše bydlení před tím rokem vyřešili, fakt... já barák nechci, přece jen nám stačí chalupa a tady je všechno pěkně po ruce, škola, školka... 😉

gabcos
27. bře 2008

Terka, o dnešní noci mi ani nemluv...Emmi byla skoro celou noc vzhuru, pořád si něco povídala a kňourala a chtěla kojit kaádé dvě hodinky, což u ní neznám...sranda je, že včera večer jsem ji moc chválila, jak se naučila krásně spinkat a dneska v noci tohle..ale stalo se nám to poprvé tak po 3 týdnech, předtím byla v noci zlatíčko... 🙂 🙂

Kullisek, tak to máte teda pěkné zlou tchyni, to vám nezávidím.. ☹ ale všude stejné...já taky moji tchyni "miluji", naštěstí jsem ji už 1,5 roku neviděla... 😀 😀 😀

panterka
27. bře 2008

holky, tchánovce nekomentuji 🙄

krista
27. bře 2008

Gábi tak to mi s tím začínáme nějak brzo 😅 Já kojila každou hodinu a když jsem ji položila tak stejně nespala, pořád se vrtěla, fakt celou noc nespala a já taky ne 😖 Ale lehat si teď nebudu, protože bych z toho byla vyřízená ještě víc 😖 Navíc už kňourá, tak jsem zvědavá kdy půjdu kojit zase 😝

Panter já nevím, asi to budou ty prdy, MM z toho byl včera taky hotovej, prý ať se zeptám Dr., ale to budu vypadat jako pako, miminka prostě brečí no 😅 Chalupu bych taky brala, když jsme panelákový 🙂 My s MM po baráčku toužíme už hodně let, ale asi budeme toužit do smrti a mít ho nebudeme 😅

krista
27. bře 2008

Moje tchýně je teda zlatá, já mám problém s mojí mámou 😅

gabcos
27. bře 2008

já taky nespala Terka, navíc MM měl asi střevní chřipku či co, pořád lítal na WC, takže taky nespal... ☹ takže u nás to byla nespací noc celého našeho osazenstva... 😒

panterka
27. bře 2008

já mám s barákem takovej problém, že bych nešla z krumlova a ani nikam na kraj krumlova, takže pozemek nereálný 😅 navíc si nedovedu představit, že bych tam byla sama, když je MM na služebce, fakt jsem v bytě spokojená, pohodlí, všechno po ruce 😉
Terko, tak hlavně, ať se to zlepší, já tohle prostě neznám 😕

panterka
27. bře 2008

jinak já jsem taky moc nespala 😅

gabcos
27. bře 2008

Terka já začala po jídle jíst Espumisan a Emmi si zvesela vyprďuje..takže myslím, že prdíky nás teĎka netrápí... 😀 😀 Zkus to !!!
A máte nějaké kapičky na prdíky???

gabcos
27. bře 2008

taky nám hodně na prdíky pomola masáž bříška, děláme ji po večerním mytí...na břísko dáme olejíček a masíruji ve směru hodinových ručiček..uděláš 50x kolečko...a po masáži si vyprduje ještě více...🙂

JInak my máme kapičky SAB SIMPLEx, které skoro nedávám, páč vůbec nepomáhají,ale někdo radil BABYCALM nebo ty probiotické kapky...o babycalmu uvažuji,ale teĎ je klid, tak ještě s koupí chvilku počkám...

kulllisek
27. bře 2008

Holky, ty prdíky, ty vám ale dávají!!! Chudáčci miminka! ☹

panterka
27. bře 2008

Gabi, sab simplex jsme taky měli na ty ojedinělý prdíky, ale taky jsem je nedávala, nějak nám neseděly 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru